Jump to content

Moto Zajednica

Aleksandar-Shark

Kojeg Advenčera izabrati ???

Recommended Posts

• Drug član, 1144 postova
  • Motocikl: V-STROM
On 25.12.2019. at 14:36, Aleksandar-Shark je napisao:

Došlo vreme da se vade pare na sunce, def bih pazario motor u jan. ili feb. što se kaže da uhvatim početak 2020 sezone. Posle više razmišljanja čitanja postova, pozitivnih i negativnih komentara došao sam do par modela koje bih voleo da imam. Takođe napominjem da bih voleo da motor bude 2010 god i mlađi, stariji možda ako je ne stvarno dobar. Pokušaću da poređam hornološki  koji su to modeli, pa ako neko zna nekog da prodaje neka piše i da pravimo dogovor posle praznika da gledamo isti-e.

1.Yamaha FZ 6 S2 (N i Fejzer)

2.Yamaha FZ 8

3.Yamaha XT

4.BMW G/F

5.Suzuki Dl 650 (ABS)

Znam da sam tražio Advenčera ali ponuda je toliko siromašna da sam morao da proširim i na druge opcije, takođe napominjem da bih se držao budžeta do 4000e.

Hvala svima još jednom na neiscrpnom trudu da mi ukažu na mane i vrline određenih modela.

Da sam na tvom mestu, razmislio bih o ovom primerku, ne znam jel još aktuelna prodaja:

To ti je motor u klasi fazera 6 koji ti je prvi izbor. S'tim što mislim da kod nas u oglasima ne možeš naći ovako očuvan motor, ubedjen sam u to, bilo fazer bilo neki drugi.

Ne znam koliko dodju još dažbine i prevoz ali ne bi trebalo da košta više od 4000 sve ukupno do registracije. 

Odličan izbor i za grad, i za duže vožnje, pouzdan, a pre svega očuvan po korektnoj ceni.

• Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: u potrazi
1 hour ago, Milanezi said:

Da sam na tvom mestu, razmislio bih o ovom primerku, ne znam jel još aktuelna prodaja:

To ti je motor u klasi fazera 6 koji ti je prvi izbor. S'tim što mislim da kod nas u oglasima ne možeš naći ovako očuvan motor, ubedjen sam u to, bilo fazer bilo neki drugi.

Ne znam koliko dodju još dažbine i prevoz ali ne bi trebalo da košta više od 4000 sve ukupno do registracije. 

Odličan izbor i za grad, i za duže vožnje, pouzdan, a pre svega očuvan po korektnoj ceni.

Boga mi baš lep motor!!! ako je i dalje 3000 na našim tablama bi trebalo da bude do 4000e ako se ne varam ?

• Svrati ponekad, 417 postova
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Aleksandre ako ti treba adventure touring motor a da je gabaritno veci i udoban, u tom cenovnom rangu definitivno mozes da kupis Honda Varadero 1000 (gledaj mladje od 2004. zbog FI) koji izgleda odlicno i mogu da ti kazem da je jedan od boljih u toj klasi. Ne uklapa se u 2010+ ali ako nadjes ocuvanog ti motori prelaze 500.000km bez problema. Ja sam imao tri Varadera u proteklih 15 godina i moje neko misljenje je da za te pare neces naci bolje, a v-twin zvuk je neprevazidjen.

• Podržavam 1

• U prolazu, 19 postova

Prelep je motor da kažem da je ispred svog vremena bio kada je izašao. Samo ima malih problemčuća bar sad prvo je 1000, nije 2010+ a i deluje mi da je pretežak. On bi došao kao ozbiljna opcija za jedno 3-4 god kada se lepo uvozam. Mislim i smatram da je motor tih gabarita preozbiljan za mene na početku karijere, ali malo kasnije def da.

• Drug član, 3730 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Nemoj da te čuje Sjaak Lucassen, najebaćeš. :lol: Doduše, on je terao R1 po blatištu i ko zna po čemu još. 

P.S. Ko ne zna ko je Sjaak Lucassen, nek gugla.
655122016_2001Congo.thumb.jpg.b717c03318cf66fb356563c033c2f67f.jpg

Ko ume da vozi njemu ne smeta ništa. A ko nume njemu i dlake smetaju.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

• U prolazu, 19 postova

Mislio sam na sebe :)  Mogu da vozim svakakav motor i veliki i mali, poenta je kako ću se osećati u tom trenutku na njemu. Kao klinac sa nekih 10god sam vozikao skuter i Tomosa, sada ne bih uživao na njima. Sa 15-20 godina sam se vozio na R-ovima, ludilo vetar u kosi kome treba kaciga, kome treba jakna... Sada mi ne pada na pamet da priđem motoru bez istih, kao ni da se vozim na R-ovima... Ne kažem da su loši već nije to ono u čemu bih uživao. Svako u nečemu uživa zato i kupuje tu vrstu motora. Ja bih sada najviše uživao na XT 660, V-stromu, Fejzeru ili golaću. Za 5-10 godina verovatno neću moći da zamislim vožnju motora, a da ne bude neki Varadero ili tome sličan motor.

• Svrati ponekad, 337 postova
  • Motocikl: Trandza 600
1 hour ago, Aleksandar-Shark said:

Mislio sam na sebe :)  Mogu da vozim svakakav motor i veliki i mali, poenta je kako ću se osećati u tom trenutku na njemu. Kao klinac sa nekih 10god sam vozikao skuter i Tomosa, sada ne bih uživao na njima. Sa 15-20 godina sam se vozio na R-ovima, ludilo vetar u kosi kome treba kaciga, kome treba jakna... Sada mi ne pada na pamet da priđem motoru bez istih, kao ni da se vozim na R-ovima... Ne kažem da su loši već nije to ono u čemu bih uživao. Svako u nečemu uživa zato i kupuje tu vrstu motora. Ja bih sada najviše uživao na XT 660, V-stromu, Fejzeru ili golaću. Za 5-10 godina verovatno neću moći da zamislim vožnju motora, a da ne bude neki Varadero ili tome sličan motor.

Dao si sebi odgovor koji motor zelis

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 385 postova
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 2003

A zasto ne pogledas sa @punisa 16?

Meni se npr mnogo svidja njegov FZ8.

Jeste malo iznad tvog budzeta, ali... vredi.

Iako ga ne poznajem licno, iako nisam video motor uzivo, sem na slikama, deluje mi stvarno odlicno...

Ja bih ga uzeo na keca.

Ili pogledaj moj, Fazer 600 2003-e je, ali je odrzavan veoma dobro. Pred sezonu su stavljene nove gume, ulje je zamenjeno pred sezonu, a potom i u novembru...

U jednoj od tema mozes videti sta je sve servisirano pred zimu....

Pa da ja uzmem ovog FZ8 ;-)

Ne mogu da imam dva, prvenstveno zbog zene jer bi me u top stavila, a potom i zbog parking mesta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Hvala 1

• U prolazu, 42 postova
  • Motocikl: KTM 950 Adventure

Čitajući temu na početku kao da sam je pre koju godinu ja napisao: želja, potrebe, mogućnosti, dileme, strah da se ne prevarim i tako u krug. Jedino nam se obimi razlikuju; meni fali malo od tvoje visine a tebi malo od mojih kolograma.

Ono što sigurno moraš znati je da se sve kockice nikada neće poklopiti. Važno je da veruješ i znaš da motor postane kao deo porodice; jednako ga voliš i kad je dobrog i lošeg zdravlja. 

Moj izbor je KTM 950 ADV i nisam se pokajao. Motor ne pravi razliku izmedju idealnog asfalta i makadama, odgovara mojim gabaritima i što je najvažnije ima nešto u sebi što ne znam kako bih opisao, nešto što osetiš samo dok voziš.

Srećno u odabiru.

• Sviđa mi se 1