Jump to content

Moto Zajednica

Spuštene noge u vožnji

Recommended Posts

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Kod nas u subotici ima dosta takvih strucnjaka, to su uglavnom novo peceni BAJKERI na Rovima koji od juce gledaju motogp pa misle valjda da tako treba.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
10 hours ago, drumskalisica said:

Ne znam za skuteraše, al ja ponekad ispružim noge - doduše malo unapred ( da ne češu po asfaltu ).  To ne radim nikad u gradu već na otvorenom ( obično kad putujem negde dalje ) i gde je bezbedno ( dugački pravci ) .  Razlog je jednostavan - da se malo ispruže mišići i isprave krvne žile da krv procirkuliše malo bolje . Posle toga se čovek bolje oseća.  

Upravo i ja htedoh da kažem isto. Kad me mrzi da stajem onda tako ispružim noge ka napred i držim nekih 30sec do minut. Mnogo znači pogotovo što su meni baš baš savijene noge u vožnji. Primetio sam par puta da me čudno gledaju, dal misle da izvodim neke akrobacije ili šta li, al boli me uvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
8 hours ago, Marek1987 said:

Upravo i ja htedoh da kažem isto. Kad me mrzi da stajem onda tako ispružim noge ka napred i držim nekih 30sec do minut. Mnogo znači pogotovo što su meni baš baš savijene noge u vožnji. Primetio sam par puta da me čudno gledaju, dal misle da izvodim neke akrobacije ili šta li, al boli me uvo.

Ljubomorne duše :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nije mi jasno kako možete da ispružite noge da vise na dugačkim pravcima, radi odmora i cirkulacije, kada je tada brzina najveća? Kada isturim koleno, pri većoj brzini, jedva ga od vetra vratim u zaklon oklopa...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 23 minuta, bajker71 je napisao:

Nije mi jasno kako možete da ispružite noge da vise na dugačkim pravcima, radi odmora i cirkulacije, kada je tada brzina najveća. Kada isturim koleno, pri većoj brzini, jedva ga od vetra vratim u zaklon oklopa...

  Pa ne ispružaju se noge pri jako velikim brzinama. Ko što rekoh ja to radim na dužim putovanjima, ne kad jurcam motorom, a i to počnem da radim tek nakon pređenih stotinak i više kilometara. Znači radi se o turističkoj vožnji, a ne o sportskoj . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Isto i ja kad vozim po više sati ispružim u kolenu, samo da procirkulišu i prestanu da bole kolena. Prvo jednu, a onda i drugu nogu. Doduše, ja to do 10sek, ne više od toga. Mislim, ne bole kolena baš da bole, samo se javi neki neprijatan osećaj nakon što ih toliko vremena držim savijena. Malo pružanja pomogne.

 

A baš vožnju sa pruženim nogama iznad asvalta sam i ja viđao samo kod skuteraša i to najčešće klinaca bez kacige. Ali samo pri kretanju. Kao što neko reče, kad jedna noga zagrebe asfalt, biće belaja. Deca umeju da budu kreteni, pa se nisam uzbuđivao:kafa:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kroz moju ulicu povremeno prođe neka bakuta na skuteru od 50 ccm, sa spuštenim nogama pored patosa, poput makarona. Mislio sam da je to neki izolovani slučaj ili retro style, ali sada vidim da ovo poprima razmere epidemije :lud:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
7 hours ago, drumskalisica said:

  Pa ne ispružaju se noge pri jako velikim brzinama. Ko što rekoh ja to radim na dužim putovanjima, ne kad jurcam motorom, a i to počnem da radim tek nakon pređenih stotinak i više kilometara. Znači radi se o turističkoj vožnji, a ne o sportskoj . 

Pa dobro mi na dominatoru i trandzi mozemo, nisu svi u mogucnosti da imaju takav luksuz :D meni su crashovi malo siri bas da bih mogao na putovanju da naslonim noge na njih, sto cesto radim jer sam 194cm pa me noge cesto znaju zajebavati u toku voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da bi nakon ove dve strane mogli da izvedemo neki zaključak. Sa spuštenim nogama voze

 1. Početnici i nesigurni vozači - uglavnom skuteraši. 

 2.  Raznorazni foliranti i kojekakvi kreteni kojima je neko rekao da je to tako moderno i in. 

 3. Ozbiljni motoristi na dužim putovanjima kojima to dođe kao neka vrsta gimnastike ( neki znaju i da ustanu i voze malo i stojeći ) da se ne bi ukočili. 

  Mislim da nema više potrebe da tupimo o ovom, pa bi pokretač teme mogao da je zaključa . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, drumskalisica je napisao:

Mislim da bi nakon ove dve strane mogli da izvedemo neki zaključak. Sa spuštenim nogama voze

 1. Početnici i nesigurni vozači - uglavnom skuteraši. 

 2.  Raznorazni foliranti i kojekakvi kreteni kojima je neko rekao da je to tako moderno i in. 

 3. Ozbiljni motoristi na dužim putovanjima kojima to dođe kao neka vrsta gimnastike ( neki znaju i da ustanu i voze malo i stojeći ) da se ne bi ukočili. 

  Mislim da nema više potrebe da tupimo o ovom, pa bi pokretač teme mogao da je zaključa . 

Sve pogođeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Spustam jednu nogu kad prelazim preko radova na putu, ocesljanog asfalta, rizle i nekih tipova kolotraga. Ako je drasticno spustim obe. Cisto ako krene da plese zadnji kraj da izbalansiram.

 

Spustam jednu po jednu tj dizem u vis da ispravim malo noge kad se ukoce u voznji, redje stojim. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Normalno je da se povremeno "protegnu" noge nakon duže vožnje, ili da se spuste noge pri polasku, zaustavljanja, ili tokom prelaska preko neke prepreke, ali se ovde radi o tome da neki ljudi (opet kažem u pitanju su skuteraši) tokom normalne vožnje po gradu UOPŠTE ne podižu noge, nego svo vreme voze sa spuštenim nogama.

Ja se ne sećam da sam do ovog leta video takav način vožnje, ali poslednjih meseci to često viđam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Koliko sam mogao da procenim uglavnom su u pitanju novopečeni vozači. Moguće da su do skoro vozili bicikle pa nisu navikli da im noge budu besposlene.  :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Noga se spusta da bi se povecalo opterecenje na zadnji kraj i tako sprecilo podizanje istog pri jakom kocenju prednjom. To se vidja na trkama, ne znam sta je smisao na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kad sam se obučavao instruktor mi je strogo podvukao kako se staje pred semafor. Znaci lagano zaustavljanje i pred sam kraj, kad si se već skroz zaustavio, spustis desnu nogu na asfalt. I spustis je tako da nema cimanja motora, ispravljanja a obe noge spustiti je neki nepisani kodeks dovoljan da se ne prodje ispit.
Iz toga proizilazi da je i kretanje iz mirovanja isto takvo, kontrolisano i kao sto avion uvlači točkove tako i motorista diže nogu na za to predvidjeno mesto - da ne kažem nogostup jel te. :)

Dešava mi se nekad nekad kad sam u gradu i izmedju dva semafora tj izmedju 2 spuštanja noge, da desnu ostavim da visi do sledećeg semafora. Ali to je samo ako je to drugo zaustavljanje na par sekundi udaljeno.

Izuzetno mi je ružno kad vidim motoristu kad se nekako dogelja do semafora a onda izbaci obe noge da stane i da se podupre. Izgleda mi kao neka žaba koja se raskreči ili kuja koja hice da piša. Dosta GS vozača sam vidjao to da rade, valjda im je težak motor i boje se da im jedna noga neće biti dovoljna, iako je kako god okreneš samo jedna noga u opticaju bilo leva, ilo desna jer ona druga ti ništa neće pomoći.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, Savan je napisao:

Kad sam se obučavao instruktor mi je strogo podvukao kako se staje pred semafor. Znaci lagano zaustavljanje i pred sam kraj, kad si se već skroz zaustavio, spustis desnu nogu na asfalt. I spustis je tako da nema cimanja motora, ispravljanja a obe noge spustiti je neki nepisani kodeks dovoljan da se ne prodje ispit.
Iz toga proizilazi da je i kretanje iz mirovanja isto takvo, kontrolisano i kao sto avion uvlači točkove tako i motorista diže nogu na za to predvidjeno mesto - da ne kažem nogostup jel te. :)

Dešava mi se nekad nekad kad sam u gradu i izmedju dva semafora tj izmedju 2 spuštanja noge, da desnu ostavim da visi do sledećeg semafora. Ali to je samo ako je to drugo zaustavljanje na par sekundi udaljeno.

Izuzetno mi je ružno kad vidim motoristu kad se nekako dogelja do semafora a onda izbaci obe noge da stane i da se podupre. Izgleda mi kao neka žaba koja se raskreči ili kuja koja hice da piša. Dosta GS vozača sam vidjao to da rade, valjda im je težak motor i boje se da im jedna noga neće biti dovoljna, iako je kako god okreneš samo jedna noga u opticaju bilo leva, ilo desna jer ona druga ti ništa neće pomoći.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ja uglavnom kada se zaustavim ispred semafora spustim obe noge, (a često na kratko i ustanem sa sedišta), čisto iz razloga da protegnem noge. Možda je ružno, ali je korisno.:neznam:

Međutim to nema veze sa ovom temom, jer se u temi priča o onima koji tokom vožnje uopšte ne podižu noge, a ne o onima koji tokom duže vožnje povremeno opruže noge.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
20 minutes ago, Savan said:

Kad sam se obučavao instruktor mi je strogo podvukao kako se staje pred semafor. Znaci lagano zaustavljanje i pred sam kraj, kad si se već skroz zaustavio, spustis desnu nogu na asfalt. I spustis je tako da nema cimanja motora, ispravljanja a obe noge spustiti je neki nepisani kodeks dovoljan da se ne prodje ispit.
Iz toga proizilazi da je i kretanje iz mirovanja isto takvo, kontrolisano i kao sto avion uvlači točkove tako i motorista diže nogu na za to predvidjeno mesto - da ne kažem nogostup jel te. :)

Dešava mi se nekad nekad kad sam u gradu i izmedju dva semafora tj izmedju 2 spuštanja noge, da desnu ostavim da visi do sledećeg semafora. Ali to je samo ako je to drugo zaustavljanje na par sekundi udaljeno.

Izuzetno mi je ružno kad vidim motoristu kad se nekako dogelja do semafora a onda izbaci obe noge da stane i da se podupre. Izgleda mi kao neka žaba koja se raskreči ili kuja koja hice da piša. Dosta GS vozača sam vidjao to da rade, valjda im je težak motor i boje se da im jedna noga neće biti dovoljna, iako je kako god okreneš samo jedna noga u opticaju bilo leva, ilo desna jer ona druga ti ništa neće pomoći.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

U Nizozemskoj zadnja kočnica na levoj strani? :D Šalim se malo, kontam šta hoćeš da kažeš, desna dole, a leva na menjaču.

Inače na semaforu uvek obe noge dole, a tu i tamo ustanem, valja se protegnuti se tad kad se može :neznam:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Na dužim putovanjima ustanem uz korigovanje brzine naravno. Vozim stojeći par minuta da se protegnem.

Video sam i ja par puta da voze sa spustenim nogama. Iskreno, nisam ni razmišljao zašto to rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja