Jump to content

Moto Zajednica

Kojeg Advenčera izabrati ???

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz

Dolazim polako do tačke na kojoj ću moći da odvojim 4000e i da izaberem neki motor, naime tu dolazi do manjih problema tj. slatkih muka ŠTA IZABRATI. Vrtim oglase redovno sve pretražujem, čitam itd... dođem do nekog modela, onda pročitam negativne komentare po forumu i ajd nazad na pretragu. Nailazim po oglasima na BMW-a F 800gs (2008) za nekih 5000e, što smatram da je previše. To je model motora kakvog bih voleo da posedujem. Naravno tu se pojavljuju i F650 koji je oko 4000e, F700 (2011+) za nekih 5000e takođe. Da kažem to su sve modeli koji manje više pocećaju na pomenuti F 800. Naravno nisam se pupčanom vrpcom vezao samo za taj model, dolaze u obzir i drugi modeli kao i marke motora. Dosta sam češljao forum (više meseci) guglao, tražio nešto što bi mi najviše odgovaralo, ali za to nešto treba odvojiti 5000e x 2 mislim na R1200gs :D .

Da ne tupim mnogo, motor bih koristio preko nedelje svakodnevno na relaciji kuća - posao (100% gradska vožnja), ali bih voleo vikendom da se otisnem u prirodu naše lepe zemlje. Neka vožnja makadamom, zemljanim putevima itd.

Moje generalije: visina 193cm, težina 100kg-a.

Napomena, imam 32 godine i nisam do sad vozio velike motore ali imam jaku želju. Ne zanimaju me motori R ili RR varijanti, da vozim 300+km/h itd... U fazonu sam lagano pa dokle dobacim za taj dan. Kao što rekoh voleo bih da se uokvirim u nekih 4000e i po mogućstvu da motor bude 2010+.

Molim sve da izadju sa predlogom koji bi to motor bio dobar za moju malenkost, hvala u napred svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Силвер винг 600. 

Ако је 90% вожње по београдској гужви, скутери или мотори са ДЦТ или којим год аутоматским мењачем су права ствар.

 

Наравно да можеш узети и Голд винг или ГСА и седети на квачилу цео дан и возити као да си у шлеперу, а не на мотору.

  • Haha 4
  • Zbunjen 5
  • Tužan 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ne znam sto se preporucuje skuter opcija kada dečko otvoreno kaže da želi malo off . Da ima para više pa da se uzme u obzir nova Honda od 750ccm ADV skuter / off road pa ajde . Elem ovo R / RR varijanta koju spominješ recimo da sam više terao motor od 50/60ks nego sadašnji od 190ks valjda to ide s godinama ili vremenom ili zavisi od osobe do osobe . Da me ne shvatiš pogrešno i taj gs800 itekako ubrza do 100kmh a razliku od sekund ipo nećeš primetiti osim ako se ne trkas sa RR . Ovo sad govorim odokativno . Moja poenta je ne ograničavaj sebe sa tim razmišljanjem već uzmi u obzir da su danas svi motori brzi razlika je samo u par sec gore dole i da li idu 230 ili 300 . 
Da sam na tvom mestu ciljao bih tog gs800 ili pak razmislio o novoj Hondi NC750 u automatskom rezimu promene prenosa . To bi ti igralo ulogu za ovo sto si pozeleo .

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Kad malo mućneš glavom shvatiš da gradska vožnja zahteva dve stvari:

  • lako manevrisanje(gradska gužva) - ovde dolaze motori sa punim okretom kormana kao što su Dual Sport a.k.a Adventure motori, skuteri. Manje više skuteri nemaju pun okret volana ali to nadomeste manjom težinom.
  • obrni moment na nižim obrtajima sa manje agresivnom notom. Danas su svi spušteni na niže obrtaje ali npr. KTM kontkretno je jako nervozan na gasu i nikako za početnike.

Za ostale varijante obilaženja Srbije van asfalta ćeš se vrlo lako snaći sa tvojom visinom pa koji god motor da bude. Ja sam visok 186 i nikakav problem sa VFR'om nisam imao kakav god da me teren snadje. Duge noge i udri pauk tehniku :takoje:

 

Moja preporuka je kao što je kolega @Aleksandar Sh. naveo Honda NC750. Ostali korisni Strom-a 650 ili Transalp 700. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz
1 hour ago, Zuba87 said:

Силвер винг 600. 

Ако је 90% вожње по београдској гужви, скутери или мотори са ДЦТ или којим год аутоматским мењачем су права ствар.

 

Наравно да можеш узети и Голд винг или ГСА и седети на квачилу цео дан и возити као да си у шлеперу, а не на мотору.

Hvala na ponudi, ali nisam neki ljubitelj skutera preko 150ccm

 

52 minutes ago, Aleksandar Sh. said:

Ne znam sto se preporucuje skuter opcija kada dečko otvoreno kaže da želi malo off . Da ima para više pa da se uzme u obzir nova Honda od 750ccm ADV skuter / off road pa ajde . Elem ovo R / RR varijanta koju spominješ recimo da sam više terao motor od 50/60ks nego sadašnji od 190ks valjda to ide s godinama ili vremenom ili zavisi od osobe do osobe . Da me ne shvatiš pogrešno i taj gs800 itekako ubrza do 100kmh a razliku od sekund ipo nećeš primetiti osim ako se ne trkas sa RR . Ovo sad govorim odokativno . Moja poenta je ne ograničavaj sebe sa tim razmišljanjem već uzmi u obzir da su danas svi motori brzi razlika je samo u par sec gore dole i da li idu 230 ili 300 . 
Da sam na tvom mestu ciljao bih tog gs800 ili pak razmislio o novoj Hondi NC750 u automatskom rezimu promene prenosa . To bi ti igralo ulogu za ovo sto si pozeleo .

Svestan sam da mahom svi motori ubrzavaju manje više kao R/RR, hteo sam reći da mi nije u interesnoj sveri motor na kome ću biti poguren, više sam za fazon cros ili super moto. Što se tiče Honde NC750 ili nekog drugog automackog menjača (mislim motora sa automackim) nisam neki pobornik, volim ono klasično da ga osetim na šaltanju. P.s. NC750 gledam svaki dan ispred posla i nije mi nešto u oku, dok R1200 stoji par stotina metara dalje i ako je na dužoj relaciji do kuće ili obratno obavezno prođem pored njega :D

 

Gledao sam Xt 660, Ktm 690, Dorsoduro... i oni su u opciji takođe, znam da su motori sa menjačem za grad smrt, ali verujte mi da se apsolutno oko toga ne uzbudjujem makar šaltao 10 puta na 30metara :) Moja molba je više upućena koji bi to motor bio dobar za moju visinu, a pritom da može da trči po zelenim poljima. P.S. skuteri apsolutno ne. Hvala još jednom sviima.

 

zaboravih da dodam, živim kod aerodroma Nikola Tesla, a radim u okolini Vlade Srbije tako da je vožnja 80% autoputem :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

@PaPaja

Pa ni BMW F800GS nije bas igracka za pocetnika, a razmatra se cak i R1200GS :)

Kapo je tu negde zlatna sredina i moze sve ono sta kolega trazi - a ne prelazi budzet.

Odgovara mu i po visini i po gabaritima vise nego "maleni" transalp.

A ostace mu nesto novca i za druge stvari.

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ostavi pricu za sledecu godinu.

 

5.000 za F800 je vise nego povoljna cifra.

 

Smiri se i skupi jos para..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz

Ja sam iskreno mislio da je 5000e za f800 iz 2008 jaka cena :D

15 minutes ago, Marko81 said:

@PaPaja

Pa ni BMW F800GS nije bas igracka za pocetnika, a razmatra se cak i R1200GS :)

Kapo je tu negde zlatna sredina i moze sve ono sta kolega trazi - a ne prelazi budzet.

Odgovara mu i po visini i po gabaritima vise nego "maleni" transalp.

A ostace mu nesto novca i za druge stvari.

Poz

Daleko da se razmatra R1200gs nemam ja toliko para :D

 

4 minutes ago, johann said:

Ostavi pricu za sledecu godinu.

 

5.000 za F800 je vise nego povoljna cifra.

 

Smiri se i skupi jos para..

 

Ja sam iskreno mislio da je 5000e za f800 iz 2008 jaka cena :D, onda za f800 bih morao da se strpim do pocetka marta :P i ostao bih bez dinara za opremu :( što mislim da nije baš pametno.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

750XD ti ne privlači pažnju i relativno ti je mali, što je dovoljno da ga zaobiđeš i pored nekoliko dobrih prednosti koje ga izdvajaju u odnosu na konkurenciju.

 

800GS i Strom su ti opcije po meni i nemaš tu šta previše da razmišljaš. Ide zima, cene dole, pa polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Pored Stroma razmotri i Versys ,mada moja preporuka uzmi nesto do  2000e tipa KLE da se malo uvozas jednu ili dve sezone i onda pojacasac budzet i uzmes 1200 gs 10ak god star za 2 god?

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
Pre 6 sati, Aleksandar-Shark je napisao:

.

 

Neka vožnja makadamom, zemljanim putevima itd.

Moje generalije: visina 193cm, težina 100kg-a.

Napomena, imam 32 godine i nisam do sad vozio velike motore ali imam jaku želju. 

Pojasni ovo malo: nisi vozio "velike" motore u smislu neke duže vožnje ili nisi nikad ni probao? Znaš li da voziš one sa manuelnim menjačem? Imaš li "A" dozvolu? 

 

Btw, moja preporuka: Versys, uklapa se u kriterijume koje si zadao. Dođi, vidim da si blizu mene, provozaš se malo da koliko-toliko stekneš predstavu, naravno, ako su odgovori na moja prethodna pitanja potvrdni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 8 sati, Aleksandar-Shark je napisao:

...Vrtim oglase redovno sve pretražujem, čitam itd... dođem do nekog modela, onda pročitam negativne komentare po forumu i ajd nazad na pretragu.

... / ...

Kao što rekoh voleo bih da se uokvirim u nekih 4000e i po mogućstvu da motor bude 2010+.

Molim sve da izadju sa predlogom koji bi to motor bio dobar za moju malenkost, hvala u napred svima.

 

Uz svo duzno postovanje svih nas koji palamudimo na forumu/mima, ovo boldovano je greska. Kad dodjes do nekog modela koji se tebi svidja, uklapa se u tvoje okvire, uzmi komentare sa foruma u obzir ali ipak pogledaj i probaj taj motor posto krajnji sud treba sam da doneses na osnovu svog misljenja. 

 

A sto se tice konstruktivnog predloga, def mislim da je Transalp jedna od top opcija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz
2 hours ago, Nimmin said:

Pojasni ovo malo: nisi vozio "velike" motore u smislu neke duže vožnje ili nisi nikad ni probao? Znaš li da voziš one sa manuelnim menjačem? Imaš li "A" dozvolu? 

 

Btw, moja preporuka: Versys, uklapa se u kriterijume koje si zadao. Dođi, vidim da si blizu mene, provozaš se malo da koliko-toliko stekneš predstavu, naravno, ako su odgovori na moja prethodna pitanja potvrdni. 

Mislio sam na skutere, nisam nešto preterano upravljao motorima  sa manuelnim menjačem. Imam "A" kategoriju :) Iskreno hvala na ponudi da probam Versys-a ali ja se držim one stare: sat, ženu i motor ne pozamljuj :D ne bih, voleo da dođe do ne mile situacije iz x razloga. Ali hvala veliko na ponudi :)

 

45 minutes ago, PremieRacing said:

 

Uz svo duzno postovanje svih nas koji palamudimo na forumu/mima, ovo boldovano je greska. Kad dodjes do nekog modela koji se tebi svidja, uklapa se u tvoje okvire, uzmi komentare sa foruma u obzir ali ipak pogledaj i probaj taj motor posto krajnji sud treba sam da doneses na osnovu svog misljenja. 

 

A sto se tice konstruktivnog predloga, def mislim da je Transalp jedna od top opcija. 

Verovatno jeste greška jer sam zelen kao jabuka što se tiče motora, prvo gledam vizuelno šta mi oku štima, naravno da je u okviru budžeta i onda češljam forum. Pošto nemam iskustva i može "sve" da mi se podvali lagano, oslanjam se na iskustva iskusnijih bajkera :)

 

Da li neko može u par rečenica da mi objasni zbog čega je Transalp toliko WOW opcija ? :) i o kom godištu pričamo ?  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Slušaj čika doktora, oni znaju šta pričaju ;) ,najbolja opcija za tvoje gabarite i preferencije je v-strom 650. Dodatno, imaš para za isti. Juri primerak sa abs.

 

Dobrodošao u moto svet! Pamet u glavu. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
pre 12 minuta, Aleksandar-Shark je napisao:

 

Da li neko može u par rečenica da mi objasni zbog čega je Transalp toliko WOW opcija ? :) i o kom godištu pričamo ?  

Nije WOW opcija ali pocetniku ce zadovoljiti sve potrebe, a posle njega samo ce ti se kasti sta ti treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, vava said:

Nije WOW opcija ali pocetniku ce zadovoljiti sve potrebe, a posle njega samo ce ti se kasti sta ti treba.

Posle njega na afriku? :lud: 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Transalp je motor koji je toliko univerzalan da je to neverovatno. Stavis 50/50 gume i boli te cosak.

Ne biras put kojim ces proci,mozes svuda. Lagan je, okretan. Zaista je dobar izbor za pocetak. 

Kupis Trandzu 700 i miran si par godina. 

 

Stile ti je dao takodje jako dobar savet.

Kle 500 je izuzetan pocetni motor sa zaista prihvatljivim troskovima eksploatacije.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja