Jump to content

Moto Zajednica

Kojeg Advenčera izabrati ???

Recommended Posts

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Moj glas ide V stromu 650

 

Kupio sam nov 2008

presao 55kkm isao na put sa bivsom devojkom a sadasnjom suprugom dva kofera rol torba i nas dvoje! Ima mesta koliko hoces za sedenje . Mali potrosac ali zato jako siguran i jednostavan motor za odrzavanje! Msm da je to jedan od najboljih motora u pogledu cena kvalitet!

 

Trenutno vozim F 800 gs

Bolji motor od stroma ali:

za voznju u dvoje neudobniji zato sto je sediste za suvozaca manje

za odrzavanje komplikovaniji duplo skuplji

potrosnja slicna

Dodatna oprema skuplja triputa

 

 

Za prvi motor bih izabrao stroma zbog kvaliteta jednostavnosti i mogucnosti koriscenja u svim uslovima!

Plus u budzetu sa kojim raspolazes imas da biras stroma a bembaru nemas imas jedan ili dva i to je to!

 

F800gs bih ostavio za neki sledeci izbor i to je to

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ne bih da bude da sam pristrasan, ali najbolji drugar @SALE_CA prodaje stvarno savršenog Stroma. Motor kupljen nov u Srbiji, čini mi se prvi vlasnik je član foruma. On je treći vlasnik, prešao u dve sezone oko 25.000 sa njim bez ijednog problema. Išli prošle godine u Tursku zajedno, ove godine on turu po Italiji...

Kompletna servisna istorija, a motor uživo izgleda kao da je 2018. a ne 2008. g. 

 

Svakako u odnosu na izbore koje su kolege predlagale, mislim da je Strom najuniverzalniji izbor za taj novac.

 

54822daa5100-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki DL Vstrom 650/Abs, 2008. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 79710 km, Čačak. Cena 4.050 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
Pre 3 sati, bocca_bastard je napisao:

Sam se trtis i pricas gluposti, nemoj sad te decije fore. Tema koju spominjes je sprdnja vlasnika dva odlicna i vremesna modela, a mi ovde pricamo o ozbiljnom pomodarstvu, i tebi koji delis pamet a vozis sta vozis.

 

Molim te nemoj vise

Evo necu, sedim u cosku i cutim. Hvala ti sto si me postavio gde mi je mesto cika Bocco. Ja bez tebe ne znam sta bi.

Nego, jel smem bar sebi s vremena na vreme da udarim samar, cisto da se potsetim koliki sam retard? 

 

Ja sam se na ovaj forum uclanio davne 2006 godine, pod nikom koji je banovan jer sam se sa ljudima poput tebe upustao u raspravu. Sada sa ovim novim nikom, moram da budem pazljiv i ostanem priseban, jer kad se opametim pa odlucim da uvalim nekom ovo pomodarsko djubre sto vozim, dobro ce mi doci 100 plus postova da mogu da se oglasim u forumu prodajem. 

 

Do tada, zabole me jako jajce za tebe i tvoje komentare. 

 

Ziveo ti meni bocco djubre (hocu reci bastard)

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 4
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1006 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
40 minutes ago, drmilan_ said:

Znaci izbor smo mu suzili na stroma i TA, a na kraju ce kupiti BMW :aha:

 

pazi sta sam rekao

Verovatno si u pravu, dzaba diskusija ko je bolji, jeftiniji, konforniji bitno je sta se nekom svidja. Svaki preveze od tacke a do tacke b, bitno je da je srce na mestu i kada sednes da si ponosan. 

Po meni ako se gleda cost befit analiza, vstrom je bez konkurencije, ali opet kad ga pogledas, nekako obican, bezivotan... Ovo je moj stav i stvar je ukusa da se razumemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1006 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
11 hours ago, kepo said:
127ffbabf8c4-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

KTM 950 adventure, 2004. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...

 

Sve tom malo za tebe, ovo ti je po meri. Ako imas mozga, sve ti isto. Ovde ces bar biti zadovoljan duže vreme. Moze on da ide i polako dok ga malo ne osetis. 

@kepo, posto sam i ja u istoj dilemi, menjao bi TA 600 za nesto modernije i jače a blizu sam toga da kupim srcem a ne glavom a ova lepa rugoba :) mi je nekako broj 1. Nekako iskace iz klisea. 

E sad, price su razlicite ali uglavnom se svodi na to da su performanse dobre ali da je stalno nesto bolestan, kasljuca i sl. Do sada sam vozio Honde pa imam neke standarde :)

Godišnje necu prelaziti preko 5.000 km (obicno predjem oko 2.000km) i to do posla i nazad i vikendom malo Fruska gora  i sl izleti. 

Znam da to mogu i biciklom, ali hoću ako vec menjam motor i imam malo vremema za viznju da mi svaki put izmami osmeh. Ali bi svakako da izbegnem da posle 2-3  nedelje nevozenja dodjem do par slobodnih sati a on dobio temperaturu i nece da ide :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

I šta sad, mi treba da ti pravimo analizu i komparaciju u "PowerPoint" prezentaciji?

 

Sviđa ti se, imaš pare, idi i kupi ga. Koji ti moj treba nečije mišljenje. Imaš pravo i da ga držiš u dnevnoj sobi kao nameštaj ako hoćeš, tvoja stvar i ne može niko ništa da prigovori.

 

Isto poručujem i pokretaču ove teme i ostalima. Kupi motor, da je ispravan i da ima funkciju, vozi se i uživaj. Valjda niko nije toliki moron da kupi R6 i da vozi po blatištu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

@lemy Nije on tako bolesljiv nikakvih ozbiljnih problema nisam imao. Ja sam za malo jace od sezone skoro 15000 preso da imam malo vise vremena i vise bi vozio, posle voznje uvek osmeh od uveta do uveta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz
2 hours ago, drmilan_ said:

Znaci izbor smo mu suzili na stroma i TA, a na kraju ce kupiti BMW :aha:

 

pazi sta sam rekao

AHHAHAH iskreno lepo me nasmeja :) havala, neću kupiti BMW-a 99.99% osim ako neki ne utrči sa ultra giga mega povoljnom cenom, ali ruku na srce toga nema. Samo sad vodim bitku u sebi da li da kupim nešto što mi na prvu nije lepo niti privlačno pričam o Storm-u i o Transalp-u odnosno da srce ostavim po strani i kupim ono što će mi služiti kako valja! Ili možada pak da slusam srce, pa kad god krenem ka konjiću da mi osmeh stoji na licu, da ne bude da se samo vozim od tačke "A" do tačke "B". Tako sam prvi put uradio sa kolima kupio po nagovoru iskusnijeg 405, posle molio Boga da ga prodam, ali sam se vozikao samo tako... Nakon njega sam kupio srcem Astru koja ima skoro 300konja, ali toliko troši da nisam u mogučnosti da je vozim svakodnevno, jednostavno nisam toliko bogat. ALI! kad je upalim i stisnem gas, kad mogu da se potrkam sa R-ovima moj osmeh nema cenu.

 

Iz prve samo želeo XT660X kako bi sa njim ludovao po gradu, leteo po stepeništu, trotoarima itd.... Onda nekako kontam da više nemam 20 godina i da trebam da gledam nešto ozbiljno, otud želja za BMW-om. Smatrao sam da je on vrh tehnologije, no vi ste me u tome razuverili i skrenuli pažnju da je Strom i Transalp ono što je vrh vrhova ovog segmenta i ove platežne moći, motori koji će me odvesti na vrh Kopaonika i pitati jel ima još... Tako da uz pomoć vas "starijih" kolega, iskusnijih imam predstavu šta je ono što valja, šta je ono što treba da pogledam.

 

1 hour ago, Alekre said:

I šta sad, mi treba da ti pravimo analizu i komparaciju u "PowerPoint" prezentaciji?

 

Sviđa ti se, imaš pare, idi i kupi ga. Koji ti moj treba nečije mišljenje. Imaš pravo i da ga držiš u dnevnoj sobi kao nameštaj ako hoćeš, tvoja stvar i ne može niko ništa da prigovori.

 

Isto poručujem i pokretaču ove teme i ostalima. Kupi motor, da je ispravan i da ima funkciju, vozi se i uživaj. Valjda niko nije toliki moron da kupi R6 i da vozi po blatištu.

Nečije mišljenje mi treba jer nisam iskusan i ovo mi je prvi motor koji kupujem. Kupujem očima ne iskustvom, zato postoji ovaj forum, da nama slepima pred očima skrenu starije kolege gde možemo da pogrešimo :) i hvala svima na tome.

 

p.s. Nije loša ideja za "Powerpoint" :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma kupi srcem. Jebes sve ostalo. 

Zavoleces svaki, sigurno. 

Jedino kada kupis srcem , voleces ga vise i radovaces se vise.

Mora da te "radi" taj motor. 

Nikome od nas ne treba motor, svi smo kupili jer volimo. To je ono najbitnije.

I ako se pokvari, boli te uvo. Voleces ga sve jedno. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Valjda niko nije toliki moron da kupi R6 i da vozi po blatištu.

Nemoj da te čuje Sjaak Lucassen, najebaćeš. :lol: Doduše, on je terao R1 po blatištu i ko zna po čemu još. 

 

P.S. Ko ne zna ko je Sjaak Lucassen, nek gugla.

2001 Congo.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

I ja sam pri stavu da klepetalo ne spada u grupu enduro motora, a i po dimenzijama je tu ne negde sa atx, ctx.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2398 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Aleksandar-Shark said:

AHHAHAH iskreno lepo me nasmeja :) havala, neću kupiti BMW-a 99.99% osim ako neki ne utrči sa ultra giga mega povoljnom cenom, ali ruku na srce toga nema. Samo sad vodim bitku u sebi da li da kupim nešto što mi na prvu nije lepo niti privlačno pričam o Storm-u i o Transalp-u odnosno da srce ostavim po strani i kupim ono što će mi služiti kako valja!

I sta ti se sad posle svega ovoga svidja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
pre 35 minuta, brdy je napisao:

I ja sam pri stavu da klepetalo ne spada u grupu enduro motora, a i po dimenzijama je tu ne negde sa atx, ctx.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 

A ti imas APN 6 pa mozes da uporedis :). Konacno neko da se slaze sa mnom ;)

 

Ja sam ti malo preradio post... po mom ukusu

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 11 sati, bocca_bastard je napisao:

Vlasnik BMW-a i bokser motora prica o dizajnu i jos gore ruznom zvuku motora :jee::jee2:

 

Bocco , gde si ? ... kod tebe poceo sneg ?   ... :jee:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 11 sati, bocca_bastard je napisao:

Vlasnik BMW-a i bokser motora prica o dizajnu i jos gore ruznom zvuku motora :jee::jee2:

I tebi jareća brada nikako ne stoji, a možda imaš i klempave uši i ravne tabane. :P

Mislim, ako će se gađamo sa teške uvrede .

:BMW2:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Boccu je prevario naslov teme 

 

Kojeg Advencera izabrati ...

 

on se naostrio da krene , kad ono niko i ne pominje GS-a , kakva je to tema ???

 

posle je onako iz niskog starta krenuo kad se javio neko ko ima GS-a

 

kad vec nema u temi , onda bar tako .... 

 

 

 

 

 

uskoro ce sneg , bolje da ne pisem o nicemu ... ionako ic ne znam :jee:

 

pozdrav Bocco ...

 

ali moram da te malo zezam ( nisi valjda ljut ? )

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 3 sati, mitri je napisao:

Nemoj da te čuje Sjaak Lucassen, najebaćeš. :lol: Doduše, on je terao R1 po blatištu i ko zna po čemu još. 

 

P.S. Ko ne zna ko je Sjaak Lucassen, nek gugla.

 

 

Izguglovao sam ....

 

izlazi mi teski moron ... ;)

 

tera R1 gde joj nije mesto da nesto dokaze ... a sta to ?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz
3 hours ago, drmilan_ said:

I sta ti se sad posle svega ovoga svidja?

Iskreno XT 660 X ili R sve jedno :) u svakom slučaju bih imao dva seta točkova, samo me plaši udobnost na dužim relacijama. Zbog tog razloga kontam da nije "dobar" za mene. Inače mi srce zaigra kada ga vidim uzivo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, Aleksandar-Shark je napisao:

Iskreno XT 660 X ili R sve jedno :) u svakom slučaju bih imao dva seta točkova, samo me plaši udobnost na dužim relacijama. Zbog tog razloga kontam da nije "dobar" za mene. Inače mi srce zaigra kada ga vidim uzivo. 

Tačno pre deset godina sam ija postavio sličnu temu na BJB i na kraju su u opticaju ostala dva motora (Transalp i XT660). Meni se takođe više sviđao XT i bio sam se skoro odlučio za njega, ali sam se bukvalno u zadnjem minutu (po "nagovoru" većine kolega sa BJB-a) odlučio za Transalpa (i nisam se pokajao).

Vozio sam kasnije više puta i XT660 i to je izvanredan motor, ali je za putovanje i po pitanju pouzdanosti i udobnosti Transalp na korak ispred njega. A motor koji me je isto oduševio bila je Jamaha Super Tenera 750.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 12 sati, Aleksandar-Shark je napisao:

Iskreno XT 660 X ili R sve jedno :) u svakom slučaju bih imao dva seta točkova, samo me plaši udobnost na dužim relacijama. Zbog tog razloga kontam da nije "dobar" za mene. Inače mi srce zaigra kada ga vidim uzivo. 

Ma to je to onda. Kupi, ispuni sebi želju i uvozaj se sezonu ili dve (tri, četiri) pa onda menjaj. A do tada ćeš sigurno formirati svoje lično mišljenje dal' je sledeći VStrom, F800, TA, KTM, Benelli ili Buell. Nije isto kad te Pera, Mika, Žika ubedi šta se tebi sviđa i šta ti je potrebno, i kad to sam odlučiš. 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 6.11.2019. at 13:58, Astral je napisao:

Ma kupi srcem. Jebes sve ostalo. 

Zavoleces svaki, sigurno. 

Jedino kada kupis srcem , voleces ga vise i radovaces se vise.

Mora da te "radi" taj motor. 

Nikome od nas ne treba motor, svi smo kupili jer volimo. To je ono najbitnije.

I ako se pokvari, boli te uvo. Voleces ga sve jedno. 

Kupi srcem ali razmisli kad se zenis,srce ume da prevari , lepota je prolazna

  • Haha 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja