Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pažnja! Iz iskustva znam :D da ti poklopci za štelovanje ventila umeju da budu već sjebani ili da se sjebu prilikom vraćanja, tj. prekomernog zatezanja. Koliko se sećam, imaju O-ring (veeeeliki) inače cure. Kod mene su bili samo nabijeni i zamazani silikonom, pa sam morao da pravim nove kod strugara. Srećom, navoj na glavi je bio neoštećen. Pazi kod pritezanja. Ne steži k'o... Džejev sin :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ti poklopci kod mene pa...vidi se da je neko vec otvarao,necim.Mozda sekacem,sekirom,cekicem.

Oni spijuni dzabaka,350 din set,i casom to proverim.Ako otvorim dekl.

Ako tu ima dihtung od onih koji ne mogu opet da se vrate ne diram nista.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nijedan gumeni dihtung koji je bio grejan, stezan i sl. ne treba vratiti, nego zameniti. Stvrdnuo se i deformisao. A glava se greje. I to ozbiljno :D .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Super.A taj o ring predaje ti japanski sinto monah u Kojasanu,kada pobedis Jizo statue u borbi uma i prodjes 12 Shinobija pre groblja koje krije kriptu punu zamki i polozis ispit sinto budizma i konfucijanizma.

Onda ti daju sveti Japanski o-ring da zamenis deklu na Japanskom motoru iz pre-pokemonske ere Pikacua i dobar vetar da odjedris kuci...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

:D:D:D ja sam ga dobio uz čepove koje mi je strugar napravio. Mislim da ih ima u prodavnicama delova za automobile/traktore. Samo nemoj da stavljaš diht masu (crvenu) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Izguglaj MF Seals, bili su u Leštanima, a verovatno su i sada. Prave sve dimenzije. Samo im reci namenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 20 minuta, Dzejev sin je napisao:

Pa ja sam blizu Lestana.

Kako vi ljudi znate sve te stvari?

Cuj MF,traktorski delovi,svaka vam cast.

:lol:

Vidi drug... muka... to te natera da tražiš i gde nikada ne bi pomislio da tražiš...

Ja sam bio u vrlo sličnoj situaciji kao ti (možda čak i u malko goroj, barem što se novčane strane tiče)... Kupio Teneru 600, sve super...zadnji dinar dao za nju... Nakon samo mesec dana frajlauf gercrkt - cifra za nov 270 evra (ne pitaj gde sam našao te novce i koliko sam ih otplaćivao :lol: ). Namestim to i nakon još mesec dana prolupa nešto u mašini - na agregatu otišla mala pesnica na radilici. A ja kao crkveni miš, živim u NS-u na kiriji, plata jedva da se preživeti može. Jedan majstor mi traži 100 evra samo da otvori mašinu, drugi kaže skini ti agregat i donesi, pa ćemo videti šta je...

I tako mene ta moja muka natera da sam samcijat skinem agregat sa motora, otvorim ga na stolu i sam zamenim radilicu, zamenim lanac bregaste, ufazim paljenje, naštelujem ventile, zamenim dihtunge...

U takvoj situaciji, čovek kad nema izbora, rešenja traži i na mestima gde nikom ne bi palo na pamet... Tako sam i skontao da mnoge stvari na našim motorima pašu od raznih traktora, Golfova, Opela, pa čak i od Tomosa... ;)

Samo je bitno da znaš šta ti treba i šta da tražiš... :) 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Nije da te plasim, mada plasljiv vjerujem nisi :)

Ali spominjes nekoliko puta hucanje u trecoj pa da ja probam odgovoriti.

XT600 ima kazu veoma lose mjenjace. Desava se to da su kao biva zubcanici u mjenjacu lose termicki obradeni i lose hladeni, pa prema tome imaju tendenciju da se krune odnosno cak da pucaju zubci. 

I da ti novo nastali opiljci putuju kroz masinu sa uljem i istu unistavaju. 

Ovaj problem je izrazen naj vise na  petoj brzini mada sam licno vidio citave mjenjace unistene, ukljucujuci i moj na 34L.

Problem je vise izrazen na starim modelima 34L i 55W ali je prisutan kroz sve modele. 

Moze da se rjesi i moze da se poboljsa. Ali bojim se da mora masina da se rasturi i nije jeftino za rjesiti.

Moja preporuka bar za sada jeste da kupis uljnu stoplu sa magnetom i pratis opiljke na magnetu, to bi trebalo da da pribliznu sliku sta se desava.

Inace ako naravno zelis mozes malo da istrazis to sam kucajuci u google ,,yamaha xt600 gear box issues''

 

Na kraju vrlo je izvjesno da ovo mozda nije problem i kod tebe ali cisto da znas i za ovo. 

 

 

 

 

1vj-motor-rep-24.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Taj zvuk je kao da se ukljucila neka turbina.Samo u trecoj.

Cekajte,sutra cu da probam,kad krene taj zvuk i ja stisnem kvacilo,ako nestane zvuka znaci da je menjac?

Jesam u pravu?

Mozda je prethodni vlasnik ugradio turbo:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Džaba je obnavljao ovu felnu kad je kriva. Trebalo je čim je skinuo spoljnu gumu da je stavi na balanserku i proveri dal je felna u redu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa eto dokaza da ne moze se skine normalno:)

Jutros sam hteo da odem motorom negde i reko da proverim par srafova oko tockova i vidim da mi umalo nije se odsrafila matica prednjeg lancanika.

One usice od osiguraca sto se saviju uz stranu matice su otpale ostala samo jedna:staa2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pod hitno stavljaj novi osigurač dok je navoj još zdrav.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Eto smora.Opet ne moze da se vozi.

A jebem ti krntiju sve trulo,umorno i otpada.Treba da se pomirim izgleda da nema ovde voznje jos duze vreme.

Gledaj stap levi,katastrofa.Ulje samo pici...

20191118_131924.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 23 minuta, Dzejev sin je napisao:

Eto smora.Opet ne moze da se vozi.

A jebem ti krntiju sve trulo,umorno i otpada.Treba da se pomirim izgleda da nema ovde voznje jos duze vreme.

Gledaj stap levi,katastrofa.Ulje samo pici...

20191118_131924.jpg

Ako želiš da ti štap ˝preživi˝tj. da ne dobije riseve (ako već nije dobio), nipošto nemoj ovaj štap dalje sabijati. Čak ni u mestu. Savetujem pod hitno skidanje štapova i demontiranje ovog otpada od semeringa...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Znam druze za taj jadac:/

Ne smeju da rade da ih glodje prljavstina i ko zna sta.

Parkiramo masinu i cekamo delove,nema drugog izbora.Izmenjacu mu sve do sledece sezone sad sam se zainatio on ce meni da huji i da se raspada unaokolo,e neces majci  ja da ti kazem!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Tu su sigurno i ležajevi točka stradali kao i semerinzi na istim... Kad budeš skidao štapove, odmah proveri i ležajeve i semeringe... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ovo postaje muka za citati. 

Nazalost, ispalio si se preko svake mere. Po mom misljenju za 1200 evra xt tog godista bi morao da bude kao iz radnje. 

Ja sam 2007 godine prodao xt600 za 1700 evra, mislim neko 92 godiste model sa anlaserom, bio je kao iz radnje. 

Po kojoj logici si ti naseo 12 godina kasnije na 1200 evra za motor u katastrofalnom stanju? Nisi klinac, zao mi je da ti stajem na muku, ali stvarno ne razumem. 

Jesi ti uopste gledao oglase i ponudu motora ili si to kupio tek tako?

Nista ne kontam. Ti ces do kraja uloziti jos 1000 evra da ga dovedes u vozno stanje. I opet ce vredeti oko 1000 evra. Gde je tu racunica?

 

Jel nije bolje odustati od toga, prodati za 500, 600 evra, uzeti sve te pare na gomilu koje ces svejedno pljunuti i kupiti nesto da valja. Pa moze se za 1400, 1500 evra kupiti sasvim lep motor.

 

Ti si dosad da sam ja sracunao ulozio bar jos 400. Znaci sad si na 1600 a motor samo nastavlja da kenja

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nije to sve tako crno, kako na prvi pogled (i ovako na forumu) izgleda... Motor jeste zapušten, potrošni delovi dotrajali... Ali sve se to može dovesti u red. Čak i da košta 1000 evra popravka, opet posle toga možeš da imaš zdrav i lep motor, posle više nije bitno koja mu je tržišna vrednost jer nikada takav motor ne može ni izbliza da vrati pare. Ali sreću u toku vožnje i osmeh na lice itekako može da obezbedi, a ta sreća onda zaseni sav uložen trud i novac. Čim ti sedneš na taj (sređen) motor i dodaš gas, a on ripi kao pobesnela guja, pa kad mu čuješ zvuk kako brunda i kako ore njive zadnjim točkom...to vredi svaku tu prolivenu grašku znoja i svaki dinar dat za njega...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Jelenko Vilotic je napisao:

Jesi ti uopste gledao oglase i ponudu motora ili si to kupio tek tako?

Kod nas ti je tako, zasto, to niko nezna :neznam: kada pogledam oglase moj motor iz '94te je skuplji sada nego pre 7 god. kada sam ga kupio, bacim pogled ponekad na oglase a cifre 1300-1600 € kada uporedim stanje moj bi po toj racunici vredeo 1800€ sto bi me bilo sramota da trazim.

Uostalom dali ulozio sad 1000€ pa bio miran 3 god. ili u sledece 3 pomalo ulagao prece 1000€ uz pauze ili ostajanje na putu (a i to kosta).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja