Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Dobar dan!

Otvaram novu temu o mom novom ukopavanju u kanal i mucenju sa motorom.

Prethodna tema je bila o Hondi MBX 125 koja je ipak na kraju max sredjena,uz moj rad i neznanne a i rad majstor Ace,nick @konstruktor.Taj motor je sad perfekcija ziva i rado ga vozim uvek,valjda zato sto sve radi savrseno i prosto je uzivanje voziti se i ne brinuti ni o cemu.

Elem,sad sam kupio drugi motor,cuven po tome sto je poznat,Yamaha XT600 2KF,godiste 88.

Kazaljku ce uskoro da obrne.

Moram reci da mi taj motor nije bio prvi izbor,hteo sam da ostanem na Hondi,da ne ulazim sad u Honda vs Yamaha i ostali.

Na kraju,motor je tu i bice ovo duuuugo sredjivanje,mozda i nekoliko godina.

Prvo,ne znam nista o motorima,znam moju Hondu u sraf al vec vidim da je to znanje neprimenjivo na Yamahi 4T.

Svejedno,ukanalio sam se i sad idemo,borba se nastavlja:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Tocak nema dve zice.

Kako je reparacija za sada meni preskupa,a pitanje je dal je i moguca u nekim okvirima razuma taj tocak ide napolje.Guma je stara 15god,okamenjena i nije nizasta.

Lanac visi,u katastrofalnom je stanju i ja to ne volim da vidim na mom motoru.Lancanik moze jos al ide dole,to se sve menja.

Ceka se nova felna,stize danas sutra,zlatni D.I.D.Za sada imam ovo

1572952235392320050833.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Na oko deluje ubavo. Kad je ovako odrzavan lanac i lancanik sta reci za ostalo. Ali kad imas volje i šuške sve se da srediti, u zdravlju da se vozis.

 

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Gume ok,gumene su,za pocetak.Zice veselo zvone,tu nemam problem.

E sad zadnji tocak nije 18 vec 17,pa me zanima sta tu gubim,osim na visini.Namena motora ce biti lagan of ali pretezno asfalt.Skretanje u makadam i zemljane puteve nista sportski niti ludo.Stil voznje ne znam,2t vozim ostrije dok ovaj motor hm tek se upoznajem.Za sad ga vozim ko baba:)

Diskovi su na ovim novim tockovima za bacanje,lezajevi su super.

Ne montiram za sad nista,cekam 18icu da vidim kakva je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Na ovom motoru zbog tezine i nedostatka centralnog stendera ne mogu da uradim nista.Podigao sam ga na cigle,ali jedva.Zbog povrede ne mogu da cimam pa sam od tog stila digao ruke.

Narucen stender za zadnji tocak,iz Military shopa,hahahha sto je zanimljivo jeftiniji za 50 din nego direkt od proizvodjaca:stabre:

Srbija bratac!

Filter vazduha je sumnjiv,Elvis salje ceo,sa metalnim kucistem a na Twin Air filter cekacu dve nedelje da stigne.

Cena za stender 2900,valja se imati ga,za petljanja oko lanca i zadnjeg tocka,vesanja a i ne valja da motor dugo stoji samo na tockocima.

A ovaj ce da stoji bar 6 meseci ovako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Pogledaj luft u zadnjoj viljusci kad je uspeo zlatni did da popusti ima i u njoj lufta.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 11 minuta, brdy je napisao:

Na oko deluje ubavo. Kad je ovako odrzavan lanac i lancanik sta reci za ostalo. Ali kad imas volje i šuške sve se da srediti, u zdravlju da se vozis.

 

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

 

 

 

 

Sve je uzasno odrzavano.

Motor kupljen na neki nacin preko foruma,zajebo sam se sam ne krivim nikog.Nije vredeo 1200€,mozda 700-800 max.

Mozda sam naivan al mislim da ni bivsi vlasnik veze nema oko motora pa smo tako drugarski obavili transakciju.No sta je bilo bilo je,za neko vreme bice ovo jedan od boljih 2KF u drzavi to garantujem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
3 minutes ago, Dzejev sin said:

Na ovom motoru zbog tezine i nedostatka centralnog stendera ne mogu da uradim nista.Podigao sam ga na cigle,ali jedva.Zbog povrede ne mogu da cimam pa sam od tog stila digao ruke.

Narucen stender za zadnji tocak,iz Military shopa,hahahha sto je zanimljivo jeftiniji za 50 din nego direkt od proizvodjaca:stabre:

Srbija bratac!

Filter vazduha je sumnjiv,Elvis salje ceo,sa metalnim kucistem a na Twin Air filter cekacu dve nedelje da stigne.

 

Možeš li da (mi) objasniš, kakav metalni filter i kakav to štender iz Military Shop-a ?

Linkovi bi bili korisni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Stendere pravi Pontis 2950 kinti za zadnji samo imaju al se dugo ceka.Takav isti sam narucio u M.Shopu poslednji na stanju.

ST-02%20%20Stender%20sa%20tockom.jpg
WWW.PONTISMOTORI.COM

Stender za motocikl zadnji. Odlican, robustan i cvrst...

Nije metalni filter nego kuciste ono na sta ide sundjer.Ona metalna mreza.

Ja sam narucio dva,jedan u Pontisu za thundercata a jedan ovamo jer mi treba hitno mrzi me da cekam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Zadnji tocak skinut danas.Lancanici i lanac u djubre.Lanac je onaj beskonacni pa ne smem ovde brusilicom,puna mi radionica dizela i benzina:lol:Mrzi me da ga skidam sa stendera da svucem lanac.

Digao bi se u vazduh ver,ovde se plasim i svetlo da ukljucim.Ne do bog da bacu neku varnicu.

Moram to sutra da premestim negde,najbolje pod zemlju.

@lord_oblivion,ne kupuj onaj stender,to je jedno nevidjeno sranje.

Zamalo ne izginuh s tim cudom.

Mislim da moze cak i da pukne.

Ko ga napravio ovako,dzaba kutije kad motor realno stoji na dve tanke plocice.Ona jedna vec krenula da se cepa.Znaci bezte od ovog Pontis stendera,moze za biciklu neku.

20191106_184703.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ovaj pre mene manijak vozio sa onakvim lancem.Taj lanac je imao lufta sa vozacem na motoru 20+cm.

Sta je ono pitaj boga.Nisam merio dalje od 20 bilo mi nezgodno.

Meni rekao da tako treba,to je enduro.E svaka nam cast obijici.

Mada ja znam da tako ne treba al kasno palim kad sam gladan i zedan.

Automat za migavce izvadjen,ne radi.Cakne jednom,migne pa stane,nece vise.

Srafovi naravno,zapekli,stavljani sta se stiglo.Jedan imbus drugi gedora itd.Dosta i fali srafova,recimo grana auspuha tako levitira.

Ma budala...

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 3 minuta, bocca_bastard je napisao:

Ja ti kazao lepo koji stender da kupis :)

Zvao nema na stanju a ja nestrpljiv.

Ma izvaricu mu ojacanje neko ima da drzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Sad ga gledam onako razgolicenog,i pada mi na pamet sve da raskupusam.Yamahu gledam:lol:

Do rama pa sve nazad ispocetka.

Samo agregat ne pipam,ja bi to sjebao jos vise.To ce neki dobar majstor,nemam znanja za to.

Zvacu Bataju sutra,ovaj cu da podmetnem pod macora sto grmi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

A u principu,treba prvo proveriti jel su stegnuti dobro srafovi koji drze agregat.Otud mozda bruji i vibrira.

Drugo lanac je bio nemam teksta.

Plocice su za smece.Nema kocionog ulja na prozorcetu.Ne verujem bivsem vlasniku sad  ni za ulje.Mislim da je skripala i zadnja,kao da ne otpusti do kraja posle kocenja.

Videcemo.

Zameniti sve to,provozati pa ako i dalje krlja onda agregat na pola menjac kvacilo sveeee.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Nikad nisi isao glavom nego srcem, nadao sam se da si neku pouku od ranije izvuko, al za tebe nema leka. Dao si 1200 e, i jos toliko ces da ulozis.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa nema leka to je tacno.

Sta sad,ne mogu da bacim ceradu preko ovoga i zaboravim.

Lakse mi da prihvatim da lagano kad mogu ulozim koji dinar i popravljam nego da se pomirim sa bacenih 1200€.

Da ga ja uvalim nekome nema sanse jer ne umem da lazem oko toga.Kad bi dosao kupac ja bi sve rekao sto znam i on ode il ponudi 500€.

To je meni propast.Jer zaista ti kazem,nema sanse da opet kupim bilo kakav motor u dogledno vreme.

Ovako dok god ja cangrljam oko sklopocije moj san i dalje zivi.Ne mrda al je tu,opipljiv je.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Jesi li mu bar ubio nesto cenu, sama cinjenica i pogled na lanac oslikava kako je motor odrzavan. Nesto za sta treba pola sata da se opere dotegne i podmaze, dovoljno govori o vlasniku i stanju samog motora. Neredovno ili nikad promenjeno ulje, samo dolivanje onog sta je pri ruci. Nadam se da se varam, ali kad se skine motor i otvori sve ce da se vidi. Ispucale zice znaci da je bilo kros voznje i skokova. Nista zima ide, imas vremena i volje, barut pa polako.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Sta je bilo od 88 pa do danas heh.

Problem je kad kupujes polovan.

Svi masno lazu.Gleda te u oci i laze.

Ti proveris sve radi.Lanac sam video al reko sta sad,potrosni materijal,ne mogu bas ni ocekivati kad gledam toliko stare motore da je sve ko novo ili novo.Pali,ne dimi,radi signalizacija.Provozao doduse kratko nista nisam cuo.

Posle par dana sve crkava.Jbg,mozda nemam srece i to pomesano sa mojoj brzopletoscu,vidi se rezultat.

A realno,kad sam video lanac i nivo kocione tecnosti trebao sam otici...

Jos kao preko foruma,ovo ono preporuka,ma idi...

Promenio član Dzejev sin
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja