Jump to content

Moto Zajednica

Aparat za zavarivanje

Recommended Posts

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Prodajem aparat za zavarivanje. Aparat Elektroda Zagreb 160A. Aparat je 1973 godiste i u stanju je skoro kao nov. Mislim da nije izvario vise od 5kg elektroda. Moze da vari i na monofaznu i na trofaznu struju. Odlican za neku bravarsku radionicu 

0638295104 

CF72D52E-5F94-4779-9D74-C6B0B9F449A3.jpeg

9A5F635B-FE86-4E67-90E5-0FBDBEE352CC.jpeg

FF2EB9AF-1E12-46A4-ABAA-675802EED5EC.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

150€ ili dogovor. 
Malo su kod ovakvih aparata zajebane te stvari. Skoro je jedan bravar ovde kupio ovakav aparat za 200€. Na oglasima ima slicnih i za manje od 100 :neznam:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Prodat danas za 120€. Sad da jurim kinesko CO2 govno na njegovo mesto da dodje. Malo mi zao ovoga, al moramo da se osavremenjujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N
16 hours ago, muljaz said:

Prodat danas za 120€. Sad da jurim kinesko CO2 govno na njegovo mesto da dodje. Malo mi zao ovoga, al moramo da se osavremenjujemo.

Na kilo vredi oko 11k dinara.

Mogao si kad istestiras tog kineza malo i da ga opises ovde, cisto da i drugi znaju o cemi je rec.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 592 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Nisi trebao da prodajes osim ako bas ne gori, i pored co2 zatreba.Imam Zagreb ali onaj zuti, star 35-40godina - radi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stvar je u tome sto ne znam da varim. Skoro sam poceo tek pomalo da se zanimam sa tim. Probam na nekim nebitnim stvarima, pa ako zajebem da nije neka steta. Ovaj aparat mozes da upalis danas i da varis dva dana sa njim da ga ne gasis. Ja to nikad necu imati potrebe da radim. Kad mi treba nesto ozbiljno ili odnesem kod bravara ili on dodje kod mene pa mi odradi. Ja cesto progorim tanje materijale, a to je lakse izbeci sa CO2. 
Sto se kineza tice, mislio sam na onaj Kzbur ruski :D. (On je kominobani, CO2 i elektrolucni. Zato sam se odlucio da prodam ovaj stari) Sve je to kinez samo druga boja oklopa i slova druga. Drugar koji radi neke prepravke na dzipovima ga je uzeo prosle godine. Ubi se vareci sa njim i radi mu ekstra. Dosta ljudi ga je kupilo kao pomocnu varijantu i ostalo je da rade sa njim sve vreme kao profi. Kontam da ce i meni za neke moje potrebe vrsiti posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1006 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Obavezno javi kakav je taj kineski rus :) i ja gledam neki tako co2 jer uglavnom zavarujem tanje materijale pa imam problem sa progorevanjem. 

Jel taj sto planiras koristi onu punjenu zicu, mislim da nema bocu za co2? 

Najviše me brine ta žica, tj ne zelim aparat sa bocom nego taj da punjenom zicom a neznam nikog ko to ima da pitam 

A kada je rec o kinezima ja 10 godina koristim wilager inverter i radi za sve pare. Bas je za amatere, lako uspostavlja luk, lako ga odrzava a cema smešna 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Kao sto kaze kolega iznad ta zica je jako skupa(1kg 1200-1300din) i koristi se uglavnom za zavarivanje na otvorenom.
Ja npr 15kg obicne zice(0.8mm) placam oko 3000din, tebi ce zavrsiti posao i onaj manji kotur od 5kg i uzmes onu manju bocu za co2 i miran si...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 592 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Sad za vikend mi pustio na kratko komsa taj Kzubr da vidim kako radi.U pitanju je model MIG/MMA 400.Placen 200e, nov.

CO2 radi lepo, bez prstanja i prekida, bas kako treba -  iako je uzeo neki strokav komad lima.

Onda je vario elektrodom, 2.5, obicna Jadran - odlicno vari! Samo ga je par puta strugnuo(strokav lim) dok je krenulo i onda var ide tecno bez ikakvih smetnji.Zvuk varenja sa elektrodom je kao da radi co2, tiho, bez prekida, bez prstanja.

 

A vec sam razmisljao da uzmem neki komad alata Kzubr za probu.Posle toga kazem kumu za ovaj aparat, on kaze da je popravljao skoro jedan ali 450mma,i da je unutra kinez...

 

Pa sad eto...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

To je cistokrvni kinez. Postoje ruski aparati ali sam vidjao neke starije proizvodnje i oni su Zubr i ruski su. Skoro je drug uzeo Kzubr onaj mali inventer od 400 ampera i vari dosta lepo. Isprobavao sam razlicite debiljine elektroda i bas fino radi e sad samo je pitanje koliko ce dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

I ja se vec neko vreme lomim da li da uzmem ili ne inverter (retko varim ali zatreba po nekad). Vidim po netu da je ovaj Kzubr dobro "ocenjen". 

Pitanje je i ako ne potraje dugo da li se popravlja i da li je isplativa popravka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Drugar je uzeo Womax inverter. Uradio je dve terase neke ograde sebi i jos neke stubove sto nose krov, jos par nekih sitnica. Njemu se otplatio na tom prvom poslu. Vari fenomenalno, necuje se nista, ne lepi elektrodu, lepo razliva... Mogu misliti kako bi to jos izgledalo kod nekoga ko dobro zna da rukuje sa tim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2839 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
23 hours ago, Djokic said:

Sad za vikend mi pustio na kratko komsa taj Kzubr da vidim kako radi.U pitanju je model MIG/MMA 400.Placen 200e, nov.

CO2 radi lepo, bez prstanja i prekida, bas kako treba -  iako je uzeo neki strokav komad lima.

Onda je vario elektrodom, 2.5, obicna Jadran - odlicno vari! Samo ga je par puta strugnuo(strokav lim) dok je krenulo i onda var ide tecno bez ikakvih smetnji.Zvuk varenja sa elektrodom je kao da radi co2, tiho, bez prekida, bez prstanja.

 

A vec sam razmisljao da uzmem neki komad alata Kzubr za probu.Posle toga kazem kumu za ovaj aparat, on kaze da je popravljao skoro jedan ali 450mma,i da je unutra kinez...

 

Pa sad eto...

 

Da li taj CO2 ima mogućnost odvojene boce ili radi samo sa punjenom žicom? Jer, mnogo mi je zgodnije/isplativije obična žica+boca nego punjena. Ne pitam za druga :D:D :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Vidim da su komentari pozitivni za ove aparate.

Probao sam i pregledao vise kineskih aparata, ali nisam mogao da ih ocenim kakvi bi bili za neku hobi upotrebu. Imam iskustva sa procesnim aparatima i medju njima mogu da prepoznam razlike, pa me je zanimalo da li ovi mali aparati zavrsavaju neke manje poslove. Da li neko zna koliko dugo mogu da rade u kontinuitetu na nekih 120, 130A.? Po mom nekom iskustvu to bi bilo negde oko 70 do 80A realno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da iskoristim ovu temu da ne optetecujem forum. Malo sam pricao oko aparata sa drugarom dok smo pravili loziste za veselu masinu i naravno fb posto sve prisluskuje krenuo da mi nudi inverter aparatice razne i to neke jeftine 65evra pa navise. E zanima me ima li neko iskustva, ja znam da se to ne popravlja kada se pokvari. Inace imam 2 "obicna" aparata ali ne znam bas da varim, ovaj inverter bih iskoristio da napravim jednu konstrukciju 5x4 u dvoristu od koje bi napravio limenu garazu. Inace u planu je neki CO2 odavno ali to je bar oko 200e koliko sam video i jos mora da saceka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Invektorski po meni minimum 160A, a i CO² isto tako. Mada CO² za te pare nikada ne bi uzeo, ako uzimas uzmi da ti koristi, ne da se zajebavas s njim. Sto se tice varenja jako je bitno da vidis sta radis, odnosno da staklo ne bude previse tamno ili osteceno

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jasic je ( od kineza) odlican aparat, samo ne verujem da ima za te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Samo da dodam da ni jedan od tih manjih aparata nece paliti bazicnu elektrodu 3.2 iako pise. Rutilne, inox, gusane i jos po neku koju sam probao, a ne mogiu se sjetiti kako se zovu sad,160A je palio bez vecih problema.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja