Jump to content

Moto Zajednica

drugari,nov sam ovde potrebna mi je pomoc

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ulje sem gradacije (koja je bitna zbog spoljne temperature) ima i oznake nekih drugih standarda. Te oznake su mnogo bitnije. Npr API standard. 

Ja sam npr (ne reklamiram) na Motulu 40.000 km na trenutnom motoru bez greske, na prethodnom oko 30.000 a na onom pre njega mozda i preko 150.000. 

Liqui moly sam sipao u auto pre 10+ god i bio je fantazija. Ali od tad se drasticno promenilo. (radio sam tad kod uvoznika tog ulja) 

Pri tom, nisam video u SRB Liqui Moly za motocikle!? Jel postoji uopste LM za motocikle? 

Promenio član abarth_maniac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Да, постојало је пре 5 година када сам задњи пут ја купио за свој мотор и било је око 1200 дин 1л фул син.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki Gsxr 750r

meni je ovaj utrapio mobil 15w50 full sintetika,oko 1350 dinara litar je valjda bilo kada sam kupio,motor nema da dimi,ali ga trosi hah kako ne znam,hoce da zadimi kad mu zacepim gas u blokadi i to je to,a to mislim da je normalno...videcu drugar sto je rekao od sad da sipam polu sintetiku pa cu videti kako se ponasa...a cak i kad sam zamenio ulje tada je poceo lanac da zvecka ali vrlo malo...pa sad ne znam mozda je zbog ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Samo ti zavrći to u blokadu dok se sam ne pročisti. 

Gde ćeš bre da se zezaš sa čišćenjima i slavinama i glupostima. Dokle god držiš motor u blokadi on ne može da prelije a samim tim ne može ni da ti napuni karter benzinom. 

Što se ulja tiče uopšte nije bitno koje sipaš jer obzirom na tvoj način upotrebe tog motora prolupaće sa svakim. 

 

Aj uzdravlje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki Gsxr 750r

druze,umem da odrzavam i da vodim racuna o masini....ja cim sam ga kupio jos nisam seo na njega dok nisam zamenio ulje,i to kolko tolko gledao sam kvalitetnije da uzmem,nisam ja kriv sto mi daju sintetiku,ja sam lepo rekao i godiste i sve o motoru kad sam to kupovao....pa sad ako prolupa i to se sredjuje....a da i ne znam jesi video da sam ja motor kupio pre 3 4 meseca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja