Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2020

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Vreme ce pokazati... Markez igra na sigurno, uzme najvise titula u istoriji i onda predje na drugi motor, ako i tada osvoji nema sta dalje da se raspravlja...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 27.4.2020. at 12:33, Jovan Ristic je napisao:

Od svih šampiona, mislim da jedino Hejdenu nikad ništa niko nije osporio jer je bio takav lik. 

 

Od kako je ovog foruma nije bilo toliko pljuvanja kao po Hejdenu te 2006-te godine. Taj bes se preneo i u 2007-mu gde mu je bilo posveceno vise vremena (u prvom delu sezone) nego iznenadjenju godine, Stoneru. Kasnije je sve doslo na svoje, Hejdena su preboleli i prebacili se na papucara.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 48 minuta, lalajko je napisao:

 

Od kako je ovog foruma nije bilo toliko pljuvanja kao po Hejdenu te 2006-te godine. Taj bes se preneo i u 2007-mu gde mu je bilo posveceno vise vremena (u prvom delu sezone) nego iznenadjenju godine, Stoneru. Kasnije je sve doslo na svoje, Hejdena su preboleli i prebacili se na papucara.

Nisam bio tad prisutan na času. Kao neko ko je detaljno ispratio GP šampionat unazad od 1990. godine, kao i WSBK šampionat od osnivanja, mogu samo da kažem da je svaka titula osvojena zasluženo, a Hejden se te sezone najbolje snašao. Ne treba da se zaboraviti da je on došao direktno iz AMA i da nije došao uobičajenom rutom, što prem mom skromnom, subjektivnom mišljnju daje još veću vrednost u osvajanju njegove titule.

 

Red veličine, njegova titula ima težinu kako kad bi sad neko Markezu prekinuo dominaciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Baš ovih dana ide priča kako je Rossi u šlusu sa Eliasom zbog trke u Portugalu...te godine. To je naravno mamac za klikove...ali pošto je sve bilo prilično ne izvesno do kraja, da je Rossi tu pobedio (a ostalo bilo isto) bio bi prvak zbog više pobeda, a istog broja bodova sa Haydenom....koji u Estorilu nije završio trku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 15 sati, Milky je napisao:

Znas li da je 1990 ta honda dobila aluminijumski ram ? Da je Doohan posle povrede 1994 godine napisao istoriju sa tim motorom koju niko nikad nije ?

 

Rossi je poceo da vozi 1998 , a u kraljevsku klasu usao pre tacno 20 godina  , taj motor je bio savrsenstvo u odnosu na onaj iz 1989 kad se sve menja i ostalo je istorija

 

 

Mislim da je aluminijumski ram dosao koju godinu ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
3 hours ago, Biker-Boy said:

Naravno da i lova igra ulogu, ceo svet se vrti oko love, ali opet, treba imati muda.

Mada ne kontam zasto mislis da je Yamaha skoro izbacila Rossija, kad je u sezoni 2010 pre prelaska na Ducati bio treci u ukupnom plasmanu iako nije vozio 4 trke zbog one gadne lomljave noge.

Izbacio se sam, Jamaha je samo dala istu podršku i njemu i Lorencu. Pošto je do tada bio beli medved uvredio se pa  lepo je unovčio minuli rad. Zajebao se i jeste i nije. Izblamirao se sa Dukatijem, ali je uzeo lovu. A na pare nikad nije bio alergičan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 1 sat, Fredi je napisao:

Znam gde je, pitam sta mislite za resenje.

Sjajno....šta reći.

Za vrhunsko funkcionisanje dvotaktnog motora, auspuh je izuzetno važna karika u celom lancu svih komponenti. Kada se izračuna, trebalo bi ga spakovati sa što manje kompromisa. Mogu da mislim kako je to grejalo, nekog juna ili jula...pre 20 i kusur godina.

Svašta se čini kako bi se rasporedila masa na motociklu...a sve u svrhu što bolje upravljivosti (ili stabilnosti, po želji). Sećam se priče, kada su "biciklisti" (Ben Spies) pravili rezervoar pod guzicom...zarad boljeg rasporeda mase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Sve je tako, ali se u praksi pokazalo kao lose. Odbaceno je naredne sezone, cak i 84 kada je uveden posle problema na prvim trkama Fredi se vratio na klasicni trocilindicni ns 500 koji je imao prilicno manje ks a iapk je sa njim 3-4 puta puta otresao Lovsona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
5 hours ago, lalajko said:

Od kako je ovog foruma nije bilo toliko pljuvanja kao po Hejdenu te 2006-te godine

Mene je prijateljica uputila na forum te godine, živim preko 100 godina, reko ajd da se povežem s nekom ekipom iz Srbistana... Odem da pogledam šta ima...  ŠOK!!! 

Mrzilačka Rossi-stička sekta!

 

Prođe par godina, popusti me šok... I eto, ratujem i dan danas.

 

 

Još ima tih postova u arhivi, idite da vidite. Teška bolest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
4 hours ago, pronto said:

Baš ovih dana ide priča kako je Rossi u šlusu sa Eliasom zbog trke u Portugalu...te godine. To je naravno mamac za klikove...ali pošto je sve bilo prilično ne izvesno do kraja, da je Rossi tu pobedio (a ostalo bilo isto) bio bi prvak zbog više pobeda, a istog broja bodova sa Haydenom....koji u Estorilu nije završio trku.

Nije samo pobeda u Estorilu u pitanju. U pitanju je pobeda od 30cm izvojevana na krv i nož, jedina u karijeri, baš tad kad je Rossi mogao da osigura titulu. 

A bilo je i ono rušenje par trka ranije, nije baš bila skroz Elias-ova krivica ali kud ćeš na bogočoveka??!!

Pa on je isleđivao Pedrosu posle one pobede u Aragon-u... Kao.. "što si ti patuljak koji inače ne insistiraš, ovoliko insistirao protiv Mene?" Sve kao šala.... gistro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
3 hours ago, 3006 said:

Jamaha je samo dala istu podršku i njemu i Lorencu.

Pa to je za njega bila šut karta!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da se setim svih detalja baš i ne mogu. Znam da je bilo puno "krompira" te godine...naročito ih je Valentino pobrao. Zato mu je titula i izmakla, tačnije nisu bile dovoljne ni sve pobede. Hayden se skoro uvek peo na podijum i skupljao poene...pa je eto i sa mnogo manje pobeda bio prvak. To je čista matematika, bez emocija...a kako vreme prolazi, sem u sećanju ozbiljnih ljubitelja, slabo će se pamtiti kako je bilo, već ko je bio.

Meni je recimo krivo što je Biaggi postao prvak za pola boda (ili 1...jbt. i to sam zaboravio)....al' šta da mu radiš, to više nije ni bitno...tamo negde piše "šampion za tu i tu kategoriju, godine x, Pera Perić", bez emocija, poena i objašnjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
12 minutes ago, pronto said:

Meni je recimo krivo što je Biaggi postao prvak za pola boda

Bilo bi bolje da je onaj sa pola boda manje postao prvak??!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Ljudi, nema rasprave. 46 ulazi u zadnju trku sa + 8 poena prednosti i pol pozicijom. Niki sa slomljenim rebrima, ćao doviđenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
19 minutes ago, Fredi said:

Motom, zasto je Max Bjadji diskvalifikovan u Holandiji 97?

Nemam pojma. Pogledaću

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja