Jump to content

Moto Zajednica

Kojeg Advenčera izabrati ???

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz

Mislio sam na sebe :)  Mogu da vozim svakakav motor i veliki i mali, poenta je kako ću se osećati u tom trenutku na njemu. Kao klinac sa nekih 10god sam vozikao skuter i Tomosa, sada ne bih uživao na njima. Sa 15-20 godina sam se vozio na R-ovima, ludilo vetar u kosi kome treba kaciga, kome treba jakna... Sada mi ne pada na pamet da priđem motoru bez istih, kao ni da se vozim na R-ovima... Ne kažem da su loši već nije to ono u čemu bih uživao. Svako u nečemu uživa zato i kupuje tu vrstu motora. Ja bih sada najviše uživao na XT 660, V-stromu, Fejzeru ili golaću. Za 5-10 godina verovatno neću moći da zamislim vožnju motora, a da ne bude neki Varadero ili tome sličan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Aleksandar-Shark said:

Mislio sam na sebe :)  Mogu da vozim svakakav motor i veliki i mali, poenta je kako ću se osećati u tom trenutku na njemu. Kao klinac sa nekih 10god sam vozikao skuter i Tomosa, sada ne bih uživao na njima. Sa 15-20 godina sam se vozio na R-ovima, ludilo vetar u kosi kome treba kaciga, kome treba jakna... Sada mi ne pada na pamet da priđem motoru bez istih, kao ni da se vozim na R-ovima... Ne kažem da su loši već nije to ono u čemu bih uživao. Svako u nečemu uživa zato i kupuje tu vrstu motora. Ja bih sada najviše uživao na XT 660, V-stromu, Fejzeru ili golaću. Za 5-10 godina verovatno neću moći da zamislim vožnju motora, a da ne bude neki Varadero ili tome sličan motor.

Dao si sebi odgovor koji motor zelis

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

A zasto ne pogledas sa @punisa 16?

 

Meni se npr mnogo svidja njegov FZ8.

 

Jeste malo iznad tvog budzeta, ali... vredi.

Iako ga ne poznajem licno, iako nisam video motor uzivo, sem na slikama, deluje mi stvarno odlicno...

 

Ja bih ga uzeo na keca.

 

Ili pogledaj moj, Fazer 600 2003-e je, ali je odrzavan veoma dobro. Pred sezonu su stavljene nove gume, ulje je zamenjeno pred sezonu, a potom i u novembru...

U jednoj od tema mozes videti sta je sve servisirano pred zimu....

 

 

Pa da ja uzmem ovog FZ8 ;-)

Ne mogu da imam dva, prvenstveno zbog zene jer bi me u top stavila, a potom i zbog parking mesta.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

     Čitajući temu na početku kao da sam je pre koju godinu ja napisao: želja, potrebe, mogućnosti, dileme, strah da se ne prevarim i tako u krug. Jedino nam se obimi razlikuju; meni fali malo od tvoje visine a tebi malo od mojih kolograma.

     Ono što sigurno moraš znati je da se sve kockice nikada neće poklopiti. Važno je da veruješ i znaš da motor postane kao deo porodice; jednako ga voliš i kad je dobrog i lošeg zdravlja. 

     Moj izbor je KTM 950 ADV i nisam se pokajao. Motor ne pravi razliku izmedju idealnog asfalta i makadama, odgovara mojim gabaritima i što je najvažnije ima nešto u sebi što ne znam kako bih opisao, nešto što osetiš samo dok voziš.

Srećno u odabiru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
On ‎14‎.‎1‎.‎2020‎. at 15:20, Aleksandar-Shark je napisao:

Znam ja to, samo sada tražim pravi primerak :)

 

Ima li šta novo? Ako nisi ranije naišao na ovo "pomagalo" pogledaj koji ti motor po gabaritima odgovara.

http://cycle-ergo.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2451 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Vozio sam Stroma 650 sad GSX650F (Fazerov rival), moj glas ide Stromu ima vecu upotrebnu vrednost, udobniji je, savijenost nogu (a visok Sam 182) me sada na eFu ubija vec negde na sred Madjarske kad putujem Bec-Svilajnac.

 

Jeb*s lepotu, dzabe je nesto lepo ako posle bude kuso.

 

Elem, 25god stara Africa je motor za sve te igracke 2010+, po pouzdanosti, po udobnosti, po karakteru nista ovo danas ne Kosta. Malo po malo otvorim oglase I gledam Afrike koje su skuplje od mog motora Koji je 2009god I imaju duplo vecu kilometrazu :)

 

received-481042675739627.png

received_10211605078818736.jpeg

065_463332512.jpg

FB_IMG_1581846664118.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz

Evo da se javim po dogovoru,

Moped sam pazario u Februaru, ali je stajao kod momka od kojeg sam ga uzeo do juče zbog lošeg vremena i nisam želeo da ga vozim po niskim temperaturama. Taman krene lepo vreme ja se naoštrim kao britva da ga pokupim a ono prc vandredno stanje  :P reko ček da vidim koji dan šta se dešava da li ću moći da ga registrujem. Kaže gospodja sa korisničkog sevisa plavaca nema ništa od registracije jer mora da se menja tablica, pišite zahtev republičkom mupu pa ako oni odobre onda može. Reko hvala, voziću ja i ne registrovanog :D Ukratko period od februara do danas. Inače motor se nije nalazio na oglasima, kućni prijatelj me odveo do njega, video ga i u deliću sekunde rešio sve dileme univerzuma i da li mi je potrebno šest cilindra ili v8 ili pola cilindra... to je u sekundi bilo to, da kažem da je ljubav na privi pogled kao što sam imao kada sam kupovao Astru. Jeste stariji od onog godišta koje sam tražio, 2006 je god, ima svašta nešto zanimljivo od opreme... Kada sam krenuo od momka ugasio se par puta, jer je bolesno nervozan :D ali smo se usput do kuće prilagodili jedan na drugog. Tako da smo sada odlični drugari, pošto je sav divlji i nervozan usporedio sam ga sa Božanskim konjem Pegazom te i odatle naziv njegov Pegaz :) neukrotiv, lep i jako jako nervozan :D sada u posedu imam Ajkulis (astra) i Pegaza (ktm) ko zna koje ću još biće da posedujem. Želeo bih da se zahvalim svima koji su mi davali savete i upućivali dobronamerno razmišljajući svojim iskustvom... Ali što se kaže ljubav je slepa, tako i moja prema mojim ljubimcima. Ma koliko god bili neugodni, neudobni, nervozni nešto ima u njima što mene jako privlači i nema para koje mogu da plate tu moju sreću :) JOŠ jednom HVALA svima i vidimo se na drumu!

KTM 640 Pegaz.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Sa srecom! Ako nekada budem imao uslova za vise motora ovo ce biti jedan. I znao sam da ces da kupis nesto sto nema veze sa temom.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja