Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Dobro veče ljudovi.

Nisam se dugo javljao. 

Zauzet nekim običnim pitanjima, ovozemaljskim:)

Sutra mi @mradomir dovozi motor,iscimaće se čovek baš dobrano. Hvala mu na tome, ozbiljna i kilometraža.

Sutra stiže al malo kasnije uveče, tako da ću preksutra da upalim i probam. 

Karburator nešto ne valja, kako kaže Boris ako sam dobro shvatio neki kanal gde je neka dizna je oštećen i ne može da se našteluje lepo.Pa tu popravke nema nego mora drugi. 

Jbg, problemima nema kraja izgleda.

U medjuvremenu je uspeo da crkne i obrtomer, pinjon sajla pitaj boga šta je. 

Eto, htedoh da vam ispričam i to, a pravi utisci za dva dana,pa pišem sve. 

Eto, to su neke stvari i koliko se ja trudio da budem happy nekako mi nanose tmurni oblačić i jbg. 

Biće bolje:takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta će ti obrtomer, voziš na sluh. Ja ga nikad ne gledam. A karburator jbg..jel se menja taj kanal ili mora ceo nov?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Mora drugi karburator nažalost. 

Kaže majstor, našteluje i radi super, pa se rašteluje sam, davi se i baca crn dim.Al bolje da on to opiše, ja sam malo bio i cirke kad mi je objašnjavao. Išao sam na rodjendan trogodišnjem detetu, napio sam se ko zvečka tamo, još uvek mi nije dobro. Trenutno pokušavam da se izlečim domaćom. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Od onog zaječarskog piva sam dobio valunge, koleru, vrti mi se u glavudzi ceo dan, kasni mi slika kad okrenem glavu.Al jelen je keva kad ga piješ, pucaju i hemoroidi i tintara.Na šolju trčim ferari virus je beba za ono zlo. 

Kad vidiš minuli rad povratiš od prizora. Čišćenje digestivnog trakta totalno. Klistir creva i mozga. 

Šta sipaju u ono čudo,to treba u poljoprivrednoj apoteci da se prodaje. Samo licima sa diplomom.Odmah pored hemije protiv krompirove zlatice, gubara, vinogradarskog puža. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao što kaže Bojan, karburator je kaput... U suštini, on radi, ali je ležište za pilot šraf razlokano i onda pilot šraf praktično nema funkciju. Trenutno radi 1,5 kruga, a onda u jednom trenutku počne da se ponaša kao da mu fali goriva (počne sporo da spušta obrtaje, puca iz auspuha...), ja mu onda odvrnem šraf na 2 kruga, onda on radi dobro neko vreme i onda počne da se davi u benzinu i da trokira i baca crn dim na auspuh. Ja tada zavrnem šraf na 1,5 opet i onda motor radi opet ok...i tako u krug...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Zadnji boss levela ti je Bokilić sa krstakom šrafcigerom i vilastom dvanaJsticom u rukama kako ti napušava prethodnog majstora šta ti je to sjebo u karburatorima!

Gineš u najavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Novola Nisam siguran, kolega, da li je tvoj post ozbiljan, ili šaljivog tona... :)

Ja definitivno poznajem ovaj karburator od XT-a, znam kako radi i kako bi trebao da se ponaša... Da imam pri ruci drugi pilot šraf (ili najbolje ceo drugi karburator) pa da probavam da namestim, možda bi situacija bila drugačija, ali ja trenutno imam to što imam i od toga pokušavam da napravim najbolju moguću kombinaciju da motor radi i da može da se vozi... :aha:

Ukoliko Bojan vidi potrebu da motor kasnije odnese kod bilo kog drugog majstora, ja neću imati ništa protiv, ukoliko se sve to sredi i motor bude radio kako bi i trebao...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Striktno šaljiv ton, duboko verujem.

Pa nisu sremci najgori... baš toliko

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Nije čovek u toku ja mislim.

A majstor je svakako sjebao nešto, onaj pre Borisa, ne znam koji. Kod prethodnog vlasnika. 

Ja imam jednog majstora i kad budem u mogućnosti vozim 250km kod njega makar se vraćao busom, vozom, peške. Pošto nikom drugom ne verujem ni grama. 

Bokilić mi nije opcija jer ne radi kurblaše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja mislim da je ovde u pitanju dogovor dva Borisa :) .

 Dogovorili se da posao odrade do kraja - Ispravan motor + vozačka dozvola + registracija ! 

   Boris 1 ( Painkiler ) će da sredi motor, al će da ostavi labavu diznu da podjebava po malo.  To će se svideti Bojanu, ali će da pizdi jer ga motor podjebava, pa će da se obrati Borisu 2 ( Bokilić ) da mu to sredi.  Boris 2 će da kaže: " može, doteraj motor da to napravim, al ga prvo registruj i položi vozački ispit "  :) .  Na kraju svi srećni i zadovoljni, sem, policije koja neće imati razlog da Bojanu piše kazne  ( sad bi ovde trebao da bude smajli - policajac koji plače ) .   Možda i nisam u pravu, al mi se baš svidela ova teorija zavere dva Borisa !  :)  :)   :)

 

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ova teorija je pobedila onu o ravnoj zemlji:)

Za MBX su me odbili 4 majstora, jer neće da se bakću sa kršinama i kad kažeš MBX pitaju šta je bre to. 

Za XT jedan opravdano, Bokilić ne može da se muči sa kurblom iz zdravstvenih razloga.

Juče sam završio teorijsku obuku, poslednja dva časa. Udav živi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 15 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ovo ni ja nisam znao... :stabre2:

Još zimus, negde decembar mislim, kad sam skopčao da je nešto definitivno gekrc, zvao sam i dobio odgovor kurbla niks, ne mogu da upalim zbog zdravlja. Šta mogu.Sa Elvisom je bila priča o slanju samo agregata, ali kad sam video kakav je karb, i te neke sajle i ovo ono odustao sam jer ko će to da vrati i našteluje. 

Mogu i ja, al ću nešto sjebati 100% i posle stalno neki problem i nesigurnost dal sam to lepo sve spojio. 

Ipak to nije 2t,meni je ovo komplikovano. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"Odavde" bih rekao da falsira negde drugde... "pilot" je mesingan i tesko osteti telo od spialtera... Kakav je o-ring na njemu?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stvarno mi taj šraf nije jasan, pa sto ga u fabrici nisu izbacili ili zavrnuli taj 1,5 namotaj i onda ga zavarili!

Mislim da ne u pitanju zavera na globalnom nivou.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, N.F.S. je napisao:

"Odavde" bih rekao da falsira negde drugde... "pilot" je mesingan i tesko osteti telo od spialtera... Kakav je o-ring na njemu?

 

Kolega, to je i meni padalo na pamet više puta. Do sada sam 4 puta skidao karburatore, sve do zadnjeg šarafa rasturao, pregledao i prekontrolisao, sve izgleda i deluje da je u redu. Probao sam i da špricam sprej na flanšne, da vidim hoće li promeniti zvuk i ništa se ne dešava, tj. ne falšira vazduh na njima. Prekontrolisao kutiju filtera vazduha, usisne gume...sve je ok. Filter vazduha sam oprao i nauljio koliko treba, on dobro dihtuje... Na oko je sve odlično i ispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 hours ago, ThePainkiller said:

@Novola Nisam siguran, kolega, da li je tvoj post ozbiljan, ili šaljivog tona... :)

Strogo i isključivo šaljivog druže, veruj mi :)  nisam iščitao celu temu od početka, al sad sam malo pohvatao konce ko tu kome šta popravlja i kontam da može i drugačije da se protumači...

Nije bilo u lošoj nameri :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Razmisljam jos od sinoc sta bi moglo biti, ako se sraf ne odvrce ili zavrce takodje vjerujem da nije do njega. Sta mi pada na pamet jos to je da mozda plovak nekada ne radi kako treba pa zalije karbove, a nekada opet zatvori pa fali goriva u loncetu. Druga stvar da nije upao kakav opiljak u kuciste srafa ali kazes da si gledao.
Jel isti sraf kao i na Super teneri?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

To je šraf koji se okreće i podešava se smesa. I ima neku malu podlošku. Dole stoji prilazi se sa dna karba jel da? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako se mrda, možda oko njega vuče falš. Verovatno si i tu prskao da proveriš.

Možda da zatvoriš to od dole sa nekim čepićem. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 11 sati, ThePainkiller je napisao:

Kao što kaže Bojan, karburator je kaput... U suštini, on radi, ali je ležište za pilot šraf razlokano i onda pilot šraf praktično nema funkciju. Trenutno radi 1,5 kruga, a onda u jednom trenutku počne da se ponaša kao da mu fali goriva (počne sporo da spušta obrtaje, puca iz auspuha...), ja mu onda odvrnem šraf na 2 kruga, onda on radi dobro neko vreme i onda počne da se davi u benzinu i da trokira i baca crn dim na auspuh. Ja tada zavrnem šraf na 1,5 opet i onda motor radi opet ok...i tako u krug...

Teško da pilot šraf ima tolikog uticaja na smešu, pola kruga sigurno ne pravi toliku razliku, proveri plovak da ne zeza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Koja zavjera jbt, neda se čovjeku s motorima i moš ga da prostiš...,,


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

E moj el classico... Nije to nikakva zavera, nego je sve na mašini, što je moglo da rikne, to i riknulo,a prethodni vlasnik samo ganjao dok motor nije ispustio dušu (kod Bojana)... Mi jesmo kupili vitalne delove mašine i sklopili sve, ali i ovi periferni delovi tek sad pokazuju pravo stanje stvari i problema... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja