Jump to content

Moto Zajednica

Opet od babe devojku

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Salim se.To bi bilo vec previse a i ne znam koliko je sigurno.

Ja skidao gumu testerom a sad treba da stavljam rim lock na drugu.

Nema od te rabote nista,najvise mrzim skidanje guma.To me uvek iznervira do apsolutnog besa.

Kad otpadne ventil onda cu:lol:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 8 sati, Dzejev sin je napisao:

Sad mi je jasno sto Djunta nece ovo da radi,pa to je ludilo.Svaki,ali svaki sraf na felni se raspada od rdje i nijedan nema citav.

 

Da, sa jedne strane mi je drago što si me razumeo, sa druge,  žao mi je što je na ovakv način. Radim najkomplikovanije točkove sa rezultauma  među najboljim u svetu, imam 4 polupana trenutno, odbio sam još nekoliko koji nisu grdni kao tvoji, nema smisla da avanzujem u "točak otpad", završio sam sa takvim problematičnim. Nisam čovek koji traži da se moli, rado bi ti pomogao da je to iole bilo moguće, na žalost nije, kako sam predpostavio. Ovo je tema u kojoj sam samo jednu žicu otpuštao 2 sata da nebi otkinuo i oštetio ništa:

 

 Ovo je moj klip koji sadrži tuđe snimke  pokušaja rasklpanja BMW točkova, rasklapam i ja uz veliki napor da sve ostane neprimećeno, al takav točak bez diskova košta oko 1.400€:

 

 

Pre 7 sati, Dzejev sin je napisao:

Brate ja da sam znao da je zicani tocak takva jebada nikad ne bi kupio to.

Al za izivljavanje mozes,jebi zicu teras dok se ne raspadne.

 

Sve traži svoje održavanje, pa i žičani točak. Ako se to ne čini, on  postaje nebezbedan za vožnju, a zub vremena učini to što je na tvojim. Sve se to blagovremenim i povremenim servisom eliminiše i točak jako dugo može da služi. Žičani točak je neuporedivo jači od livenog, zato je nezamenljiv za veća opterećenja i udarce, cena je pomenuto nužno održavanje.

 

Ako budeš sam preplitao, obruč mora da bude ravan i okrugao, žicama se ništa ne ispravlja,  one sve  prave i jednakih uglova, kad ih ima, svi navoji bez ikakovog otpora i noseći, uglavnom su specijalnog koraka i ne mogu metričkim alatom da se čiste, pri montaži ide antikorozivna mast koja ujedno obezbeđuje istančan osećaj pri zazezanju i podešavanju.

 

Sa srećom na dalje u svemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa da,nisam ocekivao ovoliko da je zardjalo i neupotrebljivo.Jedan sraf sam prstom okrunio,koliko ga je rdja unistila.Posle brusilice lako su ispale zice,niple su zdrave.Vidim na onom snimku morao je brener da radi dodatno.

Zice su 16cm, debljine 3.5mm na ovom motoru.Narucio sam iste takve dva kompleta,nek se nadje.Kasnije cu i prednji raditi ako uspem sa zadnjim da se izborim.

Znaci antikorozivna mast,toga se ne bih setio.Odrzavanje pretpostavljam kad god menjamo gumu prekontrolisati zice.

Trebao bih nabaviti kljuc za zice,obicni kljucevi slabo igraju tu,lako oblajzne nipl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ako već pravi ključ, bolje da uradi onu varijantu kao za žbice točka bicikle (stariji će se setiti kako izgleda) jer je kraći i može da vrti ceo krug između žbica. Može da posluži metalna kutija npr 35x35 ili 40x40mm, iseče se "prsten" širine 15~20mm i na dve naspramne strane, pri polovini, ureže dimenzije prema meri niple.

 

Nedostatak ovoga je mekoća materijala pa, da se ne bi "razlokala" takva naprava - ne pritezati njome već ključem pravljenim od tvrđeg materijala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, Dzejev sin je napisao:

Pa da,nisam ocekivao ovoliko da je zardjalo i neupotrebljivo.Jedan sraf sam prstom okrunio,koliko ga je rdja unistila.Posle brusilice lako su ispale zice,niple su zdrave.Vidim na onom snimku morao je brener da radi dodatno.

Zice su 16cm, debljine 3.5mm na ovom motoru.Narucio sam iste takve dva kompleta,nek se nadje.Kasnije cu i prednji raditi ako uspem sa zadnjim da se izborim.

Znaci antikorozivna mast,toga se ne bih setio.Odrzavanje pretpostavljam kad god menjamo gumu prekontrolisati zice.

Trebao bih nabaviti kljuc za zice,obicni kljucevi slabo igraju tu,lako oblajzne nipl.

 

Fabričke žice koštaju +/- 5€ po komadu, zamenske dobre, set oko 70€, ne znam šta si našao a da se isplati uzeti rezervni komplet. Ključ valja da bude adekvatan, ima niz prekomera, inače oštećuje niplu i tu onda počinje propadanje. Sve žice moraju da budu zategnute na punu radnu silu bez izuzetaka, mali ključići nemaju dovoljan moment sile za precizan osećaj, geometrija točka po svim parametrima treba da bude tačna, da ne ostane nigde neka napetost, anolgno federnoj konstanti i to sve istovremeno da bude ispunjeno. Takav točak jako dugo traje, ja pokrivam 2 godine a verovatno će ići na znatno duže, kontroliše se uvek posle primetnog udarca, a naravno da je pri zameni pneumatika to priručno i poželjno učiniti, očitava se geometrija i zategnutost žica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Bice to u redu...

Testiracu svakako na sebi pa javljam sta se desava sa jeftinijom varijantom.

Promenio član Dzejev sin
Aaaaaaaaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
On 11/9/2019 at 9:02 PM, lord_oblivion said:

Biće.
Ja sam na 17 stavio 45 a na 18 47, napred 15.
Ide uz masnu banderu al na 120 vrišti ko jajca da si mu stego. Zato do 100 ovi u autima još ne stignu da ubace u prvu sa semafora.

Druga stvar, ima da ti obrće gumu kao od šale, čak i na asvaltu. Morao bi da staviš bar jedan rim lock, možda i dva.

Meni sa jednim rim lockom obrće gumu za jednu do dve življe vožnje po terenu.

ja na TTR stavio napred 14 umesto fabrickih 15 a pozadi standard 44 i opet je nekako kilav,nema tu agresivnost,al zato vmax cini mi se moze mnogo mnogo da izgura..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L
4 hours ago, bocca_bastard said:

Vmax?? 

V oznaka za brzinu derivat rjeci ,,velocity" pa kao V max, maximalna brzina. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kolege, drugari i svi mi poštovaoci lika i dela postavljača ove teme, kako bi bilo da se organizuje akcija prikupljanja pomoći ne bi li donekle olakšali muku kolegi i omogućili mu da opuštenije priušti sebi neku neophodnu alatku, rezervni deo ili šta mu je već potrebno? (Zaista nema smisla da se, u nedostatku alatke, guma skida testerom za drva. :)

Kako sam to zamislio: kolega koji je blizu ili neko ko je voljan da novac koji se prikupi na kraju roka koji dogovorimo odnese našem drugaru (za sada bar većini samo virtuelnom) objavi podatke za uplatu (ovde ili da otvorimo posebnu temu?). Direktne pojedinačne uplate bi se istopile, zato i jeste poenta pravljenje "gomilice", ako se slažete. 

Akcija bi mogla da krene samo ako @Dzejev sin nema baš izričito nešto protiv, do sada smo već uvideli koliko je skroman, vredan i pošten, ali, takođe i naivan.

Ajmo malo dobre volje, pomagali smo i nekim anonimnima za koje većina pre same akcije nije ni znala da postoje. 

 

Jesmo li za? 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 44 minuta, Nimmin je napisao:

Kolege, drugari i svi mi poštovaoci lika i dela postavljača ove teme, kako bi bilo da se organizuje akcija prikupljanja pomoći ne bi li donekle olakšali muku kolegi i omogućili mu da opuštenije priušti sebi neku neophodnu alatku, rezervni deo ili šta mu je već potrebno? (Zaista nema smisla da se, u nedostatku alatke, guma skida testerom za drva. :)

Kako sam to zamislio: kolega koji je blizu ili neko ko je voljan da novac koji se prikupi na kraju roka koji dogovorimo odnese našem drugaru (za sada bar većini samo virtuelnom) objavi podatke za uplatu (ovde ili da otvorimo posebnu temu?). Direktne pojedinačne uplate bi se istopile, zato i jeste poenta pravljenje "gomilice", ako se slažete. 

Akcija bi mogla da krene samo ako @Dzejev sin nema baš izričito nešto protiv, do sada smo već uvideli koliko je skroman, vredan i pošten, ali, takođe i naivan.

Ajmo malo dobre volje, pomagali smo i nekim anonimnima za koje većina pre same akcije nije ni znala da postoje. 

 

Jesmo li za? 

Tako je,zaista nema smisla da se skida guma testerom za drvo,kupite mi bonsek:)

Salu za sekund na stranu.

Dragi @Nimmin,hvala beskrajno na ovome,ali ne dolazi u obzir,nikako.Apsolutno ne.

Kako da se izrazim...stvarno hvala,kao da ste to i ucinili.Nema razlike stvarno.

Motor je sam po sebi vec luksuz i nije realno da se skuplja pomoc za nekog da bi on ostvario kakvu fiks ideju koja nije od zivotne vaznosti.

Takve akcije su potrebne,i divna su stvar,kad je neki problem silni u pitanju,gde je nekome ugrozen zivot,zdravlje ili neki osnovni uslovi za zivot.Znam da je ovo moto forum a ne fondacija za pomoc Srbiji,ali ipak,takve akcije ne treba "trositi" na ovakve stvari,nego ako nekoga od kolega,ne daj Boze,sustigne kakva muka i nevolja onda sto da ne.

Svaku drugu vrstu pomoci prihvatam,nisam ohol.

Savete,sugestije,kontakte majstora dobrog za ovo,ono.

Evo kad promenim lance i zupcanike,i stavim gumu ako i dalje zveci i huci,bar meni,kao vid pomoci bilo bi super da se provoza neko do mene na kafu,pice,razgovor i kaze svoje misljenje dal da teram majstoru ili sta vec,on meni ja njuma itd:lol:

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Dzejev sin Drug, ja se evo, nudim da dodjem da proverimo mašinu kad bude trebalo... Ako bude trebalo, ponesem alata i razbucamo agregat na stolu... ;)

Planiram da uzmem godišnji krajem novembra...pa mislim da se taman možemo uklopiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
Pre sat vremena, štampar je napisao:

 

'Oće da te liši zadovoljstva ''sam svoj majstorisanja'':D....ja znam da tebe ne bi usrećio nov novcijat motocikl onoliko koliko te čini zadovoljnim kad npr. sam skineš gumu sa točka i to bez pajsera:lol:

 

Nastavljaj radove a mi će mo pomagati makar savetima...

 

 

I to je tacno.Citas me ko bukvar:)

 

@ThePainkiller super.Videcemo onda tad sta kako.I sta ce do tada da se desi.

Dobio sam neku bolest samo idem na solju i trese me neka mala temperatura,odem u tri radnje niko nema automat za migavac,ama nikakav.Uzmem kociono ulje da zamenim oces djavola,oni casovnicarski srafici na poklopcu posude za ulje oblajznuti skroz.

Pa me protera pa trci gore,samo menjam gace:lol:

Bio juce kod taste u selu,sumnjam da sam otrovan.A rucak kad stavise niko ne seda,samo ja i pasha,kao ajte vi prvi,vi ste gladni.On i ja se samo pogledasmo,sumnjivo,samo zetovi jedu:stabre:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Automat uzmi neki na otpad od golf 2, svako ce da ti ga da dzabe, radi posao bolje nego fabrika.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Sinče na džej, ti si kralj ovog foruma.
Zašto nema više ovakvih ljudi na oveme svitu?
Pozzz


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

E taman posla da nas ima vise...

Mora da bude neko i da nam popravlja motore.

E uspeo sam da zamenim napred kocione plocice i zamenim tecnost u  doticnim.Metoda je ova:

Uzmem neku teglicu napunim kocionom tecnoscu malko samo,jedan kraj gumenog akvarijumskog creva uronim u teglu drugi kraj navrnemo na sisicu kocionih kjesta.Otvori se gore poklopac cilindra,dole se odvrne malko sisica i pumpa se rucka kocnice.Kako staro ulje odlazi dosipam gore novo spricem.

Treba paziti na nivo u posudi da ne ode mnogo nisko da sistem ne uvuce vazduh.I zameni se tecnost bez odzracivanja i komplikacija.

Ja sam doduse napred stavio plocice od zadnjeg tocka jer imaju mesa a ove su bile debele 2mm pa sam ih bacio.Naravno to sam radio radi vezbe dok ne stignu nove kocione plocice.

Treba malo snage da se ugura klip nazad ali uspeo sam.Kad se klip kocnice gura unutra podize se logicno nivo tecnosti u posudi pa mora da se pazi da ne iscuri po motoru.

Ver vi ovo znate al mozda neko sazna nesto,sacuvaj boze da budem nekom i od koristi:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 3 minuta, Dzejev sin je napisao:

Uzmem neku teglicu napunim kocionom tecnoscu malko samo,jedan kraj gumenog akvarijumskog creva uronim u teglu drugi kraj navrnemo na sisicu kocionih kjesta.

Doobroo... a što? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa ako jedan kraj visi samo slobodan moze da uvlaci vazduh kad drukas kocnicu.Ovako crevo je puno i uronjeno u tecnost nema vazduha nigde.Par puta isteras kolicinu napolje,dolivas gore i to je to.Nisi ozracio kocnicu.

Posle samo zategnes sisicu skines crevce i kraj.

Da,crevo isto kad uronis jedan kraj napunis ga koc.tecnoscu i navrnes na sisicu.Gledaj stara tecnost kakva je bila iz prednje

20191111_142424.jpg

Promenio član Dzejev sin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
10 hours ago, mserifov said:

V oznaka za brzinu derivat rjeci ,,velocity" pa kao V max, maximalna brzina. 

 

 

Taman da ne objasnjavam ja :D

 

7 hours ago, bocca_bastard said:

Ja sam razumeo da ti hoces obrtni moment a ne krajnju brzinu.

Pa i hteo sam obrtni momenat,al smanjenjem prednjeg lancanika nisam puno dobio,cak moze se reci neprimetno...Dok kao sto rekoh Vmax ( Maksimalna brzina ) je i dalje prejaka,bar za moje potrebe..Vise sam za agresivniju masinu,startnu a ne trkalicu :D Ovde na forumu su me savetovali da uzmem manji prednji lancanik,al sam samo trebao da uzmem zadnji veci ( oko 50 recimo ) i verujem da bi drugacije bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 23 minuta, matador97 je napisao:

Pa i hteo sam obrtni momenat,al smanjenjem prednjeg lancanika nisam puno dobio,cak moze se reci neprimetno...Dok kao sto rekoh Vmax ( Maksimalna brzina ) je i dalje prejaka,bar za moje potrebe..Vise sam za agresivniju masinu,startnu a ne trkalicu :D Ovde na forumu su me savetovali da uzmem manji prednji lancanik,al sam samo trebao da uzmem zadnji veci ( oko 50 recimo ) i verujem da bi drugacije bilo

Imaj u vidu to da jedan zub na prednjem lančaniku menja 3 na zadnjem... ;)

Pa se po tome računaj... npr. Ako  imaš 15-45 prenos i želiš da motor bude startniji, staviš prednji od 14 zuba,a isto bi ti bilo da si na zadnjem stavio 48 zuba. Znači 14-45 bi bilo isto kao 15-48.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

S tim sto je skuplje menjati zadnji lancanik,povecas broj zuba pa onda treba i duzi lanac.Jeste skuplje al je zdravije za kompletan prenos imati vise zuba,nego drasticno smanjivati broj zuba napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jedan savet... Ako klipovi kocnica idu tesko nazad, treba rasturiti i oprati klesta i zameniti gumucu i ili klipove ako su losu. 

U suprotnom ces imati problem sa kocnicnom u smislu da ce da se greje/cvili i slicno. Nekad je problem skoro neprimetan ali nekad zna dobro da sprzi plocice, pogotovo kad stavis nove pa su klipovi skroz uvuceni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja