Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot V-Clic

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

Posjedujem skuter Peugeot V-Clic. Skuter je star nekih osam godina, i nikada nijesam imao sa njim većih problema, do sada. Prešao je 6000 km. 

 

Naime, prije nekog vremena je prestao da baca struju na svecicu. Mislio sam da je do svecice, zamijenio sam je... Opet isto nema struje. ustanovio sam da nema struje iz namotaja. Makao sam plastiku sa onog ventilatora od magneta i očistio sam one kao kontakte na magnetima. Počelo je da baca struju. Upalio sam skuter, međutim, sad se javlja novi problem.

 

Skuter se gusi kad dam pun gas. Mogao je da ide oko 65kmh, sad nece da predje 40kmh nema trika. Čistio sam karb, promijenio bobinu... Jednostavno neće... Kad dam pun gas krene da se ugasi, pa nastavi, malo da gasa, onda opet se gusi... Smjesu sam stavio na krug i po...  Nemam pojma sta mu može biti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

Sve sam ispreturao, iscistio karb, prirubnica je nova... Stavio drugi CD-i čini mi se da bolje vuce, ali skuter sa ovim novim cdi-em nece da se ugasi na kljuc :grr::grr: i nekako prekida u radu, ali bolje vuce ja mislim.. Pakao...

Onda sam vratio stari cdi, i nekako dodje do 45-50 (toliko je isao kad sam ga kupio, sa onom blokadom na cdi-u)

 

Inace u ler radi sasvim ok... Cim dam pun gas gusi se tesko postize brzinu... 

 

Evo kako izgleda svjecica

svec.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Upravo tako, skines i pregledas da nema rupu ili pukotinu. Obzirom da nisi vidio nista slicno, onda je ok.  Na vecini karbova saraf je na otprilike 2,5 kruga. Nadam se da ce se javiti neko strucan i da to brzo rijesis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Upravo tako, skines i pregledas da nema rupu ili pukotinu. Obzirom da nisi vidio nista slicno, onda je ok.  Na vecini karbova saraf je na otprilike 2,5 kruga. Nadam se da ce se javiti neko strucan i da to brzo rijesis.
2 минимум па и 2,5 круга. Мембрана може да је пукла, пловак да прелива, саух константно отворен, или једноставно попустио карбуратор унутра измеџу канала.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

Mislim da je membrana ok, ali pazite danasnju situaciju... Dakle, palim skuter (na kurblu, jer na kluc samo vergla nece da upali, na kurblu odmah) Skinuo sam ono crijevo od filtera za vazduh. Skuter na ler radi lijepo, cim mu odjednom dam gas skuter se jednostavno gasi... Onda sam uzeo mali srafciger, i dodirnuo sam onaj kao klipčić od membrane skuter je poceo normalno da prima gas, i pun gas kao u srećna vremena. Kad sam mu dao pun gas iz karba je izlazila kao prasina od goriva, e sad ne znam jel to normalno..

 

Nakon toga ja ufatim krug nekih 100m, da se okrenem ka kuci, dam pun gas, skuter opet po svome... Onda sam potpuno odustao, posle pola sata sam ga upalio, radio je na ler , uzeo sam uhvatio krug sa njim, isao je do 50kmh dalje nije htio... Šta se desava sa njim nije mi jasno, ali ocigledno mora da je u pitanju gorivo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Peugeot V-Clic
j1zf9.jpg?token=mMB83Mx7f0gC75jhGKY91g&e
STREAMABLE.COM

Check out this video on Streamable using your phone, tablet or desktop.
digvv.jpg?token=x4OcP6UfuumvugUkt4nC_A&e
STREAMABLE.COM

Check out this video on Streamable using your phone, tablet or desktop.

 

Evo dva videa nadam se da ih mozete otvoriti...  U prvom radi nakon duze vremena pun gas, ali nije dugo trajalo (vidite i prasinu od goriva)

A drugi je prica za sebe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Peugeot V-Clic
1 hour ago, Gastrorider said:

Imas li dje da pozajmis drugi karburator da probas. Novi nije skup, mislim da ima na Tuzi, no da ne bacas pare ako nije do njega.

Ne znam brate, vidjecu, ako nadjem nesto... ja ne znam sto moze biti ovdje problem sem tog karburatora, jesi vidio snimke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Ma nijesam ja nikakav mestar :) kod mene je to bilo. Trebas probati drugi karburator jer ih je bas tesko popraviti, bar ja nikad nisam uspio :stabre:. Pasuje kineski, mislim da su isti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

Ja sam ovaj narucio pa kad dodje, ako ne bude on problem, kupujem  benzin i spaljujem ga :jee::jee:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najezim se samo kad procitam V-Clik..... kakvo je to jedno maleno kinesko smece od skutera, uzas pravi!

Taj karburator sto si narucio nista nije bolji. Kad si vec gledao da zamenis, bolje da si potrazio od SYM Symlpy-a 50 4T karb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Peugeot V-Clic
8 minutes ago, Satelis said:

Najezim se samo kad procitam V-Clik..... kakvo je to jedno maleno kinesko smece od skutera, uzas pravi!

Taj karburator sto si narucio nista nije bolji. Kad si vec gledao da zamenis, bolje da si potrazio od SYM Symlpy-a 50 4T karb.

Svako ima svoje misljenje, ali taj skuter vozim od 2011 godine i nikad nisam imao problema sa njim bez evo sada... Cesto vidim te neke negativne komentare koji mi nisu jasni. Ali svako ima svoje misljenje, ja sam sa njim prezadovoljan do sada. Da ti pravo kažem jedan sam od rijetkih koje ne zanima je li V Klik kineski ili nije. Brat mi je imao gileru nakon 2000km mu je pregorela. Drugo komsija je na 7000km dva puta radio generlanu na dvotaktnom spidfajtu pa ja na osnovu toga ne mogu reci da su smece... Istina je da je bas slican kineskim spajderima, ali sto se djelova oko elektronike tice nisu slicni, jer sam ih uporedjivao. Takođe u mom mjestu imaju čak 4 V-Clic skutera koji i dalje pale na prvi zub... E sad, vjerovatno si ti vidio neke negativnosti i nemam nista protiv toga.

 

Opet kazem, postujem svacije misljenje, ali sam iznio i svoje... 

 

Što se tiče karburatora nisam znao za ovaj sto si napisao, ali ako bude on problem, neka me sluzi koliko ovaj i mijenjam skuter nakon toga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 46 minuta, zdravoljubac je napisao:

Svako ima svoje misljenje, ali taj skuter vozim od 2011 godine i nikad nisam imao problema sa njim bez evo sada..

 

On 2.11.2019. at 23:39, zdravoljubac je napisao:

Prešao je 6000 km. 

6.000km za 8god ili ti 9 sezona.... kad sracunas, godisnje si prelazio oko 700km.... sve ukupno kad sracunas nisi presao nista, godine nisu bitne vec kilometraza.

 

V-Clic nosi samo znak Lava, sve ostalo je kinesko. Svestan sam da je mnoge ta cinjenica zabolela onog trenutka kad su shvatili sta su kupili za kolike novce.

Onomad je taj ganc nov model kostao 1.100eur pa su spustili na 900/800eur kao satro sajamski popust dok je isti takav u Metrou kostao oko 50.000din samo bez znaka Lava.

 

Recicu ti jednu cinjenicu kako nekad bese.... godinama, po jednoj sezoni mi prodje oko 150 komada kroz ruke.

Nekima karburator ne valja sa 0km, 3 ganc nova stavim na sto i od ta 3 samo je 1 ispravan sa kojim motor pali-radi-ide nebitno dal je vruc ili hladan agregat.

Radilice sam menjao na 4.000km, drugi je bio na 6.000km, treci na 12.000km i to su bile radilice koje su se totalno raspale, da ne pricam o onim koje su bile pred raspad..... sve u svemu ne traje dugo.

 

Peugeot kao brend je sam sebi skocio u stomak ovakvim potezom, potez gde su na kineske agregate prisili znak Lava ih je ublatio do guse.

 

Evo da znas od Peugeot game sta je sta:

 

- SF1 i 2 ..... france (dobri), 3 je kinez

- Viva 1 i 2..... france (dobri), 3 je kinez

- Viva Sixties 50ccm 4t je SYM (tajvan, dobar)

- Jet Force 50ccm kinez, 125ccm .... france (los)

- V-Clik i Kissbe su kinezi

- Tweet 50/125/150ccm 4T.... SYM (dobri)

- Satelis/Geopolis 125ccm.... france (tesko smece)

- Satelis 125ccm Compressor.... france (ocaj zivi)

- Satelis/Geopoplis 250-300-400-500ccm .... zabari piaggio grupacija (dobri)

- SumUp 125ccm isto kinez (los)

- Django 125ccm isto kinez (los)

- Metropolis 400ccm .... france (tesko sranjce)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Peugeot V-Clic
28 minutes ago, Satelis said:

 

6.000km za 8god ili ti 9 sezona.... kad sracunas, godisnje si prelazio oko 700km.... sve ukupno kad sracunas nisi presao nista, godine nisu bitne vec kilometraza.

 

V-Clic nosi samo znak Lava, sve ostalo je kinesko. Svestan sam da je mnoge ta cinjenica zabolela onog trenutka kad su shvatili sta su kupili za kolike novce.

Onomad je taj ganc nov model kostao 1.100eur pa su spustili na 900/800eur kao satro sajamski popust dok je isti takav u Metrou kostao oko 50.000din samo bez znaka Lava.

 

Recicu ti jednu cinjenicu kako nekad bese.... godinama, po jednoj sezoni mi prodje oko 150 komada kroz ruke.

Nekima karburator ne valja sa 0km, 3 ganc nova stavim na sto i od ta 3 samo je 1 ispravan sa kojim motor pali-radi-ide nebitno dal je vruc ili hladan agregat.

Radilice sam menjao na 4.000km, drugi je bio na 6.000km, treci na 12.000km i to su bile radilice koje su se totalno raspale, da ne pricam o onim koje su bile pred raspad..... sve u svemu ne traje dugo.

 

Peugeot kao brend je sam sebi skocio u stomak ovakvim potezom, potez gde su na kineske agregate prisili znak Lava ih je ublatio do guse.

 

Evo da znas od Peugeot game sta je sta:

 

- SF1 i 2 ..... france (dobri), 3 je kinez

- Viva 1 i 2..... france (dobri), 3 je kinez

- Viva Sixties 50ccm 4t je SYM (tajvan, dobar)

- Jet Force 50ccm kinez, 125ccm .... france (los)

- V-Clik i Kissbe su kinezi

- Tweet 50/125/150ccm 4T.... SYM (dobri)

- Satelis/Geopolis 125ccm.... france (tesko smece)

- Satelis 125ccm Compressor.... france (ocaj zivi)

- Satelis/Geopoplis 250-300-400-500ccm .... zabari piaggio grupacija (dobri)

- SumUp 125ccm isto kinez (los)

- Django 125ccm isto kinez (los)

- Metropolis 400ccm .... france (tesko sranjce)

Upravu si, ali da znas u kakvim je uslovima presao tih 500-700 kmh godisnje a da se cak ni jedna plastika nije polomila zaprepastio bi se :D Ja ne kazem da nije tako kako si ti napisao, vjerovatno imas iskustva... Ali ti kazem da sam ja za moje potrebe koje imam sa njim prezadovoljan, takodje ti kazem i za ova četiri skutera koja su kupljena u Verano kad i moj... Za dva tačno znam da su presla duplo vise od mojega. Inace sa ovim Satelis/Geopolis 125ccm kojeg si ubrajao , moj kolega ga ima već nekih deset godina i uvijek kad je lijepo vrijeme ide sa njim na posao... mislim da je presao nekih 22000km...nisam sig...

 

Ali da ti pravo kazem ja sam ga platio 999e, i za te pare tad nisam mogao naci jeftiniji skuter.. I ponavljam ti da me nije zaboljela ta cinjenica da je on prakticno kineski skuter... uopste mi to ne zanima... Gledam sad sto se kupuju skuteri neke marke nepoznate po 2400 4000 eura , i to su kineski skuteri isto, gledajuci deklo, motor , karburatore... dakle nema razlike... 

 

ps. po tebi svi ovi pezo skuteri ne valjaju nista...znaci treba na Gileru ici, meni je aprilia top?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 10 sati, Satelis je napisao:

Satelis/Geopoplis 250-300-400-500ccm .... zabari piaggio grupacija (dobri)

@zdravoljubac nisi pažljivo čitao.. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Прегледао сам видео, карбуратор није исправан, купи нови и решаваш проблем око 20€. Кинез 4Т без филтра не би смео да прима више од пола ручице гаса, овај се гуши у гориву.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zeta
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

Stigao karb... ugradio ga ja I krenem voziti kad ono bolje nego sto je bilo, ali isto sa gusenjem. Onaj saraf od smjese bio masu odvrnut, ja ga stavih na krug ipo, bilo e bolje li nije to to...Mene nampane za iglu u karb onaj osigurac je bio na sredinu a ja ga podignem skroz I sad posle duze vremena skuter ide fino. Ujutru cu vidjeti pravo stanje kad ga upalim hladnog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 5.11.2019. at 23:49, Satelis je napisao:

Nekima karburator ne valja sa 0km, 3 ganc nova stavim na sto i od ta 3 samo je 1 ispravan sa kojim motor pali-radi-ide nebitno dal je vruc ili hladan agregat.

Pandorina kutija se polako otvara, malo oce radi, malo nece, malo oce kaki pa malo nece. Sve je super do 2 semafora, na 5 bi vec da ga zapalis, na 6 stao skroz te moras ga gurati.

Dve ulice nize upali na cvrgu ko da nista bilo nije i tako u krug, novi dan, nova sreca.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja