Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa i nisam ih baš ubedio da je greška njihova... Još im pokazujem na Googletu kad se ukuca Vinča, izbacuje 11351 i jok...

Na kraju su one ˝u pravu˝ jer pošiljka ipak ide na 11307... Ova jedna na kraju dobacuje - ˝znaju se tamo poštari, neko će mu javiti ako nešto nije dobro...˝ Mati moja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Nije bitno... 11307 je Bolecka posta. Tu stizu sve posiljke, dal stavio 11351 (Vinca) il (11353) Rtpk, pa odatle salju u Vincu ili Ritopek (koji su dobili svoje postanske brojeve)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Gledao oglase ovde, pa naleteo na ovaj - ako ti nešto od ovog zafali :

 

   

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Stomak me boli od smeha, jesi lik, svaka ti cast! :jee:

Da se nadovezem na "cimkanje". 

To se zna desiti kod loseg lanca (sto kod tebe nije, jer je nov) ili kod nedovoljno pritegnutog lanca. 

Ne znam na koliko si ga stegao, ali proveri najpre, minut posla. 

A posle karbovi. S obzirom kako je odrzavan motor, karbovi su sigurno prljavi i rastelovani. 

Ali lagano, resices ti sve. Kako si poceo, nece ti majstor trebati. 

 

Ocekujem temu na par desetina strana:"Ko ima ovaj alat na zajam?", autor Dzejev Sin. :jee:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Stigao jutros poklopac od @ThePainkiller.Namesteno i to je to covek mi resio problem.

Ali druze ti si i postarinu platio.

Ima ljudina jos na ovome svetu,dovoljno je eto "sresti" jednom ovakvog coveka i to izbrise sva losa iskustva u zivotu sa kojekakvima.

Hvala beskrajno!!!

Mnogo mi se svidja sto je u drugoj boji,mnogo je lepo.

20191116_130215.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Da napomenem,motor nije trebao da se naginje,copava je sa suprotne strane i to je bilo dovoljno.Iscurelo je ne znam,saka ulja.

Ma nije problem kad iscuri ulje al kad vam istoci vruce ulje po faci:jok:

Kad sam razbusivao onaj sraf na rezervoaru za ulje morao sam da lezim na podu da vidim lepo i da naciljam.

Hahhaha kad je to probila burgija,

Money shot sa uljem hahahhaha kad sam se pojavio gore u kuci da se operem zenu zaboleo stomak od smeha:lol:Bilo mi posle malo muka jer mi uslo usta tog ulja,jebem ga,valjda ne sme da se jede,pije...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Znaćemo ako ostaneš živ, onda ne smeta što si malo popio

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Da napomenem,motor nije trebao da se naginje,copava je sa suprotne strane i to je bilo dovoljno.Iscurelo je ne znam,saka ulja.
Ma nije problem kad iscuri ulje al kad vam istoci vruce ulje po faci:jok:
Kad sam razbusivao onaj sraf na rezervoaru za ulje morao sam da lezim na podu da vidim lepo i da naciljam.
Hahhaha kad je to probila burgija,
Money shot sa uljem hahahhaha kad sam se pojavio gore u kuci da se operem zenu zaboleo stomak od smeha:lol:Bilo mi posle malo muka jer mi uslo usta tog ulja,jebem ga,valjda ne sme da se jede,pije...

Sad znaš kako je bilo onim pionirima za bušotine ulja u momentu kad naidju na ulje i kad rokne fontana uvis i okupa ih sve. Sve ih je boleo stomak naknadno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Хахаха! А можда су колегинице ипак биле у праву? :)

Једно је поштански број, а друго доставна пошта. Нити су све поште доставне, нити све доставне поште достављају Пост експрес пошиљке.

А у апликацију се мора унети број доставне ПЕ поште. :)

 

Зашто једноставно, када може компликовано?

 

Много већих глупости код нас има од тога, верујте :)

 

Битно је да је стигло, да одговара и да можеш да се возикаш :)

 

Шта још имаш да радиш, поред карбуратора?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 13 minuta, Zuba87 je napisao:

Шта још имаш да радиш, поред карбуратора?

Imam da unesem drva na sprat gore i nesto cu morati do Grocke.

Pa ja dosta toga kupujem online,ne isplati mi se da idem busevima do grada zbog 250 din.A vise bi me kostao bus plus.I onda uvek pisem 11351 al nema veze.Mogu dva broja da koristim:)

Ostala mi zadnja kocnica(lezi na stolu),viljuske da repariram i onda da vidimo sto cimka ovako pri konstantnom gasu.A sad sam se vozio i tako radi u 3 brzini samo.

Imam osecaj kao da je asfalt valovit sav.I da,ipak huji treca.E takav zvuk sam cesto slusao u gradskom busu kad ubrzava,bas tako.Huuuuuuu:lol:

Al sam vam objasnio.Huuuuu sa blagom notom skripe al vrlo blago.Otvorio sam vizir da bolje cujem i to je to,dolazi zvuk direkt ispod moje guzice,dole.A nisam ja:jok:

Ps.Ne radi tako u dr

Promenio član Dzejev sin
Nije u 2goj
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, Dzejev sin je napisao:

Logicki negde prema usisu vazduha al ga ja ne vidim nigde.Ova velika srafcina je za ler gas

Evo obeležio sam ti... u ovoj cevčici je šraf za smesu (iza tog velikog šrafa za ler na slici)

 

EhMBW4C.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Hvala opet.

Brate,jesu realni gde su zbidzili to.

Bas cudno mesto.Znaci to je sa strane cilindra,onda bi taj sraf trebao zavrtanjem da osiromasuje smesu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, Dzejev sin je napisao:

Hvala opet.

Brate,jesu realni gde su zbidzili to.

Bas cudno mesto.Znaci to je sa strane cilindra,onda bi taj sraf trebao zavrtanjem da osiromasuje smesu?

Šraf za smesu ti je uvek negde kod usisnog dela karburatora, praktično između karba i cilindra i obično je sa donje strane. 

Na XT-u pre-open podešavanje pilot šrafa je na 2 i po kruga. Pa onda dalje ideš na sluh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa zbunilo me jer na Hondi sraf za smesu je izmedju karba i vazdusnog filtera.I odvrtanjem pustas vise vazduha,i tako tanjis smesu.

Ovde je drugi sistem,jos ga zabili dole u neku cevku,da ne mozes ko covek ni da pridjes a kamoli vidis.

Al stvarno blejim pola sata u karb i ne vidim ga.Znam da neki modeli motora stariji imaju taj sraf zapecacen,pa mora da se probija ta mesingana zastita,da bi pomerao sto je fabrika podesila.Pomislio sam mozda je ovde isto taj slucaj.

Aj dosta sam se pravdao:)

Naucio sam nesto opet novo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Generalno, neces dobiti nista dobro ako ga budes cackao, a nisu karbovi usinhronizovani. 

Ima sanse da nesto poboljsas, ali su mnogo vece sanse da bude losije. 

Inace, to je pilot screw. Nije za smesu u svim rezimima. 

On odredjuje rad na leru i u prelaznom rezimu. 

Ja ti savetujem, da ako vec hoces sam, uzmes uputstvo za karb, karb cleaner, rasklopis sve, operes, proveris membrane, premeris nivoe, zamenis o ringe na pilot srafovoma (3x1mm su uglavnom, da znas), sklopis sve... 

Carb cleaner nikako po gumenim delovima i membranama. Znaci tek kad sve rasklopis. 

E kad se sve to uradi, oteras kod nekog da uradi sihronizaciju i fino stelovanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Taj šraf, što spominješ na Hondi je šraf za vazduh, zatilo se i nalazi između karba i filtera vazduha. Ovde je u pitanju pilot šraf i on kontroliše količinu goriva koja prolazi dok je motor na leru i do 1/3 gasa. Posle toga, tj. dodavanjem više gasa, on nema više funkciju.

Ti nemoj skroz da ga odvrćeš, prvo zato što je karb na motoru još uvek i ako ti ispadne nešto kada ga skroz odvrneš, onda niti ćeš znati šta je ispalo, niti ćeš moći to lako da vratiš. Pilot šraf je najbolje skroz izvrtati i skidati kada je karb dole. Svakako, ukoliko imaš mogućnosti i znanja, skini karb(ove) dole i sve rasklopi, operi, produvaj kompresorom i sklopi nazad. Ukoliko nisi siguran da to možeš i jmeš da uradiš, onda bolje nemoj ništa ni dirati, tj. samo zavrni pilot šraf skroz do kraja i onda ga odvrni na 2 i po kruga i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja