Jump to content

Moto Zajednica

Kojeg Advenčera izabrati ???

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 6.11.2019. at 20:00, Aleksandar-Shark je napisao:

Iskreno XT 660 X ili R sve jedno :) u svakom slučaju bih imao dva seta točkova, samo me plaši udobnost na dužim relacijama. Zbog tog razloga kontam da nije "dobar" za mene. Inače mi srce zaigra kada ga vidim uzivo. 

Bio bi prvi sa dva seta tockova,oladi malo,polako.Ostavi malo para i za voznju

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
On 11/5/2019 at 4:34 PM, severian said:

dajte ljudi, predlagati početniku ktm690 jednocilindraš, za all.around motor... stvarno... i u soft modu će ga bacati na leđa, a od vibracija i vetra omrznuće motore za mesec dana :D, plus voleo bih da upoznam tog ko na 690 redovno vozi saputnika.

 

...

 

Ovde jedino sa cim bi se slozio je da je 690 prejak motor. Takodje i cena 690ke je diskutabilna. Kao komuter, i za 200-300km na dan (od kojih bi 100 verovatno bilo po makadamima) tamperi su (po meni) zakon. Sto se suvozaca tice sa zenom sam na jednocilindrasima presao vise desetina hiljada km. Sto se vetra tice veci problem mi je uvek bila kaciga sa kacketom. Covek je vec rekao da nece tampera, pa sve ovo i nema nekog smisla, ali mislim da su tamperi kao koncept stavljeni u zapecak jedino sto tesko mogu da ispune euro norme a ne zbog neprakticnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Cenim tvoj stav, ali ipak ostajem skroz pri napisanom. Vozim više nekih motora i napisano je moj empirijski zakljucak, vrlo cvrst. Naravno, sasvim je moguće, ok i ocekivano da neko drugi ima svoj... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Kad god se pokrene tema sta je bolje,i kad krenu rasprave kupi ovo kupi ono...ovo je bolje ono je sranje...dodje i do vredjanja.Po meni apn je bolji od gs adventurera ako je to volja i zelja onoga koji ga vozi,i koji uziva.Reci nekome da je neki motocikl bolji ili gori,i svesti posedovanje nekih modela na nivo uvrede je glupost.Pogotovo  reci to nekom ko nije nikad vozio.Nametati svoje standarde,i ukus,uz omalovazavanje nije lepo.Objasniti prednosti i mane razlicitih modela je lepo.Nema ne znam ti ja koliko modela,pa da je nepoznanica.Sad coveku da izleti neki dobar Pegaso,treba da mu bude glupo jer mu svi vicu transalp...Koji god da kupi,za njegove potrebe bice dobar,setite se svi sta ste sve vozili,dok niste istancali ukus.Aleksandre,laganini,sad je zima,sad ce dosta modela na oglase.Sta ti bude oku milo,neces pogresiti.:takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Teško da je standardna stvar, retko ko ima dva seta točkova. Ja sam nekad kupio SM točkove za Enduro, Ali sa posle shvatio da je glupo menjati točkove svaki čas, pa sam odustao i prodao ih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Nisam baš čitao sve stranice samo sam na prvoj video šta otprilike hoćeš. Da ovog trenutka ja kupujem, definitivno bih uzeo ovaj kolegin Strom u uži izbor:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Svaki ciga svoga konja hvali pa i ja da se javim... Da nisi zainteresovan za Apriliu Pegaso Trail? Ima isti agregat kao i yamaha xt660 samo sto je po meni udobniji za putovanje u dvoje i mnoogo lepsi, ali to je vec subjektivno misljenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz

Došlo vreme da se vade pare na sunce, def bih pazario motor u jan. ili feb. što se kaže da uhvatim početak 2020 sezone. Posle više razmišljanja čitanja postova, pozitivnih i negativnih komentara došao sam do par modela koje bih voleo da imam. Takođe napominjem da bih voleo da motor bude 2010 god i mlađi, stariji možda ako je ne stvarno dobar. Pokušaću da poređam hornološki  koji su to modeli, pa ako neko zna nekog da prodaje neka piše i da pravimo dogovor posle praznika da gledamo isti-e.

1.Yamaha FZ 6 S2 (N i Fejzer)

2.Yamaha FZ 8

3.Yamaha XT

4.BMW G/F

5.Suzuki Dl 650 (ABS)

Znam da sam tražio Advenčera ali ponuda je toliko siromašna da sam morao da proširim i na druge opcije, takođe napominjem da bih se držao budžeta do 4000e.

Hvala svima još jednom na neiscrpnom trudu da mi ukažu na mane i vrline određenih modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Da probam da pomognem za par motora.

1. Fazer (FZ6S-sa poluoklopom 2006, a 2007-e kupljen).

Kupio sam ga sinu i on ga vozi vec par godina. Ja imam 55 godina, 160 kg i 186 cm, i provozao sam ga nekoliko puta na kracim relacijama. Stavili smo mu Bobanovo sediste i 3 Givi kofera, a meni je bio jaaako udoban i sa originalnim i sa novim sedistem. Malo samo jace savijena kolena. Ogradjujem se da sam ga uvek vozio u donjem delu trenerke, a ne u (debljim od nje) moto-pantalonama. Gornji deo tela blago savijen, ima volan a ne heblove, sto je jako bitno za putovanja.

Sa sinom smo najduzu turu imali pretprosle jeseni oko Grcke 3000+ km), nije imao nikakvih tegoba i problema.

2. Pretpostavljam isto kao1., samo je zbog vece kubikaze motor elasticniji. Samo nagadjam.

3. Ne znam.

4. Ako mislis na stari, jednocilindricni BMW 650 GS - zaboravi !

Probao ga za prijatelja koji je hteo da kupi motor. Jednostavno je fizicki premali.

5. Strom 650. Jako dobar i udoban motor, kazu vlasnici i trajne masine ali malo slab za putovanja u dvoje. Za jednog vise nego dovoljan. Sedeo na njemu 2010-11 u vreme kada sam birao motor, i delovao dovoljno prostran, a tada sam imao skoro 190 kg (!).

On je drugacija vrsta motora od Fazera. 4 cilindra uglavnom te vuku da im zavrces gas, dok kod 2 nije tako, opustenije se voze, ni crveno polje obrtaja im ne pocinje tako visoko.

Dakle, od ova dva, ako hoces motor da povremeno odvezes na Navak, onda Fazer, a ako ti je samo do putovanja, onda Strom. Slicna Stromu je i Yamaha TDM 850 ili 900, pogledaj i njih. Mozio 850 5-6 godina, bio prezadovoljan.

Ako te zanima jos nesto, slobodno pitaj.

SRECNO !

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz

Hvala na obilnatom odgovoru, mene je na Fejzera najviše mučila moja visina, odnosno kako bih izledao i da li je dovoljno veliki za mene (nisam nikad seo na isti). Po Vašem odgovoru bih mogao zaključiti da bih mogao lagano da se smestim i da ne bi bio mali, ako grešim molim iskusnije da me isprave. Što se tiče BMW-a ili nekog sa ovog spiska gledao bih da budu max 2008 ispod tog godišta ne želim ni da gledam a kamoli da pričam o kupoprodaji. Ne bih znao da li je isti agregat u novijem GS-u i u starom, da li su iste visine i gabaritnih karakteristika. Jedno je sigurno čekamo onog pravog :) (p.s. mislim na motor :P )

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Aleksandar-Shark je napisao:

Hvala na obilnatom odgovoru, mene je na Fejzera najviše mučila moja visina, odnosno kako bih izledao i da li je dovoljno veliki za mene (nisam nikad seo na isti). Po Vašem odgovoru bih mogao zaključiti da bih mogao lagano da se smestim i da ne bi bio mali, ako grešim molim iskusnije da me isprave. Što se tiče BMW-a ili nekog sa ovog spiska gledao bih da budu max 2008 ispod tog godišta ne želim ni da gledam a kamoli da pričam o kupoprodaji. Ne bih znao da li je isti agregat u novijem GS-u i u starom, da li su iste visine i gabaritnih karakteristika. Jedno je sigurno čekamo onog pravog :) (p.s. mislim na motor :P )

 

Normalno je da imaš pravo na svoje mšljenje, ali bih ti ja (iz ličnog iskustva) rekao da je kod motora daleko bitnije koliko je (i kako je) motor vožen i održavan, a mnogo manje bitno njegovo godište. Nije to automobil pa da mu je limarija istrulela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6
On 30.12.2019. at 14:17, Aleksandar-Shark je napisao:

Hvala na obilnatom odgovoru, mene je na Fejzera najviše mučila moja visina, odnosno kako bih izledao i da li je dovoljno veliki za mene (nisam nikad seo na isti). Po Vašem odgovoru bih mogao zaključiti da bih mogao lagano da se smestim i da ne bi bio mali, ako grešim molim iskusnije da me isprave. Što se tiče BMW-a ili nekog sa ovog spiska gledao bih da budu max 2008 ispod tog godišta ne želim ni da gledam a kamoli da pričam o kupoprodaji. Ne bih znao da li je isti agregat u novijem GS-u i u starom, da li su iste visine i gabaritnih karakteristika. Jedno je sigurno čekamo onog pravog :) (p.s. mislim na motor :P )

 

Vozim fz6 2006 vec tri sezone i presao sa njim 30000 km, a visok sam 192 cm i tezak 95 kg, malo zezaju kolena na duzim turama ali nista strasno. Isao sam u Brno sa njim 800 km u danu i izdrzao. A sto se tice dal sam smesan sa mojom visinom na tom motoru, iskreno zabole me, bitno je da je meni lepo i da mi motor odgovara i svidja. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
On 25.12.2019. at 14:36, Aleksandar-Shark je napisao:

Došlo vreme da se vade pare na sunce, def bih pazario motor u jan. ili feb. što se kaže da uhvatim početak 2020 sezone. Posle više razmišljanja čitanja postova, pozitivnih i negativnih komentara došao sam do par modela koje bih voleo da imam. Takođe napominjem da bih voleo da motor bude 2010 god i mlađi, stariji možda ako je ne stvarno dobar. Pokušaću da poređam hornološki  koji su to modeli, pa ako neko zna nekog da prodaje neka piše i da pravimo dogovor posle praznika da gledamo isti-e.

1.Yamaha FZ 6 S2 (N i Fejzer)

2.Yamaha FZ 8

3.Yamaha XT

4.BMW G/F

5.Suzuki Dl 650 (ABS)

Znam da sam tražio Advenčera ali ponuda je toliko siromašna da sam morao da proširim i na druge opcije, takođe napominjem da bih se držao budžeta do 4000e.

Hvala svima još jednom na neiscrpnom trudu da mi ukažu na mane i vrline određenih modela.

Da sam na tvom mestu, razmislio bih o ovom primerku, ne znam jel još aktuelna prodaja:

To ti je motor u klasi fazera 6 koji ti je prvi izbor. S'tim što mislim da kod nas u oglasima ne možeš naći ovako očuvan motor, ubedjen sam u to, bilo fazer bilo neki drugi.

Ne znam koliko dodju još dažbine i prevoz ali ne bi trebalo da košta više od 4000 sve ukupno do registracije. 

Odličan izbor i za grad, i za duže vožnje, pouzdan, a pre svega očuvan po korektnoj ceni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz
1 hour ago, Milanezi said:

Da sam na tvom mestu, razmislio bih o ovom primerku, ne znam jel još aktuelna prodaja:

To ti je motor u klasi fazera 6 koji ti je prvi izbor. S'tim što mislim da kod nas u oglasima ne možeš naći ovako očuvan motor, ubedjen sam u to, bilo fazer bilo neki drugi.

Ne znam koliko dodju još dažbine i prevoz ali ne bi trebalo da košta više od 4000 sve ukupno do registracije. 

Odličan izbor i za grad, i za duže vožnje, pouzdan, a pre svega očuvan po korektnoj ceni.

Boga mi baš lep motor!!! ako je i dalje 3000 na našim tablama bi trebalo da bude do 4000e ako se ne varam ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Aleksandre ako ti treba adventure touring motor a da je gabaritno veci i udoban, u tom cenovnom rangu definitivno mozes da kupis Honda Varadero 1000 (gledaj mladje od 2004. zbog FI) koji izgleda odlicno i mogu da ti kazem da je jedan od boljih u toj klasi. Ne uklapa se u 2010+ ali ako nadjes ocuvanog ti motori prelaze 500.000km bez problema. Ja sam imao tri Varadera u proteklih 15 godina i moje neko misljenje je da za te pare neces naci bolje, a v-twin zvuk je neprevazidjen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz

Prelep je motor da kažem da je ispred svog vremena bio kada je izašao. Samo ima malih problemčuća bar sad prvo je 1000, nije 2010+ a i deluje mi da je pretežak. On bi došao kao ozbiljna opcija za jedno 3-4 god kada se lepo uvozam. Mislim i smatram da je motor tih gabarita preozbiljan za mene na početku karijere, ali malo kasnije def da.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Nemoj da te čuje Sjaak Lucassen, najebaćeš. :lol: Doduše, on je terao R1 po blatištu i ko zna po čemu još. 
 
P.S. Ko ne zna ko je Sjaak Lucassen, nek gugla.
655122016_2001Congo.thumb.jpg.b717c03318cf66fb356563c033c2f67f.jpg

Ko ume da vozi njemu ne smeta ništa. A ko nume njemu i dlake smetaju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja