Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki gsxs1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pošto sam nedavno postao vlasnik ove lepotice , a vidim da nema posebna tema o njoj, reših da pokrenem temu, možda se javi još vlasnika pa da malo diskutujemo o suzani. Prvo sam hteo da postavim temu u sport rubriku ali ne znam da se r-ovci ne uvrede, mada po meni ne pripada bas ni u turing rubrici.. 

55B5469B-6EC2-4E05-8AD9-FA3D8D5D54E6.thumb.jpeg.fd28524a1ccfb815cfe6bd0123fa4713.jpegEE72CF87-6A40-484B-A1BB-3F4A0CC6FB06.thumb.jpeg.50d52de0ebef96716e5a11d76dc7531e.jpeg000A0584-CF0F-4A44-93AE-283CC2780939.thumb.jpeg.1adcdaae696ff1962d535f9cb50b49ae.jpeg

Od  dodatih opcija ima shifter, kratku tablicu,slajdere i  ovu ploču koja se stavlja umesto zadnjeg sedišta da bi se torba lakše vezala i drugi ne standardni ECU ( 170ks). Planiram još yosimura izduv, amortizer volana i grejace ručica.. 

Inace prvi utisak je da je veoma oštar na gasu, vrlo osetljiv kao da je 2 cilindra, jako precizan i lagan na promenu pravca i ogibljenje mi se čini da je idealno za sportsku vožnju, malo tvrdje podešeno..Kočnice traže jači pritisak, ali je to stvar navike.. videćemo kako će se pokazati kad krene prava vožnja. 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Supernaked....jer je u osnovnoj verziji zaista "golać". Ovde u oznaci otprilike fali F.

Kad bi bio u varijanti 750 bio bi (mi) još interesantniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Suzuki nikada posebno nije briljirao sa "lookom"...ali su sprave mehanički  super.

Taj 750, kada se pojavio...još su ga GSR zvali, bio je definitivno nešto najružnije što sam video.

Htedoh reći, da bi mi odgovarao lagano oklopljen 750, srčan i drčan, ali naštelovan za dugu prugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Hvala momci... 

I meni je iskreno od napred malo ruzan, lici na skuter ali ga zato vadi izgled sa strane :)

Pre 2 sati, pronto je napisao:

Izuzetno sam zainteresovan.

Uzet nov?...ili već sa tim džidžama?

Uzet je nov, dodatno je narucen ECU za voznju na stazi, dodatnih 20ks i jos nekih 7-8 nm obrtnog momenta i shifter i ostale dzidza bidze, ispao je na kraju sa cenom skoro kao bmw s1000xr sa ful opremom ( godinu star ) ali posto sam dobio jako dobru cenu za moj stari moto, odlucio sam se za suzuki,

pre 11 minuta, DjoleLO je napisao:

Kakav je u odnosu na Z1000SX?

Ne znam jos, samo sam ga provozao od prodavnice do kuce, nekih 40km ravnice, i plus je bilo hladno kao u frizideru tako da ne mogu jos da podvucem crtu pa da ih uporedjujem, prvi utisak je, da je tvrdji dosta, onako osecaj kao na pravom sportskom motoru, za ostalo poredjenje cu morati sacekati prolece :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Blaga zima, malo sam vozikao suzanu, definitivno sam pogrešio podrubriku, ovo je čistokrvni sportak, počevši od ogibljenja, kočnica pa do upravljivosti i zvuka, vibracija... Nije touring motor mada će moći da se putuje, naravno ne onako udobno kao sto sam navikao na predhodnim motorima. Merak nema cenu...:jee:

B87D6CA6-2C0C-4DD2-A773-05EE1F64B7CA.thumb.jpeg.854d1aa509b919c1325af418e3d3f976.jpegE9059BA9-67FA-4103-9CA3-B2E467A1A9E0.thumb.jpeg.97e806a018e909a88da3df106825cebb.jpeg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pocepah prvi par guma do zice, sad vec mogu vise da kazem o suzukiju. U pocetku sam se dosta borio sa njim da se naviknem na tvrdo ogibljenje i neugladjen ( ne znam kakav drugi opis da dam ) gas. Prva ozbiljnija voznja po krivinama je bila katastrofa, ekipa sa kojom godinama vozim zajedno je postala neuhvatljiva za mene, bukvalno sam se mucio u svakoj krivini da drzim putanju koju sam zamislio i da odrzim miran, stabilan gas u krivini. Bilo je tu prilazaka beloj liniji vise nego sto sam zeleo i trzanja na gasu u krivini kao kod pocetnika. Na izlazu iz krivine nikako nisam mogao da se naviknem da ne povlaci odmah kao prosli kawasaki vec da trazi obrtaje. Cak sam razmisljao da ga prodam :jok: i da kupim gs kao ostatak ekipe :stabre:... Ali kako sam ga vise vozio, poceo sam da ga provaljujem, motor trazi obrtaje i potpuno mirnu i preciznu ruku na gasu, kada se te dve stvari odrade kako treba, i zaleganje u krivini i odrzavanje putanje ide kako treba. Ranije ( sa proslim motorima ) sam u prvu brzininu koristio samo kod polaska i bas kod ekstremnih serpetina, na suzani skoro svaka ostrija krivina ide u prvu brzinu i na minimum 5000 obrtaja, serpetine moraju da se prolaze sa gasom i doziranjem kvacila.. U prvoj brzini ide do 150km/h, da se covek zapita, za sta ce mi druga...  Na 50km/h se u drugoj brzini gusi i lupka, trazi prvu..  Uglavnom ja sam se navikao. Udobnost je jako dobra, vozio sam dnevne deonice od 500km i 10 sati voznje, nista me ekstremno ne zamara niti boli, potrosnja 5.5l, neverovatno. Mora malo da se obrati paznja kod vracanja iz vise u nizu, da se ne pusti previse brzo kvacilo, jer kod visih obrtaja, hoce da blokira zadnji i pored klizajuceg kvacila. Abs na prednjem tocku se pali, bas kod zesceg preterivanja, na proslom motoru je se lakse i cesce palio. Kontrolu proklizavanja sam uvek koristio na prvom ( najmanje agresivnom ) stepenu, i retko je reagovala, pusta male slajdove bez paljenja, na zadnji takodje pusta, nekih 20-30 cm i par sekundi, i onda ga vraca nazad, nisam je jos uvek gasio... Uglavnom, jako, jako zabavan i pravi sirovi muski motor. Srecan sam i zadovoljan sa njim. Gs ce ipak da saceka jos koju godinu ( deceniju ) :P

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 17.3.2020. at 22:24, СајберГастарбајтер je napisao:

@Gajo Sevojno sad gledam na Visordown poredjenje, trebalo je tebe da zovu kao vlasnika oba da das svoje misljenje.

 

 

Moje misljenje je da su to dva skroz razlicita motora, oba su dobra na neki svoj nacin, kawa vise vuce na putni motor iako je neudobnija, prvenstveno mislim na sediste, i polozaj nogu. Ogibljenje mu je mekse i lepse pegla neravnine. Pobednik za mene je suzuki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Pocepah prvi par guma do zice, sad vec mogu vise da kazem o suzukiju. U pocetku sam se dosta borio sa njim da se naviknem na tvrdo ogibljenje i neugladjen ( ne znam kakav drugi opis da dam ) gas. Prva ozbiljnija voznja po krivinama je bila katastrofa, ekipa sa kojom godinama vozim zajedno je postala neuhvatljiva za mene, bukvalno sam se mucio u svakoj krivini da drzim putanju koju sam zamislio i da odrzim miran, stabilan gas u krivini. Bilo je tu prilazaka beloj liniji vise nego sto sam zeleo i trzanja na gasu u krivini kao kod pocetnika. Na izlazu iz krivine nikako nisam mogao da se naviknem da ne povlaci odmah kao prosli kawasaki vec da trazi obrtaje. Cak sam razmisljao da ga prodam :jok: i da kupim gs kao ostatak ekipe :stabre:... Ali kako sam ga vise vozio, poceo sam da ga provaljujem, motor trazi obrtaje i potpuno mirnu i preciznu ruku na gasu, kada se te dve stvari odrade kako treba, i zaleganje u krivini i odrzavanje putanje ide kako treba. Ranije ( sa proslim motorima ) sam u prvu brzininu koristio samo kod polaska i bas kod ekstremnih serpetina, na suzani skoro svaka ostrija krivina ide u prvu brzinu i na minimum 5000 obrtaja, serpetine moraju da se prolaze sa gasom i doziranjem kvacila.. U prvoj brzini ide do 150km/h, da se covek zapita, za sta ce mi druga...  Na 50km/h se u drugoj brzini gusi i lupka, trazi prvu..  Uglavnom ja sam se navikao. Udobnost je jako dobra, vozio sam dnevne deonice od 500km i 10 sati voznje, nista me ekstremno ne zamara niti boli, potrosnja 5.5l, neverovatno. Mora malo da se obrati paznja kod vracanja iz vise u nizu, da se ne pusti previse brzo kvacilo, jer kod visih obrtaja, hoce da blokira zadnji i pored klizajuceg kvacila. Abs na prednjem tocku se pali, bas kod zesceg preterivanja, na proslom motoru je se lakse i cesce palio. Kontrolu proklizavanja sam uvek koristio na prvom ( najmanje agresivnom ) stepenu, i retko je reagovala, pusta male slajdove bez paljenja, na zadnji takodje pusta, nekih 20-30 cm i par sekundi, i onda ga vraca nazad, nisam je jos uvek gasio... Uglavnom, jako, jako zabavan i pravi sirovi muski motor. Srecan sam i zadovoljan sa njim. Gs ce ipak da saceka jos koju godinu ( deceniju ) 
 

Jedva čekam da prodje ovo čudo pa da se nadjemo negde da se provozamo.

Kakvo je stanje u Belgiji, jel može da se udje/izadje iz zemlje?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Takodje.... Trenutno je zabranjen i ulaz i izlaz do 8/6 ali sam ja izlazio i ulazio nekoliko puta peko razno-raznih seoskih prelaza, samo postavljene plasticne barikade koje se obidju... Kontrole nema... Na velikim putevima verovatno kontrolisu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

@Gajo Sevojno & @Savan

Kad se vec nalazite javite se , jeste da nemam dva tocka jos ovde ali platicu neko pice ili klopu kao penal sto sam kolima :) .

Taman da mi Gajo razjasnis neke detalje oko kupovine motora u Belgiji (porezi i ostalo sto ide uz to).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja