Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Zvao tri majstora, jedan neće da se bakće, drugi nema termin, treći kaže ako je struja ja to ne radim. Tako da ne znam više ni gde ni kome... 

Taj treći je promenio priču od pre dva dana. 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Evo ako imate ideju kome da oteram ovo smeće ja se slažem, popizdeo sam načisto više. 

Ko se razume u ove YDIS djubrad od karbova, i ko je jak u nogama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Spoiler

offtopic: Oteraš kod Bokilića, uzmeš neku sobu u Pazovi na 2-3 dana, budeš tu sa njim da kurblaš :) Yamaha a la nova posle toga.

Pošto svakako moraš šlepati, nije ti onda od neke razlike Bg ili okolina, vidi, ima majstora koji se reklamiraju po forumu, pa broj po broj okrećeš.
Ili presečeš i kažeš "dosta sam usuo para ovo prestaje ovde", jebiga, nekad mora i to, koliko god nije lepo za priznati sebi. Jasno da nije situacija da se uzme nešto bolje/novije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Operes, dobri ankeri i na zid.

Sam si tako rekao. 

Malo si i sam sebi uskocio u stomak jer si opljuvao po majstorima, pa sad i neko ko bi ga pogledao, verovatno se predomislio. 

Jbg...

Ako mislis da je karb, skini ga, spakuj u kutiju i posalji postom Bokilicu (ako prihvati da radi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 42 minuta, abarth_maniac je napisao:

Operes, dobri ankeri i na zid.

Sam si tako rekao. 

Malo si i sam sebi uskocio u stomak jer si opljuvao po majstorima, pa sad i neko ko bi ga pogledao, verovatno se predomislio. 

Jbg...

Ako mislis da je karb, skini ga, spakuj u kutiju i posalji postom Bokilicu (ako prihvati da radi)

Te  što sam pomnjao nema šta kod mene da gledaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ništa, našao sam čoveka za popravku. Za 10 dana je slobodan i idemo dalje. To je poslednja stanica.

Ako se posle toga ova tema ne ugasi ja dižem ruke od svega definitivno. Što je mnogo, mnogo je... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne pipaj karburator. Probaj benzin kako gori na betonu. Imao sam nekoliko tipova sa eurodizelom... kada i na betonu uglavnom crn dim bude. benyin se lako zapali ali evro dizel skoro ne gori.

Gledj, kapak, kabl, svecicu.u itd....

Pali se uvek bez gasa. ... :zdravo:

 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Sve sam druže probao. Palio sam benzinom neke iverice, nisam evro dizel kupio. Uostalom motor je radio odlično i prestao da radi. 

Ne diram više ništa, umoran sam od njega. Po ceo dan sam sa njim, pokušavam, noću razmišljam. 

Kupio gume, čizme,obrtomer kabal, doterujem kao nešto i sebe i njega za  tu vožnju sa kolegom sa foruma do Deliblata al jbg. Nešto mi se ne da i kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To je bre prost motor da prostiji ne može da bude, nema tu puno stvari koje mogu da zezaju. Skini service manual ako već nemaš i polako sistemom eliminacije. Sve piše u manualu kako se koji deo proverava (regler, bobina, stator itd) Ako ne znaš engleski tu je Google prevodilac, sve se da rešiti samo ako imaš volje. Pocni od najprostijih stvari tipa kabal za svećicu možda gubi kontakt ili je neki drugi kontakt u pitanju, sve je moguće. 

Ja bi se koncentrisao na struju na tvom mestu, nešto ne verujem po simptomima da je karburator, pogotovo što je sredjen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako možeš da te neko pošlepa, da ga upališ u 3. ili 4. brzini.  1. i 2. blokiraju točak. Nizbrdica bi dobro došla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

@aca-pnteško sa strujom da mogu sam.Nemam ono za merenje, ne znam to ni da koristim. Mnoga merenja treba raditi dok motor radi, a ja ako ga i  upalim posle silnih pokušaja ugasi se brzo.I jako se greje. Imam manual, knjigu sve piše al to ne umem.

CDI ako je crko koliko mi se čini nema ni načina da se zna osim sistemom eliminacije i nema popravki.

Mogu još jednom da pretresem karb, spojeve, pogledaću kill switch da nema kontakt, žice opet, svećicu, zameniću kabal od sveće pa da vidim,novo gorivo. 

Slavinu sam očistio, bila je i čista. Rezervoar je čist. 

Za ta merenja struje ne znam šta ću

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Meni od te sve price samo ne odgovara suva svjecica kao sto si napisao, naspi malo spricem u cilindar goriva pa probaj upaliti

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Proveriću sve opet danas sutra pa javljam. Ako upali snimiću pa da vidite kako to radi.

Mada nemam ja tu više šta da petljam, što kaže kolega gore, nekad jednostavno ne možeš rešiti kući problem. 

Čisto da ispregledam da nisam nešto zajebo i zaboravio da ne bi u servisu ljudi tragali za neku moju glupost. 

Proće sezona jbg al popraviću ja ovo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ovako. Ja sam poskidao sve sa motora. Svaku žicu što sam našao raskačio i prskao kontakt sprej. Sve su i bile ok sem dve. Jedna od aku posle osigurača, ogoljena i iscepana visila jedva. Druga od fara, držala se na jednu nit. Žice sve od prekidača ćopave sam uklonio. 

Svećicu sam očistio, kabal od svećice je bio ružno postavljen, gnječio sam ga rezervoarom, tako da je možda i on malko bio izvučen iz spoja sa lulicom. 

Treće, labavi šrafovi ispod sedišta koji drže kutiju filtera za vazduh. Izgleda da se cela kutija pomerila unazad i povukla prirubnice za mm, dva. 

Četvrto, rastavio ručicu gasa i podmazao, sad jače klepne nazad. Malo doštelovao sajle dole. 

Karb skinuo, očistio opet, zamenio dizne obe, stavio drugu iglicu i ležište za iglicu. Drugi dihtung šolje. Svako crevce na karbu obezbedio paljenom žicom, da ne mrda. 

Pažljivo, bez nervoze sve sklopio nazad. Popio kafu. 

Bez kontakta lagano kurblu par puta dole. GMT. Kontakt i tras. 

Upali odma. Otišao da se provozam. 

Sve divno. Ugasio, da vidim oće li vruć da upali. Tras kurbla, upali iz prve. 

Naštelovao ler gas, sajlu kvačila i to je to. 

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Posledice amaterskog rada, šta drugo. Valjda jedno ušrafim  a drugo zaboravim, preskočim. Nervoza, neorganizovanost, žurba. Nisam baš za mehaniku talentovan. Pola stvari ne razumem ni čemu služe. Danas sam saznao gde mu je cdi, svo vreme sam mislio da je to ono crno debeljuškasto. 

Daj bože da potraje samo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 33 minuta, srbac je napisao:

XT kurbla je kao magarac, kad se njemu neće, nema vožnje !!! :lol:

To mora s poštovanjem:)

Nekoliko upala mišića me naučilo da ne vredi skakati po njemu kad se uzjoguni. A ako je sve naštelovano pali lako, ne treba snaga uopšte.Kao magično dugme, samo nožno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja