Jump to content

Moto Zajednica

Kod Dobrice na sokic

Recommended Posts

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Bravo! Svaka cast svima!

Ja samo imam dozu straha na pameti da se covek nesto ne uvredi.

Ima li plana za sutra?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
Nas četvorica smo prošli oko 12-12:15 i nije bilo Dobrice. Otišli smo da obidjemo velikog @Komsa u Mladenovcu i s njim prozborili koju uz odličnu kafu i još bolju rakiju. Rastali smo se svako svojim putem. Na putu za Koraćicu sam sreo Dobricu. Kratko mu ispričao da smo hteli da pokupujemo sokove i zamolio ga da primi 1000 dinara. Prihvatio je ali nije hteo da se slika. Kaže da su počeli da ga ogovaraju po selu i da mu prave probleme (?!?).
51c0557c1d38b2dda9b2b76d81d9ab57.jpg&key=932cce25501ce3a88afb352d37e65ff7bdb91ae9c6a51e0469b1f6b0e18221c7
 
 
fe4bcfd000656c2ee45f553314e58707.jpg1bf54ad1da80b7691a93c089e3371dbb.jpg

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije nas tela sreca, bili smo od nekih 12:45 do 13:00 na datoj lokaciji ali Dobrice nije bilo.

Olaksavajuca okolnost je ta, da sad bar znao od kad do kad se moze naci tamo.

 

Sto se tice odlaska kod njega kuci...... mislim da je rano, mislim da je pogresno, mislim da coveka time dovodimo u neprijatan polozaj.... samo mislim.

 

Dobrica ima "svoj teren" malo dalje od kuce, cenim da mu je tu neki mali komfor za njegovu skromnu zaradu (ako se u opste moze tako sve nazvati) te smatram da ga tu trebamo posetiti, dati vetar u ledja.

Ovako kad zabrunda motor u ulici, pred kucom.... celo selo ce se potepa da vidi sta se desava, nije prijatno.

Pustimo coveka da na "svom terenu" obavlja na miru posao kao i do sada.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Apsolutno se slazem. Pogotovo posle njegovog komentara da su vec "poceli da pricaju i da mu prave probleme"..
Druga prica je sto je Laki nosio onaj ceger na tockovima, to je skroz ok sto je odneo do kuce.
Popricacemo i mi sutra sa covekom, stvarno bi bilo bezveze da na kraju ispadne da pravimo problem..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Tu kod njega vise nema kuca, to je kraj krja sela. "Put" do njega je vec put ka poljima. Prekoputa pruga, uz njegov kucerak, kucica brata i jos neki kucerci kojima nisam osmotrio namenu, najbliza kuca pre njih je jedno 50-100 m ranije. Uz to rece da se i sa delom familije ne slaze najbolje. Prakticno susede, osim brata, ni nema. Na slici sam uperio misa na njegovu kucu. Na slici se lepo vidi levo od petlje prelaz preko autoputa i pruge.

 

Ipak, slazem se da sada, kada znamo kada je on najcesce na drumu, ni nema potrebe da mu odlazimo kuci. Pogotovu sto je on sav nekako miran i povucen, pa bi mu nas grupni dolazak, cini mi se, bio previse.

 

8ec7c1de92c9aa6011d172fd3439de83.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da me neko ne shvati pogresno, moj post (vezano za odlazak pred kucu) nije nikom direkto upucen.

Samo kazem, kakvog sam misljenja po tom pipavom pitanju.... dosta je Dobrici njegovih problema pa mu mi jos falimo da mu dodatno zakuvamo corbu.... da ne ide, ne ide.

Dogovor kucu gradi tako da samo lagano pa ko ga kad navata, onako kao spontano :zvizduk:.... tras lova, tras roba i zdravo djaci.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 39 minuta, Satelis je napisao:

Olaksavajuca okolnost je ta, da sad bar znao od kad do kad se moze naci tamo.

Sto se tice odlaska kod njega kuci...... mislim da je rano, mislim da je pogresno, mislim da coveka time dovodimo u neprijatan polozaj.... samo mislim.

Dobrica ima "svoj teren" malo dalje od kuce, cenim da mu je tu neki mali komfor za njegovu skromnu zaradu (ako se u opste moze tako sve nazvati) te smatram da ga tu trebamo posetiti, dati vetar u ledja.

Ovako kad zabrunda motor u ulici, pred kucom.... celo selo ce se potepa da vidi sta se desava, nije prijatno.

Pustimo coveka da na "svom terenu" obavlja na miru posao kao i do sada.

Sve dobro govoriš!!! Ko zna kakve sitne duše ima u komšiluku i kakve neprijatnosti može imati čovek (čim neće ni da se fotografiše)?!? Čoveku treba pomoći, ali ne tako da oseti sažaljenje ili zakači neke nove probleme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ovde je poenta da se zna gde covek stoji,pa da se zaustavi ko prolazi i kupi taj pepsi.Nista njemu nece biti bolje od par stotina ili hiljada nasih dinara,sto ce nas nekolicina sad i nikad vise da da.Mi ovde treba da oformimo fond za ovakve i slicne sudbine.I da to ima kontinuitet.Okrenite se i oko sebe,u svom komsiluku,prepuno je ovakvih sudbina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja sam mu rekao da ocekuje nekoliko nas motorista ovih dana, ali da nas jos vise ocekuje na prolece kad krenu voznje. Od skretanja sa Avala ringa ka Mladenovcu (kuda dosta nas cesto vozi) do njega ima 7,5 km, nije uopste daleko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 22 minuta, sashac je napisao:

Ovde je poenta da se zna gde covek stoji,pa da se zaustavi ko prolazi i kupi taj pepsi.Nista njemu nece biti bolje od par stotina ili hiljada nasih dinara,sto ce nas nekolicina sad i nikad vise da da.Mi ovde treba da oformimo fond za ovakve i slicne sudbine.I da to ima kontinuitet.Okrenite se i oko sebe,u svom komsiluku,prepuno je ovakvih sudbina.

Istina, ali će mu neke stvari koje dobije ipak pomoći na duže staze. Što se fonda tiče, jeste dobra zamisao, ali obzirom na peripetije oko otvaranja, upravljanja i raspodele fonda to je teško ostvarivo. Za početak bi bilo samo dovoljno da država (komunalci) ne staju dodatno na muku takvom sloju ljudi koji su u dovoljnim govnim samim tim što su penzioneri (sa minimalcem) u Srbiji. A komunalci bi mogli da imaju "radni" naziv SUPERHIK POLICIJA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Ja sam danas nasao gde zivi iz razloga sto su neki rekli da bi mu poklonili neku stvar (laki-torbu,dare-jaknu,itd) pa da ne idu ljudi tamo vide da ga nema pa se vrate. Ali sto kaze Dare,na njegovom terenu,sokic,pljugica,malo privucemo paznju drugih vozaca i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 5 minuta, lestra je napisao:

Ja sam danas nasao gde zivi iz razloga sto su neki rekli da bi mu poklonili neku stvar (laki-torbu,dare-jaknu,itd) pa da ne idu ljudi tamo vide da ga nema pa se vrate. Ali sto kaze Dare,na njegovom terenu,sokic,pljugica,malo privucemo paznju drugih vozaca i to je to...

Svaka čast Lestra, ako možeš javi adresu čoveka pa ću mu poslati poštom neke stvari koje će mu verovatno koristiti (možda će i drugi kojima njegova tezga nije blizu). Niko iz mog kraja nije sutra za "sokić", a meni je nesigurno da zapucam tamo sam i da on ne bude na svom mestu (kući ne želim da idem).  Ako slučajno ima i neki fiksni ili mobilni telefon (imaju ga svi iz "mahale" pa možda ima i on) i ako hoće da podeli svoj broj, javi i to pa ću ga pozvati i dogovoriti sa njim direktno neke stvari.

Jasno je da ima još puno ovakvih tužnih sudbina, kao što je i jasno zašto državni mediji ne objavljuju ovakve priče - sve je divno i krasno i super nam ide... 

Inače, veliki broj ljudi iz Srbije su veliki humanisti i time mogu da se ponose. Kada je bio onaj veliki zemljotres u Japanu (Fokušima), Srbija je bila među vodećim donatorima (i ja sam tada poslao više SMS-ova za donaciju), rame uz rame sa najbogatijim zemljema sveta.

Jedini posao koji bih BAŠ voleo da radim je humanitarni rad i jedno zašto zavidim Gejtsu i sličnima nije to što imaju kućerine, poslugu i jahte nego to što jednim "potezom pera" mogu rešiti ovakve tužne sudbine malih ljudi širom sveta...

Jbg, Ameri imaju Bila, a mi imamo debila...

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Upravo tako: "Ne znas ti sta je moj problem. Vi odete a Ja trpim. "

Pazljivo, lagano.

Kupi sok, rec dve i lagano. i bice dovoljno.

Zamisli da cujes da postoji veliko interesovanje "nekih" na motorima za tobom. Uneredio bi se! Sta sam kome zgresio?

Dug je zivot, svaki dan treba disati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Priča se po selu da je Dobrica skrenuo sa pravog puta, da se druži sa kriminalcima, sve neki motorasi, sve jedan veći od drugog. A ko zna šta trguje, vidjaju se i velike svote da mu se daju...a ko još placa limenku soka 1000din?!?!

Još dođje jedan dan, jedan, sa velikim motorom a on sam još veći i dade mu ganc nova kolica da može lakše da valja robu... :D

Priča se da ima veze sa narkoticima koji se valjaju sa kosova i da je Dobrica posrednik, tako neprimetan i neupadan, a bolesni otac mu je samo paravan. Neko je pomenuo i trgovinu organa...neka mu je Bog u pomoći i njemu i ocu ako je u to kolo upao!


E Dobrice, Dobrice, nisi mogao ni da zamislis šta će te snaći pod stare dane :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Cuti bre Savane, ne pisi gluposti. 

Sve se cita :ph34r: moz' neko da pomisli da ima vukova ovde.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Jasno je šta Savan hoće da kaže i nije nemoguće da o Dobrici krenu svakojake priče i izmišljotine. Zato i ne treba ići kod njega kući jer ljudi imaju svakakve (često i negativne) predrasude o bajkerima. Treba sve odraditi na njegovom radnom mestu jer tu niko ne vidi šta je urađeno (a to sigurno i njemu odgovara). Ja sam mislio da mu pošaljem poštom neke stvari, ali ako Dobrici to ne odgovara naravno da neću. Zato sam mislio da ga neko pita (ko ga često viđa) za adresu i eventualno telefon pa da čovek sam kaže da li mu (i šta) odgovara da se pošalje kurirskom službom...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja