Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kažu iskusni peščara samo jesen zima. Sad je toliko rastresito da ne može. Mada, da imam kramponke ja bi probao.Ko ga jebe,ako se se prospeš po pesku šta može da ti bude osim da ti se napuni guzica. Ne može ni motor da se ošteti. 

Elem, za ovako nenormalnu upalu butnih mišića magična stvar je onaj krojterhuf, crveni. Konjska mast kako se kod nas zove.Danas nisam maltene bio u stanju da hodam, setim se tog čuda, evo radim čučnjeve:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 19 sati, Bojan82 je napisao:

Ko ga jebe,ako se se prospeš po pesku šta može da ti bude osim da ti se napuni guzica. Ne može ni motor da se ošteti. 

Samo ponesi hrane i vode, da preživiš do prve kiše ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Hahahaha ne znam dal smem da ti kazem, tu sam malo manje od 100tke ima i za zamrzivac

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

:Bokilic:

Odlično, ponećeš i balon dva vode. Poneću i ja nije problem. 

Šala mala, ja sam sad na za mene rekordnih 90.

A mislim da mi se sjebala prednja guma, ispucala je sva,kao neka mreža, na par mesta samo što ne otpadnu komadi, ispod jednog se vidi platno tako da užas, fuj i bljak.Kako od jedne vožnje tako da se upropasti ne znam. Pritisak je bio na oko 14 psi, proverio kad sam kući došao... Ustvari, ne znam jel to ok,normalno il je pri kraju.Zadnja se po sredini pojela do markera... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Bas smo gradjeni kao pravi moto cross vozaci .

Daj Bojane ne zezaj sad, el ce da izdrze te gume jos jednu voznju?

Ja uvek nosim sprej, onaj malo veci za 2 gume tako da sto se tice toga nije problem.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma gradjen sam ko skakavac sa stomakom. Samo da položim jaja po travi. 

A gume dal će da izdrže, pa kako da saznam ako ne odem na tu vožnju:)

Pošto sam ja poznat kao veliki srećković(ranije sam imao dugu kosu pa me svi hvatali za sreću kao one male trolove, pa se sad šišam na 0), verujem da ništa loše neće da se desi i da ću se vratiti živ i sa motorom na oba točka.Inače ne bih polazio. 

A do tad, verovatno i kupim neke gumice sa kramponima. Bar prednju. Polovnu:). Da je bolja od ove. Ima do jeseni ihaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ovijeh dana kad god bi da krenem ostanem zamašćenih ruku u garaži. 

Skidaj plastike, sedište, far. 

Nadjem malo, baš malo ulja na imbusu levog štapa.Gledaj,pipaj,vlaži.Ostavim 24h ne curi više. 

Nadjem ulje kapa tamo gde ulazi poluga menjača u agregat. Tu se smorim ko žvaka obrišem krpom lepo ostavim i posle skapiram da ne curi, nego zbog iberlaufa sliva.Puklo crevo. Kliže baš tuda, pa se razveselim jako.Jupiii. Pošto na to crevo ide pomalo ulje ja skinem drugi kraj sa filtera, nabudzim dalje i napravim automatski podmazivač lanca:lol:Nek kapa na lanac. 

Izgore mi žica od prekidača za stop kad koči zadnji.Naslonila se na auspuh. Popravim to al prodje vreme i opet ostadoh kući. Tu skapiram da mi isti takav prekidač za prednji ne radi. Skinem ga i bacim. 

Sirena crkla, ne daje znake života. 

Primetim na prednjem labave i krive žice.To me zabrinjava u vožnji i ne uživam baš. 

Istripujem se što nemam rolere za lanac pa mi se sad ne vozi. Pre nisam brinuo jer nisam znao da to postoji. 

Tako da ne vozim ovih dana, aku sam dopunio punjačem, ne znam dal sam pao u loš trip, sve te sitnice mi daju neku zabrinutost, da ne spadne lanac, te da ne otpadne neka žica, te dal ovaj iza vidi da ja kočim... 

Prvom prilikom na off, tamo nisam zabrinut za svaki detalj kao u saobraćaju. Iz nekog razloga. 

Još kad sam pročitao kako se kolega povredio sa 50 na sat,po asfaltu, ne vozi mi se više u šorcu i majci nigde, ma ni u farmerkama, sav sam stegnut i nije to to. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nisam. 

Ali sam zato našao posao. I tamo ima mnogo garavih. 

Pa napredujem u svakom pogledu. 

Počeo sam jednoj čistačici da polako pričam da sam baksuz,uz namigivanje, možda me skapira pa pomogne, ko zna... Al pre će krenuti da se sklanja od mene

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Какве си среће, пријавиће те жени. Па ћеш проклињати што те није само пријавила мужу, да добијеш батине као човек?! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ja pričao kako neću da radim na Nbg, daleko mi, ne mogu to više i onda se zaposlim u Staroj Pazovi. Ustajem za 3 h da idem u prvu a neće san na oči nešto. Ima i buljuk šiptara tamo, pa se u sred bitke na poslu oko norme zapitam da nisam probio liniju u čudesnom radnom zanosu,gde je desno i levo krilo?! A onda se vratim u realnost:)Lepo je rmbačiti ponovo:jee3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Какве црне норме? Ти си на обуци, иста ти је плата колико год радио! Не навикавај их од старта да си мазга :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Crevo od iber-laufa promeni i vrati ga gore u kutiju filtera vazduha. Nemoj voziti sa skinutim iberom (nije to Yugo pa da se skida iber crevo). 

Sirenu imaš u bilo kojoj prodavnici auto delova i košta oko 500 din. Samo tražiš univerzalnu sirenu za auto na 12V. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Delhaize distributivni centar. 

Ili ti Delez po naški. 

Pakujem robu na palete po nalozima. 

Kičma trans. Imaju jako elegantan naziv za fizikalca sa velikom odgovornošću-komisionar.Lepo zvuči ali nije:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre 17 sati, Zuba87 je napisao:

Какве црне норме? Ти си на обуци, иста ти је плата колико год радио! Не навикавај их од старта да си мазга :)

Što pre nabijem normu pre ću dobiti ugovor sa bonusima. Ovako 45 soma mož se obrišeš. Ako rokam preko norme i 1400 paketa dnevno imaću izmedju 60-70 000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa da, radno vreme 8h,pauza pola sata. Al efektivan rad bukvalno 7h30 min bez stajanja i zezanja. 

Sve je na karticu i ne možeš ni da mrdneš jer kad nije pauza kartice za vrata su blokirane. Šefovi i kontrolori kurci palci su svuda, kao i kamere. 

Najgore je što je pauza nekako na početku, pa posle nje imaš da rmbaš skoro celih 5h bez prekida. Ali meni brzo prodje jer mi nije dosadno. Radiš i vreme brzo prodje. Jedino je zajebano sve što oštetiš naplate ti. Ispadne ti sok iz ruke lupam. A ako prevrneš paletu dodješ im na kraju meseca:)Šalim se, daju ti na rate. 

Ima tri smene i menja se. 

Ja sam pristao tu da radim samo što imam dva slobodna dana u nedelji a to mnogo znači. 

Eto ako nekom treba posao može da proba tamo:)Mada nije za neko zadržavanje. Dok ne naleti šta pametnije jbg. 

Tako se kaže i onda ostaneš 5 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Delhaize distributivni centar. 
Ili ti Delez po naški. 
Pakujem robu na palete po nalozima. 
Kičma trans. Imaju jako elegantan naziv za fizikalca sa velikom odgovornošću-komisionar.Lepo zvuči ali nije
Ima još lepši naziv "Aranžer kabaste robe".

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Juče svratio Dexterr do mene,upoznasmo se i ispričasmo koliko smo mogli. Milion tema a vremena malo. 

Dobio sam na poklon od njega 4L polusintetike Mototaktol 15w50 za zamenu posle razrade. 

Imam još 700 da predjem do tih 1000km,verovatno sledeće godine:klovn:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
On 14.9.2020. at 10:45, Bojan82 je napisao:

...Dobio sam na poklon od njega 4L polusintetike Mototaktol 15w50 za zamenu posle razrade. 

Imam još 700 da predjem do tih 1000km,verovatno sledeće godine

 

Uradi ti zamenu ulja svakako pre nego što spremiš XT za zimski san. Nemoj čekati baš striktno 1000km ako će par meseci da stoji parkirana. 

Mada, vrvtn će mnogi da ti kažu drugačije tj. da ostaviš staro ulje preko zime a da naspeš novo pred sledeću sezonu pa ti kako ti volja...  :cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja