Jump to content

Moto Zajednica

Kojeg Advenčera izabrati ???

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
10 hours ago, Aleksandar-Shark said:

Mislio sam na skutere, nisam nešto preterano upravljao motorima  sa manuelnim menjačem. Imam "A" kategoriju :) Iskreno hvala na ponudi da probam Versys-a ali ja se držim one stare: sat, ženu i motor ne pozamljuj :D ne bih, voleo da dođe do ne mile situacije iz x razloga. Ali hvala veliko na ponudi :)

 

Verovatno jeste greška jer sam zelen kao jabuka što se tiče motora, prvo gledam vizuelno šta mi oku štima, naravno da je u okviru budžeta i onda češljam forum. Pošto nemam iskustva i može "sve" da mi se podvali lagano, oslanjam se na iskustva iskusnijih bajkera :)

 

Da li neko može u par rečenica da mi objasni zbog čega je Transalp toliko WOW opcija ? :) i o kom godištu pričamo ?  

Pricamo o godistu koje tvoje finansije mogu da izguraju...a zasto je WOW mada se ne razumem bas u te skracenice, zato sto je dovoljno lagan da mozes sa njim sta i kako hoces, provlacices se i kroz beogradsku guzvu a 2 cilindra ce ti dati i dovoljno razonode od semafora do semafora, zato sto ces lagano sa njim u prirodu pa i na zemljane puteve, ja sam prokrstario vecinu zemljanih puteva po Sremu, zato sto toliko mirno radi da ces imati zelju da je pomazis pre spavanja, zato sto sa njom mozes sutra na put oko sveta bez brige da ce te izdati...potrazi  tj proguglaj koliko se putuje sa Transalpom i koliko je to motor bolji za daleka putovanja od recimo GSA (da, znam da sam sad gotov), sa TA mozes sam na put i mozes lagano da je podignes pu,pu zlu ne trebalo:jee5:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja evo trosim drugog transalpa 600 i gledam da kupim nesto novije. Potrebe su mi apsolutno iste kao i tvoje, na posao i nazad i vikendom magistrala i sumica po makadamu i utabanim zemljanim putevima. 

Probao sam prvo litre varadera i caponorda i nije to to, u gradu neuoravljivi na off-u da ne pričam. 

Onda sam poceo da razmisljam o malom stromu 650 i probao. Dobar motor, upravljiv, dovoljno jak. Nakon toga sam probao i transalpa 700 kao staru ljubav i bmw f650 gs kao meni najlepsi

Zaključak, i dalje Transalp je best buy za tu namenu. Dobar polozaj sedenja, zicane felne, dovoljno snažan motor, pouzdana masina. Uz neke dual sport gume ide svugde. Mana mu je mala ponuda motora i cena. 

VStrom je jaci i konforniji. Zbog tvoje visine mislim da bi ti bio i bolji izbor. Po meni mane su mu vezane za off-road. Nema zicane felne i donji deo mu je prilicno nezasticen, posebno hladnjak ulja. Ali opet to i nije toliko strasno, vozis lagano i pazis i dovesce te i on gde i transalp. 

A sto se tice bmw F650 gs (gabaritno je isti i f800)  za mene nekako najvece razocarenje. Motor mi je vizuleno najlepsi ali su mi njegovi gabariti iznenadjujuce mali. Iako sam visok (ili nizak) samo 178 cm ovak motor mi je, posle transalpa i vstroma, kao biciklo. Da ne pričam o suvozač koji se jedva smesti. Sedište isto skromno i ne deluje mi nesto udobno. Mana mu je i registracija koja je skuplja je je 800 ccm. Sve u svemu dobar motor ali gabaritni mali.

Da rezimiramo, za mene je i dalje najbolji dual sport motor u tom srednjem segmentu Transalp ali tebi verujem da bi vise odgovarao VStrom jer je gabaritno veci a i izbor je veci ima ih bas dosta po oglasima. 

Treba bar da sednes na te motore da vidis kako ti leže. Mehanicki sve su to dobri motiri i svaki ima neku manu. 

P. S. Ako ti ne smeta 1 cilindar, mozes da razmisliš o tenere xtz 660 pocinju da se pojavljuju u oglasima. U tom godistu jedini pravi adventure ili dual sport, pored naravno ktm 690 :)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Transalp!

Prošao sa njim oko 60.000 km (pre nego što sam uzeo ovaj sadašnji motor) i smatram da je to izuzetan i univerzalni motor. Pouzdan, lako upravljiv, ekonomičan, trpi početničke greške, može da se natovari, dobar i za duža putovanja i za lakši teren.

Ukoliko se pretežno na njemu vozi jedna osoba, onda je idealan, za dvoje (sa prtljagom) malo tesan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Strom 650 je za dve klase bolji motor čak i od TA700.

 

Mada, sto ljudi sto ćudi. Što je drugom dobro ne znaći da će i tebi biti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 12 sati, drmilan_ je napisao:

Posle njega na afriku? :lud: 

Odmah Afriku  mada je u zadnje vreme suzen izbor,po gradu ide preko sina gledas iznad krovova automobila ...ili Vstrom 650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz
4 hours ago, lemy said:

Ja evo trosim drugog transalpa 600 i gledam da kupim nesto novije. Potrebe su mi apsolutno iste kao i tvoje, na posao i nazad i vikendom magistrala i sumica po makadamu i utabanim zemljanim putevima. 

Probao sam prvo litre varadera i caponorda i nije to to, u gradu neuoravljivi na off-u da ne pričam. 

Onda sam poceo da razmisljam o malom stromu 650 i probao. Dobar motor, upravljiv, dovoljno jak. Nakon toga sam probao i transalpa 700 kao staru ljubav i bmw f650 gs kao meni najlepsi

Zaključak, i dalje Transalp je best buy za tu namenu. Dobar polozaj sedenja, zicane felne, dovoljno snažan motor, pouzdana masina. Uz neke dual sport gume ide svugde. Mana mu je mala ponuda motora i cena. 

VStrom je jaci i konforniji. Zbog tvoje visine mislim da bi ti bio i bolji izbor. Po meni mane su mu vezane za off-road. Nema zicane felne i donji deo mu je prilicno nezasticen, posebno hladnjak ulja. Ali opet to i nije toliko strasno, vozis lagano i pazis i dovesce te i on gde i transalp. 

A sto se tice bmw F650 gs (gabaritno je isti i f800)  za mene nekako najvece razocarenje. Motor mi je vizuleno najlepsi ali su mi njegovi gabariti iznenadjujuce mali. Iako sam visok (ili nizak) samo 178 cm ovak motor mi je, posle transalpa i vstroma, kao biciklo. Da ne pričam o suvozač koji se jedva smesti. Sedište isto skromno i ne deluje mi nesto udobno. Mana mu je i registracija koja je skuplja je je 800 ccm. Sve u svemu dobar motor ali gabaritni mali.

Da rezimiramo, za mene je i dalje najbolji dual sport motor u tom srednjem segmentu Transalp ali tebi verujem da bi vise odgovarao VStrom jer je gabaritno veci a i izbor je veci ima ih bas dosta po oglasima. 

Treba bar da sednes na te motore da vidis kako ti leže. Mehanicki sve su to dobri motiri i svaki ima neku manu. 

P. S. Ako ti ne smeta 1 cilindar, mozes da razmisliš o tenere xtz 660 pocinju da se pojavljuju u oglasima. U tom godistu jedini pravi adventure ili dual sport, pored naravno ktm 690 :)

 

Sada sam pogledao Transalp 2011 god, lepa je samo onaj far :/ Zaboravio sam verovatno najbitniju stvar a, to je da kada bih putovao van Bg-a da bih imao saputnika, da li žensku ili mušku osobu ne bitno ali bih uvek cimao nekog da ide sa mnom. Kontam da za po gradu 690 bi se penjao i po stepeništu :D . Samo tura od par stotina km bi bila ubistvena što vetar, što bih imao osećaj da sedim na hoklici :D da ne govorim o saputniku koji bi mi sve po spisku zbog udobnosti sedišda.  Ali da moja tiha patnja je KTM, ali ono kontam da bi mi bila muka da se otisnem na put sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

690 za put u dvoje jednostavno nije. Za samostalno putovanje - do kraja sveta i nazad. Posebno ako bi mu stavio neki od dostupnih "rally" kitova/vizira da te malo zaštiti od vetra i neko Seat Concept ili slično sedište... Ovako nešto:

46e1c2ed2b70e93dfd20d3f0bef5348b.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

dajte ljudi, predlagati početniku ktm690 jednocilindraš, za all.around motor... stvarno... i u soft modu će ga bacati na leđa, a od vibracija i vetra omrznuće motore za mesec dana :D, plus voleo bih da upoznam tog ko na 690 redovno vozi saputnika.

 

Transalp je super motor, ali čovek ima 4k evra za potrošiti, može onda i bolje. U tom smislu, samo ti uzimaj tog stroma sa ABSom, setićeš nas se po dobru, a kada nas vidiš, nije zabranjeno ni pivo (ili dva, tri..) da platiš... Prvo doktoru, pa Alekreu i meni ;)

 

U potpisu,

Ponosni vlasnik ktm690 :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 3 sati, icatenej je napisao:

i neko Seat Concept ili slično sedište

Najbolje sedište koje sam ikada video uradio mi Boban... napred tvrdo i usko za stajanje, pa gel u sredini (kad duže voziš), pa nazad tvrdo opet (nizbrdo ili roll bag za putovanja). Odlično!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz
7 hours ago, drmilan_ said:
fe8eab9b26aa-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Africa Twin RD07, 1993. godište, Touring, vozilo prešlo 9300 km, Novi Sad. Cena 3.500 € - Motori...

 

Kupi ovo i ne misli se hoces li na kraj sveta ili iza coska na kafu

Nemojte pogrešno da me shvatite, ali ne bih ni u ludilu dao za motor  3500e koji još malo pa ulazi u kategoriju oltajmera, kada mogu za iste pare da kupim star 10 god. Ništa lično samo moje neko viđenje stvari.

 

6 hours ago, markodjurovic said:

A sta te je odbilo od 690ke?

 

odbija me umanjena udobnost za vožnju van grada, mislim da duže relacije. Da ne pominjem da bih uvek nekog vozio tada iza sebe. Budimo realni Enduro i Super moto nisu baš motori za vožnju u dvoje :( On se meni jako sviđa i voleo bih da imam jedan, ali realnost i potrebe su jedno a želje drugo.

 

6 hours ago, severian said:

dajte ljudi, predlagati početniku ktm690 jednocilindraš, za all.around motor... stvarno... i u soft modu će ga bacati na leđa, a od vibracija i vetra omrznuće motore za mesec dana :D, plus voleo bih da upoznam tog ko na 690 redovno vozi saputnika.

 

Transalp je super motor, ali čovek ima 4k evra za potrošiti, može onda i bolje. U tom smislu, samo ti uzimaj tog stroma sa ABSom, setićeš nas se po dobru, a kada nas vidiš, nije zabranjeno ni pivo (ili dva, tri..) da platiš... Prvo doktoru, pa Alekreu i meni ;)

 

U potpisu,

Ponosni vlasnik ktm690 :D

 

Za sad najuži krug odabira je pao na V-strom, Transalp i veliko možda XT 660, to kažem iz istog razloga kao i za 690. Ušao iskljućivo u uži izbor jer je povoljniji pa bi ostao neki evrić za opremu, servis itd :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 minutes ago, Aleksandar-Shark said:

ne mojte pogrešnoi da me shvatite, ali ne bih ni u ludilu dao za motor koji još malo ulazi u kategoriju oltajmera 3500e kada mogu za iste pare da kupim star 10 god. Ništa lično samo moje neko viđenje stvari.

Od stare koke najbolja supa :aha:  Slazem se sa tvojim razmisljanjem jer ono imas kesa i neces staru kantu da vozis, jednog dana ce ta kanta i dalje da se kotrlja za razliku od ostalih.

 

ALI, moj glas ide za trandzu, ne zato sto je ja vozim... :BJB-Transalp:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Сто људи - двеста сиса
Ја гласам за ТА и потписујем све лепо речено горе... а немој ни АТ да те превари што је матора...погрешно ти је виђење, надживеће она много млађе моторе ;)

Мојих пет пара...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: bmw r1250 gsa

transalp 700, bez dileme licno smatram da je neuporedivo kvalitetniji i dugotrajniji od stroma650, mozda nije lepsi, nije snazniji, ali  takvom tipu motorcikla nije vazna lepota, (posto ti se far ne svidja) nedostatak je sto je skuplji od stroma

 ako hoces da bude lep onda mozemo da pricamo o gsxr ili cbr (to je druga tema onda)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Just now, dzoni kle said:

ako hoces da bude lep onda mozemo da pricamo o gsxr ili cbr (to je druga tema onda)

Ako bi da bude lep onda nekog R, na to se cice loze :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Пријатељу, годиште код мотора није исто као код аута !!! Возе се 6-7 месеци годишње, стоје у гаражи углавном итд. 

Стром 650 је за тебе добитна комбинаија ! :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Super su AT, vozim jednu i poštujem i nove i stare, ali 3.5K za kravu iz 93. koja je vožena samo na "duže ture" i pri tom za tih skoro 30 godina sabila ludačkih 9 i kusur hiljada km... :neznam:

 

Strom kolega! Nemoj da se guziš na motoru koji ti je mali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
127ffbabf8c4-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

KTM 950 adventure, 2004. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...

 

Sve tom malo za tebe, ovo ti je po meri. Ako imas mozga, sve ti isto. Ovde ces bar biti zadovoljan duže vreme. Moze on da ide i polako dok ga malo ne osetis. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Honda Transalp 700 ima 220 kg.Da je okretan i udoban,to verujem-ali da je lagan sa kilažom skoro kao Varadero 1000-nije ni malo.

 

Ako si početnik,po meni,za prvu godinu uzmi KLE 500 od 2005-2007 god.Spada u ADV klasu,jeftina reg. i održavanje i pre svega "proveren" motor.Kasnije se lako prodaje bez gubitka novca,baš iz razloga koje sam predhodno naveo.

 

Kad se malo uhodaš i shvatiš šta te zanima i šta ti paše od motora i ako i dalje hoćeš neki Enduro/Adventure-onda gledaj u pravcu F800 GS ili KTM 950 (990) ADV.

 

p.s. F800 GS za 5000e nije puno para,ako je u OK stanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Stagod radio KLE nije motor nego govno na dva tocka koje ces hteti da promenis posle mesec dana. Naravno ima ljudi koji se kunu u njega, sto je po meni apsurd. Vozio sam gomilu motora i pre bih uzeo apenca nego KLE. Motor ne ide nikako, a kad se taman zaletis, mozes da se molis da zakocis, jer te kocnice nevedenog nece zsustaviti. Djubre... o dizajnu ne bih, katastrofa. Pa jos i ovaj kliktavi zvuk auspuha, pa jos neki vlasnici stave otvoren izduv pa onako prdi...pa jao...

V strom je dobra varijanta a Trandza jos bolja... mada sam tu pristrasan jer sa imao Transalp. Strom sam samo probao, i to 1000 i mislim da je odlican motor.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

impresivan opis na žaljenje barem 100 vlasnika KLE sa foruma koji su itekako zadovoljni svojim motorima.

covjek zna, kaže vozio je gomilu motora prije sadašnjeg pa nema razloga ne vjerovati mu pogotovo nakon izjave da je APN bolji izbor.

stara poslovica kaže da tko puno bira na kraju se uvjek zajebe.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
pre 44 minuta, bocca_bastard je napisao:

Vlasnik BMW-a i bokser motora prica o dizajnu i jos gore ruznom zvuku motora :jee::jee2:

Ne bih na tu temu... dosadno je. Vrati se na afrika vs tenera ako ti je do te vrste zabave.

 

pre 36 minuta, mile fazer je napisao:

impresivan opis na žaljenje barem 100 vlasnika KLE sa foruma koji su itekako zadovoljni svojim motorima.

covjek zna, kaže vozio je gomilu motora prije sadašnjeg pa nema razloga ne vjerovati mu pogotovo nakon izjave da je APN bolji izbor.

100 vlasnika koji verovatno nikad nisu probali nista bolje, a ako i jesu, voleo bih da mi objasne cime su to zadovoljni? 

APN je motor prilagodjen svojim performansama, tako da je za KLE cudo tehnike.

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja