Jump to content

Moto Zajednica

Onda kada misliš da znaš da voziš, prodaj motor i prestani da voziš?

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ne postoji covek koji zna da vozi na ulici...postoje budale koje tako misle.Staza je kontinuirano vrtenje u krug,iste krivine,ista podloga,zagrejani pneumatici...da ne nabrajam...Sto kaze nas dobri Rajko...pametno,pazljivo...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
On 13.11.2019. at 7:38, Biker-Boy je napisao:

 

Vozim motor zato sto VOLIM DA VOZIM MOTOR, i to je jedini razlog,

ako prestanem da uzivam u voznji motora prestacu da vozim, sve ostalo je nebitno.

 

 

Mislim da je sustina u ovome. Ja sam polozio sa 36. Vrlo sam rano poceo da vozim automobile, jer su moji bili trgovci jos od onda kada placeva nije bilo, tacnije 30-tak godina. Tako sam zavoleo "benzin". Moji su se motora "plasili", prvi skut sam sam kupio od zaradjenih para, jer su oni bili protiv. Tako se ta ljubav radjala. Onda je dosla porodica na red, i tek sada mogu da se posvetim sebi i od ove bedne plate izdvojim novac.

Da se vratim na sustinu. I ako sam kao vozac "B" kategorije, i trgovacki putnik, presao X km, nikada se nisam opustio, i kada mi se spavalo, makar 15km od kuce, stao sam i odmorio. Covek misli da nesto zna, kad udje u rutinu (a to je vrlo brzo), tada su najvece i greske. Kada neko zaista zna, on uziva u voznji. Procitaj samo ove divne putopise. Niko ne opisuje kako je sa velikom brzinom usao u rizicnu situaciju, vec lepote koje je prelazio uzivajuci u voznji :)

 

Skoro sam gledao lika koji planira-planirao da ide u Japan motorom. Ima x km i godina voznje iza sebe i kaze da se plasi brzine i motocikla. (Razmotri ovo zadnje)

 

U ostalom, niko nije poginuo od brze voznje, vec od naglog zaustavljanja ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Mislim da ''Onda kada izgubis strahopostovanje, prodaj motor i prestani da vozis'' mnogo bolje opisuje stanje uma koje ste zeleli da opisete sintagmom ''mislis da znas''.

 

Bavim se energetikom, ''visoki napon'' ili kako bi mnogi rekli ''jakom strujom'' ::) vec punih 7 godina i to vrlo specificnom, sofisticiranom granom energetike. Iako sam u potpunosti samostalan i energetske objekte vrrrrrlo dobro poznajem, to mi ne daje za pravo da upravo najplemenitiju prirodnu pojavu, elektricnu energiju, u narodu poznata kao struja :D gledam kao ''ma sta je to, znam kako to radi''...bas zato, dokle god da se budem bavio ovim cime se bavim, STRAHOPOSTOVANJE MORA DA POSTOJI! I svest o tome sta sve moze da mi se desi ako se nacini i najmanja greska.

 

Na motore gledam slicno kao i na elektricnu energiju. Pravila postoje, zastitna oprema postoji. Sve dok je glava prisutna, sve ce biti u najboljem redu!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Dok si ziv uvek ce biti mesta da nesto novo naucis.Kad pomislis da si baja obicno popusti koncentracija i desi se sranje,sto vise vezbe(i na stazi i km pod dupetom) to ces biti utreniraniji i sigurniji i bice ti lepse da uzivas u voznji,naravno sranja uvek mogu da se dese.Garantujem da bi Rossi pre najebao u Srbiji u saobracaju nego neko ko vozi ovde tek 5 godina-jer nije vezbao nekulturu i bahatost,znaci i za njega ima mesta ucenje.

Jedini covek koji jos nije pao a koji se vodi geslom JAČE,BRŽE,BOLJE je nas bezgresni,ali videces svako mora bar jednom pasti;).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4379 postova
On 11/12/2019 at 10:37 PM, Acko017 said:

Sigurno ste svi ovu rečenicu čuli na ovaj ili onaj način stotinu puta,

 

Kada sam počinjao da vozim motor, svima sam iskreno govorio da ne smem brzo da vozim i da mi se konstantno pali lampica za preživljavanje, ali niko nije ostao dužan da izgovori rečenicu "To je dobro, jer onda kada misliš da znaš da voziš, pašćeš!"

Da li je greh znati voziti motor? Da li je greh pomisliti da si savladao neke veštine? I da li je zapisano negde da obavezno moraš da padneš kada misliš da si naučio da voziš? I da li bi Markez i Rossi trebali da prodaju svoje motore :ph34r:

Kakvo je vaše mišljenje?

1. Prvi put je cujem danas, 15.11.2019.

2. Mislim da je ovo smislio neko ko nema pojma da vozi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ma suština te konstatacije je samo u tome da, kao i sa autom, posle nekog vremena dobiješ osećaj da si se srodio sa mašinom, opustiš se i vrlo lako malo preceniš. Pa ćeš ići onim putem malko brže nego što si ranije smeo, pa ćeš ući u onu krivinu malo jače nego što si se pre usuđivao, i sl. itd. U tom smislu rizik malo raste, ima tu istine, nije glupost ali daleko od toga da je pravilo. Vrlo je individualno. I zašto bi pobogu odustajao od motora, izuzev ako si luda usijana glava koja motora nikada nije ni trebala da se lati, kao onaj ludak iz Splita. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 692 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Suština je u fenomenu simbioze jahača i motocikla.

Kada postanete jedna "duša".

Kada mašina postane svesno biće.

Kada uživate u plesu zvanom "hod po ivici" (kompromis i višekriterijumsko zaključivanje).

Kada prestaneš da misliš - reaguješ spontano.

Kada postanete neprejebivi...

Na kraju, kad si svestan da, ni posle 40 godina, sve što radiš, još uvek ne radiš rutinski,

neće ti padati na pamet da misliš.

Znaćeš da si tek zagrebao po površini, da nisi dostigao limit, da si još živ.

Oni koje ništa ne poseduje, poseduju sve.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 11/14/2019 at 12:23 PM, piki said:

Garantujem da bi Rossi pre najebao u Srbiji u saobracaju nego neko ko vozi ovde tek 5 godina-jer nije vezbao nekulturu i bahatost

Legenda kaže da su njegovi Talijani u saobraćaju fini kao da su iz Finske. :popovanje:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 21 minuta, Singularitet je napisao:

Legenda kaže da su njegovi Talijani u saobraćaju fini kao da su iz Finske. :popovanje:

Hahaha u pravu si potpuno,nisam bas napravio dobro poredjenje ali valjda ste razumeli sta sam hteo da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kad počneš da misliš da znaš više nego sto zapravo znaš...onda ubrzo nastane kurcšlus i otrežnjenje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 334 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Cuo sam nesto slicno, imam ortake koji promene motor za jaci zato sto kako kazu izgube strahopostovanje, dosadi im , opusteni su previse, i ako kupe jace masine voze kao i ranije, al nov motor pa im je paznja povecana, moj cale ima filozofiju sta god da radis u zivotu kad postanes odlican u tome -batali, i radi nesto drugo, eto on je recimo prodao motore i osim par krugova od mene, ili nekih prijatelja vec 20 god ga ne zanimaju, a vozio od svoje 12god-deda bio majstor i motoras. Nema neke filozofije-ako se brines zbog pada, ako ti to smeta da istinski uzivas u voznji onda prodaj motor, ja zbog nedostatka vremena i ne kupujem motor, da kombinujem 10 dana kako cu da se provozam jedan pa mi i njega neko usere neka hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja