Jump to content

Moto Zajednica

Projekat Bandit iz S u N

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 7 sati, stilgar je napisao:

Sreca pa su ti retrovizori okrugli emoji16.png samo cini mi se da bi far trebao da ide malo vise gore ka satovima, il je sam far manji il rupe za srafove od nosaca nisu bas na idealnom mestu jerbo je od 400ke. Licno bio mi je lepsi u S varijanti emoji848.pngP.S. sad gledam sliku pazljivije. Jel si namerno zamenio mesta nosacima fara da bude nize? Ili si mogo nosace nosaca na stapu da stavis odma do gornjeg trougla. Ako me oci ne varaju ako ih zamenis (nosace fara da ravna strana bude gore, tj levi prebacis na desnu stranu i obratno) dici ce se far ako onda budzenje zica nije problem. 

 

 

 

 

 

Razmišljao sam ja o svemu tome, da bi far trebaoda ide još koji cent gore ka satovima. Ali nosači fara moraju svojom donjom stranom da budu naslonjeni na nešto, jer ako ih samo podignem na štapu, od vibracija i vožnje i rupa na putu, može sam da se spusti dole polako, iako su te gume poprilično stisnule nosač uz štap, bojim se da se sami ne spuste. Zato sam ih postavio tako da su naslonjeni uz donji trougao. Idealno bi bilo da dodju na sredinu, izmedju gornjeg i donjeg trougla. Nosače neću da okrećem ka gore, tj. da im menjam mesta, to mi je ružno. Za sada ću ostaviti ovako, pa ću videti da napravim ili nabavim neke biksne od plastike ili gume pa da mogu da podbacim pod nosače, da dodju između nosača i donjeg trougla i tako da podignu i drže nosače višlje. Ali u tom slučaju bih sve nanovo morao da poskidam, a to mi se trenutno ne radi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Danas sam ipak odlučio da malo podignem nosače na štapovima. Uspeo sam par cenata da ih podignem. Poprilično čvrsto stoje na štapovima, tako da mislim da se neće sami spustiti dole, ali svakako ću podbaciti neke biksne (da li od gume ili plastike) da se slučajno ne spusti. Vozao sam se danas nekih 30 km, nisu ni mrdnuli na štapovima...

vWqvnh5.jpg

 

DPdE0Mz.jpg

ufHdhl8.jpg

AzAlmNa.jpg

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Neki zvucni zapis? :jee:
Na leru iako bez dbkilera ovaj remus revolution radi mirni i tiho, tako je prolazio registraciju posle 5000 vristi znam iz iskustva.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Danas sam ipak odlučio da malo podignem nosače na štapovima. Uspeo sam par cenata da ih podignem. Poprilično čvrsto stoje na štapovima, tako da mislim da se neće sami spustiti dole, ali svakako ću podbaciti neke biksne (da li od gume ili plastike) da se slučajno ne spusti. Vozao sam se danas nekih 30 km, nisu ni mrdnuli na štapovima...

vWqvnh5.jpg&key=5c761521218a010b1c1e3303258a1ffb75a30c108a698ccdde44f50d3f5c1741

 

DPdE0Mz.jpg&key=954d05ed8e86ef3488858ab9413bc084556913aa899ee45d39b2be63f726fb3e

ufHdhl8.jpg&key=2c1fc70676baeda53d36c2717460dea75b435aa8ec74c88a453113cb2b25d6df

AzAlmNa.jpg&key=93a0f20e01b2194abccf5c8ccc01e1d61ad30ff457c4dfc11f570e9a2d3d9166

 

Druze ako okrenes nosace fara pa ravna strana bude gore dobices bar 2 cm vidi se golim okom. Levi na desni i obratno ako unutrasnja strana nije lepo obradjena. Pogledaj zadnju sliku, sraf gde kacis far je u skoro u ravni sa donjim srafom nosaca fara, kad ga okrenes bice u ravni sa gornjim srafom nosaca. Dobices visinu razmaka izmedju srafova, mozda ces cak moci da spustis nosace fara skroz dole do viljuske kako je bilo na pocetku i izbegnes neke umetke. Probaj to je 6 srafova samo nista zice ovo ono.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 hour ago, zarekg said:

Mislim da ce dobiti mnogo vise od 2 cm, verovatno celih 4 mozda i 5 cm. Samo da onda far ne udara u instrumente, mada mislim da nece. 

onda spusti nosace na viljusci do dole da ne stavlja podloske nikakve ko sto je i bilo u pocetku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, stilgar je napisao:

Druze ako okrenes nosace fara pa ravna strana bude gore dobices bar 2 cm vidi se golim okom. Levi na desni i obratno ako unutrasnja strana nije lepo obradjena. Pogledaj zadnju sliku, sraf gde kacis far je u skoro u ravni sa donjim srafom nosaca fara, kad ga okrenes bice u ravni sa gornjim srafom nosaca. Dobices visinu razmaka izmedju srafova, mozda ces cak moci da spustis nosace fara skroz dole do viljuske kako je bilo na pocetku i izbegnes neke umetke. Probaj to je 6 srafova samo nista zice ovo ono.

 

Slazem se sa napisanim, treba probati :aha: nego ga mrzi da monta:P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Upravo kao što kaže Sashac, ovako je fabrički pravilno, tj. nosači treba ovako da stoje. To što su za par cm manji nego nosači od 1200 i to što far ima još cenat prostora do satova, meni lično uopšte ne smeta. Ovako kako sad stoje na sredini je po meni odlično. A Ako se ispostavi da će se spustiti od vibracija (mada čisto sumnjam jer sam ih jedva podigao i to uz pomoć poluge i natezanja, jer je guma na nosačima baš dobro stisla nosač na štapu) onda ću videti samo neke biksne da podbacim i gotovo.

 

Uostalom, procenite sami po slikama, da moj far i nije ništa puno spušteniji nego kod ostalih Bandita:

ovo je slika sa neta:

bSTYR_Y0W-01-725x375.jpg

 

A ovo je moj:

EgBMvlf.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo snimka... Zvuk nije nešto bog zna šta, ali je ok. 

Kao što je kolega Stilgar i rekao, na malim obrtajima se tiho čuje, pravu galamu pravi na nešto preko 4000 obrtaja...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 16 minuta, Motorcyclist je napisao:

Lepo lepo. Sipaj mu corbe nemoj da se ugasi :jee:

Ma plovak mu je nešto sjeban (ili se smrzao) :lol: . Ima pola rezervoara goriva... Ja ni ne gledam na taj pokazivač, pratim samo stanje kilometar sata i onda znam kad treba da sipam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Upravo kao što kaže Sashac, ovako je fabrički pravilno, tj. nosači treba ovako da stoje. To što su za par cm manji nego nosači od 1200 i to što far ima još cenat prostora do satova, meni lično uopšte ne smeta. Ovako kako sad stoje na sredini je po meni odlično. A Ako se ispostavi da će se spustiti od vibracija (mada čisto sumnjam jer sam ih jedva podigao i to uz pomoć poluge i natezanja, jer je guma na nosačima baš dobro stisla nosač na štapu) onda ću videti samo neke biksne da podbacim i gotovo.
 
Uostalom, procenite sami po slikama, da moj far i nije ništa puno spušteniji nego kod ostalih Bandita:
ovo je slika sa neta:
bSTYR_Y0W-01-725x375.jpg&key=5c3c202f732feb0aae5033aa1bbd15833e99038531e2656efd050f349ebebd69
 
A ovo je moj:
EgBMvlf.jpg&key=636196ae5e36bac5f3764154d8cc73da1aaea8b4a8343cc90fa2c75003e45ee2
To je ko zgodna cura al joj sise vise, al ako se tebi svidja poslusaj starije zameni strane nosacima fara i spusti nosace na viljusci dole do kraja da vidimo ocel Suzani da se podignu sise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Takodje. Ne bi ga nijedan moj motor video. Jedino na putovanje kad bi krenuo a i onda bi bio redosled, bočni koferi, pa ako oni nisu dovoljni probao bih sa većim bočnim koferima.
A onda torbu z rezervoar a tek onda bi sledio taj kofer.

a svakodnevnu vožnju ne bi ga video. Razumem da ti treba malo ‘tovarnog’ prostora ali postoji nešto i kao ranac za ledja za sitnice.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ma razumem ja vas sve... Kofer jeste rugoba, ali nužna rugoba. Shvatite da ja motorom idem i na posao i do grada po sitnice, čak i na pijacu idem motorom (zbog manjka parkinga za auta, lakše motor parkirati), pa mi zato kofer igra važnu ulogu u prenosu svega i svačega...

Na svakom motoru sam ga imao i baš mi koristi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
1 hour ago, Savan said:

Takodje. Ne bi ga nijedan moj motor video. Jedino na putovanje kad bi krenuo a i onda bi bio redosled, bočni koferi, pa ako oni nisu dovoljni probao bih sa većim bočnim koferima.
A onda torbu z rezervoar a tek onda bi sledio taj kofer.

a svakodnevnu vožnju ne bi ga video. Razumem da ti treba malo ‘tovarnog’ prostora ali postoji nešto i kao ranac za ledja za sitnice.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Napisao si bukvalno do zadnjeg slova moje misljenje o tom komadu plastike, jeste korisno ali uvek je tu kvalitetan ranac na ledjima koji cak i bolje radi posao.. Pa i tank torba je funkcionalnija za slicne potrebe.. Sem zakljucavanja kacige... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Napisao si bukvalno do zadnjeg slova moje misljenje o tom komadu plastike, jeste korisno ali uvek je tu kvalitetan ranac na ledjima koji cak i bolje radi posao.. Pa i tank torba je funkcionalnija za slicne potrebe.. Sem zakljucavanja kacige... 

Istina, nekad bih rado ostavio kacigu da je ne vucaram sa sobom. Ali svakako ne bih bio miran da skupocenu kacigu ostavim u kofercetu koji se da otvoriti sa grickalicom za nokte. A ako ću iz tog razloga nositi neku budžet kacigu, onda je mogu zakatanciti i sa strane motora, ne mora u kofer.

Ali dobro...svako ima pravo na svoje mišljenje i radi kako misli da mu je najbolje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Reših da probam i taj Stilgar-ov savet, da nosače fara probam da rotiram, tj. da ih okrenem da far bude višlje...

Ali ta operacija nije moguća iz razloga što na samom nosaču postoji šraf koji fiksira far na određenu oborenost (zbog štelovanja snopa), tako da okretanjem nosača da far bude višlje, ne bih mogao fiksirati far na taj šraf...

Evo i slike da bude jasnije o kom fiksatoru se radi...

 

lcvIfyf.jpg

 

Tako da ništa od radova...far ostaje tu gde jeste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja