Jump to content

Moto Zajednica

Nisiros-Atina-Beograd

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 15 minuta, BRCHA je napisao:

 Ал овог пута преко Албаније.
 

Sto bi rekli, moj deda isao davno i nije se lepo proveo :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
8 minutes ago, BRCHA said:

Дај бре... Ту смо да мењамо мишљења... Коментаришемо... Ако неко има неки добар пут до Грчке и пуут кроз њу, нека да предлог.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

Испуцао сам за данас плусиће па ево овако +1 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Isao ja na Peloponez preko Crne Gore i Albanije a isao vise puta u Grcku i direktno auto putem direktno.  Samo putovanje ovog drugara sa R 1 kod mene izaziva respekt i licno mislim da je ova njegova voznja daleko fizicki zahtevnija nego voznja mog Gs-a po planinama Albanije i drugim gudurama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Isao ja na Peloponez preko Crne Gore i Albanije a isao vise puta u Grcku i direktno auto putem direktno.  Samo putovanje ovog drugara sa R 1 kod mene izaziva respekt i licno mislim da je ova njegova voznja daleko fizicki zahtevnija nego voznja mog Gs-a po planinama Albanije i drugim gudurama.
Јел истина да је пут кроз Албанију крш, а да је тамо на Пелопонезу рај за вожњу? Тако сам барем чуо, а стварно планирам да идем можда чак и ове године.


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Ovako. Posto 2018 . God. U maju jos nije pusten put izmedju Ulcinja do Skadra tako da je to parce puta bilo grozno. Od Skadra do Tirane postoji neki put koji se moze nazvati nekom vrstom auto puta. Od Tirane desno prema Dracu sam naleteo na kolonu kamiona a put je bio uzasan. Najinteresantniji deo puta je bio izmedju Valone i Sarande. Put vodi preko nekoliko visova . Nije dugacak ali je voznja jako zahtevna i nije za R motor. Od Sarande uz more ka Grckoj granici prolazi se kroz neki nacionalni park . Prlazak preko reke u tom Nac.parku zahteva koriscenje skele posto nema mosta. Mogu Vam reci da to skelarenje nije bilo prijatno jer smo supruga i ja sami bili na motoru sa nekim vrlo cudnim ljudima u okruzenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Voznja kroz Grcku je manje vise svima poznata. Mnogo naplatnih rampi i malo benzinskih pumpi na auto putu. Prelazak mosta Rio izmedju kon. Grcke i Peloponeza se za nas naplacuje cini mi se dva evra( da ne zab. Skela u Albanijij kosta ukupno jedan evro ili sta das)Voznja po Peloponezu je bila opustajuca

 Isli smo ka Drevnoj Olimpiji a zatim na spavanje u Kalamati.Interesantan je put izmedju Kalamate i Sparte po nekim planinama gde nema zive duse

Cinimi se da su taj put pravili stari grci i da od tada nije koristen. Iz Sparte smo vozili preko Mikene a zatim u grad Nafplio koji bih svakom preporucio. Interesantno je da Korintski most i kanal nisam ni primetio kad sam prosao.o Atini pisem neki drugi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Vožnja po Peloponezu ili do Peloponeza, moglo bi se reći da je slična u zavisnosti od toga koju kategoriju puteva koristiš. I tamo, i do tamo ima i ovako i onako, samo je uživanje u predelim non-stop!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Ајде бре барабе... Био сам у Грчкој једно 50 пута у последњих 7 година, живео тамо, обишао већину острва, тамо ми живи дете.... Ал нисам имао то искуство као ви.... Свака част. Мораћу дефинитивно да и ја направим једну такву туру.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Odlično prolazno vreme :takoje:  odnosno, 115kmh  je dosta za prosečnu brzinu.  Meni autom treba 14-15 sati, sa pauzama i čekanjem na granici. 

Mogu misliti koji smor je bio motorom od Lamie do Larise,  ali bar je brzo prošlo.:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Sto se albanije tice, sve juzno od valone je za preporuku, severno nista sem sh 20 sto se voznje tice. Imaju neke nazovi autoputeve sa kruznim tokovima, semaforima i sto je najgore bocnim (makadamskim) ukljucenima, sto, bar meni, nikako nije bilo zabavno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja