Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa gledao sam oglase.Da,neki su bili 1800,neki 1600.Pa neki ispod hiljadu na slikama vidno propali ili meni predaleko.

Onda kupim preko foruma ovde motor,sve mi delovalo ok.

Al vidis,kako bi ti proverio kod prodavca na ovakvom motoru dal sline viljuske?Kad svaki ovaj ima harmonike.Koje nema sile da skines ni povuces na gore,veruj mi probao sam kuci svim metodama pa i onim siledzijskim.Ni mm ne mogu da mrdnu,dal je stavljan neki lepak il sta al ja sam morao da ih isecem da ne bi skidao tocak.Takodje ne mozes ni znati dal ce nesto puci propasti ili pokvariti se posle 30 ili 30 000km.

Tako je kad kupujes polovno u toj ceni.

A XT600 drzi tu neku cenu pa iako je s kraja osamdesetih nema boga da nadjes ispod soma.

Nacitao sam se tema i ovde i na onom drugom forumu kad su ljudi kupovali i od clanova kao dobar 2kf,3tb za soma i ispod soma i najebali kao ja i cak i gore.Da im ne pominjem imena,svi su se zajebali i svi su bili pocetnici i nisu znali ili su verovali.Neki su posle takvih kupovina prodavali delove na kilo.

A sad prodati za 600 motor zato sto mu je pukao osigurac zupcanika od 250 din i 3 min posla ili procureo semering na vili,20€.I recimo za mene dan posla sve sa zamenom svega gumenog sto postoji u kandzi kocnice,poliranjem klipa i novom kocionom.To tek sad ne bi imalo smisla.Da,ja znam,puci ce ver i sajla kvacila ili gasa u nekom momentu,pa sta.To je za ocekivati kad kupis motor iz 88.I na onome iz 98 isto tako se desi.Mozda ce flansna karba puci kad budem skidao karb?I sta onda?To nije moglo da se vidi pri kupovini,kao ej a ja kad budem cistio karb puce pa cu menjati.Mozda hoce mozda nece.

Mozda ce da vrisne kvacilo ili komplet masina.I?Sad radi sve,al kupio si polovno i nemas garanciju niti besplatan servis u istoj.Onaj kupi nov KTM pa citamo temu...

Ja tebe @Jelenko kapiram sta si rekao al isto ne vidim smisla u tome nimalo.

Ja da ovo sad prodajem za 600 izgubio sam 800 i jos treba sa svakim manijakom s mangulicama i ostalima da se raspravljam jer mi spusta cenu na 400 zbog vile koja curi.

A vise se u zivotu,znaci nikad necu upustiti u kupovinu polovnog motocikla od 1000-2000€ jer su sve to krsine koje moras da stavis na kanal 6 meseci da bi bili kako treba i bezbedni.I ja sam beznadezan sluvaj konja koji veruje kad mu neko prica da je to i to u redu.Ovaj kad zavrsim,sto ja sto strucno lice,bar cu znati svaki sraf gde mu je i za sta.I znacu da je sve sto nije valjalo zamenjeno novim i kvalitetnim i da to sad radi i nema sta da se krije negde.

I nemam para da sad sve sredim,sredjivacu ga po malo pa makar do penzije jer ne odustajem.Ne moram ni da vozim jebeni motor godinama jos,al cu da ga zavrsim.

Sad kad uradim viljuske i kocnice i te gluposti kraj ulaganju za ovu godinu.Nema vise kinte za zajebanciju imam i porodicu,glup sam za motore,ubijanje cene i sve u vezi toga al znam koliko smem i mogu da potrosim na svoj hobi bez da ugrozavam najblize.

Uvek sam imao neki hobi.Da ne nabrajam.

Akvaristika je jos skuplja kada imas 34 akvarijuma:lol:

Predug post znam,tema pocela da smara,al svi ste videli slike viljuski motora na stolu i srafova pa cu i to da stavljam za svaki slucaj:)

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 14 minuta, bocca_bastard je napisao:

Ima dobre u woby haus. Ako yi je daleko imam ja da ti dam ;)

Hvala stizu zajedno sa semerinzima ionako nije za voznju dok to ne sredim.Imam Hondu da mi ublazi tugu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Odakle si ti bese. Znam da mi nisi blizu, ali imam zelju da ti pomognem. I da dokazem da si skroz u pravu. :)

Pa da je '68. Da se napakovati kao bombona. 

Inace, za motor do 2000 €... 

Eno mog SVa, nije na prodaju, ali da neko dodje sa parama, ja ga dam i garantujem da ce da se navoza slatko a da ne pipa nista bar jednu celu sezonu, a verovatno i 3.;) 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ja sam ti bas daleko,predgradje Bg.

Hvala svakako beskrajno.

Ima motora dobrih kod dobrih vlasnika,samo ja nisam tako naleteo,malo i nestrpljenje i sto i dalje ne kapiram da neko moze da laze u oci kao da je lud,psihopata,patoloski lazov sta vec,da ne trepne,ne pocese se ni iza uva po ,nosu,skrene pogled,cesne lakat jebem ti te metode ne rade nimalo:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Jer onoga na slovo,na slovo...g?

Ma si lud,ovo kad se sredi motor za apokalipsu,bezanje i pucanje u zombije,de na ono da me proda pa mi izjedu zombiji creva i dzigericu na sred mosta.

Samo fali XT na spotu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
pre 23 minuta, Dzejev sin je napisao:

jer su sve to krsine koje moras da stavis na kanal

kako moze squter na kanal..:cirka1:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
pre 35 minuta, Dzejev sin je napisao:

jos treba sa svakim manijakom s mangulicama i ostalima da se raspravljam

Trebao si ti da uzmes u zamenu one prasice i jarice! Slave... veselja... pecenja... nove godine... bozici...

Lako bi to rasprodao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Hteo sam al se mangulica vec dva puta prasila i nije to dobro vise a prasici mogu samo u kobasice trenutno.Hteo lik da me zajebe al nije mu uspelo.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja već, sa još jednim kolegom, pravim planove da zapucamo kod Džejevog sina pa da mu malo pripomognemo u sređivanju tog XTa. Ne zato što se sažaljevamo, baš naprotiv...jer vidim sa koliko energije i želje pristupa svakom izazovu, što toliko želi da sredi taj motor i što ne odustaje iako naiđe na (naizgled) nepremostivu prepreku...

 

Ima taj XT da fercera još dugo godina pod guzicom Džejevog sina... ;)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Dolazite pomagajte,al cek da stignu delovi da ima sta da ceprkamo i da vozimo:jee3:.Ne odbijam drugarsku pomoc u tom smislu,aa,njet,znam da ne znam.Sad sam podigao motor na ormaric,ceka operaciju:)Kake dizalice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Реално, ја сам помогао више него ико!

Док сам био ту, палио је као мина, није замуцкивао на леру, није цурела виљушка и, најбитније, није хучала трећа брзина! :)

 

Ако је неко заинтересован, исцелитељску моћ ћу радо користити на вашим мотоциклима, уз скромну новчану надокнаду, гаранција 12 часова! :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Jeste stvarno nije hucala.Ulja je bilo onako za lek na viljusci al ne ovoliko kao posle tvog odlaska.A ne stucka jer sam mu zatego onaj sraf u cevcici dole.

Sad kad zahuci ja stisnem kvacilo i prestane taj zvuk.Probao sam nizbrdo u  trecoj pustim korman i huci sacuvaj boze.

To najbolje vise da ne pominjemo dok ne dodje neko bez magijskih moci da vidi sta mu je stvarno:).

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Реално, ја сам помогао више него ико!
Док сам био ту, палио је као мина, није замуцкивао на леру, није цурела виљушка и, најбитније, није хучала трећа брзина!
 
Ако је неко заинтересован, исцелитељску моћ ћу радо користити на вашим мотоциклима, уз скромну новчану надокнаду, гаранција 12 часова!

Znaci viljuška je propisala nakon sto si ga obrnuo krug?

Pitam se šta bi tek procurelo da sam ja okrenuo krug. :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Hahahah neeeee:)

Nisam uspeo da ga nagovorim da provoza.Nije smeo jer je citao da sam ja sredjivao zadnji tocak i prednju kocnicu,video zadnju kocnicu na stolu pa kao neka ne moraaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма јок, не плашим се заустављања, има на форуму мој снимак како елегантно сјашем ако помислим да неће сам да се заустави :)

 

Више ме је бринуло да не искривим фелну, чуо сам да су скупе за поправку :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 20 minuta, lestra je napisao:

Mogu da ti pomognem da ispraznimo gajbu piva to znam oko motora:cirka2:

Ja sam prestao da pijem pivo.

Imam mali zeludac izgleda i posle 4 osecam se kao da sam se prejeo a nisam cirke i zapisavam okolo ko macor u teranju.

Sad samo spricer cepam,i od piva mi se spava.

Zubo legendo:lol3:

Daj link od tog snimka da vidim jos jedared,ne znam gde je ovde

 

Promenio član Dzejev sin
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Hahahah neeeee
Nisam uspeo da ga nagovorim da provoza.Nije smeo jer je citao da sam ja sredjivao zadnji tocak i prednju kocnicu,video zadnju kocnicu na stolu pa kao neka ne moraaa


Aaa daa! Nema dva diska napred :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

A na proleće kada utegneš guju sorte poskok da napraviš jedan video klip, odnosno vlog da stvoriš. Na primer uz Resavsku na zadnjem točku. Znači šine, znači nebo, šine, nebo, šine. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
17 hours ago, ThePainkiller said:

Ja već, sa još jednim kolegom, pravim planove da zapucamo kod Džejevog sina pa da mu malo pripomognemo u sređivanju tog XTa. Ne zato što se sažaljevamo, baš naprotiv...jer vidim sa koliko energije i želje pristupa svakom izazovu, što toliko želi da sredi taj motor i što ne odustaje iako naiđe na (naizgled) nepremostivu prepreku...

 

Ima taj XT da fercera još dugo godina pod guzicom Džejevog sina... ;)

 

Uračunajte i mene pa ako se uklopim, eto zanimacije :takoje:

Ja sam na mojoj od kupovine do sadašnjeg trenutka radio:

- napukla cev podrepa na levoj strani, zavareno
- rebuild strujne instalacije od fara do repa, svi potrošači, regler + LED radno svetlo, 'nesalomivi' zadnji migavci...

- gume koje su došle na motoru sam bacio, kao i guvernal

- zamena lamela i opruga, štelovanje korpe, dihtung dekle, čišćenje nepovratnog ventila, nova sajla kvačila (staru bacio)

- helicoil *2 za šrafove poklopca uljnog filtera

- servis štapova

- kompletna restauracija zadnjeg amortizera 2Kf (ima tema na forumu @icatenej )

- zadnji točak 18, rim-lock, silikonske podloške za ventile + šuspleh 2Kf

- ležajevi prednjeg točka

- kupio drugi rezervoar, unutrašnja zaštita rezervoara epoksijem, farbanje spolja, slavina

- filter vazduha samogradnja

- x-ti put punjenje lonca vunom, pravljeni db killer

- kompletno sređivanje oba karburatora

- krpljenje uljocura na ramu, dno rezervoara ulja

- presvlačenje sedišta, trimovanje sunđera

- zamena repa i zadnjeg svetla za fabričke

- trenutno mi je zadnji točak 17 na pletenju, kupljeno sve novo da se napakuje, osim žica (pukla jedna u vožnji, na putovanju)

- kastom poluga menjača

- limena zaštita zadnjeg kočionog cilindra

- duboki ATV Rental guvernal, Ufo alu štitnici sa dodatnim štitom, skraćene poluge, grip obloge za poluge, nov kočioni cilindar prednje, elektro komande zamenjene, preklopni retrovizor (trebaće još jedan, da bude dva zbog tehničkog)

- nova podloška matice prednjeg lančanika, nove podloške matica zadnjeg lančanika za 17 točak, novi limčići za pločice napred, novi roleri pogonskog lanca

- zamenjen anlaser

- u međuvremenu je oblajznulo još nekoliko navoja kojekude po agregatu, sreća pa ne curi nigde ništa što ne treba, biće sređeno kad se bude radila generalna

 

- ne mogu da se setim više...

 

Šta je ostalo da se uradi:

 

- zamena lonca nekim kulturnijim, tišim (30 - 120 evra)

- kompletan i potpun rebuild zadnje viljuške i linkova (100 - 150 evra)

- generalna (karike, glava, dihtunzi, nepovratni ventil ulja, lanac bregaste, ležajevi u agregatu, dal će trebati klip, klipnjača i ko zna šta još, to će se tek videti) (300 do 800 evra)

 

Napisao sam već da sam moju XT kupio u 'voznom' stanju :D

Al taj motor ima dušu, tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

dodatak:

Pored pletenja zadnjeg točka 17 (taj mi služi za u dvoje i sl.), krenuo sam u akciju 'prefarbavanja' celog motora.

Predhodni vlasnik je ofarbao ceo motor kao da je auto, gomila gita, farba za kola i lak na kraju. Istina, to je sve urađeno vrlo kvalitetno pa se u silnim njegovim padovima i nije mnogo ogulilo. Ali se ogulilo dovoljno da, uz razne nalepnice nasumično lepljene, motor postane šaren kao cirkuska šatra. Osim toga, kako sam počeo da skidam staru farbu i git, skontah da će motor biti najmanje 10 kila lakši :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

UAjooooj!!! 

O tome ja pricam.

Tebi svaka cast to je bas bas veliki posao i sve muke sto idu uz to,a ima ih,nije sve zabavno i bez frustracija.

Gde pletes tocak je meni bitna informacija posto me to ceka u buducnosti?

Elem,ja sam takodje danas bio vredan,stapovi su skinuti a odvijanje imbusa na dnu stapova ide lakse dok su stapovi na motoru.Osovina posluzi da se ne uvrcu stapovi,imbus 10 i otpusteni imbusi.

20191119_152613.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Skinuo sam stapove a da ne ide sve kako treba pobrinuo se jedan sraf sto steze stapove.Sve sam skinuo normalno a taj jedan nije mrdnuo a vec je naravno bio sjeban.Sraf je za kljuc 12 ali ne prima vise ni 12 ni 11 ni nista.Oduzeo mi je bas gomilu vremena i snage,na kraju sam resio da ga unistim i izvadim.

Moracu nabaviti onaj ekstraktor srafova...

Promenio član Dzejev sin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

E da,pominjes rolere lanca,video sam to na wemoto al moj motor ih nema,ne vidim ih ni u prirucniku a ne znam ni gde se stavljaju.To su oni tockici?Sta gde,kako i zasto ako te ne mrzi da mi objasnis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja