Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, Dzejev sin je napisao:

Stigli klizaci al ne odgovaraju.

Spada onaj veliki,izgleda da je 2 mm siri:zbunjen:Propast

Ne znam kako,lepo me pitao covek za koje viljuske rekoh 41.Pa jesu 41 majku mu

Možda su oni pogrešili pa ti spakovali klizač za 43 mm štap... :neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da,definitivno je za 43.

Sad vracaj nazad,oni meni ja njuma,ses brate.

Gubim zivce kvalitetno.

Promenio član Dzejev sin
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Aj da probam da repariram zadnju kocnicu.Sve ocisceno i spremno.Sad cekam savet iskusnijih,jer sam stao u jednoj tacki.Ne bih da silim bzv ako ima neka fora.Naravno da sam radio kao u prirucniku al nije isto.Oni tamo uopste nemaju osigurac na prasinari i drugacija je.YT ne pomaze,kod njih isto drugacije i sve samo upada.

Naime,stavio sam dihtung prvi u kociona klesta.To je ok.Lagano.

Stavio sam prasinaru,ona je kao harmonika.Osigurac smestio na u nju na zljeb.E sad i knjiga i YT kaze uguras klip lagano unutra.Blago namascen.E tu je zez.Nema jebene sanse tako da udje.Jedino silom.Ja rukama ne mogu da ga naguram,a i ta prasinara ima da se zaroza.Kako vi to radite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da se odmah ogradim, nisam to nikad radio na Yamahi kao što je tvoja, radio sam na drugim motorima a i kolima . Ja to radim ovako

 Prvo sve mora biti dobro oprano i očišćeno. Klip se mora jako pažljivo stavljati u cilindar na klještima i paziti da se ne ukosi.  Ja klip stavljam bez prašinarke ( lakše mi je ), pa tek kad klip uđe - onda stavim prašinarku, do sad nikad nisam tu imao nikakav osigurač. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Mmmm da.Probacu tako.Zbunjujuc je ovaj prirucnik.On kaze prvo prasinarku pa klip.A to nema teorije.

Da,odvrnuta je sisica za vazduh.

Javljam dal sam uspeo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da i ponekad hoće klip da ide teško, tad uzmem veliki šved ( ona velika vodoinstalaterska klešta, pa uz pomoć njega, ali se mora biti jako pažljiv ( da se klip ne ukosi ). Takođe sa spoljne strane treba nešto staviti između klješta i šveda da se kočiona klešta ne izgrebu i oštete. 

    

klesta-vodoinstalaterska.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Hvala ti.Uspeo sam da montiram.

Ovo je specificno jer se prasinara razvlaci s klipom kao harmonika pri radu klipa.

Bas cu slikati to mozda nekom nekad pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Znam da se razvlači, ali kad je montiraš na klip pa sve zajedno u klešta - onda samo smeta. Kad ubaciš sam klip i spustiš ga skroz, staviš prašinarku na njeno mesto, ona tu upadne kako treba, a posle nek se razvlači pri radu, za to je i predviđena .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kad jednom uradis kako treba posle znas:)Sad sam uradio prednju za 15 min,juce sam se oko one driblo 2 sata.Nije tesko.

Posto klip treba ubaciti a ne ide lako naravno,tako i mora biti ovo s kljestima apsolutno pomaze.Ja sam na klip gore postavio staru kocionu plocicu pre kljesta da se ne osteti klip i da ravnomerno klizne unutra.

E sve sam ih namestio ljudski,cak sam i onu crvenu mast koristio.Poslali mi u kesici par grama i uz nju pamflet od 15 stranica:)To nisam citao,naravno.

Jednom da i ja uradim nesto da valja.

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Valja staviti i nešto sa druge strane - da se ne oštete klješta spolja, da se ne izgrebu ( mislim na kočiona klješta ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Taj  semering za kocioni klip u cilindru postoji u dve vrste.Ima onaj sto mora da se pazi na koju stranu i onaj kockast gde okreces kako god i tu nema sta da se promasi.

Mislim da je normalno da klip tesko ulazi jednostavno je tako,ta gumica je jako napeta uz klip i podmazana bukvalno ubacujuci klip sva mast izadje na vrh jer je gumica cisti.

Ne znam,ja sam koristio i crvenu mast za te gumice i naravno da sam klip upravio i opet to ide tesko.:popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Joj cistio sam ih ko pusku u vojsci.Svaki dan 2x.Posto cekam da vidim da li je sudbina odredila da klizaci viljuski ikad dodju u moj posed kad god ne znam sta cu ja izblejim u garazi,pustim muziku i aj da ocistim nesto.Dobih teniski lakat od trljanja:)

Sad sam vratio one pogresne klizace,stigli im danas pa zvao pa lik zvao mene pa pogledace dal ima i nazvace me kao za pola sata i nista.

I sad cekam sutra da saznam dal ih uopste imaju i tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Klipovi u kociona kljesta kad je sve cisto i kako treba moraju da upadnu prstima. 

Najcesce ne upadnu ako postoji sloj oksida u zljebu gde ulazi gumica. 

Poprilicno je tvrd i uporan, pa se tesko skida. Malo razlicitih alata (mali imbus kljuc npr) i sredi se. 

Ako klipovi ulaze tesko u kljesta, postoji velika sansa da se nece vracati, te ce plocice uvek malo pritiskati disk. 

Proveri kad sve spakujes kako se vrti tocak kad je u vazduhu. Uvek ima malo otpora ali ne sme tesko da se okrece. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Klizaca nema za 41 mora da se cekaju 15 dana.Pozvao sam 10tak radnji.Samo od Yamahe.To moze i u Barelu,originalni.Cekam,sta cu.
Taman da ga probaš po snegu!!!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

E kakva sam ja pajsercina.

Pa ima na wemoto tih klizaca koliko ti dusa trazi.Samo po dimenziji traziti.Sad sam otkrio.Bili bi vec kod mene do sada 2x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Svakog dana u svakom pogledu sve više i više napreduješ.
Nekte veseli ova spoznaja.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Toliko sam veseo i napredan da cu sutra da montiram stare klizace nazad il cu da opeglam viljuske o cosak od kuce i zaboravim na ovo sve.

Otkud znam dimenzije kad na sajtu ima razlika i u 0.5mm.

One manje znam,tj mislim da znam.

41x45x12

One sire nemam pojma dal treba 40x41.5x20 ili 39x41x20 ili 39x42x20 ili 40x41x20.Sta da merim moje stare kad su izandjali i ostrugani a ovde u mm ili pola mm mere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Zovi,pisi mejlove,zvao sam i jebenu Englesku niko ne zna mere OEM dela jos Deda Mraza da zovem samo da se raspitam.Bistri sajtove ma sve sam probao sto je u mojoj moci i ne vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja