Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto do 2500 evra

Recommended Posts

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Fabija 1.4 101ks ili 1.9 130 VRS i osmijeh na lice. jedino dosadni problemi sa senzorom letve volana i elekronikom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Bas takvu Fabiu od 101 ks sam imao do skoro u kuci. Kupljena nova, najkrace receno, odlican auto, kao i motor. Ne trosi mnogo, kao sto bi se pomislilo, ide odlicno. Nikad ni jedan problem sa senzorom volana ni sa elektronikom. Jednom otkazao servo i jedna bobina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ta moja bila 2005-o, kupio ga 2010-e sa 250.000, prodao prosle-pretprosle godine sa 380.000 km. I kad sam prodao auto, palio je na "pola kljuca". Popravke - NULA bodova, t.j. nije ih bilo, ako ne racunam zamenjen okretni prekidac svetala, popravljenu sajlu podizaca prozora i redovno odrzavanje (ulja, filteri i one sipkice - balans stangle - ili kako li se vec zovu)

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Imaju problem sa servo pumpom ili senzorom servo pumpe, to im je bas bila boljka. Kada pocne da otkazuje osjeti se tvrdji volan i svjetla slabe. Sto se tice voznje i ne pretstavlja nekakav problem osim sto nervira stalno trepkanje svjetala kada se pumpa pali i gasi.
Bilo je nekakve price da los ovjes utice na kvar ali sad se ne mogu sjetiti svega sto smo razgabali po forumima
Inace autic za svaku pohvalu

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da napomenem da se u fabiju ugradjivao motor benzinac 2.0 sa 115ks koji je po meni najbolja opcija od svih ponudjenih ali su vrlo rijetke kod nas i kad ih neko dotjera zgazile su preko 300k km

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 4 sati, LuckyVladano je napisao:

Ja sam sa 1.9 sdi Fabiom i 64 ks redovno bio prvi sa semafora, a vi kazite sta hocete. Pri tom nikada, ali nikada mu ni u gradu potrosnja nije bila preko 6,0 L, a prosek je bio 5,5

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Fabija sdi ima impresivna ubrzanja, na nivou yuga 45, možda i lošija...

  • Hvala 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ja imam fabiu 1.2, kupio od prvog komsije, on samo vozi skode i menja ih na par godina- uvek ima dve, dal sto je presla oko 130000 ili sto je odrzavao, iako karavan, dobra mi je po gradu, mozda i cimne iz nizih zbog 3 cilindra, mada na otvorenom je smor, ne znam cemu neko pisanje al od svih auta najbolji all-rounder mi je bio golf 4 1.9tdi-115 ks, i za parking i potrosnju po gradu, auto put nikad ispod 150, buka u kabini manja nego recimo mondeu i peugeotu 406, jos se vozi a prodao sam ga pre par god. sa 440 000 km, presao skoro 300 000 km sa smesnim ulaganjima, trosi ulje- pa trosi i strom i tdm pa ih svi voze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
22 minutes ago, gixxer750/94 said:

Ja imam fabiu 1.2, kupio od prvog komsije, on samo vozi skode i menja ih na par godina- uvek ima dve, dal sto je presla oko 130000 ili sto je odrzavao, iako karavan, dobra mi je po gradu, mozda i cimne iz nizih zbog 3 cilindra, mada na otvorenom je smor, ne znam cemu neko pisanje al od svih auta najbolji all-rounder mi je bio golf 4 1.9tdi-115 ks, i za parking i potrosnju po gradu, auto put nikad ispod 150, buka u kabini manja nego recimo mondeu i peugeotu 406, jos se vozi a prodao sam ga pre par god. sa 440 000 km, presao skoro 300 000 km sa smesnim ulaganjima, trosi ulje- pa trosi i strom i tdm pa ih svi voze

Me trosi svaki tdm ulje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ma i ulje ko zna koje sipamo, senzor na autu mi je javio jednom da menjam ulje posle 1000km- ko zna koji fals je bio, u ovlascenom servisu sam menjao par god i troskario je vrlo malo, al umesto na 15000 senzor je vec na 9000 km pistao- meri viskozitet ili sta znam, letos sam radio veliki servis i majstor mi sipao mobil koji donosi iz inostranstva, ulje ne mrda , generalno bez obzira na to svakako smatram da vozac treba povremeno da otvori haubu, proveri ulje, druge tecnosti, oslusne motor, ja gledam gradsko prigradski auto da kupim i od svega sto sam gledao mislim da nema bolje od honde jazz, samo treba je naci u dobrom stanju, vozio sam jednu 1.2 cini mi se i auto me odusevio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, gixxer750/94 said:

Ma i ulje ko zna koje sipamo, senzor na autu mi je javio jednom da menjam ulje posle 1000km- ko zna koji fals je bio, u ovlascenom servisu sam menjao par god i troskario je vrlo malo, al umesto na 15000 senzor je vec na 9000 km pistao- meri viskozitet ili sta znam, letos sam radio veliki servis i majstor mi sipao mobil koji donosi iz inostranstva, ulje ne mrda , generalno bez obzira na to svakako smatram da vozac treba povremeno da otvori haubu, proveri ulje, druge tecnosti, oslusne motor, ja gledam gradsko prigradski auto da kupim i od svega sto sam gledao mislim da nema bolje od honde jazz, samo treba je naci u dobrom stanju, vozio sam jednu 1.2 cini mi se i auto me odusevio

Pa da, honda jazz, toyota yaris. 2 extra auta. Nazalost, za povoljnu cenu, moze da se nadje samo izakan model

 

Ja sam resio da uzmem fiestu, od 2006 pa na gore. Benzin ili dizel, samo da je ispravan i ocuvan auto. Iskljucivo 5 vrata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

U toj Fiesti se nista komotnije ni lepse neces voziti nego u 206. Jedino ako menjas cisto zbog promene, dosadio ti stari i to... onda potpuno ok.

Jazz je sjajan, ima kum a imao jos jedan ortak. Oba 1.4. Kakvo maltretiranje prezivljava taj auto uz minimalno odrzavanje to je za svaki respekt. Pritom unutra neverovatno mnogo mesta. Kum ima 2m i komotno vozi a iza njega moze da sedne odrasla osoba.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Mali off, jel 206 ima kineticki spojen sa poluosovinom kao 106, jaci udarac u rupu i menjaj komplet, inace sam se lepo navozio, al to me bas nerviralo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
18 hours ago, LuckyVladano said:

Ja sam sa 1.9 sdi Fabiom i 64 ks redovno bio prvi sa semafora, a vi kazite sta hocete.
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Verujem sa ubrzanjem skoro ko jugo 55 a malo bolje od juga 45 to je prava formula :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 20 sati, LuckyVladano je napisao:

Ja sam sa 1.9 sdi Fabiom i 64 ks redovno bio prvi sa semafora, a vi kazite sta hocete. Pri tom nikada, ali nikada mu ni u gradu potrosnja nije bila preko 6,0 L, a prosek je bio 5,5

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Pa jedino ako si se trkao sa mercedesima 124 200d (automatik) :D

 

 

Pre 16 sati, gixxer750/94 je napisao:

Ja imam fabiu 1.2, kupio od prvog komsije, on samo vozi skode..... 

1.2, 3 cilindra i karavan??? Pa to trosli ko ona stara lada :)

Ja sam 3 godine vozio praktika sa tim motorom... Srecom, firma je placala gorivo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Fabija sdi ima impresivna ubrzanja, na nivou yuga 45, možda i lošija...

Vozio si takvu, sa takvim motorom? Sa ZDRAVIM motorom? Ne racunaj ono 0-100, NEGO PO GRADU, 0 - 50-60 km/h

 

@svi ostali: ima li neko na ovom forumu ili bilo gde da moze da kaze da sam nekad nesto slagao? I zasto bi uopste to radio?

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam vozio stariju pandu 1.1. 2003. Al je to potezalo do nekih 70, kao blentava. I trosila je ispod 6.

Doduse, ono je limenka. 

Novu pandu nisam vozio. 

Fabju SDI imamo u firmi. Jednom sam krenuo izmedju 2 sela. Tad kad nisam crkao od straha. Ono obidje traktor, ali vec za kamion ti treba sudski nalog. 

Ona 3 cilindra, to je valjda 1.4 je solidno potezala do nekih 90. Nju sam vozao mozda 3000 km. 

 

A vozio sam novu fiestu, onu pre restilea. 1.25, cini mi se 87 ks. 

Isla je solidno ali je trazila da se vrti bas bas. Oko 6.9 - 7.5 potrosnja mesovito. 

Ali je fantasticno lezala na putu i ima jako je tiha. 

Vozio sam je od 0 do nekih 19.000 km. 

Svidela mi se. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
53 minutes ago, abarth_maniac said:

Ja sam vozio stariju pandu 1.1. 2003. Al je to potezalo do nekih 70, kao blentava. I trosila je ispod 6.

Doduse, ono je limenka. 

Novu pandu nisam vozio. 

Fabju SDI imamo u firmi. Jednom sam krenuo izmedju 2 sela. Tad kad nisam crkao od straha. Ono obidje traktor, ali vec za kamion ti treba sudski nalog. 

Ona 3 cilindra, to je valjda 1.4 je solidno potezala do nekih 90. Nju sam vozao mozda 3000 km. 

 

A vozio sam novu fiestu, onu pre restilea. 1.25, cini mi se 87 ks. 

Isla je solidno ali je trazila da se vrti bas bas. Oko 6.9 - 7.5 potrosnja mesovito. 

Ali je fantasticno lezala na putu i ima jako je tiha. 

Vozio sam je od 0 do nekih 19.000 km. 

Svidela mi se. 

 

Panda 2003 sto si ti vozio, je 1.1 burst fire motor. Ova nova panda 1.1 ima 55 ks, i auto ide slabije nego citroen c3 1.1 benz 60ks koji sam posedovao, 2014 god. Isao je bas dobro. Ne znam sta su uradili sa ovom pandom, ali mislim da sa 4 coveka u autu ne sme klima da se pali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
Pre 1 sat, ser je napisao:

Pa jedino ako si se trkao sa mercedesima 124 200d (automatik) :D

 

 

1.2, 3 cilindra i karavan??? Pa to trosli ko ona stara lada :)

Ja sam 3 godine vozio praktika sa tim motorom... Srecom, firma je placala gorivo :lol:

Vidi i ne trosi puno, al po gradu kad upalis klimu , sto bi rekli i za ladu- zivo gorivo jede

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mica mala, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA VFR Mica Mala

Sto lepo ne kupis yarisa 1.3 ide kao blesav trosi do 6l i ono najbitnije daleko daleko je kvalitetniji od svih gore pomenutih.A za tvoju gradju i visinu ima dovoljno mesta.Jedino mu gepek nije neki plus ali zadnja klupa se pomera napred nazad pa se tako i gepek povecava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 1 sat, LuckyVladano je napisao:

Vozio si takvu, sa takvim motorom? Sa ZDRAVIM motorom? Ne racunaj ono 0-100, NEGO PO GRADU, 0 - 50-60 km/h

 

@svi ostali: ima li neko na ovom forumu ili bilo gde da moze da kaze da sam nekad nesto slagao? I zasto bi uopste to radio?

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Vozio ili ne vozio, reći da si prvi na semaforu sa traktorskim motorom 1.9d je u najmanju ruku smešno. Svaki malolitražni benzinac, da ne pričamo o malim turbodizelima će "pojesti" tu kornjaču. Da li ti stvarno veruješ kad kažeš da si redovno bio prvi na semaforima pa se još ljutiš što ti niko ne veruje :DMožda je u tvojoj glavi izgledalo da si brz ali pojam brzine je relativan kod svakog ponaosob.

Vozio sam 10 godina pug 206 sa 1.9d motorom koji ima bolje performanse od tog sdi-a. A sdi motor sam imao u golfu 5, tek tu je kornjača na kvadrat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Milanezi, bices jedan od retkih na koga sam se naljutio na ovom forumu, jer me direktno nazivas lazovom. Uz to ne citas pazljivo sta sam napisao. Preskoci me ubuduce.

 

Naravno da me je svaki jaci auto pojeo, ali kasnije, kad mu se ukljuci turbo. Na samom pocetku, Fabia sdi startuje odlicno, i kad krenes na vreme, ima sasvim dovoljno ubrzanje da isprednjacis za koju duzinu auta. Tad sam na brzini 30-40 km/h, a ne na 100. Mozes da imas Ferari, ako "spavas" na semaforu, dzabe ti jak auto. Svi skuteri koji imaju po 4-5 ks krenu prvi sa semafora. A ja uvek startujem brzo, sta god vozio.

 

Ono sto sam hteo da naglasim pokretacu teme je bilo da je iako velike kubikaze, i jos dizel, Fabia 2005 jako kvalitetan auto, i da i sa 380000 nije bilo potrebno popravljati nista na njemu = niski troskovi odrzavanja. Ja sam moj prodao za 1300 eu jer mi nije padalo na pamet da skidam kilometrazu, inace su negde u tvom rangu interesovanja cene (2000+ eu)

 

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@štampar

Slobodno kupite Punto sa 1.2 8v agregatom. Ide prosecno, trosi oko 6L normalne mesovite voznje. 

Ja ga od 2013 vozim sluzbeno, auto je dosta pouzdan i jako jeftin za odrzavanje. 

Na poslu umem cesto da kasnim i da to siroti Punto pregura preko svojih nejakih ledja. Cak i leti sa klimom, koja kada se upali autu se prepolovi snaga, tako da ako zurite , kazaljka obrtaja neretko dohvati crveni deo skale, potrosnja ne prelazi 8L/100km. 

 

Generalno za nase podnevlje, izmisljen auto. Jednostavne mehanike, konstruisan sistemom FIAT na koji smo decenijama navikli. 

Krpicemo mi puntice jos dugo,dugo...

Veoma zahvalne rage.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja