Jump to content

Moto Zajednica

Pratimo putopise u live prenosu

Recommended Posts

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Video sam da postoji tema za interesantne YT naloge i klipove sa putopisa, ali svaki YT klip zahteva vreme za obradu i upload. Dakle, sve snimke, slike i opise putovanja gledamo tek kada se protagonisti vrate sa istog i nađu vremena da se njima bave. S druge strane, Instagram je postao medij u kome svi mi, što se kaže, "u live-u" šaljemo objave gde smo i šta nam se dešava. Putnici na dva točka nisu ni malo drugačiji u tom smislu.

 

Tako mi je palo na pamet da bismo u ovoj temi mogli da podelimo profile ljudi koji se u ovom trenutku nalaze na putovanjima i koji na Instagramu dele svoja iskustva, fotografije i snimke. To mogu biti ljudi koje ne znamo i koji dolaze iz različitih delova sveta, a mogu biti i članovi foruma. 

 

Instagram korisnik koji me je inspirisao da otvorim temu ima nadimak goncastrobalea, Španac. Pre oko mesec dana krenuo je na put na istok. Ne znam koja mu je konačna destinacija, ali znam da je do sada prošao Evropu, Tursku i trenutno je nekoliko dana u Kazahstanu zarobljen u luci od strane jakog vetra zbog kog brod kojim treba da se preveze dalje ne može da isplovi. Prate ga niske temperature, a prošao je snežna i područja pod ledom... Skoro svaku od slika prati opis. Nekad je to kakva je bila vožnja, u drugim situacijama iskustva sa lokalnim stanovništvom, itd. Pre ovog putovanja, čini mi se da je vozio Route 66, vidim da ima slika i odatle, ali nisam toliko unazad listao.

 

Još jedan interesantan profil je "komšije" iz Rumunije - albert_takacs. Trenutno je na Korzici, a pre ovoga je išao do Norveške. Pre toga je bio u nama poznatim krajevima Crne Gore, Srbije i BiH. Njegov profil je aposlutno posvećen moto putovanjima :)

 

Meni je ovaj način praćenja putovanja super jer, iako najčešće nije u pitanju video snimak vožnje, omogućava nam da proživimo putovanje sa osobom koja je na putu dok se samo putavanje dešava. Plus, ne traži sate za čitanje putopisa od jednom (što ima svojih čari naravno), već samo po nekoliko minuta dnevno.

 

Nadam se da će vam se tema dopasti :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Zanimljiva je promena praćenja putopisa. Instagram i slične mreže više vidim interesantne za trenutno praćenje, a kasnije kroz detaljan putopis obraditi celu turu. default_0a-smiley.gif

@Bato ADV je to fino odradio dok je putovao na istok nedavno,@Sasha P je to jako dobro prezentovao kroz @motodjir, a nedavno videh neke momke koji to takođe rade jako dobro.

@stickmanmototours je nick na IG, pa možete prelistati. default_0a-smiley.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja