Jump to content

Moto Zajednica

Aparat za zavarivanje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@kole24

Moja greska, priznajem. Pre tri godine kada sam kupovao aparat, Jasic je bio skuplji u Weldgas-u, pa sam uzeo u kompenzaciji neki kinez. Za moje potrebe, zavrsava posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

"ruski" ja ga zovem Kurcvel, gura bazicnu 2.5 bez problema. 

Redovnu 3.2 na krace relacije nosi. 

Pise da ima 400 A. Isto kao sto ja mogu da napisem da imam 30 cm. 

Ali salu na stranu, mislim da ima realnih 160-170A. 

Sto je za kucnu upotrebu sasvim dovoljno. A kosta 95-110 eura. 

Od ljudi koji ga akaju svakodnevno sam cuo da su na nove dodavali cooler od kompa, i onda se ne pregreva i kad se dobro nagazi. 

Ubije im elektroniku pregrevenje. Ako ima neki xajeb, crkne u garanciji. Tad se dobija nov. Ako ne crkne na prvih 10 elektroda, gurace par godina. 

I mnogi kazu da vecina invertora gura dugo ako ne crkne odmah, samo da se pazi da se ne pregreje. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ono sto su jos savetovali mene je da ne brusim pored aparata dok je uljucen. Zna da udahne los vazduh i da dobije rak pluca

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Meni je komšija profesionalni bravar i varioc, koji radi na veliko rekao, dve neke marke, koje da kupim, ako kupujem,

ali nisam zapisao.

Ono što oni napišu 300 Ampera, je isto kao kad Kinez napiše na zvučniku od kartona 300 wati.

Šta ga košta da napiše :)

Takođe ,reče da je kupio novi, pa ga je nosio kod elektroničara da ga pojača,

da može duže vremena da radi sa njim, i da je ona nova klješta i kablove odmah bacio, i kupio neka pismena.

 

Promenio član vujo032

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Ti mali kineski inverter aparati su unutra svi isti, samo im se oklop razlikuje. Vecini ce zavrsavati poso i ne morate davati neke velike novce za njih. Drug i ja imamo radionicu za izradu bravarije i zajebancija od metala, izmedju ostalog imamo od skoro i jedan taj mali kineski inverter za neke nepristupacne stvari je lakse sa njim odraditi nego vuci MIG aparat od 100kg i poprilicno lepo vari. Ako hocete kvalitetan aparat za varenje onda gledajte Esab, Fronius, Kemppi, Stel.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Ja bih ovo preskocio.I ako ces Mig/Mag(co2)Uzmi sa bocom,posto punjiva zica nije preporucljiva da se vari u zatvorenom prostoru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

I ja čekam jos ovo, danas kupio stonu busilicu :)

Verujem da za amatere može da posluzi.

Nevazano za parkiside, svi ovi aparati koji rade sa punjenom žicom, koliko sam se raspitao, nisu pogodni za rad u zatvorenom prostoru jer se stvaraju neki otrovni gasovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ima na Yt nekoliko videa i nikako mi se ne svidja kako je var sliven. To je koliko vidim muka napraviti obican var, a kamoli uplesti ga.
Nekako kao da se slijepi sa podlogom umjesto da se utopi u nju i sjedini. Ja sam ga prosle godine gledao i 9dustao skroz od njega.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Sta onda za nas amatere predlažes? Mislim na zavarivanje žicom u zastitnoj atmosferi, ne na REL. 

U sustini zavariti kutijaste ceve, neki lim, manje komade koje je teze zavariti REL tehnologijom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

da malo osvezim temu....

 

ukazala se potreba za aparatom za varenje....da li neko ima preporuku šta je najbolja varijanta odnos cena / kvalitet

 

Zanima me INVERTER.... oko stotinjak evrića

 

vare se kutije ...fazon...40 x 40 x 2....znaci srednji amaterski nivo...nikakva specificnost i potreba za velikom snagom.....nego ih ima milion kineskih ...ruskih...sranja...

pa mozda neko ima  neku preporuku...da je neki maloo bolji od drugih

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

U firmi gde radim ima jedan Kzbur, bukvalno ga siluju svaki dan i radio je vise od 5 god, nesto je crklo pa su opet uzeli isti, trojica kolega imaju ga privatno i sve radi super, co2 i elektro, mislim da je 220 eura, za bravariju ti je c02 majka. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

I ja koristim Kzubr kombinovani , cist Kinez. Radi ok, upravo privodim prvi kotur žice. Uglavnom bravarija ali sam zadnje radio limariju na fici.

CO2 je majka, mnooogo laksi i kvalitetniji rad od obicnog REL. Mane, teze se prenosi, u suštini je to radionicki alat. Cena je oko 220-240 eur ali na to treba dodati bocu, manometar i neka kolica. To je još bar 150-200 eur.

Ako insistiras na rel i da je jeftin a nije bas  najgori kinez sa oglasa, onda definitivno Jasic, hugong...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja sam uzeo kzubr kombinovani pre dve godine, tada je bio 190 evra, ali je izaslo sa bocom manometrom i žicom nešto malo preko 400, za sada radi extra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sve zavisi koliko ima da se radi o da li se svaki dan pomera alat, moze boca od 10l da zavrsi posao, vise sam za co2, mnogo vise koristi od njega a sad je materijal tako los da ce vise muke biti sa elektro a taj Kzbur sto sam rekao je svakako kombinovan tako da ako zapne moze biti i elektro, bitno da se odnese negde u servis i pojaca masa, fabricka je bas smesna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125
da malo osvezim temu....
 
ukazala se potreba za aparatom za varenje....da li neko ima preporuku šta je najbolja varijanta odnos cena / kvalitet
 
Zanima me INVERTER.... oko stotinjak evrića
 
vare se kutije ...fazon...40 x 40 x 2....znaci srednji amaterski nivo...nikakva specificnost i potreba za velikom snagom.....nego ih ima milion kineskih ...ruskih...sranja...
pa mozda neko ima  neku preporuku...da je neki maloo bolji od drugih
 
 
Bez greske. 9817668ccf847a48c0d6a1a1805ef70d.jpg

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja imam Kzubr kombinovani, vec smo pisali ranije o njima. 4 kotura zice sam do sad potrosio, nikakav problem. Uglavnom bravarija. Jedina mana sto neko vec rece je kabal od mase. Ja sam uzeo drugu, jacu stipaljku, i stavio jaci kabal. Upapucio kabal kao za

ormar, izvadio iz aparata fabricki “drzac” kabla od mase i stavio saf na koji sam sa dve matice stegao novi kabal. Druga pesma 

Drugar ima Womax inverter, oko 100€ kosta. Aka ga vec jedno 5-6 godina. Otplatio se do sad 50 puta. Bas lepo slaze var

 

IMG_6758.thumb.jpeg.7754a5b0ce0bfa981f8bffc7e8b3462e.jpeg

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja