Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Najzad kraj. 

Dva dana sam se lomatao,naučio sam da skidam i vraćam karbove za 3-4 minuta, ver bi i žmurećki uspeo. 

Motor radi kao nikad, nema zvonjave, pucanja trzanja. Poteže dobro, brzo, lako pali. 

Uštedeo sam jedno milion evra što reših to bez servisera. 

Provozao se, ugasio, pao mi ogroman teret sa ledja. 

Sedim ne verujem! 

Sutra menjam ulje i filter. 

Elvis me naučio da štelujem ventile.

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 9
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Najzad kraj. 
Dva dana sam se lomatao,naučio sam da skidam i vraćam karbove za 3-4 minuta, ver bi i žmurećki uspeo. 
Motor radi kao nikad, nema zvonjave, pucanja trzanja. Poteže dobro, brzo, lako pali. 
Uštedeo sam jedno milion evra što reših to bez servisera. 
Provozao se, ugasio, pao mi ogroman teret sa ledja. 
Sedim ne verujem! 
Sutra menjam ulje i filter. 
Elvis me naučio da štelujem ventile.
Pa u čemu je na kraju bio problem?
U štelovanju ventila?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Šta je bio problem tačno nikad neću saznati. 

Uglavnom malo mi falilo da krenem putem bobina, cdi, žice. 

Problem je samo karburator, nisu bile ni flanšne ni vazduh neki. 

Stari karb pušta gorivo.Kad sam ga uvaljao u brašno na kraju kao da ću da ga pohujem, pokazao je gde slini. 

Mikropukotina na samom telu. 

E sad, dal zbog toga samo (gubi vakum) može da motor uopšte ne radi. 

To je pucalo, auspuh se za 3 sekunde usija, ne vuče, davi se, gasi, šta sve ne. 

Menjaj iglicu plovka, mesingano ležište, dihtung, džabe. Curi gorivo. 

Unučiće sam izbegao zbog samo jedne stvari, može da bude Sveti Otac al sam se ja opametio. 

Zovem kaže žurim aj brzo. 

Karb, curi gorivo... 

To ti je 10500 rsd, da znaš, pukla je membrana. 

Ali nije pukla, čekaj polako prvo da vidimo... 

Ma jeste, to ti je to. Pozdrav. 

Pozdrav, idi otimaj nekom drugom. 

Drugi servis:Koji je to motor? 

 Yamaha xt 600 2kf!Karburator zeza...puca iz auspuha. 

Ma to je mehanika verovatno,možda struja, cdi. 

Aj zdravo i ti. 

CDI? Majstor. Idi begaj.Otimači.Lopine.Mućkaroši.

Pre bi ga na zid okačio i ostavio tu da stoji nego da me jebe polusvet.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Na kraju prepakovano štošta u karb od Tenere, zamenjen sauh, tj. ona sajla i sve fercera.Može to malo bolje još da radi, al to je već fino štelovanje karba. 

Bitno da je u voznom stanju i ne samo to, radi lepo i bolje povlači. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
pre 44 minuta, Bojan82 je napisao:

Šta je bio problem tačno nikad neću saznati. 

Uglavnom malo mi falilo da krenem putem bobina, cdi, žice. 

Problem je samo karburator, nisu bile ni flanšne ni vazduh neki. 

Stari karb pušta gorivo.Kad sam ga uvaljao u brašno na kraju kao da ću da ga pohujem, pokazao je gde slini. 

Mikropukotina na samom telu. 

E sad, dal zbog toga samo (gubi vakum) može da motor uopšte ne radi. 

To je pucalo, auspuh se za 3 sekunde usija, ne vuče, davi se, gasi, šta sve ne. 

Menjaj iglicu plovka, mesingano ležište, dihtung, džabe. Curi gorivo. 

Unučiće sam izbegao zbog samo jedne stvari, može da bude Sveti Otac al sam se ja opametio. 

Zovem kaže žurim aj brzo. 

Karb, curi gorivo... 

To ti je 10500 rsd, da znaš, pukla je membrana. 

Ali nije pukla, čekaj polako prvo da vidimo... 

Ma jeste, to ti je to. Pozdrav. 

Pozdrav, idi otimaj nekom drugom. 

Drugi servis:Koji je to motor? 

 Yamaha xt 600 2kf!Karburator zeza...puca iz auspuha. 

Ma to je mehanika verovatno,možda struja, cdi. 

Aj zdravo i ti. 

CDI? Majstor. Idi begaj.Otimači.Lopine.Mućkaroši.

Pre bi ga na zid okačio i ostavio tu da stoji nego da me jebe polusvet.

Ovo me podseti kada sam ja trazio majstora, jer mi preliva karburator. Stupim u kontakt sa jednim poznatim servisom, rekoh sta je problem i onda saznah kako to rade u fabrici, da delovi za karburator nisu jeftini i da ce me izaci oko 150e, bez ruku. Hvala na informaciji, cujemo se nikad... 

Izvini za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Nije off. Nema ovde off:)

Nego baš to rade, svi skoro. 

Ovaj prvi me sprema da mi proda moju membranu, drugi me sprema da mi proda moj agregat:lol:

Mislim u redu je nek svako zaradi, al nemoj da me pljačkaš. 

Puće i ta membrana jednom al pusti je do tad da živi tu gde jeste. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pošto sam bio pametan(čitaj imao sam sreće) od toga što ne dadoh na mostu daću na sebe, da zajebem ćupriju. 

Naručih sebi čizme, jupi. 

Odlučih se za Forma čizme, talijanske. 

Provalio sam da kod nas nema ništa bre da se kupi u radnji, sve nešto nenormalno. Ili cene nebeske ili nema. 

Npr kad sam blejao u USA tamo jakna IXS Air Evo 2 mogla da se kupi za nekih 7000 dinara, prevedeno sa $, ili mesh Alpinestars air viper nešto bla bla bla da deluje zajebano, ovde kažu 18700 dinara. 

I tako gledam čizme, što ja hoću i svidja mi se nema, ili nema broj, il košta 40+iljada, Sidi, Gaerne itd. 

I naletim na ove Forma, nema adventure šta ćeš, a i vidim na njima lepljen djon, to će se raspadne, ima samo MX, šiveno 37x,metal,plastika,mehanički zglob, 160 evradi, nema za manje. 

Mada mislim da MX čizma ne valja kad se valjaš po asfaltu, pu pu, al neka, bolje nego Kappa patike. 

Ima još par stvari da sredim na motoru da bi prošao tehnički, sledeći mesec imam polaganje testova, OPET! Jer mi isteklo. 

Sad kad okinem a onda položio!

Tražim neki kablić da mi svetli stop kad kočim prednjom, čekam da mi stigne stop svetlo, plastika. 

Pa mi fale roleri lanca al to je i manje važno. 

Tako da ove godine ću da rešim akobogda i dozvolu i registraciju. 

Jao i gume:stabre:

Tu ću da metnem Michelin TC63, bar prednju da zamenim a zadnju jbg ne može se sve.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Apropo svega, ćuti dobro je i ovo što ima :D

A što se tiče testova, uzmi koliko možeš prođi pitanja, vežbucni i prolaziš, nemoj bre da si toliko negativan :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ne valja, ostav! Nepotpuna radnja!
Šargarepa - Obavezno u nižu i na točak! Al se prvo uveriš da je bezbedno.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Meni se Thor cizme svidjaju, a cini mi se da je i cijena pristupacna od nekih 130€ pa navise. Roleri su smaranje napraviti, stalno nesto zvece, najbolje original nabaviti da ne kidas zivce, a sto rece i nije nesto urgentno.
Gume mozes pogledati kod ovog decka u Surcinu polovne, nekada mu nalete stvarno kao nove po pristupacnim cijenama

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Gledao sam malo onako ocene,recenzije,bitno da imaju mehanicki zglob,i tako nesto.

Ovo je slika sa neta,slikacu kad stignu.Ne samo zbog eventualnog pada,udarca.Jednom sam u magnumkama opalio neki panj nogom,nije mi bilo dobro dva meseca.Imao sam srece da mi nije okrenuo nogu.Ali i zbog kurble,jer moj motor ima samo kurblu.Unistih svu obucu,skuplje izadje nego da sam na vreme cizme kupio.Patike progledale od menjaca,djonovi zinuli od kurble a stopalo zna da zaboli bas dobro.Tako d amislim da je dobra investicija,nema sta...

2331-terrain-tx-enduro-jpg-grande-fullsize_jpg.jpg

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 22.8.2021. at 21:08, Bojan82 je napisao:

Otimači.Lopine.Mućkaroši.

Pre bi ga na zid okačio i ostavio tu da stoji nego da me jebe polusvet.

Mnogi znaju tvoju istoriju sa ovakvim ljudima. Mene uvredilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Gde si se ti pronasao?I zasto?

Lepo sam napisao,nema sta da se naopako shvati.Jedan servis pise i ime,drugi ne,nije vazno.

Aj kad te neko zezne mangupski,al ono su vec "seljacke" fore.

Evo jedan  od danas,lepo pise oglas,dizalica za enduro,izrada po meri 3500 rsd.Zovem kaze jao nije 3500 nego vise.Koliko druze?

Sad je 4500.koja poslovnost.Zamisli ja prodajem lupam jaknu ovde za 5000 a vi kad zovete ja pricam 7000.

Ono sa zvonkom majstorom da ne pominjem.

 

Da rascistimo sto,ti i ja licno imamo sledece:Ponudio si se junacki,svi su odusevljeni podvigom:)

Velokodusna ponuda vredna hvale.Sledece su cinjenice:

1.Nisi uradio nista

2.Mesece si mi oduzeo zavlaceci

3.Na kraju su mi trebali meseci da dobijem delove motora koje si zaboravio u svojoj garazi.

4.Sama neprijatnost na ivici svadje

Istanjio si mi zivce,dotle je to islo da je pokojni Boris hteo iz Kule da ide da te trazi za delove,plastike sta vec  bese po NS.Pizdeo je vise nego ja.Ne javljas se,ne odgovaras na poruke,pomislio sam da necu ni videti taj motor vise,Nestao i sa foruma maltene.

Izgovori neki besmisleni,umesto da kazes slusaj,ne mogu ja ovo,desilo se to i to,uzmi krsa nazad.Nego nisi hteo da ispadnes lose u ocima kolega,problem,a za mene te zabole ko za zemljotres na Aljasci.

Ne mozes da posaljes kurirom,ne moze niko ziv da te navata da uzme delove.Radomir isao vise puta,zvao telefonom.

Neuhvatljiv si.Pojeo si mi dzigericu pomazuci.

 

Hvala Bogu da nisi nista poceo,pogotovo sa parama od ovih ljudi koji su dali,jos uvek bi cekali da vidimo sta je u agregatu.Novac bi nam pojela inflacija i odrzavanje racuna u banci od 250 rsd mesecno:lol:

Ali ja sam to i sve zaboravio,bas me briga,nisam zlopamtilo.

I znam da ce mnogi da misle da sam nezahvalan,jer ti se ovako obracam.

Bio sam u odvratnoj situaciji,bez kinte,ocajan vise,drugi motor,nijedan  ne radi.Lose kupovine,pukao kes,ne samo na motore,jer su oba goveda radila po par nedelja,taman da im kupim potrosni materijal i puknem jos po 400-500e.

Oni ne znaju sta je sve bilo,nema veze.Za sta da ti kazem hvala?Sto je motor skupljao prasinu kod tebe.Imam i ja garazu:)

Ja sam sve to zaboravio,preskocio al ti se stalno pronalazis,evo sam se javljas opet,nesto te grize sta li?

Sta da napisem drugo?

Opet ne kazem da si lopov,muckaros,polusvet,naprotiv.Daleko bilo!Nije mi jasno sto si reagovao na to?

Rekao sam jednom,prokrastinator.To je sve

Svi mi cinimo neke usluge nekome,iz ovog ili onog razloga,ili smo jednostavno dobri ljudi.

Ja koliko mogu nekome da pomognem uvek cu,ako me zove drugar da nosim crep,jer drugo i ne znam,ja ako pristanem dodjem i vukljam,ne kazem evo me i pojavim se oko Bozica.Pa reko sam:stabre:Sta se ljutis?A sneg u dnevnoj,jel se grudvate?

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jos kada bi voda imala gdje da otekne

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Što se tiče povreda, nadji dobrog američkog advokata koji radi povrede na radu i možeš da uzmeš ozbiljnu kintu. Ja radim na brodu i znam da su ljudi sa broda uzimali ozbiljnu kintu za povrede, posebno ako si onesposobljen za dalje obavljanje poslova koje si radio. Ima i nekih naših advokata koji su specijaliziralii bas povrede na radu na brodovima, reklamiraju se na fejsu, potraži. Dobar advokat sa iskustvom će ti odmah reći koliku odštetu otprilike možeš da očekuješ i šta te čeka u procesu, oni završavaju sve i uzimaju procenat ti se na sudu i ne pojavljuješ. Ne pristaj na ponudu prvog advokata, nego popricaj sa više njih pa vidi koliko koji može da izvuče otprilike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 7 sati, Bojan82 je napisao:

Gde si se ti pronasao?I zasto?

Lepo sam napisao,nema sta da se naopako shvati.Jedan servis pise i ime,drugi ne,nije vazno.

Aj kad te neko zezne mangupski,al ono su vec "seljacke" fore.

Evo jedan  od danas,lepo pise oglas,dizalica za enduro,izrada po meri 3500 rsd.Zovem kaze jao nije 3500 nego vise.Koliko druze?

Sad je 4500.koja poslovnost.Zamisli ja prodajem lupam jaknu ovde za 5000 a vi kad zovete ja pricam 7000.

Ono sa zvonkom majstorom da ne pominjem.

 

Da rascistimo sto,ti i ja licno imamo sledece:Ponudio si se junacki,svi su odusevljeni podvigom:)

Velokodusna ponuda vredna hvale.Sledece su cinjenice:

1.Nisi uradio nista

2.Mesece si mi oduzeo zavlaceci

3.Na kraju su mi trebali meseci da dobijem delove motora koje si zaboravio u svojoj garazi.

4.Sama neprijatnost na ivici svadje

Istanjio si mi zivce,dotle je to islo da je pokojni Boris hteo iz Kule da ide da te trazi za delove,plastike sta vec  bese po NS.Pizdeo je vise nego ja.Ne javljas se,ne odgovaras na poruke,pomislio sam da necu ni videti taj motor vise,Nestao i sa foruma maltene.

Izgovori neki besmisleni,umesto da kazes slusaj,ne mogu ja ovo,desilo se to i to,uzmi krsa nazad.Nego nisi hteo da ispadnes lose u ocima kolega,problem,a za mene te zabole ko za zemljotres na Aljasci.

Ne mozes da posaljes kurirom,ne moze niko ziv da te navata da uzme delove.Radomir isao vise puta,zvao telefonom.

Neuhvatljiv si.Pojeo si mi dzigericu pomazuci.

 

Hvala Bogu da nisi nista poceo,pogotovo sa parama od ovih ljudi koji su dali,jos uvek bi cekali da vidimo sta je u agregatu.Novac bi nam pojela inflacija i odrzavanje racuna u banci od 250 rsd mesecno:lol:

Ali ja sam to i sve zaboravio,bas me briga,nisam zlopamtilo.

I znam da ce mnogi da misle da sam nezahvalan,jer ti se ovako obracam.

Bio sam u odvratnoj situaciji,bez kinte,ocajan vise,drugi motor,nijedan  ne radi.Lose kupovine,pukao kes,ne samo na motore,jer su oba goveda radila po par nedelja,taman da im kupim potrosni materijal i puknem jos po 400-500e.

Oni ne znaju sta je sve bilo,nema veze.Za sta da ti kazem hvala?Sto je motor skupljao prasinu kod tebe.Imam i ja garazu:)

Ja sam sve to zaboravio,preskocio al ti se stalno pronalazis,evo sam se javljas opet,nesto te grize sta li?

Sta da napisem drugo?

Opet ne kazem da si lopov,muckaros,polusvet,naprotiv.Daleko bilo!Nije mi jasno sto si reagovao na to?

Rekao sam jednom,prokrastinator.To je sve

Svi mi cinimo neke usluge nekome,iz ovog ili onog razloga,ili smo jednostavno dobri ljudi.

Ja koliko mogu nekome da pomognem uvek cu,ako me zove drugar da nosim crep,jer drugo i ne znam,ja ako pristanem dodjem i vukljam,ne kazem evo me i pojavim se oko Bozica.Pa reko sam:stabre:Sta se ljutis?A sneg u dnevnoj,jel se grudvate?

 

 

 

 

Uvredilo me jer je isto kao i ono :

"Svi bajkeri su stoka".

Ja neka i upadam u tu pricu,ali...

nije me uvredilo zbog sebe, znas i sam.

Necu dalje. Samo smatram da su takve uvrede ruzne, jer iz mog ugla generalizujes. A bez majstora bi ti i dalje imao nepokretnu nekretninu. Eto to.

I da, vise puta sam pomislio da jesi nezahvalan, najiskrenije. Necu da lazem. Osecao sam se lose sto sam to pomislio, ali da jesam pomislio, jesam.

Svako dobro, zaista mi nije namera da zatezem odnose, samo sam morao da napisem svoje misljenje. Tema je tvoja, ako zelis da obrisem ove postove nije nikakav problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
Pre 7 sati, aca-pn je napisao:

Što se tiče povreda, nadji dobrog američkog advokata koji radi povrede na radu i možeš da uzmeš ozbiljnu kintu. Ja radim na brodu i znam da su ljudi sa broda uzimali ozbiljnu kintu za povrede, posebno ako si onesposobljen za dalje obavljanje poslova koje si radio. Ima i nekih naših advokata koji su specijaliziralii bas povrede na radu na brodovima, reklamiraju se na fejsu, potraži. Dobar advokat sa iskustvom će ti odmah reći koliku odštetu otprilike možeš da očekuješ i šta te čeka u procesu, oni završavaju sve i uzimaju procenat ti se na sudu i ne pojavljuješ. Ne pristaj na ponudu prvog advokata, nego popricaj sa više njih pa vidi koliko koji može da izvuče otprilike.

Znam,evo trenutno sam u procesu nekom.Mislio sam da cu moci sam,ali ipak mora advokat,osiguravajuce kuce su sve sem naivne.Ovih dana resavam advokata,u dopisu sam sa vise njih sa Aljaske koji se bave iskljucivo tim povredama u ribljoj industriji,krsenjem prava itd,pa se nadam da cemo da naplatimo nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 15 sati, Bojan82 je napisao:

Gledao sam malo onako ocene,recenzije,bitno da imaju mehanicki zglob,i tako nesto.

Ovo je slika sa neta,slikacu kad stignu.Ne samo zbog eventualnog pada,udarca.Jednom sam u magnumkama opalio neki panj nogom,nije mi bilo dobro dva meseca.Imao sam srece da mi nije okrenuo nogu.Ali i zbog kurble,jer moj motor ima samo kurblu.Unistih svu obucu,skuplje izadje nego da sam na vreme cizme kupio.Patike progledale od menjaca,djonovi zinuli od kurble a stopalo zna da zaboli bas dobro.Tako d amislim da je dobra investicija,nema sta...

2331-terrain-tx-enduro-jpg-grande-fullsize_jpg.jpg

Da znaš ovakve čizme se uzimaju za broj veće.

 

Zar nemaš već neke "svemirske", ako se dobro sećam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Uzeo sam broj vece,46.

Imam svemirske,da,pokusao sam opet da ih koristim ali nemoguce.One su kao pancerice za skijanje.Pa video si ih:)

Moras postaviti polugu menjaca pod abnormalnim uglom da bi uopste podvukao nogu.Ono je za MX trke,moguce,na kratko.

Ove su i dosta tanje napred,bar tako kazu ljudi,kao Alpinestars tech 3,5 itd ta klasa pa se nadam nesto boljoj udobnosti.

Bice preporuka ili anti preporuka kad ih provozam,znacice nekom jer po ceni nisu(u odnosu na druge) abnormalne,160e kostaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja