Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Napredujem polako... Mašina je stavljena u ram. Posle sam primetio da fale gornji nisači motora, verovatno su ostali kod @abarth_maniac. Kolega Abarth, ako ovo čitaš, zamolio bih da potražiš nosače motora (dva trougla sa 3 šarafa) pa da se čujemo da mi to pošalješ... ;)

 

qdgZS50.jpg

NcY91Nj.jpg

p5OJKAX.jpg

IsOmfLR.jpg

oRSXnvD.jpg

 

Grane, koje smo uzeli od Šumija, su bile prilično korodirale... Ali žičana četka, šmirgla, antirost i malo volje može puno toga da uradi da se to stanje promeni... ;)

So2MEGR.jpg

ZOYCMMQ.jpg

i3yTd7a.jpg

  • Sviđa mi se 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Super.Gledao sam slike jedno po sata.

Lep neki motor:)Barem meni.

A jeste videli rucice sto imam YZF R1:)

Borko cepas light varijantu piva samo:)

Znaci jos nosaci i ovo levo da se zapusi i palis makinu:ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000
9 hours ago, Jupiter said:

Krajem prošlog veka bio jedan student, živeo u iznajmljenoj sobi kod nekog dede na Karaburmi. Deda bio naporan, ali student iz dobre kuće, vaspitan. Donese student jednog ponedeljka neke princes krofne čini mi se, mati što mu spremila. Ponudi normalno dedu, ovaj se naždere i rikne. Zloćudni deda je bio šećeraš, sa nekim pridruženim bolestima verovatno. Uglavnom, dede više nije bilo, a student je mogao na miru da uči. 

Eklere, sa salmonelom, deda rikno, a studenti završili u bolnici, kakva sreća za one dobre ljude koji su sa dedom potpisali ugovor o doživotnom izdržavanju, jedno dvadeset godina ranije, da nebi eklera, možda bi poživeo još dvadeset...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 10 sati, Bojan82 je napisao:

Super.Gledao sam slike jedno po sata.

Lep neki motor:)Barem meni.

A jeste videli rucice sto imam YZF R1:)

Borko cepas light varijantu piva samo:)

Znaci jos nosaci i ovo levo da se zapusi i palis makinu:ljubav:

To mi je gušt, da dodjem sa posla, otvorim ladnu pivu i onda lagano oko motora čačkam... Inače najčešće pijem lowenbrau, a ovu Stella Artois na slici mi je jedan drugar doneo, pa je upalo u kadar... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

To! Znam da je neki ekler bio, i sećam se da se nekome smrklo, a drugom svanulo!

 

9 minutes ago, alexvicent said:

Eklere, sa salmonelom, deda rikno, a studenti završili u bolnici, kakva sreća za one dobre ljude koji su sa dedom potpisali ugovor o doživotnom izdržavanju, jedno dvadeset godina ranije, da nebi eklera, možda bi poživeo još dvadeset...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ekler :rat3:

Ja pivo vise ne mogu,popijem dva i pijan zemlja.Sta se to promeni u organizmu ne znam.

 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Borko cepas light varijantu piva samo:)

Boća,to mu je najomiljeniji nadimak, zvacemo ga Boća :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 300 postova

Ima li ovaj lajtung od prednje kočnice još kakvo učvršćenje?
Kako si krenuo,ne sumnjam da će se za ovom "babom" mnogi okrenuti;svaka ti čast ljudino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

To crevo kao da nije za ovaj motor, predugačko čini mi se i nema gde da se pokupi višak. Ja sam ga izvlačio gore u luk preko satova al i to nervira. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Na Jaretu nije nikada. Ni na Falkoncu. Ljilju je kurbla na Falkoncu smestila u urgentni. Samo na MZ sam imao "povraćaj".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Na XT-u dekompresor umanji tu mogućnost povraćaja kurble... a i čini mi se, mehanizam je takav da ne može da napravi povratni udar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ja dve, Popsy jednu :D:D:D Na kraju sam našao nevarenu i ona je dugo radila i tako je prodat.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ovo ako vrati kurblu ima me lansira preko kuce:)Jos u patikama oder noga.

Ja mislim da ako postujes proceduru paljenja ne bi trebalo to da se desi...

Usled cega dolazi do udarca???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Paljenje jednocilindraša na kurblu je posebna umetnost. Nije samo da se nagazi. Kod XT postoji automatski dekompresor koji praktično onemogućava povrat kurble. Ako je dobro uštelovana, može lako da se pali i rukom. 

 

 

Ovako je moja palila :) :):) Možda sam dosadan što opet postavljam ovaj snimak, ali mislim da uvek ima nekog ko to nije video :D:D :D 

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
1. If the engine is stone-cold it may help to turn up the idle screw slightly to aid in warm-up and give the engine a little extra fuel.
2. Turn the choke to full on.
3. Pull in the compression release lever, if so equipped, and push the kick-starter through 3 or 4 times.  This will prime the engine with fuel.
4. Without the compression release lever pulled in, slowly push the kick-starter around to get the piston to top dead center.  You'll know this when the kick-starter becomes hard to push down (indicating compression stroke).
5. Allow the kick-starter to return to the top.
6. Pull the compression release lever in and push the kick-starter down just a little (around an inch and a half or two).  This gets the piston just past top dead center.
7. Let the compression release lever back out and bring the kick-starter back up to the top.
8.

Now push the kick-starter down with as much force as you can and it should fire up.  If it doesn't, wait a few seconds and try the procedure again.roce

 

 

Ovo je procedura kojom pali svaki jednoscilindraš. Kod automatskog dekompresora (XT), samo se ne pritiska ručica dekompresora, jer je nema :) . Lepo se oseti GMT i malo se pređe, a onda se zakurbla. Kod vrućeg motora se ne povlači sauh. Što se tiče sauha, to zavisi od mašine do mašine. Znam neke koji skoro nikad ne vuku sauh, neke koje traže sauh čim se malo ohlade. Opet, to zavisi od štelovanja, stanja karburatora... Naučićeš to lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Montirana grana i auspuh... Naravno, ne može da prođe bez problema :lol:. Nova grana ima proširenje na delu gde dođe top, a na staroj grani tog proširenja nema. Tako da se top nije mogao nataknuti na novu granu... Rešenje - iseći proširenje i navariti deo cevi koji ima dobar promer da može top da se natakne.

 

r6UT6DM.jpg

fykyoSa.jpg

QGFDgvM.jpg

 

 

Sređeno i crevo kočnice da stoji kako treba...

A7Ix1xp.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Hahhahaha naravno.

Šta drugo očekivati. 

Kad ga budeš palio skloni sitan živalj i ženu iz dvorišta za svaki slučaj. 

Sebi nabavi neko odelo. 

Pripremi pp aparat, zapali tamjan u garaži. 

Vidi samo dal sad radi prednja, ja je fiksirao jednom i nije radila, možda sam stego jače ne znam. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Možda ne moraš da sečeš širu cev. Samo brusilicom na tri ili četiri mesta napraviš uzdužne šliceve i stegneš je ponovo da smanji poprečni presek. Nadam se da si me razumeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, lomitelj je napisao:

Možda ne moraš da sečeš širu cev. Samo brusilicom na tri ili četiri mesta napraviš uzdužne šliceve i stegneš je ponovo da smanji poprečni presek. Nadam se da si me razumeo.

Znam na šta misliš, ali nije mogli to da se uradi iz razloga što je to proširenje ustvari deblja cev, pa ne bi bilo dobro kad bi se ona skupila usled šlicovanja... Ovo je bilo najkultirnije rešenje. Od stare grane sam odsekao parče cevi i navario na ovu novu cev. Obrusio i zafarbao var i super je ispalo. Top je lepo legao na taj dodati deo i šelna ga lepo steže. Biće to ok... ;) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3970 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Znam na šta misliš, ali nije mogli to da se uradi iz razloga što je to proširenje ustvari deblja cev, pa ne bi bilo dobro kad bi se ona skupila usled šlicovanja... Ovo je bilo najkultirnije rešenje. Od stare grane sam odsekao parče cevi i navario na ovu novu cev. Obrusio i zafarbao var i super je ispalo. Top je lepo legao na taj dodati deo i šelna ga lepo steže. Biće to ok...  




Ruketisepozlatile!!!!




Vozim motor, nisam bajker.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja