Jump to content

Moto Zajednica

Koliko prelazite km po sezoni?

Recommended Posts

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Tačno sam krenuo da pišem gde idete pa toliko prelazite. To su 3 redovna servisa za kola. Za motor ne bih znaš šta da kažem, jer je meni max 9000, pa do sad nisam morao da razmišljam o više od jednog servisa po sezoni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nekada davno, do 2005.god sam prelazio kolima do 35.000 km ! Letnji odmor npr Grcka i nazad do Bgd - 1400 km. Par puta godisnje do Sarajeva i nazad 350 km x 4 = jos 1400 km. Ostalo sve po Bgd ! Bilo privatnog posla pa se nije gledalo na potrosnju i ostale troskove. Posle sve manje, dok nisam stigao do : auto 7.000 do 10.000 km, uglavnom zimi i leti za odmor, i motor tj.skuter poceo sa 5.000 a sada vec i malo preko 10.000 km godisnje. 

Sa tendencijom da na motoru raste, a kolima da opada km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Danas je tačno godinu dana da sam kupio motor i sat danas pokazuje 4630 km. Gotovo isključivo (Beo)gradske vožnje, van grada jedva 500 km da sam prešao. 

Nema se vremena za vozikanje, samo kuća-pos'o. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Doslo vreme za teske teme.. :) 

Ove sezone tanka svirka, stigla prinova, zena ne da pare za gorivo, samo kupuje pelene.. :'(

 

Tracer i ja sastavismo jedva malo vise od 25 000km, obidjosmo Grossglockner i Durmitor, malo kasnije,Jadranku, 3,4 divna dana proveli lutajuci po SLO, popesmo se na Mangart, sidjosmo do Soce, pa svratismo i do mog buduceg omiljenog grada Pule.

Isao u BL na svoj prvi moto skup . Shvatio zasto do sad nikad nisam isao i potvdio zelju da i dalje ne idem.

Klizali zajedno po ulju na asfaltu...
Najvise kilometara odvozali zajedno @Krmco i ja . . . :cirka1:

2021. - Zbogom mi bila, u mom moto zivotu, nisi se proslavila!

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Ove sezone siromasno. Manje od 2000km. Bice bolje...a mozda i decembar bude lep kao prosle godine, pa se tu doda jos koji km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Taman mislio da pokrenem temu,vreme je...

Oko 3-3500...pa se onda malko zaneo,pa malko više...ma da smo živi i zdravi,još godina 100...

 

Gutajte kilometre,samo to vam ostaje u glavi,razne destinacije i prosvećuje...i nesvesno...Sve se svodi u suštini na to,putešestvije...šta će mi,da ga gledam kako je lep i čis',a on ne mrda iz garaže...teško je ali se mora naći vremena za ovu "terapiju",da ovo je "terapija"...u ovom vremenu...bez vremena!?!:takoje:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 5 sati, gavrela je napisao:

8D6Gfuk.jpg

od maja se druzimo i cilj je bio nekih 20k, nadam se da ce biti jos koji lep dan :C

Од тога заједно неких 2,5-3k...:takoje:

Код мене стандардно као и претходних година... 6.500km

Ове године "згажена" Албанија, неких 1.800km, остало "локал" по Србији.

Јбг, толико слободно време дозволило. 

Следеће године се планира "Јадранка" почетком сезоне, да се лепо започне и наредних 6-7.000km:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ove godine samo oko 9 000 km, išao dva puta do Bosne i Crne Gore (2x1500km, cca 3000 km samo na te dve ture, ostalo po lokalu uglavnom), nekoliko puta po Srbiji, malo Bajina Bašta i slično. 

 

Meni je u doba policijskog časa svaki drugi dan bio slobodan (radili smo 3 dana nedeljno) i bukvalno sam svaki taj drugi dan koristio za vožnju (a bilo je baš lepog vremena u aprilu i maju 2020.) i iako do 17h, stizao sam svuda po Srbiji, tako da sam 2020. prešao oko 14 000 km. 

 

Moja prednja guma posle 2 sezone i 23 000km, stavljena u martu 2020. pre prve vožnje u 2022. ću je zameniti.

 

 

guma.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Kuku, dublja sara na slikovima nego kod tebe.

 

@ProMaster sramota tako niska kilometraza. I ti sebe zoves bajkerom...

 

A ja? Od prvog tocenja goriva u martu do sada sabio sam cele 4.000km. :(        Nije bilo duzih voznji, samo jednodnevni izleti po par stotina kilometara i jedna dvodnevna voznja od 850km. Neorganizovanost u drustvu za voznju i nezainteresovanost da se ide sam na visednevne voznje.

 

Fun fact: od 24. 07. do 26.09. nisam imao nijedno tocenje goriva. Ili sam bio bas ekonomican u tom periodu ili nisam seo na motor 2 letnja meseca. Pre ce biti ovo drugo da je bilo zbog onih velikih vrucina u tom periodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

-@grafigo - Ostaje žal što nismo realizovali Ukrajinu ili Rumuniju, bila bi to jedna lepa godina onda, i da se nisam prosuo na ono ulje, to mi je baš ujebalo dalju vožnju, prvi pad s motora, na sreću bezazlen i po motor i po mene, ali sve kasnije vozio u nekom grču, nadam se da će proći do proleća i da ću se resetovati preko zime.

Versys je ekonomičan motor, nije do tebe..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
4 hours ago, Marko05 said:

Од тога заједно неких 2,5-3k...:takoje:

Код мене стандардно као и претходних година... 6.500km

Ове године "згажена" Албанија, неких 1.800km, остало "локал" по Србији.

Јбг, толико слободно време дозволило. 

Следеће године се планира "Јадранка" почетком сезоне, да се лепо започне и наредних 6-7.000km:jee:

Brat moj, jos kad te zena dohvati sledece godine, bices ti ispod 5k godisnje :haha1:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

S obzirom na krizu, zatvorene granice i sve slabije ekonomske mogucnosti .... tu nedge oko 1500km ove godine sa tendencijom opadanja ako ovako nastavi.

 

... i to bez pritisaka od zene.

 

Sa pritiskom ... nema motora, nema predjenih kilometara.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 18.2.2021. at 16:08, Blaza je napisao:

a sada vec i malo preko 10.000 km godisnje. 

Sa tendencijom da na motoru raste, a kolima da opada km...

Da citiram sam sebe, i potvrdim napisano: ove sezone Trebinje, Banja Luka, po Srbiji da ne nabrajam, do sada 10.500 km ugrubo, i još se vozim...

Idemoooo !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ova godina za mene vrlo loša. 

Za sada svega oko 7.500km (teško da će do kraja da bude preko 8.000).

Inače mi je prosek u poslednjih desetak godina bio oko 12.000km (10.000-17.500km).

A ove godine "zakačio" i dva udesa i jednu koronu. 

Dobro je da sam još prisutan "sa ove strane". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Prošle godine sam sa Yamahom prešao 5500 km, ove godine nešto preko 1000 km dok se nisam slupao početkom Jula...

Bandita sam registrovao početkom Septembra i do sada prešao 2500 km, najviše u toku odmora po vrletima Crne Gore, Albanije i Makedonije. Sve ukupno mršavih 3500 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Ove sezone oko 7.000 km ( nadam se bice jos lepih dana) sve van grada, vikendom kad se ima vremena.

I to lepih kilometara...  CG. za 1 maj, i Banja Luka kao dalje destinacije... lepa sezona sa obzirom koliko malo vremena imam.

Sl sezone planiram da menjam makinu, videćemo nadam se otići konačno na  Transfagarasan... nekako sve sto se planira tesko da se ostvari.

Sve u svemu zadovoljan... 

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sto se zene tice, kaze mi danas moja “mogli bi malo motorom da idemo negde, lepo je vreme, ne moramo kolima”, rekoh smrznuces se (ima jet kacigu koja samo oci pokriva), kaze izdrzace ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Meni druga sezona, a prve sam presao vise. Prve oko 5.000-5.500km, ove oko 4.000-4.500km. 

Radim bliže, i svake druge nedelje, kad poklopim smenu sa zenom i decom, idem kolima na posao. Razvozim njih, pa sebe. Kad se vracamo, pokupim ih i kuci. Manje sam vozao okolinu i eto manje kometraze. 

Tacno se vidi uticaj vkznje skutera na ukulnu kilometrazu. Kako sam kupio skuter, prelazio sam cirka 15-17k km godisnje kolima. Onda prosle godine svega 10-tak hiljada kolima, ostalo skuterom, ove godine srazmerni vise kolima a manje skuterom. 

Do duse, isao ove godine autom za Kusadasi, Tetovo, 3x Sarajevo... Ostalo lokal...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Do korone uvek preko 20000km a zadnje dve sezone jedva 7-8000 . Dok sam radio nije bilo vremena, zato sam hteo da nadoknadim sve kao penzioner (dvanaest godina sam penzioner) i uvek mislim da je moglo vise.:jee1:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja