Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 27 minuta, Dzejev sin je napisao:

Pa ti onda tim brezonom i maticama mozes i da ubacis lezaj.Na jedan kraj navuces nesto metalno okruglo pljosnato da je kao lezaj precnika il mm manje.To ce da vuce lezaj ka unutra.Na drugom kraju nesto nabacis sire od otvora za lezaj,preko maticu i zatezes.I onda ono uvlaci lezaj na drugom kraju.

 

 

Upravo tako, samo to "nešto metalno" trba da naleže na spoljni prsten ležaja, ne na unutrašnji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Može, ali da li je realno očekivati da neko ko gumu sa felne skida testerom a gepek juga otvara sekirom ima baš u svojoj radionici presu pri ruci? 

;)

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Haha 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 6 sati, abarth_maniac je napisao:

Kako da puca pare bespotrebno?? 

"samo" su mu sjebane prednje vile! A da, nama je sve bitnije od bezbednosti. 

A to sto naftom izbaci 90% djubreta a pri tom ostane nafte unutra, to nema veze? 

U vile se sipa ulje  u ml? (498 ml na primer) 

A to sto je ostalo jedna 20 ml nafte i jedno 5 grama prasine unutra, to je OK? 

 

 

 

Pa lepo, čovek kupio motor da se vozi, a on mu izbio gomilu para iz džepa na šta nije računao. Jedno je da se motor restaurira ili detaljno sređuje, a drugo je da se dovede u vozno stanje. Ja sam razumeo da je čovek kupio motor da se vozi, a ne da ga restaurira i spuca zadnji dinar u njega, pre nego što je i seo da se provoza. 

 

I ja sam radio te detaljne servise i sređivanja, ima čak i teme po forumu, ali kad padne sneg i udari minus, a ne kad tek kupim motor i željan sam vožnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

S obzirom na iskustvo koje ima a pri tom ne poseduje dozvolu, bolje da sredjuje motor da bude siguran kad sedne da ga vozi. 

Moja merila se mozda krse sa opstim misljenjem, ali ja nikad ne bih radio "do pola". 

Da vadim semeringe a da ne rasklopim vile, je apsurd. Svakako su skinute sa motora, sve poodvrtano. Razlika je samo u ta 3 cima ako je sve ispravno, i malo vremena za pranje. I onda si miran. Ako se ne rasklope lako, treba proveriti. 

A po toj logici, sad zamenis semeringe i ulje, pa dogodine ili na zimu opet semeringe i ulje da bi uradio kako treba? 

U tom slucaju vozi sa losim vilama, a potrosio je vreme i novac. 

I onda trosi ponovo vreme i novac da napravi kako treba? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 47 minuta, Nimmin je napisao:

Može, ali da li je realno očekivati da neko ko gumu sa felne skida testerom a gepek juga otvara sekirom ima baš u svojoj radionici presu pri ruci? 

;)

Hahahha bas sam to hteo i ja da napisem.Cuj prese,radapcigeri,helicoili,ormani crveni sa alatom.

Ma ljudi nema veze,rasklopio sam, da nisam ne bi ni znao da ovo ne valja sastavio bi i vozio dan dva pre nego ovako.Inace koliko sam iscackao info na guglu ti klizaci ako ne valjaju onda viljuske imaju lufta pri radu i opet brzo popusti semering pa procure.

Tako da bolje ovako,ovi nemaju teflona,vidi se samo boja bakra,negde su i poplaveli.Mozda mogu i nesto drugo da ostete.Bilo je malo ulja u stapovima.Desni nije cureo jer je bio maltene bez ulja a levi koji sam video da curi je kao i imao.

Budi bog s nama kako ljudi odrzavaju motore i voze tako.

Nego kad stavim nove sledeci put kad menjam ulje lakse cu rastaviti i ocistiti sve,nece zaglavljivati.

Recite vi meni ona svecica stara,jel to znaci da je prebogata smesa.Bas je puno uglja.To meni lici na bogatu smesu,mozda i glavi plovak ili nesto trece...Losa kompresija?Mada nisam primetio los rad motora.Naprotiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta znam, nemam ni ja presu a verujem i 99% ostatka na forumu da takodje nema. Ali znam ko ima i da mi treba otišao bi kod njega i zamolio ga (platio mu/častio ga)da mi začas to završi. Umesto da sjebem nešto i provedem pola dana lupajuci po njemu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 9 sati, Dzejev sin je napisao:

Hahahha bas sam to hteo i ja da napisem.Cuj prese,radapcigeri,helicoili,ormani crveni sa alatom.

Ma ljudi nema veze,rasklopio sam, da nisam ne bi ni znao da ovo ne valja sastavio bi i vozio dan dva pre nego ovako.Inace koliko sam iscackao info na guglu ti klizaci ako ne valjaju onda viljuske imaju lufta pri radu i opet brzo popusti semering pa procure.

Tako da bolje ovako,ovi nemaju teflona,vidi se samo boja bakra,negde su i poplaveli.Mozda mogu i nesto drugo da ostete.Bilo je malo ulja u stapovima.Desni nije cureo jer je bio maltene bez ulja a levi koji sam video da curi je kao i imao.

Budi bog s nama kako ljudi odrzavaju motore i voze tako.

Nego kad stavim nove sledeci put kad menjam ulje lakse cu rastaviti i ocistiti sve,nece zaglavljivati.

Recite vi meni ona svecica stara,jel to znaci da je prebogata smesa.Bas je puno uglja.To meni lici na bogatu smesu,mozda i glavi plovak ili nesto trece...Losa kompresija?Mada nisam primetio los rad motora.Naprotiv.

U kakvom stanju je filter vazduha? Ako je on prljav, onda je to uzrok prebogate smese i crne svećece...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Dobro zagrej felnu sa tim fenom i nove lezajeve pravo iz zamrzivaca u nju. 

 

Za crnu svecicu ko sto ti p.killer kaze, sigurno je filter vazduha jos uvek fabricki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
Pre 20 sati, abarth_maniac je napisao:

Licno, ne drzim lezajeve u zamrzivacu celu noc zbog masti, ali ih cesto ohladim sat, dva. 

 

A sta se desi sa mascu u zamrzivacu? Mislim, i ako se zgusne, stegne ili sta vec, posle kad se lezaj zagreje ce popustiti, jel?

Mislim, tom logikom bi sva kola poriknjavala na minusu zimi kad ih ostavis preko noci. 

Jel ti to onako ofrlje gadjas ili postoji neka nauka koje nisam svestan?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja znam da se tehnika vruće-hladno primjenjuje gdje god presa nije priporučljiva.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ajd da pametujem još malo :  Ko što si i sam rekao, nemaš alat, nemaš presu, nemaš svašta nešto, al po nešto i imaš. Takođe, ko što si rekao - nemaš ni znanja ( mehaničarskog ), al po nešto i znaš, a nešto i saznaješ po malo.  U principu smo skoro svi tako počeli, niko ništa nije znao, a ni alata nekog nije imao, retki su možda imali oca mehaničara pa da im je bilo lakše.

  Ipak, uz sve to što nemaš, imaš jednu stvar koju mnogi nemaju ( nemam je ni ja iako dugo vozim motor ), a to je garaža. To ti je već dobar osnov za početak jer imaš gde da se baviš svojim motorom opušteno. 

   Moj ti je savet ( pošto svega imaš tu - već si pominjao ), da jedan deo garaže raščistiš i u nekom ćošku postaviš jedan sto na kome ćeš moći da radiš - još bolje bi bilo ako bi mogao da napraviš pravu radnu tezgu koja stabilno stoji i ne pomera se. Na nju na nekom pogodnom mestu postaviš jednu stegu, to uvek potreba. Iznad te tezge utipluješ jednu panel ploču po kojoj iskuckaš eksere i okačiš alat ( ono što imaš ) i ono što ćeš tek nabaviti, a na vrhu jednu dugačku neonku ( dobro svetli, a troši malo struje ). Možeš dodati tu na tezgu još jednu lampu ( Kao one za tehničko crtanje ) kad ti za nešto bude trebalo bolje osvetljenje.  Takođe tu u garaži montiraš i neku policu gde ćeš stavljati delove koje skineš sa motora kad nešto radiš, da ih ne šutiraš i ne saplićeš se o njih po celoj garaži.  Veruj mi, koliko god sad imaš malo alata, brzo će se nakupiti još jer je ovo takav hobi. Da, ima tu i jedno pravilo, a glasi : Što god radio u garaži, kad završiš uvek izbriši alat i vrati ga na svoje mesto ! ( sutra kad dođeš opet da radiš biće ti prijatnije da ne moraš da tražiš alatke gde su ) 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 3 sati, Jelenko Vilotic je napisao:

A sta se desi sa mascu u zamrzivacu? Mislim, i ako se zgusne, stegne ili sta vec, posle kad se lezaj zagreje ce popustiti, jel?

Mislim, tom logikom bi sva kola poriknjavala na minusu zimi kad ih ostavis preko noci. 

Jel ti to onako ofrlje gadjas ili postoji neka nauka koje nisam svestan?

Janko, nisam nikad dublje usao u tematiku (jesam ali ne preduboko). 

Sve u svemu, nisam rekao da moze da skodi veliko, nego ja ne "zamrzavam" 

Postoji trenutak kao kod pregrevanja maziva, da se vlaga i mast sjedine pa nastane emulzija. 

Uglavnom se to kod kvalitetnih masti ne desi kad su nove, ali ja jednostavno ne rizikujem, jer je dovoljno da lezaj bude na 10-15 stepeni, a mesto gde ga ugradjujes na 60 ako je Al, te da mesta tolerancijski budu u zazoru iako su na 20° C bila u preklopu za jedno polje (sto je slucaj kod lezaja tocka motocikla {J/h} npr) . 

SH aluminijuma i celika je mnogo drugaciji, te nema potrebe da se celik ohladi na minus ako se Al zagreje na +60, gde jos uvek ne menja svojstva kubne resetke, te ne omeksava niti dobija pukotine izmedju zrna. 

Nadam se da da sam bio jasan... :neznam:

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
1 hour ago, drumskalisica said:

Da, ima tu i jedno pravilo, a glasi : Što god radio u garaži, kad završiš uvek izbriši alat i vrati ga na svoje mesto ! ( sutra kad dođeš opet da radiš biće ti prijatnije da ne moraš da tražiš alatke gde su ) 

Da i ja malo propametujem :D

Ovo što je Lijan rekao, pokušavam da utuvim u glavu svim novopečenim, a bogami i nekim starim majstorima. Alat moraš poštovati, održavati, držati ga uvek na istom mestu. Najviše vremena se (i živaca) se gubi tražeći alatku po radionici, dvorištu, ulici. Nikad ne trpati alat na gomilu, jer će ti onaj sledeći potrebni biti uvek na dnu gomile. Mnogo manje vremena se izgubi kad se alat po upotrebi vrati na mesto, nego kad se traži. U odnosu majstora prema alatu ogleda se i sam majstor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Filter vazduha je bio prljav pa sam stavio novi.Znaci sa novom svecom i novim filterom je restart,zanemaricu ovu staru jer je mozda bilo i do filtera.

@drumskalisica,citam tvoj tekst i sve si pogodio.Saplitanje o alat,gubljenje vremena na trazenje gde sam ono spustio malopre i ovo i ono.Totalni haos u malom prostoru.To sa tablom sam video u svakoj radionici i napravicu cim ozdravim.Malo da poradim na pedantnosti.

Nisu dosli oni klizaci danas a i ja se razboleo ko ker,neki stomacni virus sacuvaj boze.Jesam seronja majke mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Неће нико да то каже то, избаци све слободно, не ваља задржавати у себи :)

 

А ионако креће лошије време, не жури, боље да га средиш како ваља и требује :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U takvim slučajevima ako je drvena stolarija u pitanju hoće farba da se digne. A kod PVC krene da se vitoperi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da dodam još malo, prikupi i nekih posudica ( od euro krema, margarina , pomada i slično ) da kad nešto rasturaš možeš u njih da stavljaš šrafove i sitne delove da se ne pomešaju ( od jednog štapa prednje viljuške u jednu posudu, od drugog u drugu ).  To za početak, a vremenom ćeš nabaviti i one prave ozbiljnije sa magnetima . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U lidlu bude tih sa magnetima. Neke sitne pare.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Podrška za sugestiju @drumskalisica o neophodnosti tezge i panoa za slaganje alata, podižem za jedan nivo: napraviću i pokloniti obe stvari našem kolegi @Dzejev sin, da mu bar malo olakša muke prilikom radova.

 

Sad ono sitnim slovima:  uslov je da sam preuzme. 

  • Sviđa mi se 16
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Hvala puno opet al nemoj praviti,imam tezgu.Dve ako stavim nece biti mesta za motor:)

A i sam prevoz toga bi me bacio u opet neke nepredvidjene troskove,iznajmljivanje kombija i slicno.Sad bi stavio akcenat da slozim ovo gvozdje,sa ovim sto imam i bez nekog lickanja i sminkanja.

Evo hvalim se okolo kako hoce da mi pomognu ljudi sa foruma,kaze zena pa da,vi ste kao sekta neka,ludaci.:)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Stigli klizaci al ne odgovaraju.

Spada onaj veliki,izgleda da je 2 mm siri:zbunjen:Propast

Ne znam kako,lepo me pitao covek za koje viljuske rekoh 41.Pa jesu 41 majku mu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja