Jump to content

Moto Zajednica

Dogodine u Prizrenu (opet na baklave)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Budjenje..ustajem iz kreveta lepo odmoran..Roletne na prozorima spustene,mislim u sebi bas sam preterao sa spavanjem,moj subjektivni osecaj da je preko 09h..Bacam pogled na sat 04:10..dobro to je to otprilike.Ko sad opet da se vraca u krevet,taknuto-maknuto...

Izlazim na terasu,jos uvek mrak,duva vetar,kisica rominja,nebo tamno kao da ce da padaju sekire..Skuvana dupla doza jutarnje kafe,i malo da se prosurfuje internetom.U jednom trenutku iskace neka reklama sa majicama na kojima je lik Gavrila Principa i gde pise "Do godine u Prizrenu"...Ma sta dogodine,idemo odmah..Eksiram kafu,vadim opremu iz ormana,budim zenu i predlazem joj plan,da li je zainteresovana da podje sa mnom..Gleda me je par sekunde i bez reci se okrece na drugu stranu i nastavlja sa spavanjem..Ok,sta cu,moram sam..Sacekao sam da svane i pokret.

 

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

  • Sviđa mi se 19
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Каква одлучност и предузимљивост, без оклевања. А где само пронађе оне тунеле на Каљаји. Иначе и ћевапи су им одлични. За неку мало озбиљнију туру може се тражити благослов у самом манастиру за преноћиште, цена је мислим 5 евра или можда 10. Па одатле надаље диљем Метохије или можда Косова. 

Свака част.

Догодине у Призрену. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Shlem druze,upravo iz tog razloga sto u trenutku donosim odluke i vec sledeceg trenutka ih sprovodim u delo,ozbiljno razmisljam da prodam motor..Evo cisto primera radi,da ti pribliznije opisem moju situaciju...Ove godine negde maja meseca,dok pijuckam jutarnju kafu,citam novine na telefonu i neka tema u vezi grada Petre u Jordanu..Odmah ulazim na sajt Turske,Sirijske i Jordanske ambasade i vidim da se vize vade na licu mesta tj na granicnim prelazima..Vec pocinjem da vadim opremu iz ormana,jaknu,pantalone,cizme,pasos,master katrticu,kamericu..Zena me pita gde se spremam,ja joj kazem da idem u Jordan..Nista mi ne odgovara samo se prekrsti..Zovem ambasadu Turske u Beogradu,dok sam razgovarao sa sekretaricom ili kim vec a cekam da mi prebace poziv na nekog sluzbenika ambasade ja sam vec obukao opremu.U razgovoru sa sluzbenikom ambasade saznajem da ne mogu da udjem kopnenim putem iz Turske u Siriju,zbog situacije izmedju te dve zemlje i da su svi kopneni prelazi zatvoreni..Zahvaljujem se na informaciji,skidam opremu,i nastavljam da pijem kafu kao da se nista nije desilo..Sreca ili ne ,ne znam,da je granica bila otvorena,vec bi ovde postojao putopis iz Petre u Jordanu.. Recenica "STA CE REĆI LJUDI" je ubila vise snova nego bilo sta drugo..Al sam se raspisao :) Vozim motor nisam bajker..

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

То је одличан став и начин којим размишља неко ко воли да путује. Мада истини за вољу требало би понекад ручну да имаш при руци, али да, то онда ниси ти. 

Не бих ја ту ништа мењао, док год можеш, док год ти прија само вози, и нека те Бог и срећа прате. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Vuleta evo rute gde sam prosao.Vranje-Bujanovac-Konculj (administrativni prelaz sa Kosovom) Gnjilane-Urosevac,s tim sto sam se iskljucio par km ispred urosevca tj,cim prodjete pored velikog gej kampa bondstil, ima kruzni tok,skrenuo levo i krenuo prema Strpcu,iz Strpca prema Brezovici i Sar planini,sam put kao i predeli prelepi.Sa Brezovice se spustas direktno prema Prizrenu,kosinom planine sa krivinama i serpentinama..Kada se spustite u podnozje,voznja kanjonom mislim da je reka Bistrica,vidi se na snimku,nestvarno lepa priroda,usecen put u stene.Manastir ispred Prizrena je bio u fazi renoviranja,bilo mnogo radnika pa nisam ulazio ..U Prizrenu mi je malo pobrljavila navigacija,svakog prolaznika kog sam pitao za smer prema centru grada gde je setaliste,bili su maksimalno korektni i ljubazni..U kaficu gde sam seo na kafu,kada sam pozvao konobara da regulisem racun,vec je bio placen od nekih par momaka koji su sedeli susedni sto do mog,a videli tablicu na motoru da sam iz Srbije i platili su racun..Rekli su da slobodno ostavim motor,opremu da sigurno necu da imam nikakvih problema, sto se tice kradje,kao i da vole turiste i da je svako ko ovde dodje bezbedan,da nece da ima nikakvih neprijatnosti...Sad da li su iskreno mislili,to ne znam ..Otisao sam u drugi lokal tj poslasticaru na baklavu.Dok sam savladavao baklave,malo smo procaskali sa poslasticarem,sta gde kako,sta da obidjem,kako da se popnem do tvrdjave Kaljaja iznad grada,gde da prodjem i sl.. Izvadio sam pare da platim poslasticar kaze kuca casti..Ma sta kuca,u redu da sam pojeo jednu baklavu pa da kuca casti,ali ja sam savladao 4 komada :) insistirao sam da platim,nema smisla :D Napravio sam par prekrsaja u suprotnom smeru,posto su ulice tesne kao sto se vidi na snimku..Naleteo sam na policiju,samo su mi podigli palac ,i pokazali da produzim dalje,nikakav problem..stvarno sam prijatno iznenadjen,maksimalno pozitivno iskustvo,grad prelep,nije dzabe uvrsten medju najlepse gradove evrope..imao sam osecaj kao da sam se vratio u 19 vek zbog onih starih kucica,gradjevina,kaldrme i ostalog...U povratku odlucio sam da ne idem auto putem, nego regionalnim putem prema Suvoj reci i Stimlju...Ipak ne bih bas preporucio da se prolazi tim putem.Prvo sto je veoma velika frekvencija saobracaja,velike guzve,nepregledne kolone vozila,na ulazu u urosevac kao i u sam grad totalni haos u saobracaju,nema preticanja i ako ste motorom.Druga stvar tu su ekstremnije orijentisani.Suva reka je dobro poznata po svakakvim zverstvima iz rata 99'te,mada ja nemam taj problem,nisam nesto plasljive prirode pa manje obracam paznju na takve stvari,ali ipak ne treba traziti ku..c ,sto bi se reklo :) ,pa sam bas stao u sred sela usao u prodavnicu da kupim flasu vode,ispred je sedela grupica od nekih 4-5 mladica ,onako celavi sa bradama,malo su me odmerili ispod oka ali nikakvog dobacivanja niti bilo sta drugog sa njihove strane bije bilo...Znaci,iz Prizrena zaobici ovaj regionalni put ,koji svakako ide paralelno sa auto putem...Prosle godine sam isto prolazio kroz Suvu reku,kada sam isao u Albaniju,i bas tu na tom delu tog regionalnog puta kada me je pretekao automobil u kolima su bila 4 tipa i jedan od njih je otvorio prozor i dobacio "Imas mUda" i produzili dalje.....Sve u svemu,pozitivno iskustvo,preporucujem da se obidje nekadasnja stara Srpska prestonica.. Svakako cu opet Dogodine u Prizrenu,na baklavu i da probamo i te cevape :) Al sam se raspisao..Bruno sta trebam po tebi da popravim da bi snimak bio za 5 :) inace ja sam pocetnik amater u snimanju,ovo mi je tek 4-klip,jos se nesto slabo snalazim sa kamerom,sto se tice tehnologije,ja sam po tom pitanju zaostao ko muda iza vepra :D Vozim motor nisam bajker

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

.Prosle godine sam isto prolazio kroz Suvu reku,kada sam isao u Albaniju,i bas tu na tom delu tog regionalnog puta kada me je pretekao automobil u kolima su bila 4 tipa i jedan od njih je otvorio prozor i dobacio "Imas mUda" i produzili dalje.....

 

Sve si rekao,bravo.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
On 18.11.2019. at 21:18, Singularitet je napisao:

Bravo care! Bravo i za gospođu koja kulira! :takoje:

Slažem se. Blagoslov je imati takvu podršku od supruge :sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja