Jump to content

Moto Zajednica

Honda Pantheon 125 (2T) problem sa presisavanjem

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda Pantheon FES125W 2T

Pozdrav ljudi,

 

imam problem sa presisavanjem prilikom startovanja skutera. Naime motor na prvu upali, auto choke krene da radi nekih minut do dva i nakon toga spusti obrtaje gde motor nastavi normalno da radi i nakon par minuta ili sam stane ili prilikom dodavanja gasa se jednostavno ugusi i stane. Svaki put posle toga kada skinem svecicu vidim da je mokra. Varnicu ima (verglao sam i video da dobro baca, a i zamenjene se vec tri razlicite NGK i problem i dalje isti). Ono sto je takodje karakteristicno je da ukoliko osusim svecicu i startujem motor (nekako...) kada se zagreje, tada nemam problema sa paljenjem osim kada je hladan kao sto sam naveo na pocetku.

 

Moja pretpostavka je da je ili igla za gas isuvise izvucena ili da mi karburator preliva... U svakom slucaju neki predlog, sugestija ili pomoc je dobrodosla...

 

Pozdrav.

 

P.S. Karburator je skoro ciscen i nastelovana smesa, plovak i dizna mi nesto ne ulivaju poverenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Igla sauga ti ne zatvara do kraja, otud imas viska goriva ka cilindru, presisavanje, mokra svecica..... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda Pantheon FES125W 2T

Hvala Satelis. U pravu si bio. Problem je u tome sto se saug sporo spusta i izgleda da u nekom trenutku dam gas kada nije skroz zatvoren i zato presisa. Poenta je da se pusti da radi na ler koji minut. U svakom slucaju hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema na cemu, ako nisi skoro cesljao karb (?).... mozda ne bi bilo lose da to uradis s'pocetka sezone i budes miran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda Pantheon FES125W 2T

Evo ovako... Generalno, problem je bio karburator. I ako ociscen i sastavljen ocigledno da nije lepo pravio smesu. Nabavim ti polovan za 2000 dinara iz Moto klinike u BGu, namontiram ga onako na prvu bez stelovanja istog i pali kao mina i radi ekstra... E sad, tu i tamo imam zajebanciju sa saugom jer je sa prethodnog ostao kineski neki. Majstor rece da probam da nabavim njegov tj Hondin (mislim da je Mikuni u pitanju, nisam siguran) koji je fabricki isao, kaze da je odlican... Pa ako naletim na neki po nekoj pristupacnoj ceni, bice extra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nece da bidne Mikuni..... 

 

IMG-20200323-133734.jpg

 

IMG-20200323-152118.jpg

 

IMG-20200323-152143.jpg

 

IMG-20200323-152206.jpg

 

IMG-20200323-132718.jpg

 

Saug kao sto vidis nema stelovanje, kad se sve skocka kakao treba, pali na crgu ide ko blesav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Auuu, crni Darko, šta uradi. Ko će bre to da sastavi? :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Kupio sam rezervni karb za Foresight I nosio se mišlju da ga sam rastavim, očistimo, pregledam i sastavom. Ali sada, kad sam video kako izgleda rastavljen karburator, junački povlačim odluku :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

11 godina kod mene honda i nikad nisam imao problem nikakavih sto se karburatora tice a najvise pravi problem sto se izlize lula i zna spadat to je jedna od mana druga je torzija srednje skripe isto da ide kuja za tobom hahah ali za to nema lijeka sve sam probavao nove gumice stvljao i bude godinu dobro posle opet nekog vremena pocne da skripi...

Da nisam uzeo 600 SW nikad je nebi dao iz dvorista znaci masina je top prosla je svasta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda foresigt 250-Peugeot SV 250

Pozdrav svima.potrebna je pomoc oko nabavke dva semeringa radilice za Pantheona 125 2t. Dimenzije su sledece: 43×29.4×7 ----41×27.4×7

 

Promenio član dusangrujo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo zdravo

Tesko ces naci te semeringe u slobodnoj prodaji, probaj tj nazovi Astrid ili poruci u Delti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Postovanje svima, imam Hondu Phantenon 125 2t, nisam je vozio jedan dan, drugi dan kad sam krenuo da je upalim, prvo je zaverglala a onda je stala. Sad kad pokusam da upalim cuje se samo da cakće i neće ni da zavergla. Skoro sam je kupio pa ne znam mnogo o njoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kreni od klema, akumulatora, automata anlasera, instalacije, anlasera .... tu ti je negde problem najverovatnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Akumulator je dobar, nesto mi vise lici na alanser, jer dan prije toga je vozen i sve normalno bilo. S obzirom da ga od skoro imam mozes li mi reci poziciju alansera. Da i ovo, relej koji se nalazi pored akumulatora cakće pri pokusaju paljenja, osigurac u njemu je ok. Nesto mi smrdi na alanser, nisam ga jos rasklapao, pa zato i pitam gdje otprilike dodje da idem direktno na njega. Hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prespoj klestima rele anlasera pa ako zavrti, nije anlaser. 

Trazi problem u punjenju, regler - alternator. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja