Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nemoj sebe da kriviš, svi (minimum) jednom popušimo tako sa svim i svačim... Eto, ja npr., iako znam šta treba da gledam na motorima pri kupovini, sam dozvolio da me onomad ponese euforija kada sam išao da gledam svog prvog TDM-a i tom prilikom propustio da primetim da menjač izbacuje iz treće brzine, da su prednji diskovi krivi i da su procureli semerinzi na viljušci (plus još brdo sitnih neispravnih detalja)... To mi je bila škola i od tada samo hladne glave idem da gledam motor i obavezno povedem nekog drugara sa sobom koji se takođe razume u motore, da može da iznese neko objektivno i nepristrasno mišljenje o motoru. 

 

Ova Yamaha može da se sredi. Iziskuje određenu svotu novca za delove, ali verujem da ćemo i to uspeti da nakupimo, čim sve stavimo na papir i vidimo detaljno šta je sve u problemu i za zamenu... 

 

Ne padaj u očaj. Ima dobrih ljudi na ovom forumu (uostalom, u koje i ti spadaš), tako da će to sve doći na svoje... ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Čuo sam i da hibridne sorte kukuruza

kao što su Zemun Polje 550 imaju dobru klipnjaču, pa ću da zovnem neki institut da se podrobnije raspitam. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Boki samo polako i bez sekirancije. Slicne muke sam i ja imao, mada sam se ja malo i navozao pre nego sto sam resio da raskantam masinu. Radi se o mom prethodnom motoru Afrika Twin RD04 iz 92 godine. Bilo kako bilo, ne zalim ni jednog jedinog dinara(evra) koji sam ulozio u nju a ulozio sam prilicno... uz nju sam naucio dosta o mehanici i jos vise zavoleo motore :)

Takodje sam imao problem sa luftom na klipnjaci ali na maloj pesnici. Jurio ja drugu i vrteo ovo i ono al na kraju resim problem tako sto smo ubacili biksnu u malu pesnicu i porucio nove bolcnije za klipove...

Nakon intervencije sam presao 20ak hiljada km bez ikakvog problema i prodao motor, motor se i dalje voza i nema nikakvih problema...

evo nekog slajd-šoua kako je to kod mene teklo

na kraju sam je prodao u ovakvom stanju

 

Screenshot_20200607-000601_Instagram.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kod tebe još komplikovaniji agregat. Sredio si to junački, sve od početka. Juče sam video na Bubanj potoku prvi put uživo tu čuvenu Afriku. To je ladja. 

Ne znam dal mogu te piksle na veliku pesnicu, bilo bi super ako može. 

Otvoriće Boris motor od ponedeljka na pola, u MRG su merili i kažu mora cilindar da se obradi,zbog uzdužnih riseva, znači moraće i klip da se menja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Agregat je rastavljen... Samo loše vesti sam imao za Bojana.

Menjač je skroz riknuo, zubi su potrošeni momački.

Radilica ima lufta u velikoj pesnici i načeta je klipnjača i u maloj pesnici.

Cilindar ima par uzduznih riseva i trebao bi da se buši na prvu specijalu, tako da bi i klip trebao da se menja u tom slučaju. Potisni klizač lanca bregaste je napukao i mora da se menja.

 

Znači stanje je baš loše, nije nemoguće popraviti, ali zahteva ozbiljnije troškove delova i pojedinih usluga kod strugara.

 

Ja sam napravio preliminarni spisak delova i troškova, sa napomenom da su cene delova samo informativnog karaktera. Konačne cene delova bih znao sutra kada mi ekipa iz MRG-a javi i kad proverim još cene polovnih delova kod moto-otpada.

 

radilica (klipnjača) - od 120-150 evra
ležajevi radilice - 1000 din po komadu,
klip (prva specijala) - oko 100 evra
gumice ventila - 2 evra po komadu
lanac bregaste - 70-80 evra
menjač - oko 100-120 evra
klizač lanca bregaste - ?
prirubnice karburatora - ?
grane auspuha - ?
dihtunzi leve i desne dekle - 600-900 din po komadu,

Od radova kod strugara:
Obrada glave (šlajfovanje ventila, zamena gumica ventila) - oko 30 evra,
Pakovanje radilice (zamena klipnjače i centriranje) - 30 evra,
Obrada cilindra (bušenje na prvu specijalu i honovanje)- 10 evra.
 

Evo i nešto slika napravljenih u toku radova:

 

AXP2IDU.jpg

kbKFeLT.jpg

dNgDbFH.jpg

b4ogBE0.jpg

iSWL5fl.jpg

gvITWpw.jpg

YKSyYMi.jpg

MukFXcs.jpg

VhqPDGq.jpg

 

Ako neko ima mogućnosti da se raspita još negde za delove, pa da javi, da pokušamo što jeftinije da prođemo.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

hmmm, sto bi rekli poslovni anglosaksonci.. to je "sunken cost"... bacene pare u proslosti koje vise ne racunas kao trosak, jer si vec potrosio te pare.

 

S druge strane pojavljuju se novi troskovi koji sa svim tim delovima ce izaci kao Svetog Petra kajgana da se Frankenstajn ozivi. Na svu srecu zlatne ruke Painkiller-a ne kostaju nista, ali da li vredi ici dalje??

 

Kako god hocete, ali taj motor-les bih ja licno u delove, pa ono sto valja da se proda nek se proda na KP za koliko god i kadgod, a ostatak ciganima u staro gvozdje.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Al ako zameni sve što treba i što je za zamenu imače tip top sredjenu mašinu i ako bude vodio računa o ulju i ne gazi ga dušmanski trajaće mu još 20 godina.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Gde ja dušmanski, moj rekord je 80 na pravcu i to samo kratko sam pojurio da vidim radi li sve. Trajao bi verovatno doživotno. 

Ja u motoru vidim nešto drugo, brzina mi nije ni na poslednjem mestu, nema je na spisku želja, nekako mi lepo da se vozim i to je sve.

Svidja mi se ovaj traktor:)Mogao je biti i neki od 250cc al nije bilo.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja ipak mislim da ovo vredi srediti. Ram je odličan, nikad udaran ni krivljen. Čak je i farba odlična na njemu. Plastike su cele, nisu krpljene ni lomljene. Farbane jesu, ali i to je odrađeno sasvim ok. Sam blok motora je ok, rekao bih da je ovo prvi put da se otvara na pola. 

Točkovi au isto u redu, lanac i lančanici su novi kao i filter vazduha. Kočnice su ok. Šteta bi bilo da se agregat sad ne uradi kako treba.

Znam da su pare problem, kao i svima. Ima ovde priličnih troškova, ali zato sad ako se uradi sve i ako se to uradi kako treba (ja bi se za to posebno potrudio), onda bi ovaj motor imao još puno lepih kilometara ispod sebe...

 

Sutra bi trebali imati konačne cifre delova, pa će Bojan odlučiti sudbinu ovog motora...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Moj jedan poznanik sredjivao tako dr650 i uložio dosta velike pare da mu se reviZira motor. Isto vodjen tom logikom da je bolje da ulozi veće pare i da posle toga ima nešto konkretno i provereno.
Sam je skinuo agregat i posle revizije je sam vratio agregat. Posle nekog jako kratkog vremen mu zaribao agregat. Nije sistem za hladjenje (uljno) ili tako nešto proverio kad je vratio agregat. A pretpostavljaju da se za vreme čekanja na reviziju ulje zgusnulo ili čak i začepili i sprecilo cirkulaciju.

To mu je bila kap...eno ga sad vozi dorsoduro.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nagadjam da je drugi polovan opet skup i mačka u dzaku koja može dovesti do iste situacije vrlo brzo ili vrlo dugo trajati, to je kocka. 

Kakve sam sreće... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja sam ipak za sponzorstvo, ima nas ovdi nekolicina iz dijaspore i nekolicina zainteresiranih “sa terena”.

Mogli bi to skupiti pa nek nas se Bojan sijeća dok je živ.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jednog Bojana smo pomogli pa sto ne bi i drugog.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kad se male ruke slože sve se može, sve se može...

 

Znači ako se složimo ne postoji prepreka za nas.

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre 6 sati, Savan je napisao:

Jednog Bojana smo pomogli pa sto ne bi i drugog.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 A ja kupio motor od nekog Bojana. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Joj ljudi:)

Šta da radim, jel može to post netom? Ili treba da otvorim račun u banci? 

 

U OTP imam al taj je u minusu tamo ne smem ništa:)Kad ga se setim odma moram šećer i vodu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Može i na @ThePainkiller-ov račun...

 

Uostalom kako se vi dogovorite. Vidite svakako jel imaju svi delovi da se nabave. Ako ima, čas posla će zajednica da obavi ostatak posla što se tiče finansija. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 1 minut, nikvuksa je napisao:

P.S. U poziv na broj upisati: “Za nove vodovodne cevi u Vinči” :) 

Vodu još nemamo, zamisli! 

Kažu dosadni smo, da ne šaljemo više mejlove i ne zovemo. 

Da otvorim novu temu u pomoć prijatelja ili ovde samo?

Au,ako neko želi iz inostranstva da pomogne kako to? Mora devizni račun? Ria transfer? 

Kaže Boris da meni ljudi šalju, ja da vodim računa o novcu i spiskovima, on će uskoro sklopiti sve troškove za delove i sve će biti transparentno, valjda ćemo uspeti. 

Nadjosmo neku radilicu za 60e sa klipnjačom komplet, menjač za 70,auspuh za 20,to će Boris napisati bolje. Ima nade jer nadjosmo i jeftinije delove:jee1:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja