Jump to content

Moto Zajednica

Projekat Bandit iz S u N

Recommended Posts

• Drug član, 2817 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200

Oduvek sam voleo naked motore, velike pogotovo (CB 1000, CB1300, Bandit 1200 N, XJR1300...). Okrugli far smatram institucijom motociklizma. Prosto, kad se kaže old school ˝gvozdeni˝ motori, prvo što mi dođe na misli je upravo naked iz devedesetih godina sa okruglim farom. 

Pošto sam kupio sebi Bandita 1200, ali u S verziji, došao sam na ideju da ga prebacm u N varijantu. Sama (osnovna ) zamisao i procedura su poprilično pojednostavljeni samim fabričkim rešenjem Suzukija 1200, tj. vrlo lako (uz minimalne prepravke) može da bude i S i N varijanta. Stoga sam se ja i odlučio na taj korak. Da je neka komplikovanija procedura, iz novčanih razloga, se ne bih upuštao u to...

Za potrebe prebacivanja na N verziju treba nabaviti okrugli far (po mogućnosti originalni jer je i najlepši) i nosače fara (takođe su najbolja varijanta originalni), mada nije greška nabaviti i zamenski far i nosače koji se mogu montirati na štapove. I to je to...

Za početak, ovako motor izgleda u S verziji:

J0lHNic.jpg

W85l7Nk.jpg

Polako prelazim na skidanje bočnih plastika:

hvS6XNS.jpg

Pa posle demontaže fara (potrebno je i instalaciju lepo srediti u far (koji tek treba da stigne):

7kWXxHl.jpg

GHp1Xdu.jpg

Demontirani ˝materijal˝ :

a3D8Fck.jpg

Nastavka sledi...

• Sviđa mi se 7
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• V-Twin torque, 511 postova
  • Motocikl: RSV1000 RP

Mogu te spojiti sa covekom koji donosi iz Nemacke sve sto treba sa nekom sitnom cenom usluge, a nasao sam ti tamo originalnih par komada za smesne pare kao i nosace, kod tebe bi stiglo u roku od 10-15dana, javi se :)

• Hvala 1

• Drug član, 2817 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200
pre 43 minuta, Nile. je napisao:

Mogu te spojiti sa covekom koji donosi iz Nemacke sve sto treba sa nekom sitnom cenom usluge, a nasao sam ti tamo originalnih par komada za smesne pare kao i nosaci, kod tebe bi stiglo u roku od 10-15dana, javi se :)

Hvala, kolega! :jee1:

Pustio sam ti PP...

• U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Virago535
Pre 10 sati, ThePainkiller je napisao:

Okrugli far smatram institucijom motociklizma. Prosto, kad se kaže old school ˝gvozdeni˝ motori, prvo što mi dođe na misli je upravo naked iz devedesetih godina sa okruglim farom.

Amin, 100% se slažem.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja