Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2020

Recommended Posts

  • Integrisan, 8138 postova

Kao što sam ranije pisao, kada unosis pare u tim, ugovor nije isti kao kada si plaćen od tima. Ovde je sigurno investicija zasticena jakim raskidnim uslovima. 

 

Rijaliti sledi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Žarko ima čvrsto obećanje od Karmela da će dobiti nešto za 2020. Navodno postoji pretnja što se tiče Brna ako se mali počne nešto buniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Ne postoji ni jedan argument zašto bi Dorna stala iza Zarka toliko da potencijalno ukida jednu od posećenijih trka u kalendaru, bitnu za celo tržište srednje Evrope i vrlo profitabilnu.

 

Mislim da ne pije vodu ni malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Rešiće to Ducati iz svoje blagajne. Imaju viška. Nema sile da fabričkim vozacima nisu skresali plate


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Brno već visi par godina, moguće da je Hungaroring zamena ili nova staza tamo. A i Abraham potvrđuje da Dorna stoji iza 

 

abraham-grid-1574262212.jpg
WWW.GPONE.COM

MotoGP: "I have a contract for 2020, and Avintia will have to break it. There's a 90% chance I'll continue to race with them...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

U svakom slučaju, zanimljivo za gledanje.

 

Gotovo da sam siguran da Karela ne mogu da lako otkupe. Ovo "90% sam siguran" zvuči kao reči čoveka vrlo svesnog svoje ugovorne pozicije.

 

I dalje sumnjam da Dorna stoji iza Zarka, ne postoji ni jedan racionalan razlog za to. Potpuno van bilo kakve logike. Ako budu hteli da ukinu Brno, neće mu produžiti licencu, koji će im Zarko za to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Ne mislim da im Zarko treba za to, za to im je trebala druga staza u centralnoj Evropi ocigledno. Zarko izgleda ima dil da li zbog nacionalnosti ili ne znam cega koji se sada samo poklapa sa drugim planom pa im dodje kao kec na 11 da nisu oni otvorili fajt nego Karel. Znam da ne moraju da se kriju ali svima je lepse kada za svoj pederluk nadju opravdanje i prebace bar pola lopte na drugu stranu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Šta će im Zarko, kad imaju novu sjajnu francusku zvezdu? Neproblematičnu i harizmatičnu. 

 

Blage veze nema ova situacija sa Brnom, 99.99% sam siguran u to. Dorna je privatna firma i nikome ne mora da se pravda ako CE trku prebaci iz mesta A u mesto B. Boli ih taki... Prebaciće ili neće, kako im bude odgovaralo. Izgradili su brend, može im se sada.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova
pre 2 minuta, MOTOM je napisao:

Iz koje države je snabdevač pneumatika u MotoGP?

Ma da, i sir za menzu dolazi iz iste države. Nema šanse da puste Zarka niz vodu :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Hajde posto po svaku cenu zelis da dokazes da ja lupetam gluposti da kazem da si u pravu. Seti se da je za opoziv Brna iz kalendara plasirana prica o porezima a sta koji moj Dornu boli uvo ko u Ceskoj placa poreze a ko ne. Pricu je posle krpio Karelov tata i gradonacelnik Brna uz pomoc stapa i kanapa a Dorna je kao bila jako uplasena da je neko ostetio budzet Ceske Republike za neke pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova
pre 4 minuta, dvlns je napisao:

Hajde posto po svaku cenu zelis da dokazes da ja lupetam gluposti da kazem da si u pravu.

Svašta...

 

Mislim, istina je da često to mislim (u sebi :D ), ali sada uopšte i nisam polemisao sa tobom, tezu je izneo Motom. Polemisao sam sa tezom, ne sa čovekom... Ni sa tobom, ni sa njim. Mislim da teza ne stoji, to je sve. Nema razloga da bilo šta shvataš lično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Pa možemo da palamudimo do sutra, ali izgleda da lujka ima dobra leđa (unutar ili van dorne), inače zašto bi Karmela boleo q. da se angažuje za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Da, tu stvarno ima eksplicitno: 

The problem was that the other option, that of appointing a veteran to Lorenzo’s exmoto, was being raised by Carmelo Ezpeleta, “godfather” in this case of Johann Zarco. Strategic issues, we suppose, made the head of the championship very interested in having a French rider finish as Marc Márquez’s teammate.

 

Nije mi poznat taj PECINOGP.COM, pa ne znam da li su relevantni kao izvor (ili je u pitanju samo nagađanje kao ova naša), ali teza piše. Paaa... videćemo. Dovoljno da pratimo špansku seriju i pre prvog testa... i posle. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
Pre sat vremena, severian je napisao:

Ne postoji ni jedan argument zašto bi Dorna stala iza Zarka toliko da potencijalno ukida jednu od posećenijih trka u kalendaru, bitnu za celo tržište srednje Evrope i vrlo profitabilnu.

 

pre 19 minuta, severian je napisao:

Šta je izvor te info da se Karmelo angažuje za njega?

 

Šta je izvor informacije da ne postoji ni jedan argument da bi Dorna stala iza Zarka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

To je sud (u ovom slučaju moj, sa kojim možeš da se složiš ili ne, ili da prema istom budeš indiferentan), nije informacija. Razliku nije potrebno valjda objašnjavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Provlači se pomalo svuda jedna reč, kroz ove tekstove....a to je veteran.

Sva je prilika da je Lorenzo "povukao nogu" i da će GP počev od ove godine, ostajati bez vozačkog kadra. Možda čak i u ritmu od jednog godišnje. Ko ima "računa", obzirom da je Zarco svoju poziciju ozbiljno kompromitovao i delima i rečima...da ga angažuje. Pride nije ni u cvetu mladosti...misli se na godine za bavljenje ozbiljnim sportom. Mladih vozača ima koliko 'oćeš...ne nekih posebnih fenomena...ali sigurno raspoloženih da se ozbiljno oznoje u slavu spektakla. Možda bi i on mogao još nešto da iscedi...ali deluje da ga slabo cede i mnogi ozbiljniji od njega. Baš me interesuje ko će da se povuče ili založi za njega, praveći sasvim sigurno nekome opasnu medveđu uslugu.

Još bi mu najbolje bilo da sedne da vrti test Yamahu bez pritiska i lagano pravi peMziju na Azurnoj obali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Zarko je sampion moto2 isto kao Pol Espargaro, Rabat, Banjaja, Bradl, Morbideli (valda nisam nekog zaboravio) i sad Alex. Pol cuti i radi zarko talasa ko u 125 icama kad je pokazivao na motor Terola "buuu ima brzi motor od mene evo vidite" i ispustio pobedu. Bolje ce mu biti u moto2 nova masina koju nije vozio svi isti, sve ravnopravno, kako Zarko i voli i mirna Bosna. Odlaskom Lorenca ima jos 6 vozaca stare garde. Smena generacija je skoro pa kompletna. Kad se penzionisu Rosi, Dovi Cal ostaje Petruci, Abraham i A. Espargaro, koji su lako zamenjljivi. Moze da se desi da ceo grid u 2021 bude od nekih novih klinaca, Matori Markez bude jedina stara kuka kome treba skinuti skalp.
P.S. nisam pominjo sampione moto3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja