Jump to content

Moto Zajednica

18 MotoGP Sepang, Malezija 2019

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5750 postova

Zato sto ne funkcionise menjac kao kod nas. Brzine idu redom od neutrala pa 1,2,3 4 5,6 znaci nemas ler izmedju 1 i 2.samim tim na kocenju bi saltanjem mogao da odes u neutral umesto u prvu a to se ne bi dobro zavrslilo. Tako da ta druga poluga sluzi da ne moze da se ode u neutral

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Ipak je poluga zadnje kočnice u pitanju kod Markeza. Na MotoGP sajtu ima izjava Markeza povodom toga, a i na snimku u prilogu se vidi posuda za tečnost pored poluge. Kaže da su u fazi ispitivanja pa cenim da je poluga instalirana samo tokom treninga, malo je nezgrapna (kao da su je ukrali sa nekog starog cbr-a).

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Jeste, na drugom motoru je izgleda od ovog vikenda počeo da koristi i zadnju kočnicu kao kod skutera. Propustio sam taj detalj, izvinjavam se što sam se pravio pametan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6298 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Toliko je blizu zemlje u nagibu da je nožna komanda apsolutno neupotrebljiva.

Ono klizanje gore ne mogu da rastumačim...ali deluje da ga je izdala prednja guma.

Verujem da ima i dobrog udela veštine u ćinjenici da jako često nakon ovakvih situacija ostane "na nogama", ali sam jednako ubeđen da svemu prilično doprinosi i njegova težina...praktično skoro pa nepostojeća. Poznat je prirodni fenomen (inercija) naročito kod tela koja rotiraju i ona teže da ostanu u ravnoteži, dokle god ima obrtnog momenta. On jednostavno, verovatno svojim ponašanjem i "ne" težinom ne smeta prvenstveno prednjem točku da nađe svoj balans...pod uslovom da ima frikcije, trenja između gume i podloge iliti "gripa", prijanjanja...nazovite ga kako vam volja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Obratite paznju kako uperi prednji tocak. Svaki put jednako u ovakvim situacijama. A kao sto je receno, sitan je pa je tacka tezista uvek blizu motocikla. 

Teziste skupa dva tela (objekta) se geometrijski definise. Ako je vozac visok, teziste ode blize temenu krivine i u ovakvim situacijama je klizanje zadnjeg tocka nakon pustanja prednjeg skoro neminovno. A MM je laktom na zemlji, navucen na korman i rezervoar, te teziste ostane blizu motocikla, sto za posledicu ima da ostaje gripa na oba tocka. Uz vestinu i hebenu praksu koju ima, fakticki uspe da vrati grip na oba tocka istovremeno! 

Gledao sam to uzivo kad je drugar uradio na Tomos automaticu. I gradjen je kao pedrosa. Ja sam iza njega isto skliznuo i zalepih se za asfalt kao slina. Trkali smo se, naravno, on bio ispred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 6 sati, pronto je napisao:

Verujem da ima i dobrog udela veštine u ćinjenici da jako često nakon ovakvih situacija ostane "na nogama", ali sam jednako ubeđen da svemu prilično doprinosi i njegova težina...praktično skoro pa nepostojeća. jednostavno, verovatno svojim ponašanjem i "ne" težinom ne smeta prvenstveno prednjem točku da nađe svoj balans...

Gotovo svi vozači iz Moto GP-a su približno iste težine i kreće se u rasponu 65-69 kg. Njihova težina u zbiru sa težinom motora je cca 225-230 kg tako da je ta razlika i njegova prednost po pitanju "nepostojeće težine" praktično beznačajna. Koliko mi se čini, on često na treninzima ispituje i traži krajnje granice sebe, motora i naročito guma, pa je zato i imao masu padova prošle godine.

Ili ga jednostavno svrbi koleno i lakat pa je sebi pronašao solomonsko rešenje...:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Markez mladji, Luti ili Binder? Šta kažete? 

 

Edit: na polu Maq, BiB prvi red, Luti drugi red. Dobri preduslovi za trku, ali kako deluje maq je resio da ne ide pod stresom u Valensiju :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Inace, jesam li ja nesto propustio ovih dana posto voditelj (nas na SK doduse) prica pricu kako je Rins zavrsio u Suzukiju i da mu je ovo sezona za zaborav!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Kako mi je drago sto je pao sad zbog toga, uh slatka kosmicka pravda. Ovo je prvi put u zivotu da mi je drago sto je neko pao, ali zasluzio 100% za ove jajarske fore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja