Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki gsxs1000

Recommended Posts

On 19.5.2020. at 2:21, Gajo Sevojno je napisao:

Pocepah prvi par guma do zice, sad vec mogu vise da kazem o suzukiju. U pocetku sam se dosta borio sa njim da se naviknem na tvrdo ogibljenje i neugladjen ( ne znam kakav drugi opis da dam ) gas. Prva ozbiljnija voznja po krivinama je bila katastrofa, ekipa sa kojom godinama vozim zajedno je postala neuhvatljiva za mene, bukvalno sam se mucio u svakoj krivini da drzim putanju koju sam zamislio i da odrzim miran, stabilan gas u krivini. Bilo je tu prilazaka beloj liniji vise nego sto sam zeleo i trzanja na gasu u krivini kao kod pocetnika. Na izlazu iz krivine nikako nisam mogao da se naviknem da ne povlaci odmah kao prosli kawasaki vec da trazi obrtaje. Cak sam razmisljao da ga prodam :jok: i da kupim gs kao ostatak ekipe :stabre:... Ali kako sam ga vise vozio, poceo sam da ga provaljujem, motor trazi obrtaje i potpuno mirnu i preciznu ruku na gasu, kada se te dve stvari odrade kako treba, i zaleganje u krivini i odrzavanje putanje ide kako treba. Ranije ( sa proslim motorima ) sam u prvu brzininu koristio samo kod polaska i bas kod ekstremnih serpetina, na suzani skoro svaka ostrija krivina ide u prvu brzinu i na minimum 5000 obrtaja, serpetine moraju da se prolaze sa gasom i doziranjem kvacila.. U prvoj brzini ide do 150km/h, da se covek zapita, za sta ce mi druga...  Na 50km/h se u drugoj brzini gusi i lupka, trazi prvu..  Uglavnom ja sam se navikao. Udobnost je jako dobra, vozio sam dnevne deonice od 500km i 10 sati voznje, nista me ekstremno ne zamara niti boli, potrosnja 5.5l, neverovatno. Mora malo da se obrati paznja kod vracanja iz vise u nizu, da se ne pusti previse brzo kvacilo, jer kod visih obrtaja, hoce da blokira zadnji i pored klizajuceg kvacila. Abs na prednjem tocku se pali, bas kod zesceg preterivanja, na proslom motoru je se lakse i cesce palio. Kontrolu proklizavanja sam uvek koristio na prvom ( najmanje agresivnom ) stepenu, i retko je reagovala, pusta male slajdove bez paljenja, na zadnji takodje pusta, nekih 20-30 cm i par sekundi, i onda ga vraca nazad, nisam je jos uvek gasio... Uglavnom, jako, jako zabavan i pravi sirovi muski motor. Srecan sam i zadovoljan sa njim. Gs ce ipak da saceka jos koju godinu ( deceniju ) :P

 

Dobra analiza i suma utisaka. Tvoja pogonska jedinica je od K5 i sve sto kazes je istina kako se ponasa kada odvrnes gas, ali je i napravljen da podivlja na stazi.  Meni licno za krivinarenje (pricam o planinama) su uvek zabavniji dvocilindrasi od rednih cetvorki, jer mozes na pravi nacin da ih iskoristis,  a uzivanje je od malih obrtaja.

 

Imali smo dvojicu, dok sam vozio na putevima, sa S1000R koji su se cudili kako ih ostavljam sa jednom Nudom od 106ks ili KTM 990 SMT od ortaka, a oni po 170 i kusur ks. ;) Jedino su sebi davali oduska na pravcima od po kilometar.

 

Ja samo cekam da predjes na V2 ili L2 masine, koje su za to sto ti radis na putu najzabavnije. :)

 

Jedan KTM Superduke 1290 je zverina bas zato sto poteze iz tih nizih obrtaja.

 

Vozio sam ga jedno 200km na alpskim serpentinama i motor kida (jeste model 2014, ali su ga jos poboljsali kasnije). Posto si veliki covek za tebe bi verovatno novi KTM 890R bio mali, ali mislim da je dostojan naslednik 990, plus vrti se jos vise nego stari KTM.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Razmisljao sam ja i o dvocilindrasima, bas taj ktm superduke 1290 mi je bio na umu ali sam ipak zbog dobre ponude uzeo suzuki.. Bice dana i za dva cilindra.. A za nudu znam da je ljuta i da se vozi kao blesava po planinama, moj drugar je vozio do skoro, na zalost pre nekoliko sedmica je imao " highsider " sa njom, motor totalka, on relativno dobro prosao.Kada krene na voznju sa nudom, tu nije bilo sanse da ga pratim, a kad vozi gsxr 1000, osetno je sporiji... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Po ovome sto Gajo prica za odziv na gas mozemo da zakljucimo da GSXS mozda ima blok od K5 a ovo drugo sto je opisao ne lici na ponasanje K5 1000.

Jedan od poznatijih motora sa jako ispeglanom krivom snage i gruntom od jako malih obrtaja.

Tesko za pronaci drugi motor za porediti pogotovo u to vreme, 2005.

Spomenuste 1290 KTM, meni je to ok prica (vozim povremeno GT) on ne lici na klasicnog starog KTM po odzivu na gas ali za takav motor to je i bolje tako.

Sa njim mozes sada na 4000rpm da kruziras u trecoj i da zevas okolo, nema trzaja.

Sto se tice vestine ona je ista ili vrlo slicna koji god motor da vozis, ako pricamo o krivinama pogotovo o brzim krivinama 100+km/h nije za porediti npr GT i GSXR. Pricamo o istom vozacu.

Smeo i vest vozac ce poterati i GT pa i KLE do krajnjih granica ali sta se u tom trenutku desava na  tim motociklima ne moze se porediti sa solidnim R motorom.

Ima mnogo razloga da to bude tako.

Istina je da vest vozac sa GT motorom moze da po serpentinama obidje preplasenog pocetnika na S1000RR.

Moje iskustvo i misljenje htedoh da podelim sa vama, svakako necu nametati svoj stav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ne pricamo o brzim krivinama, njih licno ne volim i ne vozim pod gasom, sve sto je brze od 100km/h ja ne preferiram. Ovde su u pitanju one sporije. Ranije sam vozio čiste touring motore koj su vukli iz podruma. Verovatno da suzuki kad se poredi sa r motorima ima bolji odaziv na gas na nizim obrtajima ali u poredjenju sa touring motorima, jako loše.. Sećam se testova ubrzanja sa starta i u trećoj brzini sa drugarima koji voze s1000rr i gsxr1000, peglao sam ih sa kawom z1000sx samo tako, dok oni ne uhvate obrtaje, posle toga nemam šanse. Gsxs je odlican i zabavan motor sa jako izrazenim sportskim osobinama ali za ove puteve koje ja preferiram postojali su mnogo bolji izbori, recimo r1250gs :neznam:, kad vidim kako oni izlaze iz krivine kao katapultom ispaljeni, mislim se da i nisu blesavi sto ga voze, na drugu stranu sto je ruzan i tezak kao slon , a da ne pricam o ovom ktm1290 i slicnim monstrumima.. A na veštini voznje konstantno radim, moći ce suzana da se tera dobro, treba samo trening.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Pocepah prvi par guma do zice, sad vec mogu vise da kazem o suzukiju. U pocetku sam se dosta borio sa njim da se naviknem na tvrdo ogibljenje i neugladjen ( ne znam kakav drugi opis da dam ) gas. Prva ozbiljnija voznja po krivinama je bila katastrofa, ekipa sa kojom godinama vozim zajedno je postala neuhvatljiva za mene, bukvalno sam se mucio u svakoj krivini da drzim putanju koju sam zamislio i da odrzim miran, stabilan gas u krivini. Bilo je tu prilazaka beloj liniji vise nego sto sam zeleo i trzanja na gasu u krivini kao kod pocetnika. Na izlazu iz krivine nikako nisam mogao da se naviknem da ne povlaci odmah kao prosli kawasaki vec da trazi obrtaje. Cak sam razmisljao da ga prodam :jok: i da kupim gs kao ostatak ekipe :stabre:... Ali kako sam ga vise vozio, poceo sam da ga provaljujem, motor trazi obrtaje i potpuno mirnu i preciznu ruku na gasu, kada se te dve stvari odrade kako treba, i zaleganje u krivini i odrzavanje putanje ide kako treba. Ranije ( sa proslim motorima ) sam u prvu brzininu koristio samo kod polaska i bas kod ekstremnih serpetina, na suzani skoro svaka ostrija krivina ide u prvu brzinu i na minimum 5000 obrtaja, serpetine moraju da se prolaze sa gasom i doziranjem kvacila.. U prvoj brzini ide do 150km/h, da se covek zapita, za sta ce mi druga...  Na 50km/h se u drugoj brzini gusi i lupka, trazi prvu..  Uglavnom ja sam se navikao. Udobnost je jako dobra, vozio sam dnevne deonice od 500km i 10 sati voznje, nista me ekstremno ne zamara niti boli, potrosnja 5.5l, neverovatno. Mora malo da se obrati paznja kod vracanja iz vise u nizu, da se ne pusti previse brzo kvacilo, jer kod visih obrtaja, hoce da blokira zadnji i pored klizajuceg kvacila. Abs na prednjem tocku se pali, bas kod zesceg preterivanja, na proslom motoru je se lakse i cesce palio. Kontrolu proklizavanja sam uvek koristio na prvom ( najmanje agresivnom ) stepenu, i retko je reagovala, pusta male slajdove bez paljenja, na zadnji takodje pusta, nekih 20-30 cm i par sekundi, i onda ga vraca nazad, nisam je jos uvek gasio... Uglavnom, jako, jako zabavan i pravi sirovi muski motor. Srecan sam i zadovoljan sa njim. Gs ce ipak da saceka jos koju godinu ( deceniju ) 
 

Ja kad bi sa 50 spustio u prvu i zavrnuo gas, mislim da bi ostala rupa u asfaltu a guma na tom mestu ne bi imala više radijus :D
Ali nisam imao prilike za neke serpentine a takodje ni z1000sx nisam imao prilike da probam pa da uporedim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Na stranu sto bih ležao na ledjima poklopljen motorom :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova

E pa društvo da podelim i ja moje dosadašnje iskustvo sa ovim motorom. Naime posedujem M0 verziju ovog motora, poslednji pre izlaska gt-a. Jako povozan motor sa dosta snage, lako nosi dvoje. Inače sam visok 188 i jedna stvar koja je sledeća je povišen vizir. Bisage sam nabavio u Louisu preporuka za iste. Inače ako uzimate idite preko Burnouta u Bg-u dosta jeftinije izađe. Mene su odrali sa poštarinom i carinom. Malo je sedište neudobno i u gradu po vrućinama zna biti malo toplije svuda Pre ovoga sam imao Hornet 600. Treba se malo navici da maska ostaje pravo dok se korman okreće. Treba jače stisnuti kočnicu, mada odlično koči, možda pancirna creva reše taj problem. Nema viska tehnologije tako da mislim da će trajati malo duže bez skupljih kvarova, ima taman sve što je potrebno, ABS i TC.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
E pa društvo da podelim i ja moje dosadašnje iskustvo sa ovim motorom. Naime posedujem M0 verziju ovog motora, poslednji pre izlaska gt-a. Jako povozan motor sa dosta snage, lako nosi dvoje. Inače sam visok 188 i jedna stvar koja je sledeća je povišen vizir. Bisage sam nabavio u Louisu preporuka za iste. Inače ako uzimate idite preko Burnouta u Bg-u dosta jeftinije izađe. Mene su odrali sa poštarinom i carinom. Malo je sedište neudobno i u gradu po vrućinama zna biti malo toplije svuda Pre ovoga sam imao Hornet 600. Treba se malo navici da maska ostaje pravo dok se korman okreće. Treba jače stisnuti kočnicu, mada odlično koči, možda pancirna creva reše taj problem. Nema viska tehnologije tako da mislim da će trajati malo duže bez skupljih kvarova, ima taman sve što je potrebno, ABS i TC.


Sent from my iPhone using Tapatalk

140f2dd8bc4ccf118ac8834b55a3c176.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja