Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

@štampar nema sajlu za sauh, skinuo sam je i stavio sauh od starog karba. Na izvlačenje.

E da, kad je upalio i malo radio tako, kad zavrnem skroz šraf za smesu on i dalje radi, ne ugasi se. 

Što se tiče pucanja nazad prestalo je posle minut. Onda nije bobina varnica? Nije se popravila sama od sebe valjda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To sto si sad napisao sluti da gorivo dobija sa jos neke strane, najvjerovatije iz sauga.

 

Edit: Losa iglica ili gumica na njoj

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ne mogu sad. Mrak je i kasno je. Probaću za jedno dve nedelje kad mi se vrate noge:)

E benzin nema vode, proveravao sam tu pumpu, stavljao benzin u zamrzivač. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

A vi kažete višak benzina a meni baš deluje višak vazduha:stabre:

Jer znam da kad je vazduh neće da spusti obrtaje, nego visi... I greje se motor jako brzo. I miris iz auspuha je čudan.Ne dimi ni trun a hladan motor, prvo paljene posle 7 dana. Svakako ako izvadim svećicu biće mokra ako je mnogo goriva. To ću da probam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidi, kada je sauh povucen tada dolazi u karb visak goriva i jaci je gas, kada je manjak goriva hoce da pcketa na auspuh ali hoce i zbog struje. Mislim da ti je falilo goriva dok nisi upalio i to se sve zalilo kako treba, sad bi valjalo srediti taj sauh ga ne ulazi sa strane, pa posle stelovati sraf.
Na kraju ce ti to Boris najbolje objasniti kada se cujete.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Uh, joj, joj, joj... Ajmo od pocetka... Ovaj drugi karb (od Žune) je malko drugačiji od originalnog XT-ovog karba. Ali nije nemoguće ga napasovati da radi posao. Problem je što Bojan nije siguran jel sjebao flašne, nije nešto povezao kako treba ili je sam XT dovoljno inatan da odbija normalan rad (jer za bolje i ne zna :lol:)... 

Ovde je potrebno ispratiti prvo da li je sve povezano kako Bog zapoveda i da li je sve što treba u svojoj funkciji, pa tek onda polemisati kakva je smesa, podešavanje ili ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa taj bojan šta god "popravi" posle niko živ nije siguran šta se desilo. 

A najmanje ja. 

Ovo je lagano van mojih mogućnosti... Treba mi sat da skinem karb i jedno 5 da ga vratim:)

Mislim da ću ja da vratim moj stari kao test za flašne. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, aca-pn je napisao:

Pošalji taj karburator bokilicu da ga sredi i nasteluje ili još bolje odvezi mu motor.

Bokilić ispada iz kombinacije, jer ne može da pali motor na kurblu, a to je Bojan još ranije spomenuo u temi...

I dalje mislim da je karb od Žune ispravan 99,9 %, a da je problem negde u i oko povezivanja tih karbova na motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Tačno mi dođe (samo da je lepše vreme) da se provozam do Bojana pa da to časom namestimo... Taj XT i Bojan su stvarno zaslužili da se voze zajedno, a sve se nekako neda...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ne da se nikako. 

Pokušaću još nešto ja, da vratim sauh njegov, proverim opet te gume, vratim stari karb pa ako lepše radi znam da je nešto u karbu, neko štelovanje. 

Pa ako ništa ne mogu ja uz vaše savete čekam Borisa da navrati na proleće. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E ovako. Uspeo sam da vratim stari karb. Sad motor lako upali. S onim odbija, probah jutros desetinu puta ni da bekne. 

Znači upalio je, pod sauhom. Tako radi da kažem normalno. Radio je tako minut, i kraće pa sam sauh zatvorio na pola i postepeno ga spuštao. Par minuta je tako radio. 

Onda sam zatvorio sauh i odmah se ugasi. 

Ponovo upalio ponovio sve samo kad sam zatvorio sauh dodavao sam gas. 

Motor bolje diže obrtaje nego na onom snimku ali puca iz auspuha kao po taktu. 

Čim pustim gas ende, gasi se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Tačno mi dođe (samo da je lepše vreme) da se provozam do Bojana pa da to časom namestimo... Taj XT i Bojan su stvarno zaslužili da se voze zajedno, a sve se nekako neda...

Mislim da i Bojan čeka da Zuba dobije 7-cu na lotu pa da mu se kupi kršten motor bez previše komplikacija. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Како то мислиш, без компликација? Код Рамадановског млађег? Тешко. Не бива. :)

 

Да му купим нови, пропала би фабрика, одрекли се тог модела, не би направили ни 1 једини резервни део, а проблеми... Сви гремлини фабрике би на тај конкретан примерак прионули. 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ja kad bi dobio tu sedmicu prvo bi sredio ovog krša u šraf i to u inat motoru lično.Da bude ko da je sad 87 godina. Onda bi ga provozao 2 km, prodao kretena i te pare dao u neke dobrotvorne svrhe. 

A sebi bi kupio bajs neki dobar kome ne smeta vazduh a ne ovo sa kojekakvim crevuljagama okolo sa nevidljivim rupama zbog kojih neće da ide. Uvlači vazduh,kroz neku rupu od igle, e majko moja šta ću sve čuti. Al je osetljiv neki:). Fićfirić! 

A ta creva ima da, ne znam, premazaću ih bitumenom načisto da vidim dal će da pušta vazduh, jebo sam im sve. Tu nešto 50,70 evra parče gume... Za soma ima kupim 15kg bitumena sve ću da mu začepim. 

Pardon, bitulit ne bitumen

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Neće, posle kurblanja nemam snage za to bar 5 minuta a do tad se ohladim:)

Ne nerviram se nešto oko toga, više sam smoren. Opterećuje me što ne radi iako ga sad ne bih ni vozio pošto je zima,klizavo i loše gume. Ne izazivam nezgodu. 

Bzv, grize me misao da je neispravan i što sam opet u problemu oko motora i ne znam kako da popravim ni šta da gledam. A da kupujem delove i menjam dok ne potrefim kvar nema teorije da se time bavim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Sad sam merio nivo goriva je 5-6 mm iznad ivice šoljice. 

@štampar,mogu da ti pošaljem oba karba napravi jedan da valja?

Samo mi kaži na pp cenu pa da vidimo dal i kad mogu, i kad ti možeš naravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na 5-6mm iznad ivice soljice vec bi trebalo da krene da preliva kroz prelivno crevo. Kad meris motor mora da je uspravan, ne na copavoj. U manualu pogledaj koliki nivo treba da bude, obicno je do ivice soljice, pa nasteluj ako nije dobar. Nivo goriva mnogo utice na rad motora i treba da bude po manualu

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Šaljem oba karba štamparu pa nek pregleda i napravi jedan ispravan. Ima delova tu.

Eto ponudio se čovek da to sredi bez nadoknade novčane i ja se zahvaljujem ovako javno. 

Bar ćemo karb izbaciti iz jednačine. Posle ostaju creva i struja ako se stvar ne popravi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

@štampar skinuo sam karb tek malopre pa šaljem u subotu.

Ako radi pošta, ne znam. 

Mislim da sam sjebao onaj dihtung na šolji oprao sam ga u benzinu i sad je jedno tri broja veći,rastego se nešto ko babine gaće. 

A vazduh ako je negde ulazio to je zato što prsten metalni na desnoj usisnoj prirubnici radi. Vrti se, i ima lufta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja