Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2020

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 14 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Jovan me pobedio u napetoj trci, veceras 16. aprila oko 22 casa po srednjeevropskom vremenu. :)

Bogami, da nisi pretereao sa kočenjem, odneo bi ti pobedu na suvom i toplom Doningtonu pred 78.463 navijača. Bimota DB8 Italia slavila ispred Bimota DB8 Italia. Revanš, može tamo u kasnim poslepodnevnim časovima. :D 

 

EDIT: Eksluzivno, bez video passa pogledajte celu trku!

 

 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Interesantan je "engine" igrice...deluje prilično ozbiljno. 

Izgleda mi samo da se putanje poklapaju, tačnije da kontakt nije moguć. Ima i asistent za tačku kočenja. Pretpostavljam da sve to može da se poisključuje. Verovatno bi trka bila manje interesantna i pre gotova bez toga.

Donington volim, mislim u ovom elektronskom smislu...pride Jerez i Phillip's island. Ovde na žalost ne mogu da učestvujem, ne posedujemo ozbiljne računare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@pronto

 

Kontakt je moguc kada ga stavis u opcijama partije. Ovo je bilo na brzinu i po defaultu je iskljuceno kada pravis partiju, nismo se previse obazirali.

Vec je bilo partija sa krljanjem i veoma je interesantno.

 

Sto se tice asistenta tacke kocenja i on moze da se iskljuci, ali je kod mene bio ukljucen, zato sto vec par dana imam problem sa kalibracijom PS4 kontrolera na windozi, koji cas hvata, cas ne.

Koristio kao reper da vidim da li drzi na istom mestu ili ne, posto neki put koci, a neki put samo otkliza i ne ukoci iako ga stisnem na istom mestu. Za sledecu cemo da iskljucimo da ne bunimo publiku.

 

Suma sumarum, ako se svi izvezbamo moze biti dosta realna igrica i mogu ti reci da je iz prvog lica dozivljaj fenomenalan, i kako koji motor promenis tako se drugacije ponasa i moras da prilagodis svoju voznju... mali surogat za pravu voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Carmelo Ezpeleta ( @Shortshifter pravi!!)

 

Carmelo Ezpeleta says his most optimistic scenario is restarting the 2020 MotoGP season in August at Brno. The Dorna chief has laid out three options he sees as the most likely situations; starting the season in July if the coronavirus situation improves drastically, beginning in August with a 10-12 round season or the “worst case” scenario of racing multiple events at two or three circuits without spectators later in the year. (

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Valentino Rossi ( @BRACO pravi!!)

 

Valentino Rossi doubts if he is the greatest ever rider in MotoGP but accepts the tag of being “one of the best” riders in the sport’s long history when speaking to former footballer Christian Vieri on an Instagram live video. (AS.com)

 

 

Rešena dilema!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da li je najbolji svih vremena jeste za otvorenu diskusiju.

 

Doduše teško je proglasiti najboljeg svih vremena zbog ogromne vremenske razlike i okolnosti od početka takmičenja do danas. 

 

Sumnjam da su kako Rossi tako i Marquez imali extra beneficije i da imaju neke "povoljnosti" jer organizator mora da ima nekog na vrhuncu da na njega koristiti a idealno da se ostali mešaju i da su "tu negde".

 

Jedno mogu slobodno da kažem, Rossi je doneo i napravio ovu ogromnu popularnost MotoGP-a. Bez diskusije. Kao CocaCola je. Ako pitate nekog ko nije u svetu motociklizma, verovatno ne znaju ni za Hailwooda, Doohana, itd. ali svi znaju za Rossija. 

 

Okačio je neki prelazni period moto sporta gde su vozači bili više ljudi i mnogo slobodniji da se izraze. Marquez je više kao gladijator. Takva su vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Rossi je uzimao titule u kraljevskoj klasi:

Sa različitim kubikažama:500,800,990

Sa sa različitim konfiguracijama agregata: V4, V5, redni 4 cilindra

Sa dvotaknim i 4taktnim agregatima

Sa različitim proizvođačima: Yamaha, Honda

 

A Markez uzeo sve titule u kraljevskoj klasi na jednom te istom jebenom motoru.

 

Kad postigne gore navedeno, onda može da se poredi sa Rossijem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Uzimao titule... Kome? Barros-u, Gibernau.. uzeo bi ih Marquez protiv tih invalida na MZ-u - bez  specijalnih gumama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 hour ago, Alekre said:

Jedno mogu slobodno da kažem, Rossi je doneo i napravio ovu ogromnu popularnost MotoGP-a. Bez diskusije. Kao CocaCola je. Ako pitate nekog ko nije u svetu motociklizma, verovatno ne znaju ni za Hailwooda, Doohana, itd. ali svi znaju za Rossija. 

E pa blago nama svima zbog toga, baš treba da se radujemo što je navukao milione debila da zagađuju svaku temu u moto trkama njime - jer za druge nisu ni čuli.

Velika sreća!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 hour ago, Alekre said:

Doduše teško je proglasiti najboljeg svih vremena

Nemoguće!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 21 minuta, to crank je napisao:

Uzimao titule... Kome? Barros-u, Gibernau.. uzeo bi ih Marquez protiv tih invalida na MZ-u - bez  specijalnih gumama!

A kakvu konkurenciju ima Markez?

Rossi mator

Stoner otišo na pecanje

Lorenco menja timove ni sam ne zna zašto

Dovi, Vinjales, Rins tu i tamo sastave dobru partiju

Ostali ćorak....
Nadam se da ce u sledecem periodu Ratatatararo da mu uzme skalp :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Realno... koju Markez ima konkurenciju danas?

 

Sto volim tu pricu o konkurenciju... Isto tako kenjaju o Tajsonu kao sa kojim je on invalidima boksao... dosao Lenoks i Holifild odrali ga... Da odrali ga kad se vratio iz zatvora posle par godina i propao, uz to sto su bili fizicki spremniji i veci od njega. 

Tako isto prica o fudbalerima ko je najveci i kakvu je ko konkurenciju imao... pa teniseri... mozemo u nedogled...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Giacomo Agostini je najbolji, o čemu vi raspravljate.... Vozio različite motore, kubikaže....bez elektronike i kojekakvih igrica !!! :sampion:

 

Možemo pričati ko je drugi :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
3 hours ago, Motorcyclist said:

Realno... koju Markez ima konkurenciju danas?

 

 

Nisi shvatio nivo ironije.

Lepo ćovek kaže (da preveden funkcinalno nepismenima) nema najboljeg svih vremena, svi su "jedni od najboljih ikad".

 

Mislim na sve najbolje ne na sve ukupno.

 

Debilni argument, Rossi je bio prvak i na 2T je podjednako glup kao i ovaj sa konkurencijom (doduše Lawson-ova konkurencija je bila jako ozbiljna - Honda + Yamaha... def. jedan od najboljih). 

Ranije sam koristio (ironičan) primer... Rossi je go kurac prema Agostiniju, nema ni jednu pobedu na Isle of Man (nije se vozilo u njegovo doba, za funkcionalno nepismene)....

 

 

 

Da se vratim na Rossi-ev komentar na GOAT budalaštinu, nije mu samo Marquez Tema, pre svega mu je bezveze da se.Agostini, Lawson, Doohan, Hailwood, ..

 unižavaju od strane klito onaničara... niko zdrave pameti, ma kolko da navija za Marquez-a (stvarno, ne kao ja u inat Rossi-stima) ne može da ga smatra većim od Rossi-a ili Ago-a, Hailwood-a, ...

 

 

 

Ništa nemate da kažete na Ezpeletinu ideju da se neke staze iskoriste 2-3 puta ove godine da bi se skupilo tuce trka za sezonu?!

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Nemamo sta da kazemo dok ne vidimo koje su staze. Zamisli Red Bull ring i Sachsen ring 3 puta MM i 3 puta Ducati verovatno :)

 

Salim se glupa je ideja jer ce upravo ovo sto sam napisao biti izgovor i tema za diskreditaciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
2 hours ago, srbac said:

Giacomo Agostini je najbolji, o čemu vi raspravljate.... Vozio različite motore, kubikaže....bez elektronike i kojekakvih igrica !!! :sampion:

 

Možemo pričati ko je drugi :lol3:

Statistički tačno i nema mesta raspravi... ali, nekoliko sezona na space shuttle-u protiv gomile taljiga...

 

ništa manja senka nego Rossi-ev nedostatak konkurencije + specijalne gume za prvih 5 titula ili Marquezova vezanost za jedan brend...

 

Ja jedino Lawson-u nem šta da "zamerim". Da je umesto Cagive (a jes bila lepa, niko normalan je ne bi odbio!) otišao u Suzuki, bio bi prvak na 3 različita motora...

 

 

Doohan je imao možda i lošiju konkurenciju od Rossi-a ali je olakšavajuća (praktično otežavajuća) okolnost bila broj i težine povreda koje su prethodile titulama... posledice monstruoznosti motora koje su tada vozili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 minute ago, dvlns said:

Nemamo sta da kazemo dok ne vidimo koje su staze. Zamisli Red Bull ring i Sachsen ring 3 puta MM i 3 puta Ducati verovatno :)

 

Salim se glupa je ideja jer ce upravo ovo sto sam napisao biti izgovor i tema za diskreditaciju. 

 

Dosta toga si rekao za nekog ko "nemamo šta da.kažemo"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja