Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Testovi važe 18 meseci.

Odslušani časovi teorije doživotno.

Takođe ako odvozate sve časove i oni vam važe doživotno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@jasminko VIR

Posto pomno pratim ovaj živopis,taman da cujem info iz prve ruke. 

 

Naime 2003će sam polozio odmah za C kategoriju(tako tad moglo, neznam sada). I kad sam položio prijavim se za polaganje E kategorije(to je tada bilo kamion sa prikolicom) i odvozam perfekt(jer sam imao i ranijeg iskustva). 

Medjutim vlasnik tadasnje autoskole mi kaze kako sam napravio neku gresku(NISAM) i kaze mi dobro je sve, al MORAŠ doci sledece nedelje, prolazis sigurno. 

Kurcevit kao i uvek na svoju stetu, kazem mu da necu doci vise nikad kod njega. 

 

U medjuvremenu me zivot odveo u druge vode, pa sam to polaganje skroz zapostavio i nikad nisam ni izlazio vise. 

 

Pa sad posle izlaganja cele situacije me zanima, kakva je procedura ako resim sada da polazem za E (kamion sa prikolicom)? Hvala na odgovoru i izvinjotina na upadanju u temu sa off topicom... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ako i dalje postoji ta auto škola, sigurno imaju te tvoje papire o završenoj obuci za E kategoriju. To bi trebalo da i danas važi samo verovatno uz neko dodatno usklađivanje sa novim zakonom. Ne radimo mi više C i E kategoriju pa nisam ispratio sve novine po tom pitanju, ali jednom završena obuka u celosti važi ti, što se ono kaže, doživotno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5
17 hours ago, Bojan82 said:

Položiću za sanke. Ne pominjite mi više polaganje ko boga vas molim. 

Sve sam časove odslušao, 40 komada plus 7 za motor i položio testove i sve je propalo. Isteklo, moram ponovo.

Samo ne znam dal moram ponovo da slušam te časove.

Polozi tamo. Jednostavnije i jeftinije nego kod kuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter
On 3.3.2021. at 8:41, jasminko VIR je napisao:

Ako i dalje postoji ta auto škola, sigurno imaju te tvoje papire o završenoj obuci za E kategoriju. To bi trebalo da i danas važi samo verovatno uz neko dodatno usklađivanje sa novim zakonom. Ne radimo mi više C i E kategoriju pa nisam ispratio sve novine po tom pitanju, ali jednom završena obuka u celosti važi ti, što se ono kaže, doživotno. :)

Druze, rečeno mi je ovde da se tebi javim jer ti ćeš znati odgovor na moje pitanje. Pre nekih desetak godina sam započeo polaganje i izvozio sve časove ali zbog nekih nepredviđenih okolnosti morao sam prekinuti polaganje. Međutim u međuvremenu da auto-škola se zatvorila znači ne postoji više niti imam bilo kakav kontakt sa bilo kim iz te auto škole. Kako da nađem ja papire pošto ta auto škola više ne postoji? Imam jednog prijatelja koji drži svoju auto-školu nastavio bih sad kod njega u auto-školi rekao mi je da donesem samo papire iz stare auto škole da ne bih morao ponovo da vozim časove. Možeš li mi reći gde da nađem ja te papire?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Papiri moraju biti ili kod vlasnika te zatvorene auto-škole ili u vašem MUP-u u odeljenju za polaganje vozačkog ispita. Raspitaj se malo tu kod tebe u "kraju".:)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter
pre 18 minuta, jasminko VIR je napisao:

Papiri moraju biti ili kod vlasnika te zatvorene auto-škole ili u vašem MUP-u u odeljenju za polaganje vozačkog ispita. Raspitaj se malo tu kod tebe u "kraju".:)  

Pa samo u MUP-u mogu pitati posto ni onda a ni sad ne znam ko je bio vlasnik. U svakom slučaju hvala ti puno na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Vratio sam se juče. 

Trebao sam ostati do 10 oktobra, ali telo nije izdržalo. 

Završio sam u bolnici, pa kući. Ništa strašno, dijagnoza na latinskom, da zvuči ozbiljnije je Lateral Epycondilitis i Medial Epycondilitis obe ruke, Patelar Tendonitis desno koleno, oštećen ulnarni nerv desne ruke, ili sindrom nekog kuboidnog tunela. 

Poslat kući usled povrede na radu, kao nesposoban  za dalji rad, pošto sam izgubio trenutno pokretljivost i osećaj u desnoj polovini desne šake, tačnije u malom i domalom prstu pa sam uklonjen sa radnog mesta. 

Osiguranje u USA će da me pregazi ko plitak potok,i završih karijeru. 

Samo putovanje nazad je iskustvo za pamćenje,i šta doživeh sve tamo. 

Uspeo sam da posetim plažu na kraju sveta, da ugrozim sebi život iz zajebancije lutajući po ostrvu Unalaske izigravajući alpinistu. 

Trenutno sam u magnovenju, dal zbog promena vremenskih zona, putovanja(glad, žedj, nespavanje) od skoro 5 dana, smršao ko mačor u parenju. 

Kući me dočekala predivna slika, krater u zemljištu u dvorištu cirka 3x4 metra, kao da je zveknuo meteor. Urušila se septička jama,al nema veze, i očekivao sam da kad se vratim na rodnu grudu da ću opet da se mažem govnima. 

Doduše, niko neće ni da kopa novu, pa to sad tako stoji. Nema voljnih plaćenika. 

Dalje što se tiče motora, da izvinete nisam ga pored svega ni pogledao. 

Karburatori su stigli pre neki dan,treba to montirati i probati mašinu. 

Volja za motorom i forumom ovim uopšte mi nije na vrhuncu, ako me razumete.

Svi znamo šta se desilo.Ništa više nije isto... 

 

  • Tužan 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@Bojan82 neka si se ti vratio.

Malo odmori, dosađuj se, pa po nekad zaviri i u garažu.

 

Pre 1 sat, croarcher je napisao:

Ne znam šta se desilo ali doći kući i najprije ne pogledati motor.. onda je nešto ozbiljno.

Da odgovorim umesto Bojana, verovatno mu nije do objašnjavanja, kolega Boris - ThePainkiller koji je popravljao ovaj motor je nedavno poginuo u saobraćajnoj nesreći. Velika tragedija nas je sve pogodila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Da. 

Hvala svima na dobrodošlici i što me niste zaboravili,ipak je to lepo saznanje. 

Započeo sam još odande neke kapitalne radove na kući pa to privodim kraju, posla ko u priči. Majstori ko majstori, nisu završili ni u 5 meseci obećano pa se još rvem sa gletom malterom šmirglama čudima. Trenutno pokušavam da osposobim sprat da se uselimo opet.

Motor ostaje uz mene, srediće se već, u sećanje na jednog velikog čoveka i drugara. 

Mene podseća i znači mi pa i kao eksponat. 

Hvala svima

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Boki, dobrodošao nazad. Vinču smo upalili da vidiš put kući, al malo više zadimilo, praštaj.
Lagano sad sa oporavkom, nemoj se forsirati, uživaj sa porodicom, pa na jesen da budeš onaj stari :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Bojane, te tvoje povrede/oboljenja, jel se to rešava? Ako sam te dobro razumeo ne očekuješ ništa od američkog osiguranja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa njihovo osiguranje će dati sve od sebe da ne dobijem ništa, to im je posao, a ameri to rešavaju tako što angažuju advokata iz te oblasti pa se preganjaju.Advokat im ne uzima ni centa, dok ne dobiju spor i onda advokat uzima oko 20%.

Tačno znam scenario, a već je počelo. Zavlačenje, trošenje vremena, posle ide omalovažavanje povreda, itd itd. 

Sad će da mi angažuju medicinskog radnika da me prati ovde i vodi na terapije, njegov posao je ustvari ne da meni bude stvarno bolje nego da prikaže da mi je bolje i umanji značaj mog stanja da bi umanjio troškove eventualne odštete. 

Doktor kaže te povrede se zaleče i vraćaju se čim krenem opet da radim neke intenzivne poslove. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Na motor sam ipak montirao karburator, ponaša se kao cediljka, piči benzin na sve strane. Stavio drugi kod njega curi gorivo na šrafu za smesu iako ima o ring i sve.

Aj reko imam 2 karba, zamenim komplet šraf smese opet pušta i sa tim. 

Prirubnice nove, upalio je motor posle toliko stajanja i radi sasvim ok, bez onog pucanja. Znači nema falš vazduh više, al curi gorivo pa sam batalio dok ne izgori u plamenu. 

Sad nek ide tamo u septembru u servis pa nek reše stvar, gde curi zašto curi itd

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Meni XT curi kad odstoji 20 dana. Zatvorim gorivo, vozim malo, otvorim gorivo i više ne curi :oda2:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Šalji te karburatore kod Karburator Unuče u Veliku planu, čovek samo to radi. Nađi na face-u njegovu stranicu i pogledaj par videa kako čovek radi i sve će ti biti jasno.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja