Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2020

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

A ono što jes, jes, u ovom podforumu se piče kazne , banovi, javna bičevanja svako malo : ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

U ovu temu volim da uđem  zbog moto sporta i vesti vezanih za to, a ova stvar oko Rusa - Amera jako smara i smatram da je to tema kojom se ljudi bezveze zamlaćuju. Umesto da gledamo svoja posla neki brane Amere ili Ruse, a i jedne i druge boli uvo za nas. Ako se nekad i osvrnu na našu jadnu, malu zemlju Srbiju to je iz čiste koristi. 

 

A što se dopinga tiče, svaki vid suplementacije bih zabranio pa makar to bio i magnezijum i ostali vitamini. Bavim se profesionalnim sportom već dugo, predstavljao sam našu zemlju na nekoliko međunarodnih takmičenja, na nekim osvajao i medalje i smatram da ono što možeš da izvučeš iz svog tela na prirodan način, to je to. Na kraju krajeva, 85% doping sredstava ima samo placebo efekat. Ne kažem, ona skupa, slabo dostupna sredstva daju rezultate, ali svako ko je koristio doping i pobedio nikad na svoju pobedu neće moći da gleda kao na čistu pobedu. Svaka medalja osvojena pomoću dopinga ima obe strane koje se ne sjaje. 

I definitivno ću prestati da ulazim u ovu temu.

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zx6r

Meni je zao Janonea ali mi nije jasno jel stvarno toliko glup da rizikuje karijeru zbog gluposti. Mada sve je tu malo cudno. Prvo oteraju jedinog Japanca tri trke pre kraja na operaciju ramena da bi ga sacuvali za sledcu god. Da bi na njegovo mesto uleteo matori cistokrvni Francuz. Za to vreme se matori Spanac sprema za penziju da bi na njegovo mesto uleteo mladi Spanac preko rodbinske veze. Onda nicim izazvanim jedini Ceh dobija otkaz da bi uleteo na njegovo mesto matori Francuz. Sada jedan visak Italijan pravi sranje da bi na njegovo mesto uleteo bogati Ceh. Ovo je bolje od Spanske serije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

I sad si nam Jovane napisao citav elaborat na obe teme koje te smaraju :P:jee:

 

Ajde, opustimo se, nema razloga da prst odmah bude na obaracu. Kao da Rosijeva penzija I muceni Abraham po 10x nisu već dosadni i kao da imaju veze sa vestima. Off je normalan, uvek toga ima, ovo je forum, nije akademija. Šta da se radi. Pisemo, brisemo, svadjamo se I navijamo zajedno. :)

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, severian je napisao:

I sad si nam Jovane napisao citav elaborat na obe teme koje te smaraju :P:jee:

 

Ajde, opustimo se, nema razloga da prst odmah bude na obaracu. Kao da Rosijeva penzija I muceni Abraham po 10x nisu već dosadni i kao da imaju veze sa vestima. Off je normalan, uvek toga ima, ovo je forum, nije akademija. Šta da se radi. Pisemo, brisemo, svadjamo se I navijamo zajedno. :)

A jbga, profesionalna deformacija, slučajno se bavim tim sportom i srodnim sportovima :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mislim da je do fizicke izdrzljivosti... 

ON: Ali sve ovo od kraja sezone, mali bata, Jlo, pa Zarco, abraham, sad Ianone... Kao rijaliti sa srednje losim scenaristom. 

Ajd videcemo, ali bas mi deluje da je sve namestano u neku ruku, tj vade se sranjem iz sranja. (Dorna) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 15 minuta, Biker-Boy je napisao:

Ja i dalje nisam ubedjen da doping uopste moze vozacu da pomogne da vozi brze, pa nije to bicikl.

Može da mu pomogne da poveća izdržljivost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Meni ne ide u glavu i to sam povezao nekako sa dopingom, nekom vrstom dopinga. Kad se polome, vozači se vraćaju na stazu pre nego što nekom "običnom" polomljenom i pomisle da skinu gips. Kako to njima kosti i tetive brže zarastaju, skoro kao Vulverinu? Bez lekova, hemije teške, to ne može. Sad, da li se to i u kojoj meri računa kao doping, ne znam, ali sigurno da i tu tim medikamentima postoje i zabranjene supstance.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kad je čovek u konstantnom treningu kosti mnogo brže zarastaju. Osteoblasti, ćelije od kojih se formiraju kosti mnogo brže napreduju. Ne treba spominjati da su kod sportista kosti znatno čvršće, celokupan metabolizam radi brže, a samim tim se brže i oporavlja.

 

Naravno, postoje i razni suplementi koji potpomažu oporavak i koji su potpuno legalni. Suplementi poput BCAA itd. Zatim, oni se hrane najkvalitetnije moguće, što opet doprinosi bržem oporavku. Zasigurno koriste suplemente koji su na listi dozvoljenih sredstava i ne smatraju se dopingom. Međutim, problem je što veliki broj tih sredstava doprinosi povećanju mišićne mase, što je u moto sportu kontra produktivno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zx6r

To sto su Janoneu nasli,ne moze nikako da se slucajno nadje u organizmu. Ne moze ni greskom da se unese niti da ga organizam sam stvori. Ne moze cak lako ni da se nabavi niti spada uopste u suplamente. A posebno je opasan doping u svetu motociklizma jer ima i dejstvo odlaganja adrenalinske reakcije snizavanja pulsa i zapravo projektuje nerealno procenjivanje. Analgetike naravno koriste uz preporuke nadleznih doktora,mada im oni vise odmazu jer su od njih tromiji. Za brzi oporovak su zaduzene hiperbaricne komore a suplamente u vidu amino kiselina svi koriste u onim grbama u odelima ali one samo sprecavaju misicni katabolizam i to nije doping. E sad sta je prava prica manijaka,videcemo u moto vestima 2020god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 19 sati, Jovan Ristic je napisao:

Može da mu pomogne da poveća izdržljivost

Moze on da bude izdrzljiv kolko hoce, ali za voznju motora izmedju ostalog je potrebna VESTINA i ZNANJE, a to ne moze inekcijama i praskovima da se nadoknadi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 58 minuta, Biker-Boy je napisao:

Moze on da bude izdrzljiv kolko hoce, ali za voznju motora izmedju ostalog je potrebna VESTINA i ZNANJE, a to ne moze inekcijama i praskovima da se nadoknadi...

Ček, hoćeš da kažeš da Janone nema veštinu i znanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

U nedozvoljena sredstva ne spadaju samo supstance koje poboljsavaju fizicke mogucnosti. Postoje supstance koje poboljsavaju fokus i takodje spadaju u doping.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ne znam da li se lista doping sredstava pravi prema svakom sportu posebno ili vazi za sve sportove ali npr. u biciklizmu je doping bar 90 % lekova koje mi redovno koristimo za najobicnije bolesti. Pocevsi od kapi za nos ili oci pa do lekova protiv temperature...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
On 12/24/2019 at 9:54 PM, severian said:

sad si nam Jovane napisao citav elaborat na obe teme koje te smaraju 

Da jbt, ožedneo sam dok sam pročitao! 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
27 minutes ago, zarekg said:

biciklizmu je doping bar 90 % lekova koje mi redovno koristimo za najobicnije bolesti

Ne zato što nešto rade nego što "ispod" njih mogu da se sakriju prava doping sredstva jer imaju sličan otisak. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
On 12/23/2019 at 4:24 PM, SlobodanR1 said:

A to što neka država ne dozvoljava da se njeni sportisti testiraju kao i sportisti 199 drugih zemalja, to nije paradržavna politika..Ustvari i nije, to je državna politika..Nikoga ne svrbi toliko što su Rusi fasovali, ko god to radio treba da odgovara, koliko to što su najglasniji u optužbama oni u čije doping rezultate nemamo uvid uopšte !!! Morate da shvatite jednu jednostavnu istinu, selektivna pravda JE GORA od nepravde.

Jos jedan mit.

http://www.adas.org.rs/en/vesti/2014/09/15/americki-sportisti-idu-na-doping-kontrolu-kao-svi-ostali/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
17 hours ago, to crank said:

Ne zato što nešto rade nego što "ispod" njih mogu da se sakriju prava doping sredstva jer imaju sličan otisak. 

 

Nije bas tako. Idi cist na doping kontrolu a smrci malo kapi za nos pa ces da vidis kako ces da prodjes. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja