Jump to content

Moto Zajednica

Ostrvica 2019

Recommended Posts

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Kao i kompletan video zapis vožnje (ukoliko nekog zanima):


II deo
09.11.2019 - DIS Lazarevac - Fotografisanje na krivini

 

III deo
09.11.2019 - Fotografisanje na krivini - Garasko jezero

 

IV deo
09.11.2019 - Garasko jezero - Ostr(o)vica

 

V deo
09.11.2019 - Ostr(o)vica - Beograd

 

 

U povratku smo za malo imali incident, vidi se u poslednjem zapisu od 59:56 do 1:00:00

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

U bre, nisam ni znao da si snimao vožnju kad smo se vraćali, a onaj mali zamalo fatalni susret , koji se hvala Bogu nije dogodio mogu da zahvalim samo odličnim kočnicama i abs- jel u te tri sekude kočenja lepo sam čuo proklizavanje prednjeg točka a brzina je bila izmedju 160 i 180 kmh , jedino što sam mogao jeste panično kočenje, posle sam vraćao film i razmišljao da li je moguće da nisam video opciju skretanja ili nekog manevra.
Tvoj snimak je pokazao da u te tri sekunde i nije bilo moguće bilo šta uraditi jel je čovek iz njemu znanog razloga odlučio da skrene i tako mi blokirao ceo prolaz.
Lepo se vidi trenutak kad prednj deo potanja i netraje duže od dve tri sekunde.
Hvala ti na snimku stvarno nisam znao da snimaš , inače bi pozirao malo
Pozdrav

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, dekicook1 je napisao:

a onaj mali zamalo fatalni susret , koji se hvala Bogu nije dogodio mogu da zahvalim samo odličnim kočnicama i abs- jel u te tri sekude kočenja lepo sam čuo proklizavanje prednjeg točka a brzina je bila izmedju 160 i 180 kmh

Lepo bogami, tam gde je 50km/h ti ga cepas x3

 

Pre 2 sati, dekicook1 je napisao:

da li je moguće da nisam video opciju skretanja ili nekog manevra.

 

Pre 2 sati, dekicook1 je napisao:

nije bilo moguće bilo šta uraditi jel je čovek iz njemu znanog razloga odlučio da skrene i tako mi blokirao ceo prolaz.

Ne znam sta si ocekivao?

Isprekidana linija, vozac automobila skrece levo jer vidi da nema nikog iz suprotnog pravca.... drugi par opanaka je taj, sto se ti pojavljujes sa 160-180km/h..... kad da te vidi, juce?

 

Ne zelim bilo kakvu raspravu, samo mi nije jasno zasto se cacka mecka gde ne treba, pa kad Bozana izadje.... onda kukulelel sta me snadje, sta bi?

 

Pre 2 sati, dekicook1 je napisao:

stvarno nisam znao da snimaš , inače bi pozirao malo emoji6.png

To za pozeraj..... eno imas temu u Crnoj hronici od pre neki mesec. Decko jurio isto to, kadar na Rudniku, zavrsio pod zemljom crnom Bog da mu dusu prosti.

Aj uzdravlje i pamet u galvu, treba jos Ostrvica docekati! 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Честитке свима,видим да је као и увек било је предивно, нажалост из здравствених разлога нисам могао да се придружим ходочашћу и видим драге људе.

Догодине:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
11 hours ago, Satelis said:

Lepo bogami, tam gde je 50km/h ti ga cepas x3

 

 

Ne znam sta si ocekivao?

Isprekidana linija, vozac automobila skrece levo jer vidi da nema nikog iz suprotnog pravca.... drugi par opanaka je taj, sto se ti pojavljujes sa 160-180km/h..... kad da te vidi, juce?

 

Ne zelim bilo kakvu raspravu, samo mi nije jasno zasto se cacka mecka gde ne treba, pa kad Bozana izadje.... onda kukulelel sta me snadje, sta bi?

 

To za pozeraj..... eno imas temu u Crnoj hronici od pre neki mesec. Decko jurio isto to, kadar na Rudniku, zavrsio pod zemljom crnom Bog da mu dusu prosti.

Aj uzdravlje i pamet u galvu, treba jos Ostrvica docekati! 

 

Ma moze to i brze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kako mi je zao sto vam se nisam pridruzio, bio sam u poslu i taman izveo nekakvu gimnastiku da subota bude slobodna kad ono mi klince uhvati nekakav stomacni virus. Kad mi se ne da

 

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200
On 13.11.2019. at 10:01, Komsa je napisao:

Честитке свима,видим да је као и увек било је предивно, нажалост из здравствених разлога нисам могао да се придружим ходочашћу и видим драге људе.

Догодине:)

Šteta Komšo, čuo sam da te bolela brada, a očekivali smo Goricu i tebe. Nadam se da ćemo se videti sledeće godine  :P;):jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Dobar dan svima,

 

Kao i svake godine,odlično druženje i dobra ekipa na usponu.

 

Većina je već postavila svoje snimke,a i fotografije pa ja ne bih da kvarim ono već dočarano,siguran sam da svega ima i previše.

 

Sačekao sam da svi postave,napišu i zahvale,pa bih ja da napišem nekoliko rečenica.

 

Meni lično je ovo već 6-ta godina kako dolazim na pomenutu manifestaciju.

3. put se penjem i razlog tog uspona je moje najmlađe dete(Uroš V-4) koje svake godine ovo željno iščekuje.

 

Sam doživljaj vožnje i uspon,a zatim i fina domaća hrana je ono o čemu on priča danima pre i posle.

Malo je potrebno za dečiju sreću,a na nama je da se potrudimo da kroz obične i skromne stvari,a sa svojim trudom dođu do toga.

 

Da li je kašika kajmaka,jedan uštipak,vožnja na motoru sa ocem i to penjanje na vrh kratak opis svega?

Da. Mislim da jeste. 

 

Oni koji me poznaju znaju koliko volim ovo oko čega smo svi okupljeni,a opet želim da i moja deca dele sa mnom bar donekle.

 

Uroš je zadnjih nekoliko akcija DEDA MRAZ i USKRS moj suvozač.

A pre toga su sva moja deca(x 3) dolazila sa mamom da vide kako je u toj Sremčici.

Trudim se da vide kako je "imati i nemati".

 

Zašto sve ovo pišem?

Na ovoj akciji sam video dosta poznatih i dragih ljudi,a opet i dosta novih.

Lepo je da se akcija širi.

 

Ono što mi je VEOMA zasmetalo,a to ću opisati u sledećem pismu namenjenom dotičnim osobama.

Jednom vozaču motocikla crni Suzuki V STROM i jednom momku PLAVE Honde Varadero.

Očigledno nisu pročitali tekst koji nosi naziv "vožnja u grupi".

 

"Poštovani gospodine OLUJA i gospodine PLAVI!

 

Ja sam potpuno siguran da vaše vozne osobine prevazilaze prosečnu brzinu kolone koja se vozi na ovoj akciji. Takođe sam siguran da Vaša želja za dokazivanjem prevazilazi trenutne okvire puta,a samim tim i okruženja. Verujem da dosada koja je prouzrokovana ovim ne može da uzburka Vašu krv,a ni VAše ulje u motoru,pa VAs molim sledeće:

 

Shodno tekstu "vožnja u koloni " koji nikada niste pročitali zamolio bih Vas da vašom vožnjom ne ugrožavate druge učesnike,a pod svima posebno mislim na mene i mog sina.

Nabijanje točkom i prilaženje na dohvat ruke drugom motociklu u toku vožnje nikako nije dobro.

Možda je to Vama normalno ili testirate svoje kočione sposobnosti,ne znam niti me interesuje.

 

Da sam bio sam,siguran sam da ne bih ni primetio,ali mi je nekoliko ljudi ukazalo na to,a i moj sin koji iako nije vozač zna granice i limite.

 

Nakon svega Vas molim da odjebete od mog motocikla u bilo kakvoj grupnoj vožnji.

U pojedinačnoj se nećemo ni videti,pošto biram sa kim se vozim,a svi oni bar znaju da drže noge na fuzasterima.

 

Hvala!

 

Saša Petrović

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Е нека си им рекао. Зна се како се вози у таквој и толикој колони, без егзибиција.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
On 11/16/2019 at 5:30 AM, nntom said:

Šteta Komšo, čuo sam da te bolela brada, a očekivali smo Goricu i tebe. Nadam se da ćemo se videti sledeće godine  :P;):jee:

Панкреас пријатељу, и видећемо се сигурно. Нас двоје смо сваки пут на врху-као што знаш.

 

Још бих подржао коментаре око вожње у групи, ту се показује карактер  и смисао за социјализацију и дружељубивост.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Evo i snimka sa moje kamerice.Moram da se izvinim svim ucesnicima zato sto nema svih snimaka, tj. 

kamera se sama iskljucivala i ukljucivala iz meni stranih razloga, tako da nekih (po meni mozda i najboljih)

snimaka nema.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja