Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Samo se tako cini. Taj sps-ovski olos koji je valjao delove na Pancevackom buvljaku gleda samo da iskoristi radnika (dokaz na slici iznad).

Jeste da imaju jace plate od ostalih na teritoriji opstine i 20 radnih dana odmora, al to nadoknade nocnim smenama i onim "svaka druga subota radna" i imaju neku semu sa bonusima da izbegnu harac od drzave. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2320 postova
  • Motocikl: Motora bez

U prodavnici manja plata nego ovde na lopati, i to dosta. Jes da nema lopatanja i ostalih "dunulo gazdi" radova al ja sa kupcima ne želim da radim u životu više, dosta sam valerijana popaso zbog prostačina. 

A teško ući u kit, do mojega. Poslao CV preko sajta njihovog, zvali me posle 3 sata na telefon. Potrošili sve radnike opštine Grocka. 

Za vreme zatvaranja zbog korone otpustili odavde 40 radnika, ostali šljakali full time na minimalac. 

Ja trenutno gledam u pasulj oće li opet taj scenario uskoro pa opet bez posla na "ulicu". 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2320 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre sat vremena, Savan je napisao:


A kolika je tvoja ‘dnevnica’?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Moja dnevnica ti je trenutno soma ipo dan. Ima za karburator da osedim hahhahahaha. 

Ne žalim se na platu, to je neki moj nivo šta ću, nisam školovala, ali malo me nerviraju poslovi van opisanog radnog mesta i bukvalno van kruga. Tako će me poslati plac da mu čistim još malo u sklopu plate. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Moja dnevnica ti je trenutno soma ipo dan. Ima za karburator da osedim hahhahahaha. 
Ne žalim se na platu, to je neki moj nivo šta ću, nisam školovala, ali malo me nerviraju poslovi van opisanog radnog mesta i bukvalno van kruga. Tako će me poslati plac da mu čistim još malo u sklopu plate. 

Ok samo sam pokušavao da shvatim računicu gazde da stavi nekog ko je ‘skuplji’ na jeftinije mesto i da tako uštedi.
A ti poslovi van opisa, donekle ok ali bez preterivanja i pre svega iskoriscavanja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2320 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 43 minuta, ser je napisao:

Pa zar nisu komisionari gurali +50k ?

Može 50tak al ja sam tek prvi mesec. Ja sam na 41.To je ugovor na mesec dana. Posle plata je 45 plus ako prelazim normu ima neki bonusi tako da bude 50.Svaka greška je minus 5 ili 10% pa videćemo. Nije problem, menjam firme ko gaće. Ako mi baš zasmeta pozdravim ih i to je to. Idemo dalje. Posla gde hoćeš... 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Bojane stani malo, jeli se meni “meščini” ili je Thepainkiller reka dasu prirubnice na karburatorima za zamjenu??

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Može 50tak al ja sam tek prvi mesec. Ja sam na 41.To je ugovor na mesec dana. Posle plata je 45 plus ako prelazim normu ima neki bonusi tako da bude 50.Svaka greška je minus 5 ili 10% pa videćemo. Nije problem, menjam firme ko gaće. Ako mi baš zasmeta pozdravim ih i to je to. Idemo dalje. Posla gde hoćeš... 
Ja ti rekoh da te nacinim majstorem, a ti pravo za lopatu. Zato i imas teniski lakat

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sto se tice karburatora opcija je da se izbusi sraf i ureze kako bi se iglica mogla zavrnuti u njega, a na kucistu da se izvrta i ureze kako bi sraf bio prvo usrafljen. To je teorija, dal je u praksi moguce jbm li ga.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2320 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 12 minuta, el classico je napisao:

Bojane stani malo, jeli se meni “meščini” ili je Thepainkiller reka dasu prirubnice na karburatorima za zamjenu??

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Mislim da ne, jer smo mi to menjali. Ove ne puštaju. Znači trebaće mi telo karba pa da se napakuje. Ono 160e je mnogo para. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2320 postova
  • Motocikl: Motora bez

Sad dodjoh sa male vožnje i čim je toplije bolje radi. Znači da se raštelovalo i daje siromašnu smesu, što je izraženije sad nego letos. Tako ja kontam problem.

Ja htedoh pitati za neko privremeno rešenje, pa makar pre svake vožnje štelovao šraf i vozio sa šrafcigerom u ruci. Dok ne sredim problem mora se dovijati

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Siromašna smesa nije dobra za ventile, kao ni za klip... Previše bogata smeša davi mašinu, garavi svećicu i izduv, nema dobro sagorevanje itd... 

 

Prirubnice na karbu su Elvisove zamenske. Nisu neko najsretnije rešenje, ali rade posao. One stare su bile popucale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2320 postova
  • Motocikl: Motora bez

Evo tačno godinu dana kako sam kupio motor.Kad prodje to?

Danas da ga malo provozam za godišnjicu braka i "spakujem" da prezimi. Ne smem više da rizikujem ,gotovo je.Koliko puta možeš da ne staneš ili zbrišeš dok ne popizde načisto?A lako se pamti, niko nema ovakav model u kraju i blizini... Ne prijaju mi te akcije, drmne me stres previše,sve se stegne kao da sam dobio levi u telo.Bolje ovako pa 2021 valjda donese i malo slobode. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2320 postova
  • Motocikl: Motora bez

Lažem ko ker, izdržao sam dva dana da ne upalim zverku. Šta ću kad volim? Samo sam čovečuljak jbg. Nikad više neću reći pakujem i ne pipam, to su gluposti:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Videćeš, i kad bude pao sneg, ima da te zasvrbi da se provozaš, da vidiš kako to ide po snegu !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Tu zavisnost od motora niko ne moze da objasni. Meni neko da kaze da biram izmedji motora i auta ja bi izabrao motor a generalno auto mi je potreban. Kad nekog cujem da konzervira motor i upali ga tek kad se prolepsa vreme meni nije jasno. Ja ne mogu da izdrzim da ne upalim motor da se provozam malo pa bilo i 2 stepena napolju. Leti sedam u auto samo kad je nuzno zlo tj kad bas moram.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2320 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ne verujem da ću ja to umeti. Mislim, možda ga i montiram al da naštelujem teško. Treba to skidati, vraćati, probati. Na zagrejan motor. 

Ne sjebati one gume pritom. Unutra čujem ima neke membrane, osetljive i skupe. 

Ja mogu samo da stavim na neka fabrička podešavanja i ako me usere da to tako radi, eventualno da mrdam posle šraf za smesu. Strah me da ja to čačkam. Ma ne znam, možda i probam sam sve, imam ionako sad dva karba. I telefon od Borisa:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nema tu neke velike mudrosti, ali treba pripaziti na par stvari prilikom skidanja i stavljanja karba na motor. Prvo, mora se paziti na usisne flanšne da se ne pokidaju, ali takođe paziti i na gumene usisnike do kutije filtera vazduha. Postoji vrlo malo mesta za izvlačenje karbova sa agregata pa celu operaciju treba raditi lagano, bez ikakvog čupanja ili pokušavanja nešto na silu odraditi.

 

Da sam na tvom mestu, prvo bih montirao te druge karbove, upalio motor, pustio da se zagreje pa procenio kako motor radi sa tim set-upom kakav je sad. Ako motor ne radi kako treba , guši se, trokira ili slično, onda tek početi sa nekim ozbiljnijim štelovanjem i podešavanjem... Žuna je te karbove skinuo sa svoje havarisane Tenere (ako se dobro sećam) i taj njegov motor je pre udesa savršeno dobro radio...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da se ja pitam ja bih to tako ter’o


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2320 postova
  • Motocikl: Motora bez

S onim karbom je radio malo lošije. 

Kupio sam drugi, od 3aj.Malo je drugačiji karb. 

Sad radi ko crkotina. Dal sam sjebo one prirubnice ili šta već ne znam. 

Kad ih prskam wd sprejem ništa se ne menja. Motor teško pali, jadne moje noge:)

Nazad je prvo pucalo kao na svadbi, pa je prestalo. Upalio je na 83 kurblu, znači već osećam upalu. 

Ona velika dizna je 165,ranije je bila 160.Mala nemam pojma treba mi mikroskop da pročitam. 

Ne palim motor više da ne crkne.A i bojim se da ću ja crći pre. 

Evo Boris i ja dumamo satima šta bi moglo da bude ali za sad ništa nismo smislili. Možda gume, mada i ovaj karb je druhačiji malo. 

Imao je sauh na sajlu, ja sam skinuo sa starog karba sauh i ušrafio ovde. Pasuje, bar tako izgleda. Šrafi se normalno. Nemam pojma.

Moram da skinem karb sutra da slikam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja