Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2020

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U pravu ste @Shortshifter i @Jovan Ristic , malo sam stroziji, ali definitivno drzim stranu Janonetu sto se tice ove doping zajebancije, i ne vidim sto se dize tolka frka, nije da se covek bori za titulu, pa da ce ugroziti nekog (bracu Markezove) a u sustini dobar je manijak vozac, samo ga jebe sto nije konstantan, to ga kostalo mesta u fabrickom Dukatiju pa Suzukiju, mada u Suzukiju nije bio toliko los, imao je nekoliko podijuma i dobrih trka, ne kontam zasto su ga ispucali da bi ga zamenili Joan Mir-om koji nista spektaklarno nije obecavao naspram Janoneta, koji je siroma zavrsio u apriliji, koja ispostavilo se i nije bas toliko los motor kada ju je doveo do 6 pozicije u Australiji, prc :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 11 sati, Biker-Boy je napisao:

definitivno drzim stranu Janonetu sto se tice ove doping zajebancije, i ne vidim sto se dize tolka frka, nije da se covek bori za titulu, pa da ce ugroziti nekog (bracu Markezove) a u sustini dobar je manijak vozac, samo ga jebe sto nije konstantan

Jel sam ja lud ili u ovoj konstataciji nesto ne stima? :stabre:

Drzis mu stranu, nije frka sto se dopinguje jer se ne bori za titulu, zapravo, ne ugrozava bracu Markez (te nije bitno da li se puca ili ne).

Dobar je vozac u sustini, ali nije konstantan!? 

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa nešto ne štima kod Janoneta, inače bi još bio u fabričkom Ducatiju i bio u top 5 :jee:

Držim stranu bilo kome u moto gp ko se dopinguje jer sam ubeđen da sa time ništa ne dobijaju, nije to Tour de France... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

kolega bzvz sto se ponavljas

brate mili

bilo koja vrsta dopinga poboljsava izdrzljivost

jbt ntrb da objasnjavamo makar tb koji vozis motor

 moto gp azdaje od 250 konja poredis sa biciklama jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

da

zaboravih

i jedina stvar koja mislim da ne stima kod janonea je

sreca

svi znamo da se kod vrhunskih sportista kao i u svakom drugom domenu u zivotu moraju

sklopiti sve kockice da bi se bilo najj

mislim da njemu nedostaje samo faktor srece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 23 minuta, zx9r ninja je napisao:

moto gp azdaje od 250 konja poredis sa biciklama jbg

Ne znaš mnogo o biciklizmu? Izvinite za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

a i vidim da komentarises o svemu osim o motorima

omiljene teme su ti

 

svet automobila

stambeni krediti

ekologija

teme za sve i svasta

dogodilo se na danasnji dan

sta vas je danas iznerviralo

 

tako ti stoji na profilu

pozz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Lepo od tebe što pratiš moje delovanje na forumu, ali bi bilo lepo da ublažiš retoriku, mnogo si oštar. Pogotovo u ovoj temi gde vladaju pravi magovi GP-a. Možeš mnogo da naučiš ako hoćeš. Stvarno ne bih trovao temu, ako me razumeš. Ako si nečim uvređen ili izazvan, ja se izvinjavam.

Još jednom izvinite za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Prica se da bi na Apriliji pored Espargara i Smita za test na Sepangu mogao da se nadje Lorenzo Savadori ili cak Max Biaggi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 1 sat, zx9r ninja je napisao:

kolega bzvz sto se ponavljas

brate mili

bilo koja vrsta dopinga poboljsava izdrzljivost

jbt ntrb da objasnjavamo makar tb koji vozis motor

 moto gp azdaje od 250 konja poredis sa biciklama jbg

Aj da se ponovim još jedared, 

Može vozač da bude izdržljiv kolko hoće i da vozi 24h bez prestanka, ali to mu neće pomoći, jer za vožnju motora izmedju ostalog treba ZNANJE, tu bocke ne pomažu. :D

 

P. S. Biaggi ponovo na motoru, teško, al bilo bi zanimljivo videti stare rivale Rossija i Biaggija kako cepaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

aj da stavimo znanje na stranu

znas li kolike samo g-sile vladaju u biciklizmu

ako se ne varam

sigurno preko 0.0127 ili cak dosezu do 0.0214 G

 

p.s. postujem te kao kolegu a pre svega rosijevca

forza vale X

:46:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Кажњавају за допинг и када то средство никако не може помоћи да се оствари бољи резултат.

 

На пример, марихуана, нема никакав утицај, а кажњиво је конзумирати јер је то неспортско понашање и спортиста треба живети спортским животом.

 

Он је пример другима, деца се угледају на спортисту и зато се кажњава свако дување/шмркање...

 

 

Извор информације један од доктора АДАС-а (антидопинг агенције републике Србије) у неформалном разговору.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@Biker-Boy pitaj Markeza ili bilo kog drugog vozača koji se oporavljao od povrede, pa nije uspeo da trenira i zatim seo na GP mašinu opet. Svi su govorili da ne mogu da budu konstantni više od par krugova. Tako da i čak da izvrte prvih par krugova u ritmu za rekord staze, kad se umore džabe im sve.

 

Eno pitaj Stonera u onom periodu kad je bolovao od intolerancije na laktozu i kad se zamarao posle par krugova. Posle kad se vratio i kad je bio u formi vezao 3 pobede za redom. Tako da nije dosta samo biti vanserijski brz, treba i kondicije. A svi znamo da je Janone brz. Svi svetski komentatori sa iskustvom u GP su se složili da je Janone vanserijski talenat, samo da je pleva u glavi. Da smo uzeli da razmatramo Abrahama pa još bože pomozi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Onako iz prve bi se reklo da je na strani vozača pored drugih faktora potreban savršen spoj veštine, mentalne i fizičke spremnosti.

Dizbalans u bilo kom od ova 3 kod ovako jake kompeticije kakva je u MotoGp odslikava se u gubitak vremena po krugu počev od desetinke pa do 2sec.

Ne bih se kladio čega bi se odrekao ako bi trebao da se odreknem jednog od 3.

Mogu da mislim kakav je fizički napor na takvom motoru prilikom usporenja sa karbonskim diskovima/vrhunsko vešanje i slik gumama ili dodavanja gasa u svih 45min trke kada ti drugi zuje oko glave. 

Stoneru je tada okriven lactose intolerant i bio je bled kao krpa posle trke, a performanse kilave, do tada niko nije znao odakle tako loše partije.

Kad smo već kod 27 nedavno pročitam da ima ozbiljnu bolest koja je koliko sam na blic shvatio i modernoj medicini nepoznanica, zove se Chronic Fatique Syndrome gde čak ni odmor/mirovanje ne pomaže da se oporaviš.

On je od toga u nekoj meri patio i tokom profesionalne karijere, opasna životna nepravda imajući na umu sirovi/dar prirode talenat koji poseduje.

Tekst o tome Stoner I am sick...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja