Jump to content

Moto Zajednica

Nisiros-Atina-Beograd

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Drustvo, stigoh kuci.

Nakon 15 dana ozbiljnog uzivanja i odmaranja krenuo sam sa ostrva za Beograd. No naravno, ne bi Grcka bila Grcka kada bi sve islo po planu.

Po redu voznje brodova, trebao sam da sa ostrva Kos krenem do Atine u subotu uvece da bih u nedelju stigao u glavni grad Grcke, ceo dan odmarao i u ponedeljak ujutru krenuo za Beograd... Naravno, nije bilo tako.

U poslednjem momentu brod se pomerio za nedelju a samim tim i mene uslovio da nakon neprespavane noci na brodu krenem direktno za Srbiju.

Nabavio sam cak i neku gopro kameru koju sam prikacio na ranac i imao iskrenu zelju da snimim ceo put ali nazalost ni sat vremena baterija nije izdrzala ,ali uspeo sam medjutim da skrojim video pa mi nemojte zanematiti ako je los jer mi je ovo video prvenac.

U kratkim crtama video sadrzi

-opis ostrva

-ukrcavanje na brod do Kosa

-voznja na Kosu do pumpe

-Iskrcavanje u Atini.

Hit je to sto u Atini za malo nisam poginuo jer sam se vrteo kako bi kamera uhvatila stadion Olimpiakosa da pokazem drugaru, svirali mi, jeb..li majku da bih posle skontao da kamera nije ni radila

Povratak je poceo u 10h a zavrsio se u 20h odnosno 10 sati voznje i predjenih 1100km.

Mnogo dobar osecaj, ujutru kafa u Atini, uvece pljeka u Bg-u.

Imao sam izazov sa vremenom jer mrak brze pada a ja sa sobom samo crni vizir i gumu na zicama,....cilj mi je bio samo da dodjem ziv

Izlazim iz Atine i nakon 140km nailazim na pumpu gde na tabli ispod pise da je sledeca tek za 120km.Srecom pa sam stao na ovu jel bi sigurno ostao bez goriva.Prosto neverovatno da nema pumpe na tolikoj deonici. Konstantno sam morao da racum kad treba natankati rezervoar.

Dug put bila je odlicna prilika da saznam neke stvari. Kada mi je optimalna brzina bila 160-170km/h potrosnja je bila nekih 7.5 L/100km i rezervu pali na max predjenih 200km. U Srbiji sam na Mol pumpiodmah po ulasku sipao gorivo, vozio 130 do 140km/h i potrosnju oborio na 6.3L/100km,a rezervu pali na 250km sto me je bas obradovalo. Da se razumemo jako ali jako tesko mi je bilo da vozim 130km/h konstantno skoro 2 sata.

Najlepsi osecaj i ono sto nema cenu je onaj kada si na putu, sunce te obasjava sa jedne strane a sa druge more na 4m od tebe, put kao pista i nigde nikog..... Ne mogu da opisem kako dobar oscaj. Kada pricam nekom ko nije bajker misli da sam lud, al bar znam da me neko od vas razume.

Ceo  put sam se pratio sa nekim Ford dzipom al onim sto nazad nema kabinu nego kao da je teretni. Pegla ga Grk 150 ma ne gleda.... Koliko god puta da sam ga pretekao, pa stao da sipam gorivo toliko je on samo nastavljao i tako do Soluna. U Larisi na pumpi sam pravio jedinu pauzu od nekih 15min a ne bih ni toliko nego sam nakon kupovine goriva i pokusaja 3 puta da platim shvatio da nemam para na kartici.... Morao sam da pozovem drugara da mi posalje 5000rsd, cisto da imam da se vratim kuci

Granice prazne a vic meseca se odigrava na izlasku iz Grcke, gde Grku dajem pasos i on udara pecat i vraca mi ga bez da sam skidao kacigu..... Bog otac.

Kroz celu Severnu Makedoniju sam izdrzao sa jednim stajanje na onaoj prvoj Okta pumpi. Sve vreme sunce i odlicna temperatura.Nasa i granica sa Severnom Makedonijom je opet spojena, jedna kucica 2 radinka i prolazi se za minut.

Brlo brzo, mozda negde kod Nisa vec me hvata mrak a koncentracija skace na najvisi nivo. U jednom momento vidim xenone iza mene i auto pribijem.... Reko vidi majstora, pomaknem se u srednju traku a drugari presretaci samo prodjose i upalise blinkere da me pozdrave i odjurise

U Jagodini sipam poslednje tocenje, vec sam blizu..... Al postaje hladno jer nisam stavio postavu od jakne pa mi je to uzelo jos 5 minuta na montiranju ali zato hladnocu nisam osetio od tog momenta.

Ljudi.... Beganjicko brdo.... Kada sam se popeo na njega imao sam utisak kao da sma uleteo u neki topli oblak.. ... Ne znam da li ste znali al kazu da je to najtopliji deo na nasem autoputu. Ako nekada budete vozili po hladnijem vremenu nema sanse da ne osetite tu drasticnu promenu u temperaturi.

U Beograd, u svoju ulicu stizem tacno u 20h.

U odlasku sam imao cilj da sto pre vidim dete, put nisam osetio.... U povratku cilj nikakav al opet put osetio nisam.

Tank torba i ranac to je bilo to od pratece opeme... I verujte mi, sasvim dovoljno za 15 dana na moru.

S obzirom je bilo oko 23°C imao sam samo pantalone bez termo dodatka,majcu,duke i jaknu.

Ono sto vas zanima su troskovi koji su toliki da sam lagano mogao uzeti povratnu kartu avionim i da mi jos ostane, al moja je logika bila

"pa avionom moze svako, motorom ne"

 

BENZIN

Grcka 80.50e 9500rsd 3x  43.80L

S.Makedonija 995DEN 1910rsd 1x 14.50L

Srbija 4560rsd 2x 28.30L

UKUPNO 16000 rsd         87L goriva

 

PUTARINE (omoguceno je da sa karticom mozete platiti duz celog puta u sve 3 drzave)

Grcka 23.05€ 2720 rsd  12 rampi

S. Makedonija 300DEN 580rsd  4 rampi

Srbija 750 rsd 3 zaustavljanja

Ukupno = 4050 rsd

 

BROD

Atina - Kos 42e

Kos - Nisiros 10e

Posto je ovo sve samo za jedan smer tako da ga mnozimo sa 2 i dobijamo cifru od oko 450€ troskova prevoza.... Skupo al opet nema cenu.

Evo su i par slicica sa ostrva, i nemoje mi zameriti sto sam se ovoliko raspisao....valjda zbog utiska.

Za bilo koju informaciju slobodno mi pisite kako za put tako i nesto ako treba vezano za Grcku.

Evo ga kratki video.... 3 dana sam ga pravio....Sta cu kad ne znam

 

1a736d7899141a369f1896b18de2b187.jpg34fac1eecb9786bac508dd7a0940fe84.jpg0d28c6e110c9eed96dcbe964b41166ed.jpg4dbaed03531f054ee3e64995ac1398cf.jpg33dabb8b1d22e9dbb3a6edccfd140f3e.jpg4c1babbd14814d73ff8f55d83bee2839.jpg3c9e6f538385f07f326a044075db5443.jpgfd073d9794f37440e48628f980e8a86e.jpg3be18e172b6e3bfd59d1c4993c6f57b4.jpg05c6c1e298791b870275fd6697eeb310.jpgcc0ad928b5d818fb6537396e90876f30.jpg

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pozdrav druže, lepo je sto si putovao sa motorom, ali bih ti našao jednu zamerku. Možda zbog vremena nisi mogao da se malo provozas po lokalnim planinskim putevima, ako je to razlog u napred izvini. Meni lično je vožnja motora po auto-putu zabavna koliko i košenje trave sa kosilicom... U svakom slučaju bravo za želju da sa motorom putuješ. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Pozdrav druže, lepo je sto si putovao sa motorom, ali bih ti našao jednu zamerku. Možda zbog vremena nisi mogao da se malo provozas po lokalnim planinskim putevima, ako je to razlog u napred izvini. Meni lično je vožnja motora po auto-putu zabavna koliko i košenje trave sa kosilicom... U svakom slučaju bravo za želju da sa motorom putuješ. 
Slazem se u potpunosti.... Da sam imao vremena rado bih samo lokalom i vozio... Mozda nekad u buducnosti.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Definitivno Grčku treba voziti malo po unutrašnjosti, ja je već dugo snimam na google maps. Ima super puteve i vukojebine. Idealna za neki super moto, ali može i sa sportakom da se tera. Nadam se da ću u 2020 najzad je voziti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Definitivno Grčku treba voziti malo po unutrašnjosti, ja je već dugo snimam na google maps. Ima super puteve i vukojebine. Idealna za neki super moto, ali može i sa sportakom da se tera. Nadam se da ću u 2020 najzad je voziti...
Kad odlucis zovi pa da se iskombinujemo zajedno da idemo

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
7 hours ago, Gajo Sevojno said:

Definitivno Grčku treba voziti malo po unutrašnjosti, ja je već dugo snimam na google maps. Ima super puteve i vukojebine. Idealna za neki super moto, ali može i sa sportakom da se tera. Nadam se da ću u 2020 najzad je voziti...

Godinama je otkrivam i uvek ima jos. Bas kao sto kazes, ima super puteve i vukojebine, prilicno je nenaseljena unutrasnjost, tako da je raj za voznju. Pri tom, juzni deo i Peloponez su idealni za pocetak i kraj sezone kada ovde jos uvek nije najbolje vreme. U unutrasnjosti su i cene dosta prihvatljive.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Verujem da je odlično. Meni je problem udaljenost.. 3000km:(, Jedino možda trajekt iz Ankone do Igumenice...ali i tu ima dobra kilometraža plus put sa trajektom.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

-Svaka čast majstore! Hvala na lepom i korisnom putopisu. Super je voziti po krivudavim magistralnim i planinskim putevima, ali kada hoćeš što bezbednije da napraviš ovako veliku kilometražu u danu, rešenje je samo jedno - autoput!

" Najlepsi osećaj i ono što nema cenu je onaj kada si na putu, sunce te obasjava sa jedne strane a sa druge more na 4m od tebe, put kao pista i nigde nikog..... " - Duševna hrana bajkera :)

-Što se tiče reda vožnje u Grčkoj (pogotovu brodovi), to je priča za sebe: štrajkovi, veliki talasi, štrajkovi,... , ali bez obzira na to, Grčka je lepa i uvek bih se vratio dole, motorom naravno.

-Meni je CBF1000 trošio oko 5l na toj deonici u proseku, pri brzinama 130-140 i preticanja do 160 (zbog tri kofera pozadi), rezerva se palila na nekih 300km i tada sipao, sećam se te pumpe pre Atine posle koje na preko 100km nema sledeće, treba obratiti pažnju obavezno.

 

-Ako može mala dobronamerna sugestija, nemoj pisati bez kvačica, kad već pišemo latinicom, da ne "sakatimo" ovako lep jezik.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
-Svaka čast majstore! Hvala na lepom i korisnom putopisu. Super je voziti po krivudavim magistralnim i planinskim putevima, ali kada hoćeš što bezbednije da napraviš ovako veliku kilometražu u danu, rešenje je samo jedno - autoput!
" Najlepsi osećaj i ono što nema cenu je onaj kada si na putu, sunce te obasjava sa jedne strane a sa druge more na 4m od tebe, put kao pista i nigde nikog..... " - Duševna hrana bajkera
-Što se tiče reda vožnje u Grčkoj (pogotovu brodovi), to je priča za sebe: štrajkovi, veliki talasi, štrajkovi,... , ali bez obzira na to, Grčka je lepa i uvek bih se vratio dole, motorom naravno.
-Meni je CBF1000 trošio oko 5l na toj deonici u proseku, pri brzinama 130-140 i preticanja do 160 (zbog tri kofera pozadi), rezerva se palila na nekih 300km i tada sipao, sećam se te pumpe pre Atine, posle koje na preko 100km nema sledeće, treba obratiti pažnju obavezno.
 
-Ako može mala dobronamerna sugestija, nemoj pisati bez kvačica, kad već pišemo latinicom, da ne "sakatimo" ovako lep jezik.
 
5л,човече па то је као упаљач...
Што се писма тиче ово је оно право
Поздрав

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Svaka cast. Ne samo zbog kilometraze na R1, vec preko 1000km u jednom cugu motorm u opste. To je i kolima pojam da se uradi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000
On 1.11.2019. at 8:24, nebojsaperic je napisao:

-Svaka čast majstore! Hvala na lepom i korisnom putopisu. Super je voziti po krivudavim magistralnim i planinskim putevima, ali kada hoćeš što bezbednije da napraviš ovako veliku kilometražu u danu, rešenje je samo jedno - autoput!

" Najlepsi osećaj i ono što nema cenu je onaj kada si na putu, sunce te obasjava sa jedne strane a sa druge more na 4m od tebe, put kao pista i nigde nikog..... " - Duševna hrana bajkera :)

-Što se tiče reda vožnje u Grčkoj (pogotovu brodovi), to je priča za sebe: štrajkovi, veliki talasi, štrajkovi,... , ali bez obzira na to, Grčka je lepa i uvek bih se vratio dole, motorom naravno.

-Meni je CBF1000 trošio oko 5l na toj deonici u proseku, pri brzinama 130-140 i preticanja do 160 (zbog tri kofera pozadi), rezerva se palila na nekih 300km i tada sipao, sećam se te pumpe pre Atine posle koje na preko 100km nema sledeće, treba obratiti pažnju obavezno.

 

-Ako može mala dobronamerna sugestija, nemoj pisati bez kvačica, kad već pišemo latinicom, da ne "sakatimo" ovako lep jezik.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Ђир типа преко Метеора - Олимпијада - Врусопоулес (Олимп) - Лептокарија би био Бинго

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Tolika kilometraza na R 1 je za svaki respekt. Svaka cast. Taj auto put od Atine do Soluna je strasn dosadan. Samo sto se zaletis naplatna rampa

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
4 hours ago, spredrag said:

E jbg, daleko, bas mnogo daleko od Binga u odnosu na sve ono sto Grcka nudi.

Неко ме је уживање возити се од плаже до плаже, неко ме је уживање пеглање по аутопуту, а некоме да се попне на планину и ужива у пејзажу... О укусима се не расправља.

А Грчка нуди свашта нешто за свачији укус... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Vidi, u temi u kojoj covek opisuje svoje putovanje, uglavnom autoputem, javljas se sa komentarom da bi put Meteora - Leptokaria preko Olimpa bio Bingo. Kazem da to nije tacno jer poznajem taj put, kao i bar pet drugih, istog tipa a lepsih. A ti odgovaras da se o ukusima ne raspravlja???!!

Mogu da se slozim samo sa poslednjom recenicom, da u Grckoj svako moze da nadje nesto za sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Covek je trazio najbolji-najbrzi put. Ako ste citali putopis, isao je da vidi klinca, i uhvati par dana odmora. Ne da uziva putujuci...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Христос Васкрсе људи, пре свега.
Да се разумемо... Ишао бих ја путем до Грчке преко Црне Горе, Албаније па кроз Грчку једним другим путевима ал нисам имао пара за то јер бих ме доста скупље коштало а и нисам се временски уклапао.
Лепо Грчке нике наравно само њен аутопут, ал ја сам се уклопио и верујте уживао у њему... Чудно мало, знам... Ал вероватно због тога што је то у том моменту био једини пут за мене.
Свакако, кад ово срање мало попусти, планирам опет да идем доле... Ал овог пута преко Албаније.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
4 minutes ago, BRCHA said:

Христос Васкрсе људи, пре свега.


Лепо Грчке нике наравно само њен аутопут, ал ја сам се уклопио и верујте уживао у њему...

Ваистину Васкрс!

Надам се моја сугестија није била увредљива и извини ако сам ти покварио нешто. Мој коментар се наставио на Жикин а то да су ауто путеви досадни, са једном лепом трасом. Није било лоше намере. Посебно се извињавам колеги @spredrag који изгледа на данашњи празник пун енергије и не зна како да је потроши другачије...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Дај бре... Ту смо да мењамо мишљења... Коментаришемо... Ако неко има неки добар пут до Грчке и пуут кроз њу, нека да предлог.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja