Jump to content

Moto Zajednica

18 MotoGP Sepang, Malezija 2019

Recommended Posts

• Drug član, 3919 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles

Zato sto ne funkcionise menjac kao kod nas. Brzine idu redom od neutrala pa 1,2,3 4 5,6 znaci nemas ler izmedju 1 i 2.samim tim na kocenju bi saltanjem mogao da odes u neutral umesto u prvu a to se ne bi dobro zavrslilo. Tako da ta druga poluga sluzi da ne moze da se ode u neutral

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 406 postova
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Ipak je poluga zadnje kočnice u pitanju kod Markeza. Na MotoGP sajtu ima izjava Markeza povodom toga, a i na snimku u prilogu se vidi posuda za tečnost pored poluge. Kaže da su u fazi ispitivanja pa cenim da je poluga instalirana samo tokom treninga, malo je nezgrapna (kao da su je ukrali sa nekog starog cbr-a).

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Sviđa mi se 2

• Drug član, 2032 postova
  • Motocikl: Trenutno ponosno vozim T15SL

Jeste, na drugom motoru je izgleda od ovog vikenda počeo da koristi i zadnju kočnicu kao kod skutera. Propustio sam taj detalj, izvinjavam se što sam se pravio pametan

• Drug član, 4587 postova
  • Motocikl: konzerviran

Toliko je blizu zemlje u nagibu da je nožna komanda apsolutno neupotrebljiva.

Ono klizanje gore ne mogu da rastumačim...ali deluje da ga je izdala prednja guma.

Verujem da ima i dobrog udela veštine u ćinjenici da jako često nakon ovakvih situacija ostane "na nogama", ali sam jednako ubeđen da svemu prilično doprinosi i njegova težina...praktično skoro pa nepostojeća. Poznat je prirodni fenomen (inercija) naročito kod tela koja rotiraju i ona teže da ostanu u ravnoteži, dokle god ima obrtnog momenta. On jednostavno, verovatno svojim ponašanjem i "ne" težinom ne smeta prvenstveno prednjem točku da nađe svoj balans...pod uslovom da ima frikcije, trenja između gume i podloge iliti "gripa", prijanjanja...nazovite ga kako vam volja.

• Drug član, 1536 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Obratite paznju kako uperi prednji tocak. Svaki put jednako u ovakvim situacijama. A kao sto je receno, sitan je pa je tacka tezista uvek blizu motocikla. 

Teziste skupa dva tela (objekta) se geometrijski definise. Ako je vozac visok, teziste ode blize temenu krivine i u ovakvim situacijama je klizanje zadnjeg tocka nakon pustanja prednjeg skoro neminovno. A MM je laktom na zemlji, navucen na korman i rezervoar, te teziste ostane blizu motocikla, sto za posledicu ima da ostaje gripa na oba tocka. Uz vestinu i hebenu praksu koju ima, fakticki uspe da vrati grip na oba tocka istovremeno! 

Gledao sam to uzivo kad je drugar uradio na Tomos automaticu. I gradjen je kao pedrosa. Ja sam iza njega isto skliznuo i zalepih se za asfalt kao slina. Trkali smo se, naravno, on bio ispred. 

• Svrati ponekad, 135 postova
  • Motocikl: Kawasaki er-6n
Pre 6 sati, pronto je napisao:

Verujem da ima i dobrog udela veštine u ćinjenici da jako često nakon ovakvih situacija ostane "na nogama", ali sam jednako ubeđen da svemu prilično doprinosi i njegova težina...praktično skoro pa nepostojeća. jednostavno, verovatno svojim ponašanjem i "ne" težinom ne smeta prvenstveno prednjem točku da nađe svoj balans...

Gotovo svi vozači iz Moto GP-a su približno iste težine i kreće se u rasponu 65-69 kg. Njihova težina u zbiru sa težinom motora je cca 225-230 kg tako da je ta razlika i njegova prednost po pitanju "nepostojeće težine" praktično beznačajna. Koliko mi se čini, on često na treninzima ispituje i traži krajnje granice sebe, motora i naročito guma, pa je zato i imao masu padova prošle godine.

Ili ga jednostavno svrbi koleno i lakat pa je sebi pronašao solomonsko rešenje...:)

• REWadventure.com, 6875 postova

Markez mladji, Luti ili Binder? Šta kažete? 

Edit: na polu Maq, BiB prvi red, Luti drugi red. Dobri preduslovi za trku, ali kako deluje maq je resio da ne ide pod stresom u Valensiju :)

• Svrati ponekad, 135 postova
  • Motocikl: Kawasaki er-6n
pre 4 minuta, rastkojokic je napisao:

Je l video neko kako je Lorenco pao?

Ovaj covek treba da se penzionise

A jurio tries...:oda2:

• Zainteresovan, 992 postova
  • Motocikl: Yamaha mt-09 Tracer, Kawasaki zx636r

Inace, jesam li ja nesto propustio ovih dana posto voditelj (nas na SK doduse) prica pricu kako je Rins zavrsio u Suzukiju i da mu je ovo sezona za zaborav!?!?

• Svrati ponekad, 160 postova
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Kako mi je drago sto je pao sad zbog toga, uh slatka kosmicka pravda. Ovo je prvi put u zivotu da mi je drago sto je neko pao, ali zasluzio 100% za ove jajarske fore.

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja