Jump to content

Moto Zajednica

Projekat Bandit iz S u N

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Oduvek sam voleo naked motore, velike pogotovo (CB 1000, CB1300, Bandit 1200 N, XJR1300...). Okrugli far smatram institucijom motociklizma. Prosto, kad se kaže old school ˝gvozdeni˝ motori, prvo što mi dođe na misli je upravo naked iz devedesetih godina sa okruglim farom. 

Pošto sam kupio sebi Bandita 1200, ali u S verziji, došao sam na ideju da ga prebacm u N varijantu. Sama (osnovna ) zamisao i procedura su poprilično pojednostavljeni samim fabričkim rešenjem Suzukija 1200, tj. vrlo lako (uz minimalne prepravke) može da bude i S i N varijanta. Stoga sam se ja i odlučio na taj korak. Da je neka komplikovanija procedura, iz novčanih razloga, se ne bih upuštao u to...

Za potrebe prebacivanja na N verziju treba nabaviti okrugli far (po mogućnosti originalni jer je i najlepši) i nosače fara (takođe su najbolja varijanta originalni), mada nije greška nabaviti i zamenski far i nosače koji se mogu montirati na štapove. I to je to...

 

Za početak, ovako motor izgleda u S verziji:

J0lHNic.jpg

W85l7Nk.jpg

 

Polako prelazim na skidanje bočnih plastika:

hvS6XNS.jpg

 

Pa posle demontaže fara (potrebno je i instalaciju lepo srediti u far (koji tek treba da stigne):

7kWXxHl.jpg

GHp1Xdu.jpg

 

Demontirani ˝materijal˝ :

a3D8Fck.jpg

 

 

Nastavka sledi...

 

  • Sviđa mi se 9
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Mogu te spojiti sa covekom koji donosi iz Nemacke sve sto treba sa nekom sitnom cenom usluge, a nasao sam ti tamo originalnih par komada za smesne pare kao i nosace, kod tebe bi stiglo u roku od 10-15dana, javi se :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 43 minuta, Nile. je napisao:

Mogu te spojiti sa covekom koji donosi iz Nemacke sve sto treba sa nekom sitnom cenom usluge, a nasao sam ti tamo originalnih par komada za smesne pare kao i nosaci, kod tebe bi stiglo u roku od 10-15dana, javi se :)

Hvala, kolega! :jee1:

Pustio sam ti PP...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd
Pre 10 sati, ThePainkiller je napisao:

Okrugli far smatram institucijom motociklizma. Prosto, kad se kaže old school ˝gvozdeni˝ motori, prvo što mi dođe na misli je upravo naked iz devedesetih godina sa okruglim farom.

Amin, 100% se slažem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Danas su nosači i far stigli u Novi Sad (sa E bay-a iz Njemačku), pa popodne idem po njih. :jee1:

 

Vrlo brzo nastavljam preradu u Naked... ;)

U pitanju su originalni far od Bandita i originalni nosači fara... Videćemo kako će se uklopiti...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Cekamo cekamo, vec ga zamisljam sa okruglim farom. Lepo kazes, cista klasika je taj far. :)

Gledam ovu crvenu, bordo boju, ne znam ni ja kako da je nazovem mogu da kazem da i mene bacas na razmisljanje da preko zime prebacim mog CB-a u N varijantu. Ima dosta slicnosti, cak i sediste. :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Interesantno.

Poštujem tradiciju gvozdenih motora...ali isto tako priznajem da imaju svoje limite u eksploataciji. Naročito ako planiraš duže vožnje, zatrebaće vizir. Čak i on ume da bude "tanka" zaštita, naročito za daleke pute. Nije mene, ni mnoge druge, omelo da dobacim daleko, ali sam iskreno poželeo malo više zaštite...pa je onda ovaj potez u tom smislu malo nelogičan, ali ti na njega imaš apsolutno pravo.

Dodatno je interesantno i to što je sprava cela, jer je kako znamo čest slučaj da je ova rabota rezultat susreta sa asFValtom.

Još da dodam preporuku da nikako ne sečeš instalaciju, već da je sačuvaš u potpunosti za bezbolan povratak na staro. Smetaće malo taj višak u dužini kablova, ali ima načina da se smotaju i sakriju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da, video sam ja da tu ima malo ˝viška˝ u dužini kablova i da će biti potrebna dodatna snalažljivost da se to lepo upakuje u far, ali znam sebe, to ću ja pedantno i lagano da odradim da valja... ;)

Nikako sečenje i prepravljanje fabričke instalacije ne dolazi u obzir. Hoću da motor ostane takav da mogu (danas-sutra) da ga bez problema vratim u prvobitnu S verziju. Bočne plastike, far i nosač su lepo upakovani u streč foliju, ušuškani tako da se ne oštete i odloženi na sigurno mesto u sobi da ne smetaju. Ne želim da se bilo šta od fabričke verzije uništi... 

 

Za zaštitu od vetra ste u pravu, biće tu potreban i neki vizir, ali o tom - potom... Kad se malko opet neke parice sakupe, pa ću i to rešavati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Far i nosači su stigli...

 

bbtS6mm.jpg

 

Pošto su nosači za Bandita 1200 poprilično skupi i preko, ja sam se odlučio za fabričke nosače od Bandita 400, koji su kraći od nosača za 600/1200, i čiji je unutrašnji promer rupe manji za 2 mm (jer Bandit 400 ima štapove 41 mm, a Bandit 1200 ima štapove od 43 mm).

 

Navlačenje nosača na štapove bi bilo nemoguće bez malo podmazivanja sa uljem, tada su uz malo truda uspeli da se navuku na štapove (još bolje što je manji promer, jer neće šetati gore-dole usled toga što je ceo nosač kraći).

Ik8Rh8X.jpg

 

Pa onda i levi:

I20iPLY.jpg

 

Instalaciju u far sam ubacio poprilično jednostavno, ali slaganje snopova žica tako da sve stoji kako treba i da ne smeta sijalici, e to je umetnost. Bukvalno ima samo jedan jedini položaj kako ti snopovi mogu da se nameste i to je to (a ja plus imam instalaciju od grejača ručica koja isto trea da se ˝ubudži˝ u far). Sliku tog mučenja nemam, ali imam slike gotovog proizvoda, koji je odlično ispao na kraju... :jee1:

 

H7nmZYH.jpg

6Mgdf8D.jpg

6O78wbL.jpg

6OO15nL.jpg

XIDQjgJ.jpg

m6CBR88.jpg

 

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 10 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Bravo, lep rad. A naked je najlepsi kad nema nista dodatno na sebi, jos samo da skinas taj kufer sto je pozadi. :)

Hvala... :takoje:

Kufer jeste rugoba na svakom motoru, ali je preka potreba, tako da on mora da ostane...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Plašio sam se da li ću uspeti da napakujem te nosače od malog Bandita, ali je sve dobro ispalo. Jeste da će sigorno nekom da bode oči to što su ovi nosači malko kraći, ali meni lično ne smeta. 

Ono što je najbitnije u svoj ovoj priči je to što me je kompletna prerada izašla "čitavih" 70- tak evra... :jee1:

Ovom prilikom moram da se javno zahvalim članu @Nile. što mi je preporučio čoveka koji donosi delove od preko i što zahvaljujući njemu, nisam morao da "pljunem" veliku lovu za ovaj projekat, a opet je ispalo odlično! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, vidakn je napisao:

Sad sam radoznao, ali zasto nisi kupio naked varijantu motora, nego S prebacujes u N?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Pa zato što ih nema u stanju kakvom sam ja želeo i za novce koje sam imao... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Nije da ne razmisljam o banditu kao sledecem motoru, samo me ako bi mogao da ga uporedis sa tdm 850.
Ono sto me interesuje su udobnost tj. polozaj sedenja, kocnice, udobnost za suvozaca, potrosnja.
Tezina i koliko ona utice na upravljivost u odnosu na TDM.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Far i nosači su stigli...  bbtS6mm.jpg&key=24a659ed75be8f94fca7305e6cf1ffe41953e2aaa5b46dcc5c62320314802af1  

Pošto su nosači za Bandita 1200 poprilično skupi i preko, ja sam se odlučio za fabričke nosače od Bandita 400, koji su kraći od nosača za 600/1200, i čiji je unutrašnji promer rupe manji za 2 mm (jer Bandit 400 ima štapove 41 mm, a Bandit 1200 ima štapove od 43 mm).

 

Navlačenje nosača na štapove bi bilo nemoguće bez malo podmazivanja sa uljem, tada su uz malo truda uspeli da se navuku na štapove (još bolje što je manji promer, jer neće šetati gore-dole usled toga što je ceo nosač kraći).

Ik8Rh8X.jpg&key=c442381b027807a737fea27fcd385e2277d4cd59c497c4a7fcdc35559f960997

 

Pa onda i levi:

I20iPLY.jpg&key=121cb02b6fefd3d02d028efd8ab040e5c54fc8a9acc02b1b66972ad498809d03

 

Instalaciju u far sam ubacio poprilično jednostavno, ali slaganje snopova žica tako da sve stoji kako treba i da ne smeta sijalici, e to je umetnost. Bukvalno ima samo jedan jedini položaj kako ti snopovi mogu da se nameste i to je to (a ja plus imam instalaciju od grejača ručica koja isto trea da se ˝ubudži˝ u far). Sliku tog mučenja nemam, ali imam slike gotovog proizvoda, koji je odlično ispao na kraju... default_2jee1.gif

 

H7nmZYH.jpg&key=0621cd62bbae03a7993ed7621cf1631752b8e8cc8c52d22f6f6e92fda4645034

6Mgdf8D.jpg&key=dd9fe76b7a4d56f97c8691b012fe95774f6b82180d8466c4d316d1be5033c6a2

6O78wbL.jpg&key=243da42fd86013cf5bdcb06060a4c8f09f44277f14d296d561fc5884c7ee16bb

6OO15nL.jpg&key=2374d01d07bfd8d2d14876365df1ffb052c615d18244a446ab0993c4bfec3ac7

XIDQjgJ.jpg&key=ec586f95668c3f49e4c5454fde6edbf47879a5a0745b0aac031374e9696c87dc

m6CBR88.jpg&key=3002443305ff089d2cd2c453d18d951dc15f48fe5afa0b72773199f8e48828f5

 

 

 

 

Sreca pa su ti retrovizori okrugli samo cini mi se da bi far trebao da ide malo vise gore ka satovima, il je sam far manji il rupe za srafove od nosaca nisu bas na idealnom mestu jerbo je od 400ke. Licno bio mi je lepsi u S varijanti P.S. sad gledam sliku pazljivije. Jel si namerno zamenio mesta nosacima fara da bude nize? Ili si mogo nosace nosaca na stapu da stavis odma do gornjeg trougla. Ako me oci ne varaju ako ih zamenis (nosace fara da ravna strana bude gore, tj levi prebacis na desnu stranu i obratno) dici ce se far ako onda budzenje zica nije problem. 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja