Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

kljesta za secenje zice,cekic gumeni,paljena zica 1 kotur,lepjiva traka,kljuc 10,12,13, 19 i 23,gumene rukavice,makaze,papuce,dzak za sut,set nozeva,sekirica,najlon za pecanje i par udica,kresivo i stap magnezijuma...jesam nesto zaboravio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E upaljač, pušač sam tako da bez njega nigde. 

Ništa, nemojte da brinete, rutu sam pravio ja,sapatnik se složio tako da tu nema šta da škripi. 

Ja tamo nisam još bio, al znam put:lol:

Veselje u najavi! 

Idem da gledam Jarvisa da se izložim za sutra, da preskačem debla iz zaleta. 

Poyyy

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja nosim duck tape a umesto wd moze i ulje, jer je on i ovako ispravljao japanskog inzinjera i njegov dizajn rezervoara za ulje letvom

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
O Savane,a ja se pitao gde si ti i sto te nema!
Puno pozdrava!
Sutra krecemo za Deliblato ranom zorom,posle nekih odlaganja,te sledeci put,te krajem oktobra,od "malo sutra",ispade idemo ujutru.
Nek nas ove nase sklopocije odvedu i vrate citave samo:)
Pakuje se malo alata,hleba i konzervi,salame i to je to.Nema tu sta vise...
 

Ajd, pa neka vam je Bog u pomoci


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
O Savane,a ja se pitao gde si ti i sto te nema!
Puno pozdrava!
Sutra krecemo za Deliblato ranom zorom,posle nekih odlaganja,te sledeci put,te krajem oktobra,od "malo sutra",ispade idemo ujutru.
Nek nas ove nase sklopocije odvedu i vrate citave samo:)
Pakuje se malo alata,hleba i konzervi,salame i to je to.Nema tu sta vise...
 


Jeste se vratili ili ste se pogubili???


Poslato priko Ténéré
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E jesmo,super je bilo sve.

Izvozali se lepo,napravili nekih 200km.

Ustao sam oko 4.30,popio kafu,napakovao ranac i na skelu.

Dodjem malo ranije,da ne izvisim za mesto.

Tu me neki lik odma savato,udavi me pricom o nekim jabukama i dunjama.

Predjoh preko i pravac most kod Kovina,da se nadjem sa Darkom.

 

 20210921_072046.thumb.jpg.cdf4fa4f6a1da27712b5ad42ff31f671.jpg

Nisam znao da pcele zive ovako,nesto ko Novi Beograd.

 

Dok cekam Dareta,skoknem gore do NIS pumpe da natocim gorivo.

Onolko se nisam smrzo ni u Sibiru kad sam bio,magarac krenuo u mrezastom gladijatoru,preko navuko majicu kratkih rukava.

Otvoren put,kamioni avioni,duva ko na motoru.Umro sam.

Tu me pumpadzija odro za gorivo,sipo mi vise nego sto je kapacitet rezervoara al dobro,svaka skola se placa izgleda.

Stize Darko(i dukserica) i pravac Dubovac.Odatle planiramo da se iskljucimo za Deliblato.

Vozi se nasipom,solidan makadam i soder.Prelep pogled na Dunav uz put,zelenilo s desna,s leva nista posebno.

 

U Dubovcu stajemo ispred prodavnice,da kupimo nesto,ne secam se sta.

Znam samo da sam tu otkrio da mi pola litra jogurta pliva po rancu,

sav alat i ostalo se kiseli lepo.Dolazi neki haski da pomogne,lize to malo a ja gledam  da mi ne zdipi ranac,

posto je ukusan jako.

E da,setih se,od muke tu popismo po jedno pivce,fini ljudi tamo,pitaju jel treba neka pomoc,posto me gledaju kako se mazem onim jogurtom,povadio sve po onoj travi i briskam toalet papirom.

Jedina uteha mi sto se Darku prosuo kecap u rancu isto:lol3:

 

Dalje u Dubovcu,kod iskljucenja za Pescaru,kolega motorista nam objasnjava da se vratimo,kaze tuda necete moci proci,nema sanse.

Saslusasmo ga i teraj bas tuda gde ne moze da se prodje.

Dobro sto ga nismo poslusali,jer moze se proci,da je lako i nije al zato smo i dosli.Ne da se vozimo asfaltom,nego da se patimo:)

Put je ok,jes dubok pesak al idemo lagano,napredujemo.

 

 

 

 

IMG-20210922-WA0006.thumb.jpg.9f8d819d26f87dd2215b3e1d548008f0.jpg

Ja sam se strmopizdio samo jednom u taj pesak,jeeee.

Nisam pre vozio po pesku,uvideh da tu vise motor ide gde on hoce,

pa je tako u jednom trenutku hteo da me prisno upozna sa sibljakom desno,

sta znam,ima on svoje razloge pa smo i to obavili.Ne pitam mnogo.

 

Nemam slika bas,jer je telefon sluzio za navigaciju.

Vozimo dalje a cilj je obelisk i naravno Zagajicka brda.IMG-20210922-WA0000.thumb.jpg.80ab856d5a63ba6f2ac761d49faf6713.jpg

Pravi se pauza za klopu,par fotkica i lagano nazad.Naravno,drugim putem,da ne bude ponavljanja.

Tu nas malo ruta prodala,al izvukosmo se na trek,malo kroz njive,kukuruz i eto nas na "putu".

E taj deo je stvarno prelep,vozi se i kroz sumu,pa makadam,pesak,ima svega stvarno,jedna kraca deonica sa asfaltom 

da se malo odmori od peska.Uzivancija prava.

Spajamo se sa pesackom stazom Borovi Breg,preporuka za voznju naravno.Zive duse nije bilo u pescari,

valjda sredina nedelje pa zato.

Vec je 5 popodne,izlazimo iz pescare,posto ja nemam nacina da se vratim kuci,

poslednja skela je prevezla traktore jos u 2h,vozimo u Skorenovac,do restorana Dani Etern.

Imaju dobar espreso,tu se rastajemo a ja ostajem tu da prespavam i operem ranac od jogurta.

 

Izjutra sam se vozao okolo,nekim makadamima i puteljcima,pa posetih i ovaj mostic20210922_090222.thumb.jpg.1e4a40016ac2acfffaa053d43f28315d.jpg

Vozikah se okolo do nekih 12,kojekude...20210922_110153.thumb.jpg.1bddac897a049b7ce04c00c14af90d02.jpg

 

Skela ne kasni,12.15 sam uskocio medj traktore i kuci.

Prezadovoljan i umoran.Najvise zbog toga sto me motor lepo sluzi,najzad.

Stucnuo nije,upalio svaki put bez muke i problema,ide kako treba i izvlaci me svuda.

Shvatio sam ovo kao dobar trening za mene,kao pocetnika,najzad jedna voznja od vise km,da se stvarno krenem upoznavati sa motorom i off-road voznjom generalno.

Jedina muka je sto to zahteva stajanje na motoru,a ja trenutno nisam u stanju zbog povrede kolena,ali proci ce i to...

Gume nismo izduvavali,vozili smo pod pritiskom za asfalt,jer ko ce da se macuje i sa tim.Moze i ovako:)

 

Cekamo snimak voznje,pa ce Darko verovatno okaciti link ovde.Hvala

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 24

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Bogu hvala, eto meno osobno je izuzetno drago što je sve prošlo kako treba.
Sad samo trening, nadoćeš ti ka tijesto.


Poslato priko Ténéré

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 4 sati, Bojan82 je napisao:

Znam samo da sam tu otkrio da mi pola litra jogurta pliva po rancu

Posle sličnih neuspelih eksperimenata oko klope (da ne pominjem paštetu u crevu :)) došao sam po meni do prostog i zadovoljavajućeg rešenja. Metalne (obavezno) konzerve mesnog i lebac malo tvrđi, recimo tonus.

Nije nešto, ali je porcija taman, ne kvari se i neće da se razmaže po rancu. Sve u posebnoj kesi, malo debljoj,  sa kašikom na preklapanje iz dekatlona i dve, tri čokoladice zbog šećera. Voda i sok minimum litra i po ili više. Zavisi da li usput ima prodavnica.

Imaš i rance sa mehom za vodu, ali sam vremenom odustao od toga jer je gnjavaža sa održavanjem i u startu imaju neki plastičan ukus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Koja kafana moze da zamijeni ovo
Dobro, ne racunam one s pevaljku 45d0122c692de73352522710afa74aaa.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 1 sat, lakistrike95 je napisao:

Onaj osecaj kad mrtav i blatnjav dodjes u kafanu i uzmes veliko toceno da se povratis u zivot. :D

Ima i to... kad krene da ti se muti u glavi, pa vidiš fatamorganu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
E jesmo,super je bilo sve.
Izvozali se lepo,napravili nekih 200km.
Ustao sam oko 4.30,popio kafu,napakovao ranac i na skelu.
Dodjem malo ranije,da ne izvisim za mesto.
Tu me neki lik odma savato,udavi me pricom o nekim jabukama i dunjama.
Predjoh preko i pravac most kod Kovina,da se nadjem sa Darkom.
 
 20210921_072046.thumb.jpg.cdf4fa4f6a1da27712b5ad42ff31f671.jpg
Nisam znao da pcele zive ovako,nesto ko Novi Beograd.
 
Dok cekam Dareta,skoknem gore do NIS pumpe da natocim gorivo.
Onolko se nisam smrzo ni u Sibiru kad sam bio,magarac krenuo u mrezastom gladijatoru,preko navuko majicu kratkih rukava.
Otvoren put,kamioni avioni,duva ko na motoru.Umro sam.
Tu me pumpadzija odro za gorivo,sipo mi vise nego sto je kapacitet rezervoara al dobro,svaka skola se placa izgleda.
Stize Darko(i dukserica) i pravac Dubovac.Odatle planiramo da se iskljucimo za Deliblato.
Vozi se nasipom,solidan makadam i soder.Prelep pogled na Dunav uz put,zelenilo s desna,s leva nista posebno.
 
U Dubovcu stajemo ispred prodavnice,da kupimo nesto,ne secam se sta.
Znam samo da sam tu otkrio da mi pola litra jogurta pliva po rancu,
sav alat i ostalo se kiseli lepo.Dolazi neki haski da pomogne,lize to malo a ja gledam  da mi ne zdipi ranac,
posto je ukusan jako.
E da,setih se,od muke tu popismo po jedno pivce,fini ljudi tamo,pitaju jel treba neka pomoc,posto me gledaju kako se mazem onim jogurtom,povadio sve po onoj travi i briskam toalet papirom.
Jedina uteha mi sto se Darku prosuo kecap u rancu isto3:
 
Dalje u Dubovcu,kod iskljucenja za Pescaru,kolega motorista nam objasnjava da se vratimo,kaze tuda necete moci proci,nema sanse.
Saslusasmo ga i teraj bas tuda gde ne moze da se prodje.
Dobro sto ga nismo poslusali,jer moze se proci,da je lako i nije al zato smo i dosli.Ne da se vozimo asfaltom,nego da se patimo:)
Put je ok,jes dubok pesak al idemo lagano,napredujemo.
 
 
 
 
IMG-20210922-WA0006.thumb.jpg.9f8d819d26f87dd2215b3e1d548008f0.jpg
Ja sam se strmopizdio samo jednom u taj pesak,jeeee.
Nisam pre vozio po pesku,uvideh da tu vise motor ide gde on hoce,
pa je tako u jednom trenutku hteo da me prisno upozna sa sibljakom desno,
sta znam,ima on svoje razloge pa smo i to obavili.Ne pitam mnogo.
 
Nemam slika bas,jer je telefon sluzio za navigaciju.
Vozimo dalje a cilj je obelisk i naravno Zagajicka brda.IMG-20210922-WA0000.thumb.jpg.80ab856d5a63ba6f2ac761d49faf6713.jpg
Pravi se pauza za klopu,par fotkica i lagano nazad.Naravno,drugim putem,da ne bude ponavljanja.
Tu nas malo ruta prodala,al izvukosmo se na trek,malo kroz njive,kukuruz i eto nas na "putu".
E taj deo je stvarno prelep,vozi se i kroz sumu,pa makadam,pesak,ima svega stvarno,jedna kraca deonica sa asfaltom 
da se malo odmori od peska.Uzivancija prava.
Spajamo se sa pesackom stazom Borovi Breg,preporuka za voznju naravno.Zive duse nije bilo u pescari,
valjda sredina nedelje pa zato.
Vec je 5 popodne,izlazimo iz pescare,posto ja nemam nacina da se vratim kuci,
poslednja skela je prevezla traktore jos u 2h,vozimo u Skorenovac,do restorana Dani Etern.
Imaju dobar espreso,tu se rastajemo a ja ostajem tu da prespavam i operem ranac od jogurta.
 
Izjutra sam se vozao okolo,nekim makadamima i puteljcima,pa posetih i ovaj mostic20210922_090222.thumb.jpg.1e4a40016ac2acfffaa053d43f28315d.jpg
Vozikah se okolo do nekih 12,kojekude...20210922_110153.thumb.jpg.1bddac897a049b7ce04c00c14af90d02.jpg
 
Skela ne kasni,12.15 sam uskocio medj traktore i kuci.
Prezadovoljan i umoran.Najvise zbog toga sto me motor lepo sluzi,najzad.
Stucnuo nije,upalio svaki put bez muke i problema,ide kako treba i izvlaci me svuda.
Shvatio sam ovo kao dobar trening za mene,kao pocetnika,najzad jedna voznja od vise km,da se stvarno krenem upoznavati sa motorom i off-road voznjom generalno.
Jedina muka je sto to zahteva stajanje na motoru,a ja trenutno nisam u stanju zbog povrede kolena,ali proci ce i to...
Gume nismo izduvavali,vozili smo pod pritiskom za asfalt,jer ko ce da se macuje i sa tim.Moze i ovako
 
Cekamo snimak voznje,pa ce Darko verovatno okaciti link ovde.Hvala
E taj gazda restorana Dani je srušio onaj nevidljivi aviJon onda kad su nas bombardovali '99!!!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Poneli smo pivo:)

Što je sigurno sigurno je, ko da se osloni na kafane. Ne znamo ni gde su.Dobro,nismo preterivali, čisto da speremo prašinu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja stvarno nemam nista da dodam, Bojan je sve to lepo objasnio i opisao. Pogotovu deo sa jogurtom i kecapom , znacemo za drugi put, sto kaze Bojan sta bi bilo da sam poneo onaj jogurt od litar . @mradomir Hvala za savet, definitovno sledeci put sve u cvrstom pakovanju. Hleba mi se isto ispresovao ali sam ga iskoristio naravno. Eto mogli smo i nesto slatko da ponesemo ili neku grickalicu ali se nismo setili. Vodu sam poneo dve flase po litar ipo, vratio sam kuci jednu do pola. Taj meh sam i ja razmisljao ali mi svakako nismo vozili bez stajanja, kad ozednimo napravimo i pauzu da se malo odmorimo, ne zurimo nigde.
Nisam ni ja nesto slikao, vise snimao, snimak postavljam od prekljuce na yt ali bezuspesno, imao sam nekih tehnickih problema. Nadam se da ce biti na youtube ujutru. Sve u svemu odlicna voznja koja ce da se ponovi. A da taj lik mi je bio najludji sto nam je objasnjavao put, kaze znam ja vozim Transalpa, nemas tamo put, bio nekad, zaraslo, palo drvece, objasnjava mi asfaltom, ne mogu da mu objasnim da nama to nije zanimljivo, na kraju kaze on mozda moze da prodje ali ti nikako. Kako god prodjosmo obojica, bez nekih vecih problema.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja